Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Cranfield University

Cranfield Üniversitesi Hakkında

Cranfield Üniversitesi Hakkında

Cranfield Üniversitesi, lisans sonrası programları (yüksek lisans ve doktora) sunan bir İngiliz araştırma üniversitesidir. Üniversite, mühendislik, havacılık ve işletme programları ile popülerdir.


Cranfield Üniversitesi'nin tarihi, 1946'da Havacılık Koleji'nin açılmasıyla başlamaktadır. 1969'da Havacılık Koleji, üniversite statüsü almıştır ve Cranfield Teknoloji Enstitüsü adına sahip olmuştur.


1993 yılında üniversite öğretim programlarının listesini büyüterek Cranfield Üniversitesi adını almıştır.


Cranfield Üniversitesi, İngiltere'deki en iyi beş araştırma üniversitesinden biridir. Önde gelen endüstriyel kuruluşlar ve büyük şirketlerle kurdukları uzun vadeli bağlantılar, öğrencilere faydalı staj imkanları ve istihdam seçenekleri sağlamaktadır.


Cranfield Üniversitesi, AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), EQUIS (European Quality Improvement System) ve AMBA (The Association of MBAs) taraflarından akredite edilmiştir.Neden Cranfield Üniversitesi?


Cranfield Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta kendi havaalanına, öğretim ve araştırma için kullanılan kendi uçaklarına sahip olan tek üniversitedir. Pilotaj, uzay mühendisliği ve üniversitedeki diğer mühendislik programları tüm Avrupa'da en üst seviyede yer almaktadır. Cranfield Üniversitesinin ikinci kampüsü, Fransa'daki Charles de Gaulle Havalimanı'nda bulunmaktadır.

Cranfield Üniversitesi, STEM alanında profesyonelleşmek isteyen kadınları desteklemek için özel bir program uygulamaktadır. Daily Telegraph tarafından 2017'de derlenen mühendislikte 35 yaş altı en iyi 50 kadın listesinde iki Cranfield Üniversite profesörü yer almaktadır. 

Cranfield Üniversitesi, en son bilimsel çözümleri, pratik ve iş odaklı deneyimle birleştirmektedir. Cranfield Üniversitesi, hükümet, iş dünyası ve endüstri ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Üniversite'nin dünya çapında 1.500'den fazla kuruluşla yakın bağları bulunmaktadır. Şirketlerin arasında Airbus, Boeing, Jacobs, PepsiCo, Jaguar Land Rover, Royal Dutch Shell ve Unilever gibi şirketler bulunmaktadır.


Cranfield Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Cranfield Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Cranfield Üniversitesi QS sıralamasına göre 28.sırada yer almaktadır. US Report ve World Global Rakings tarafından 717. sırada yer almaktadır. 

The Economist 2017 sıralamasına göre Cranfield School of Management'ın Management Yüksek Lisans programı Birleşik Krallık'ta 1. ve dünyada 7. sıradadır. Financial Times Executive Education 2020 sıralamasına göre Cranfield School of Management, Yönetici Geliştirme programları için Avrupa'daki en iyi 30 işletme okulu ve Birleşik Krallık'taki ilk 10 işletme okulu arasındadır.

Cranfield Üniversitesi 2020'de Financial Times tarafından oluşturulan sıralamada Master of Management programı ile 78. ve 2021'de QS Program sıralamasına göre Global MBA Programı 79. sıradadır.

The Times Higher Education üniversitelerin program sıralamasına göre Cranfield Üniversitesinin Business and Economics programı 8. sırada yer almaktadır.


Cranfield Üniversitesi Öğrenci sayıları

Cranfield Üniversitesi'nde 5.000’den fazla öğrencisi eğitim almaktadır ve %50’den fazlası uluslararası öğrencilerdir. Üniversite öğrencileri: %49 İngiliz, %25 Avrupalı ​​ve %26 diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerdir. Cranfield Üniversitesinde kadınların erkeklere öğrenci oranı 30:70’tir. Cranfield Üniversitesi'nde öğretmenlerin öğrencilere oranı 5'e 1'dir.
Cranfield Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler

Nader Dahabi – Eski Ürdün Başbakanı

Miles Flint Sony Ericsson'un eski Başkanı

Christo Ferro Liebenberg – Güney Afrika eski Maliye Bakanı

Ashitey Trebi-Ollennu – NASA’da robot mühendisi

Kamil Okyay Sındır  – CHP Genel Sekreteri, eski Bornova Belediye Başkanı
Omobola Olubusola Johnson – Nijerya'nın ilk İletişim ve Teknolojisi Bakanı

Jack Hathaway – NASA astronot adayıCranfield Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Cranfield Üniversitesi, İngiltere'de kendi havaalanına sahip tek üniversitedir. Üniversitenin uçakları ve havaalanı, öğrenciler tarafından havacılık teknolojisi programı kapsamında kullanılmaktadır.

Cranfield Üniversitesi’nin kampüs alanında hem büyük uluslararası şirketleri hem de küçük start-up'ları içeren teknoloji parkı bulunmaktadır. Örneğin, Nissan'ın yaklaşık 46 milyon yatırım yapılan teknik merkezi kampüste faaliyet göstermektedir. 

Üniversite’de öğrencilerin rahatlıkla kullanabildiği geniş spor salonları ve oyun alanları mevcuttur. Cranfield Üniversitesi’nde öğrencilerin ilgi duyduğu spor kulüpleri bulunmaktadır ve kulüpler her seviyede öğrenciyi kabul etmektedir. Tenis, kriket, futbol, hentbol, yarış yürüyüşü, ragbi, dalış ve basketbol en popüler spor kulüpleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca, Cranfield Üniversitesinin kampüslerinde Astronomi, Finans, Kadın liderliği ve Gönüllü Kuruluş gibi öğrenci toplulukları bulunmaktadır.

Cranfield Üniversitesinin kütüphane koleksiyonunda sadece ders kitapları ve bilimsel eserler değil, aynı zamanda klasik eserler, modern edebiyat ve çok çeşitli yayınlar bulunmaktadır.


Cranfield Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Cranfield Üniversitesi'nin iki kampüsü vardır. Ana kampüs Bedfordshire'daki Cranfield'da ve ikincisi Oxfordshire'daki Shrivenham'dadır. Cranfield kampüsü Londra'ya 80 Km ve Kembridge’e 40 Km uzaklıktadır.

Cranfield, Londra'nın demiryolu terminallerine ve Heathrow Havaalanı'na iyi ulaşım bağlantılarına sahip olmaktadır. 

Açık hava etkinliklerinden hoşlananlar için Cranfield en iyi seçimdir. Cranfield kampüsü daha fazla öğrenci iletişimi ve birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk için olanak yaratırken aynı zamanda büyük şehirden uzakta yer almaktadır. Burada her şey göze hoş gelmektedir: kırsal manzaralar, görkemli villalar, güzel bahçeler ve ayrılmış parklar şehri öğrenciler için çekici hale getirmiştir. Kampüsün etrafında yürüyüş için çok fazla park yer almaktadır.


Devamını Oku

Cranfield Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Cranfield Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Cranfield Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için Kaplan International Pathways ile birlikte eğitim programları sunmaktadır. Eğitim programı Londra'daki Kaplan College'da yürütülmektedir.

Kaplan College, yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmeye hazırlanmak için çeşitli kurslar sunar.


Türk Öğrenciler için giriş kriterleri; 

Türk Öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık üniversiteden mezun olmalı ve not ortalamaları en az 3.0 olmalıdır. Üniversitenin Yüksek lisans programları için 6.5 veya 7.0 IELTS sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen IELTS skoru değişiklik göstermektedir.


Pre-Masters - Hazırlık Kursları;

Cranfield Üniversitesi Hazırlık Programı, İngilizce dil eğitimi ile birlikte öğrencinin seçtiği alanının konularını birleştirmektedir. Hazırlık Programı Konu Alanları:

  • Business, Law and Social Sciences;

  • Science and EngineeringCranfield Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;


Cranfield Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunmaktadır. Cranfield Üniversitenin MBA programı, 2018'de Times Higher Education/Wall Street Journal sıralmasında dünyada en iyi yedinci program ve Birleşik Krallık'ta birinci program olarak yer almaktadır.


Ana Yüksek Lisans alanları:

  • Aerospace,

  • Defense and Security,

  • Energy and Power,

  • Environment and Agrifood,

  • Transport Systems,

  • Management.

Cranfield Üniversitesi İş ve Burs Olanakları

Cranfield Üniversitesi İş Olanakları


Cranfield Üniversitesi, endüstri ve ticaretle derinden bağlantılıdır. Üniversitenin küçük şirketlerden en büyük çok uluslu holdinglere, İngiliz ve uluslararası üniversitelere, sivil toplum kuruluşlarına ve hükümetlere kadar dünya çapında yaklaşık 1.500 kuruluşla ortaklığı mevcuttur. Cranfield Üniversitesi ortakları arasında Airbus, AWE, Boeing, Bae Systems, Ford, Heathrow, Innovate UK, John Lewis, P&G ve diğerleri yer almaktadır. Üniversite ve listelenen ortakların ortak çalışması, öğrencilerin stajlarını tamamlamalarına ve mezunların daha hızlı iş bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Cranfield Üniversitesi, DLHE Longitudinal 2017 anketinin sonuçlarına göre mezun istihdamı açısından 2. sırada yer almaktadır.


Cranfield Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Yüksek Lisans Programları; 29.000 – 35.000 Sterlin arası
MBA; 27.000 Sterlin
PHD; yıllık 5.000 – 10.000 Sterlin


Burs Olanakları;


Cranfield Üniversitesi öğrencilere Yüksek Lisans ve PhD programlarında  kısmi burs vermektedir.  Burslar akademik başarılara ve seçtiğiniz programlarına göre verilmektedir.Cranfield Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Cranfield Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Cranfield Üniversitesi, öğrencilere hem kampüs içinde hem de kampüs dışında çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Cranfield kampüsü, farklı konaklama seçenekleri; çiftler için dairelerden aileler için evlere kadar geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır.


Öğrenciler kampüs dışında yaşamayı seçerek İngiliz yaşamını deneyimleme fırsatına sahip olmaktadır. Tüm konaklama seçenekleri mükemmel ulaşım bağlantılarına sahip olmaktadır: üniversite kampüsüne ve Londra dahil diğer şehirlere kolayca ulaşım olanakları mevcuttur.


Yurtlar tüm hizmetleri (su, gaz, elektrik) tek bir fiyata dahil etmektedir. Konaklama hizmetleri ayrıca 24 saat güvenlik, TV, internet ve çamaşırhane içermektedir.


Konaklama fiyatları haftalık 200 sterlikten başlamaktadır.
Cranfield Üniversitesi Başvuru Tarihleri


Cranfield Üniversitesinde yer alan tüm programlar için çok yüksek bir rekabet olmaktadır. Kabul Komitesi, kabul edilme şansı artırmak için mümkün olduğunca erken başvur yapmayı önermektedir. Türk öğrenciler konut başvurusunda bulunmanın yanı sıra vize başvurusunda bulunmanın da zaman alacağını aklında tutmalıdırlar.


Öğrencilere, planlanan eğitim başlangıç tarihinden en az 6 ay öncesinde Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelerini öneririz.Cranfield Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu


Cranfield Üniversitesinde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım