Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Delft University of Technology

Delft University of Technology – Delft Teknoloji Üniversitesi

1842 yılında kurulan, Hollanda’nın en büyük teknik üniversitesi özelliğini taşıyan ve 2.500’den fazla akademisyeni, personeli ile 40.000’den fazla öğrenciyi ağırlayarak teknolojik ve modern eğitim metotlarını dünyaya yön veren araştırmalarda kullanan Delft Teknoloji Üniversitesi, her yıl kazandığı ödülleri ile biliniyor. 

Avrupa’nın en iyi teknik üniversitelerinin bir araya gelerek kurduğu IDEA LEAGUE üyeliğiyle tanınan Delft Teknoloji Üniversitesi, öğrenci adaylarına ileri görüşlü bir eğitim anlayışıyla yaklaşıyor. Fizik ve kimya projeleri ile 3 Nobel ödülü kazanan Delft Teknoloji Üniversitesi, son teknoloji ile inşa edilen sınıfları ile öne çıkıyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Delft Teknoloji Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Delft Teknoloji Üniversitesi başvuru zamanı

Delft Teknoloji Üniversitesi ile farklı kültürleri tanımak ve iyi bir üniversitede modern bir eğitim almak isteyenler en son 15 Ocak’ta kayıt yaptırmalı.


Öğrencilerine Sağladığı Kolaylıklar:

Delft Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine danışmanlık hizmetleri ile yardımcı olurken, öğrenciler okulda başarı bursu kazanarak daha rahat bir üniversite hayatı yaşayabiliyor.

Delft Teknoloji Üniversitesi’nde; özellikle bilim odaklı proje yarışmalarına yönelik maddi ve manevi destekler öğrencilerin gelişimine yardımcı olurken, üniversiteden mezun öğrenciler de farklı ülkelerdeki mezunlarla kurulan iş ağı sayesinde kariyerlerinde kolaylıkla yükselebiliyor.

Delft Teknoloji Üniversitesi bölümleri

Aerospace

Architecture | Built Environment | Construction

Biotechnology | Life Science & Technology

Chemical | Biochemical | Process Engineering

Civil | Coastal Engineering

Earth Resources | Geography

Electrical | Electronic

Energy

Environment

Industrial Design Engineering

Information Technology | Information Engineering

Maritime

Materials

Mathematics

Mechanical

Medical | Biomedical | Medisign

Physics

Teacher Training | Science Communication

Technology, Policy & Management Transport, Infrastructure & Logistic9

Lokasyon

Delft Teknoloji Üniversitesi nerededir?

Delft Teknoloji Üniversitesi Hollanda’nın Delft Bölgesi’nde yer almaktadır. Delft Teknoloji Üniversitesi, Hollanda’nın Delft bölgesinde bulunuyor. Delft Teknoloji Üniversitesi öğrencileri; kampüs kapsamında kütüphane, laboratuvar, bilim merkezleri, spor merkezleri, postane, banka ve kafe hizmetlerine haftanın her günü kolaylıkla erişim sağlıyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Delft University of Technology, Hollanda’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Delft University of Technology, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

  • Delft University of Technology, Times en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım