Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Dartmouth College

Dartmouth College – Dartmouth Koleji

1769 yılında kurulan Dartmouth Koleji, Amerika’nın en eski ve en prestijli yüksek eğitim kurumlarından biri olarak kabul ediliyor. Dünya standartlarındaki öğretim üyeleri ve eğitim birimleriyle Dartmouth College, özellikle mühendislik, işletme ve tıp programlarıyla öne çıkıyor. 90 farklı ülkeden gelen 6.500 öğrenciye sahip Dartmouth Koleji’nin 50’den fazla lisans programı bulunuyor. Bünyesinde Tuck İşletme Fakültesi, Thayer Mühendislik Fakültesi ve Geisel Tıp Fakültesi gibi saygın eğitim birimlerini barındıran Dartmouth College, ayrıca Carnegie Vakfı tarafından “yoğun araştırma faaliyetli üniversite” olarak sınıflandırılıyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Dartmouth Koleji başvuru zamanı

Dartmouth College’a erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 2 Ocak.

Dartmouth Koleji bölümleri:

Economics & Econometrics

Business & Management
Accounting & Finance
Biological Sciences
Medicine & Dentistry
Archaeology
Art, Performing Arts & Design
History, Philosophy & Theology
Languages, Literature & Linguistics
General Engineering
Electrical & Electronic Engineering
Chemical Engineering
Mechanical & Aerospace Engineering
Geography
Politics & International Studies 
Sociology
Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
Physics & Astronomy
Chemistry
Mathematics & Statistics
Computer Science
Psychology

Lokasyon

Dartmouth Koleji Amerika’nın Massachusetts Eyaleti’nde bulunan Hanover’da yer alır.

Üniversitenin Başarıları

  • Dartmouth Koleji, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 250’de yer alıyor.

  • Dartmouth Koleji, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Dartmouth Koleji’nin iktisat, İngiliz dili ve edebiyatı ve tıp bölümleri dünyada ilk 150’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • SAT

  • ACT

  • En az 100 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım