Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Cornell University

Cornell University - Cornell Üniversitesi

1865 yılında kurulan Cornell Üniversitesi hem ülkenin hem de dünyanın en prestijli okullarından biri olarak nitelendiriliyor. Cornell Üniversitesi bölümleri, 80 lisans ana dal, 120’den fazla yan dal, 102 lisansüstü ve doktora programı sunuyor. Cornell Üniversitesi’nde, ilgi alanları önceden var olan bir ana dalla tam olarak uyuşmayan öğrenciler için bağımsız bir çalışma programı tasarlama fırsatı da mevcut. Tüm ana dallarda öğrenciler için araştırma fırsatları sunan Cornell Üniversitesi ABD'deki en büyük 10 akademik araştırma kütüphanesinden birine de ev sahipliği yapıyor. Kendini dünyanın karşı karşıya olduğu sorunları çözmeye, yarının liderlerini yetiştirmeye ve insanların hayatlarını iyileştirmeye adamış olan Cornell Üniversitesi bölümleri yaklaşık 26.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. 


Cornell Üniversitesi'nin dış eğitim birimi olan eCornell, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere çevrimiçi sertifika programları sağlıyor. Cornell Üniversitesi sertifika bölümleri arasında; pazarlama, veri bilimi, liderlik, teknoloji gibi alanlar bulunuyor. Cornell Üniversitesi sertifika bölümleri 160'tan fazla alanda kariyer gelişiminizi destekliyor. 


Canlı topluluğu, iyi yemek seçenekleri, çok sayıda rekreasyon ve spor olanakları, 1000'den fazla öğrenci organizasyonu; sanat, müzik, edebiyat, sinema, tiyatro ve dans etkinlikleri ile Cornell Üniversitesi eşsiz bir öğrenci deneyimi sunuyor. Ayrıca, Cornell Üniversitesi Kariyer Hizmetleri ofislerinde çalışan uzmanlar; öğrencilere iş arama stratejileri, mülakat teknikleri ve etkili bir özgeçmiş oluşturma gibi konularında destek oluyor. 


Cornell Üniversitesi bölüm ücretleri yıllık 62.000-83.000 dolar arasında değişirken, öğrenciler için çok sayıda burs veya kredi imkânı bulunuyor. Cornell Üniversitesi başvuru yapmak isteyenlerin erken kayıt için 1 Kasım, normal kayıt için 2 Ocak tarihlerine kadar belgelerini iletmeleri gerekiyor. Başvuruları titizlikle değerlendiren Cornell Üniversitesi’nin son derece bireyselleştirilmiş bir kabul süreci bulunuyor. Adayların, üniversitenin kültür ve felsefesine uygun olup olmayacağını değerlendirmek için çok zaman harcayan Cornell Üniversitesi’ne kabul oranının yaklaşık %10 olduğunu da belirtelim. “Cornell Üniversitesi nasıl girilir?” diye merak ediyorsanız, Cornell Üniversitesi başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumanızı öneririz. Cornell Üniversitesi bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için ise Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Programı

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Cornell Üniversitesi başvuru zamanı

Cornell Üniversitesi’ne erken kayıt için son tarih 1 Kasım, normal kayıt için son tarih 2 Ocak.  

Cornell Üniversitesi Not Tutma Yöntemi

Cornell Üniversitesi profesörlerinden Walter Pauk tarafından 1940’lı yıllarda geliştirilen ve halen oldukça popüler olan Cornell Üniversitesi Not Tutma Yöntemi, ders sırasında alınan notlar için ayrılan bir sağ sütun, anahtar kelimeler, fikirler ve konu hakkındaki soruların yazıldığı sol sütun ve bir de özet kısmının kullanımına dayanıyor. 

Cornell Üniversitesi 300 hektarlık kampüs alanının yanında 1750 hektarlık botanik bahçelerine de sahiptir.

Lokasyon

Cornell Üniversitesi’nin ana kampüsü Ithaca’da bulunuyor. New York'un Finger Lakes bölgesinde yer alan Ithaca; yaşamak, çalışmak ve okumak için sürekli olarak en iyi bölge olarak seçilen benzersiz bir üniversite şehri. Kampüs ise Ithaca'nın mağazalarından, restoranlarından, gece hayatından ve etkinliklerinden sadece birkaç adım ötede.  


Üniversitenin Başarıları

 • QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 30’da yer alıyor.

 • Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

 • Tarım ve ormancılık ile veterinerlik bölümleri dünyada ilk 10’da yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

 • TOEFL’dan minimum 100 puan, IELTS’ten minimum 7 puan

 • SAT Okuma Testinde en az 35 (40 üzerinden) puan

Cornell Üniversitesi lisans bölümlerinden bazıları

 • Agricultural Sciences
 • Animal Science
 • Architecture
 • Astronomy
 • Biometry and Statistics
 • Civil Engineering
 • Computer Science
 • Economics
 • Fine Arts,
 • History
 • Human Development
 • Linguistics
 • Music
 • Nutritional Sciences
 • Philosophy
 • Vitriculture and Enology

Cornell Üniversitesi yüksek lisans bölümlerinden bazıları

 • Accounting
 • Animal Science
 • Anthropology
 • Applied Mathematics
 • Biophysics
 • Computer Sciende
 • Demography
 • Education
 • Economics
 • Horticulture
 • Law
 • Microbiology
 • Nutrition
 • Pharmacology
 • Public Affairs
 • Urban Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım