Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

De Montfort University

De Montfort University

De Montfort University Hakkında

De Montfort Üniversitesi, Orta İngiltere'nin Leicester şehrinde bulunan Birleşik Krallık devlet üniversitesitelerinden biridir. Üniversitenin tarihi, Leicester Sanat Okulu'nun kurulduğu 1870 yılında başlamaktadır. Daha sonra Leicester Sanat Okulu Teknik Okulu ile birleşmiştir. Bu birleşmeden  sonra, 1969'da Leicester Politeknik Enstitüsü kurulmuştur. Haziran 1992'de okul üniversite statüsü ve De Montfort Üniversitesi adını almıştır. De Montfort Üniversitesi kampüsü Kraliçe II. Elizabeth tarafından açılmıştır.
De Montfort Üniversitesi İngiltere'deki en büyük üniversitelerden biridir. De Montfort Üniversitesi 150 yıllık geçmişe sahip, yabancı uyruklu öğrenciler ile birlikte  27.000 öğrencinin eğitim gördüğü bir üniversitedir.

Neden De Montfort University

De Montfort Universitesi, istediğiniz hayata, kariyere ve harika deneyimlere ulaşmanıza yardımcı olmayı hedefleyen dinamik, çeşitli ve destekleyici bir üniversitedir. De Montfort Universitesi’ne girdiğiniz andan itibaren gerçekten güçlü bir konumda olacaksınız. Üniversite, Teaching Excellence Framework (TEF) kapsamında Altın kategoride yer almaktan, sunulan eğitim ve öğrenimin ve bunun öğrenciler üzerindeki olağanüstü etkisinin takdir edilmesinden gurur duymaktadır. De Montfort Üniversitesi, istihdam edilebilirlik konusunda büyük bir üne sahiptir ve öğrenciler, DMU Global programı aracılığıyla unutulmaz uluslararası deneyimlerin tadını çıkarmaktadır.

De Montfort Universitesi’nin kampüsü, elverişli konumu ve modern donanımı, ders çalışmayı daha eğlenceli hale getirmektedir. Birleşik Krallık Eğitim Bakanlığı üniversitenin eğitime katkısını takdir etmektedir. Bölgesinde bulunan çok sayıda araştırma merkezi, diğer eğitim kurumlarına göre büyük bir avantaj sağlar. De Montfort Universitesi’nde öğrenciler çeşitli araştırmalar yapabilmektedir. Sürekli güncellenen verileri analiz edebilmektedir ve modern bilim projelerinde çalışmaktadırlar. Öğrencilerin derslerden sonra ilgi duydukları alanlarda hobi veya sporla ilgilenmeri için fırsat sunulmaktadır.
De Montfort University Dünya Başarı sıralamaları
De Montfort Üniversitesi, ulusal ve uluslararası başarı sıralamalarında yer almaktadır. Guardian 2021 İngiltere Üniversite Sıralamasında De Montfort Üniversitesi, ülkede 119. sırada yer almaktadır. Complete University Guide 2022'de De Montfort Üniversitesi 101. Sırada yer almıştır.
De Montfort Üniversitesi, Times Higher Education'ın Birleşmiş Milletler'in Stratejik Gelişim Hedefleri konusundaki çalışmaları için 2020 Impact Ranking lig tablosu tarafından tanınan kurumlar arasında ilk %10'da yer almıştır.
Dünya sıralama kaynakları, De Montfort'u 2017'den bu yana İngiltere'deki en iyi 100 Üniversite arasında sıralamaktadır. QS World University Ranking 2024'e göre De Montfort Üniversitesini, dünya çapında 801-1000 arasında yer almaktadır ve 2020'den beri bu konumunu korumuştur. Küresel senaryoya bakıldığında, De Montfort Universitesi, öğretim ve araştırma kalitesini her geçen yıl arttırmaktadır.
Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2022'de açıklanan De Montfort Universitesi, sorumlu tüketim ve üretime odaklanması nedeniyle dünyada 30. ve Birleşik Krallık'ta 15. sırada yer almaktadır.


De Montfort University Öğrenci sayıları


De Montfort Universitesi, 27.000'den fazla tam ve yarı zamanlı öğrencisiyle sıcak ve çok kültürlü Leicester şehrinde bulunan canlı bir öğrenme, yaratıcılık ve yenilik merkezidir. Üniversite’nin öğrencilerinin 38% yabancı uyrukludur.
De Montfort Üniversitenin çok uluslu kültürü, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin hızla uyum sağlamasına olanak tanımaktadır. Üniversitenin uluslararası öğrencileri desteklemek için özel ofisleri bulunmaktadır.


De Montfort University mezun olan ünlüler


Charles Dance – İngiliz oyuncu
Angela Smith, Baroness Smith of Basildon – İngiliz siyasetçi
Andy Puddicombe – İngiliz yazarı

Christopher Williamson – İngiliz siyasetçi

Stephen Bourne – İngiliz yazarı

Christian Furr – İngiliz ressam

 

De Montfort University Sosyal olanakları


De Montfort Üniversitesi  öğrencilerinin eğitim deneyimini en üst düzeye çıkarmak için kampüsün dönüştürülmesi ve yükseltilmesi için yaklaşık 136 milyon £ yatırım yapmıştır. Kampus dönüşümünün merkez parçası, sanat ve tasarıma adanmış Vijay Patel Binası'dır.

Kampüste, öğrencilerin yüzme havuzu ve spor yapabilecekleri büyük bir spor merkezi bulanmaktadır. Spor salonunda fitness salonları, basketbol, voleybol, masa tenisi ve badminton oynamak için özel donanımlı oyun alanları ve dövüş sanatları salonları bulunmaktadır.

De Montfort Üniversitesinin kampüsünde büyük kütüphaneler, İngilizce dil merkezi ve lezzetli yemek yiyebileceğiniz ve arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz çok sayıda öğrenci kafeleri bulunmaktadır.

De Montfort Üniversitesi, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin öğrenim deneyimini zenginleştirmek ve ihtiyaçları karşılamak için çeşitli sosyal olanaklar sunmaktadır.

De Montfort Üniversitesi yabancı uyruklu öğrencilerin intibakı için bir alıştırma haftası sunulmaktadır. Yeni yabancı öğrenciler için Heathrow'dan havalimanından transfer, ücretsiz şehir turları, konaklama, sağlık hizmetleri, bütçeleme hakkında workshoplar, kütüphane kaydı vb. konularda destek sunmaktadır. Her yeni öğrenciye, uyum sürecini hızlandırmak için üniversitenin son sınıf öğrencilerinden biri yardımcı olmaktadır.

De Montfort kampüsü donanımlıdır ve mükemmel bir altyapıya sahiptir. Üniversite yönetimi, öğrencilerin kampüste yaşamayı en uygun hale getirmeye çalışmaktadır, bu nedenle kampüste spor merkezleri, birkaç restoran ve kafe, çeşitli kulüpler ve öğrenciler için mağazalarda özel indirimler sunmaktadır.

Üniversite, yarım milyondan fazla kitap içeren ve okul günlerinde 7/24 açık olan mükemmel Kimberlin Kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır. Kütüphanenin salonlarında, takım halinde veya bireysel olarak çalışmak için birkaç bölge bulunmaktadır.. Bu bölgeler, dizüstü bilgisayarlar için şarj noktaları, yanı sıra DVD oynatıcılar ve etkileşimli ekipman bulunan odalar olan konforlu iş yerleridir.

De Montfort Üniversitesi öğrencilerin önemli iş becerilerini engel olmadan geliştirmeleri için, ​​çeşitli tematik laboratuvarlar, stüdyolar ve atölyeler tarafından sağlanan en iyi kaynakları ve sektöre özel ekipmanı sunmaktadır.


De Montfort University İş Olanakları.

De Montfort Üniversitesi, kariyerle ilgili becerilere güçlü bir vurgu yapmaktadır. Kurslarının birçoğu profesyonel kuruluşlar tarafından onaylanmıştır ve öğretim, mevcut endüstri uygulamalarıyla uyumludur. İş dünyası ile olan kapsamlı bağlantıları, birçok öğrencinin BBC, NHS, HP ve Deloitte gibi çeşitli kuruluşlarda işe yerleştirilmesine olanak sağlamaktadır.
2015 Destination of Leavers from Higher Education anketine göre De Montfort Üniversitesi, mezunlarının yaklaşık %96'sının mezun olduktan altı ay sonra işe veya ileri eğitime başlamasıyla en iyi istihdam oranlarına sahip ilk 25 Birleşik Krallık üniversitesi arasındadır.
Contour Fashion programı mezunları, Agent Provocateur, Triumph, Clover International ve Heidi Klein gibi tanınmış şirketlerde çalışmaktadır.

Devamını Oku

De Montfort University Türk öğrenciler için Başvuru Koşuları ve Popüler Bölümler

Türk öğrenciler için De Montfort Üniversitesi, De Montfort University International College'da (DMUIC) üniversite tabanlı eğitim programları sunmaktadır.
 
De Montfort Üniversitenin International College (DMUIC), lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra hazırlıkları University de Montfort'un 1. yılındaki çalışmalarla birleştiren entegre bir International Year One programı sunmaktadır.
De Montfort Üniversitesi Türk öğrenciler Lisans programları için başvuru koşuları;
De Montfort Üniversitesi Türk öğrenciler Yüksek Lisans programları için başvuru koşuları;

  • 1 sıra – Hospitality, event management & tourism
  • 14 sıra – History
  • 14 sıra – Art
  • 25 sıra – Engineering: general
  • 28 sıra – Fashion & textiles
  • 32 sıra – Mathematics
  • 33 sıra – Pharmacy & pharmacology
  • 33 sıra – Forensic science & archaeology
  • 38 sıra – Journalism, publishing & public relations.

Prestijli Times Higher Education World University Rankings 2015-2016 sonuçlarına göre, İşletme, Finans, Siyaset Bilimi ve Tasarım alanlarında De Montfort Üniversitesinin programları Birleşik Krallık'ta ilk on arasında yer almaktadır.

De Montfort Üniversitesi, moda, tasarım, güzel sanatlar ve mimarlık alanlarında benzersiz programlar sunmaktadır. Bu programların mezunları dünyanın önde gelen şirketlerinde çalışmaktadır, Oscar ödüllü filmler , Emmy ödülü kazanan eserler  bu üniversitede yaratılmaktadır. Mezunları Kate Middleton ve Lady Gaga için ayakkabılar tasarlamış olup, Beyoncé için kıyafetler tasarlamaktadırlar.nciler Lisans programlarına başlamak için International Year One programından başlamalıdır. Program, İngilizce ve özel konulardaki ek eğitimi, bir eğitim kurumuyla birleştirmektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrenci 2. sınıfa transfer olabilmektedir.

Türk öğrenciler De Montfort Üniversitesinin Lisans programlarına kabul almak için 6.0 IELTS puanına sahip olmalıdır.

De Montfort Üniversitesinde Türk öğrenciler Yüksek Lisans programına başvurmak için 4 senelik Lisans diploması ve not ortalamasının en az 2.8-3.0 arasında olması gerekmektedir. Ortalama notları öğrencinin seçtiği programa bağlı olarak değişmektedir.

Türk öğrenciler De Montfort Üniversitesinin Yüksek Lisans programlarına kabul alması için 6.0 IELTS puanına sahip olmalıdır.

 

De Montfort Üniversitesi Popüler Bölümleri

De Montfort Üniversitesinde uluslararası öğrenciler arasında en popüler Lisans bölümlerden biri "Contour Fashion" lisans programı. En üst düzeyde eğitim verilen diğer programlar: medya, teknoloji, moda, ürün tasarımı vb.

De Montfort Üniversitesinin Gazetecilik Yüksek Lisans Diploması, Gazetecilerin Eğitimi Ulusal Konseyi (NCTJ) tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca üniversite, İngiliz hükümeti tarafından sahne sanatları öğretimi alanında bir Mükemmeliyet Merkezi olarak akredite edilmiştir.

De Montfort Üniversitesinin belirli programları Guardian 2021 sıralamasında yer almaktadır.

Devamını Oku

De Montfort University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları ve Konaklama Seçenekleri

De Montfort University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları.
De Montfort Üniversitesinin Lisans programları: £15.000 - £17.000
De Montfort Üniversitesinin Lisans programları: £20.000 - £22.000
De Montfort Üniversitesinin Phd programları: £15.000
De Montfort Üniversitesi Türk öğrenciler için £1500 otomatik burs imkanı sunmaktadır. Depozito ücreti ödendikten sonra öğrenciler otomatik olarak değerlendiriliyor. Depozito ücretini erken ödemek burs alma imkanı sağlıyor.
 
De Montfort University Konaklama fiyatları
De Montfort Üniversitesi öğrencilerini ağırlamak için toplamda yaklaşık 2.500 odanın bulunduğu birkaç uygun üniversite yurdu sunmaktadır. Yurtlarda öğrenciler kendileri için en uygun olduğunu düşündükleri koşulları seçebilmektedir. Odalar karma tip daireler veya erkekler ve kadınlar için, ortak mutfaklı odalar, mobilyalı odalar (bazılarının ayrı banyosu vardır) olabilmektedir. Her yurdun internet erişimi vardır ve ayrıca yaşamak için gerekli tüm olanaklara sahiptirler. Yurtların uzaklığı kampüse yürüme mesafesindedir.
De Montfort Üniversitesi Konaklama fiyatları senelik £4000 - £7000 arasındadır. Konaklama fiyatı öğrencinin kaldığı odaya göre değişmektedir.
 

Devamını Oku

De Montfort University, Leicester Şehir ve Bölge hakkında

Leicester, 2022’de Birleşik Krallık'taki en hareketli dördüncü şehir seçilmiştir ve Bristol, Edinburgh, Leeds ve Londra (Top Cities Vibrancy Report, 2022) gibi şehirlerle beraber öne çıkmaktadır. Good Growth for Cities rehberliğine göre Leicester 2022 yılında East Midlands'da yaşamak ve çalışmak için en iyi şehir seçilmiştir.

De Montfort Üniversitesinin ödüllü kampüsü, konaklama, alışveriş, gece hayatı ve şehir merkezinde sunulan her şeye kolay erişim ile yaşamak ve çalışmak için güvenli bir alan sunmaktadır.

Leicester, İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yemek, kira ve eğlence maliyetlerine göre "en uygun fiyatlı öğrenci şehri" arasında İngiltere’de ilk onda yer alıyor. Leicester, şehirlerde geri dönüşüm ve cinsiyete dayalı ücret farkı gibi konularda olumlu değişimi teşvik ederken Bankrate UK'e sıralamasına göre Birleşik Krallık'taki en iyi üçüncü şehirdir.

Leicester'ın merkezi konumu, İngiltere'nin Birmingham, Nottingham, Sheffield gibi şehirlerine kolay bağlantılar sağlamaktadır ve Londra, trenle sadece bir saat uzaklıktadır. Hem ulusal hem de uluslararası seyahatler için havaalanlarına kolay erişim sağlanmaktadır.

Leicester'de çok popüler kültür etkinlikleri düzeltmektedir. Leicester şehiri her yıl Leicester Komedi Festivaline; Curve tiyatrosunda canlı performanslara;  Phoenix veya Showcase sinemalarında  gişe rekorları kıran filmlerden , bağımsız filmlere ve GraffWerk'ten renkli sokak sanat performanslarına ev sahipliği yapmaktadır. 

De Montfort University Başvuru Tarihleri ve Tier 4 Vize Hakkında

De Montfort University Başvuru tarihi

De Montfort Üniversitesinde öğretim dönemi seçilmiş programa göre değişebilir.

Genel olarak Yüksek Lisans programları Eylül ayında başlanmaktadır. Başvurulara en az 3 ay öncesinden başlamak gerekir.

De Montfort Üniversitesinde Lisans programları Eylül ayında başlamaktadır. Lisans programlar için başvurların Haziran ayına kadar tamamlanmasını tavsiye ediyoruz.

 

De Montfort University Türk Öğrenciler için Vize başvurusu.

De Montfort Üniversitesinde eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi başvurusu yapmak zorundadır. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma iznine de otomatik sahip olmaktadır. Vize hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Viziyon danışmanımıza iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım