Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Cornell University

Cornell University - Cornell Üniversitesi

1865 yılında kurulan Cornell Üniversitesi, hem ülkenin hem de dünyanın en prestijli okullarından biri olarak nitelendiriliyor. Sömestir tabanlı bir eğitim sistemine sahip olan Cornell University’nin 14 binden fazla lisans öğrencisi bulunuyor. Sekiz lisans, dört yüksek lisans okulu Ithaca’da, iki tıp yüksek lisans okulu New York’ta bulunan Cornell University’nin en popüler bölümleri biyoloji, bilgisayar bilimi ve işletme. %13 kabul oranına sahip Cornell Üniversitesi’nin 1500’ten fazla öğretim üyesi var.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Cornell Üniversitesi başvuru zamanı

Cornell Üniversitesi’ne erken kayıt için son tarih 1 Kasım, normal kayıt için son tarih 2 Ocak.  

Cornell Üniversitesi Not Tutma Yöntemi

Cornell Üniversitesi profesörlerinden Walter Pauk tarafından 1940’lı yıllarda geliştirilen ve halen oldukça popüler olan Cornell Üniversitesi Not Tutma Yöntemi, ders sırasında alınan notlar için ayrılan bir sağ sütun, anahtar kelimeler, fikirler ve konu hakkındaki soruların yazıldığı sol sütun ve bir de özet kısmının kullanımına dayanıyor. 

Cornell Üniversitesi 300 hektarlık kampüs alanının yanında 1750 hektarlık botanik bahçelerine de sahiptir.

Lokasyon

Cornell Üniversitesi New York Eyaleti’nde bulunan Ithaca şehrinde yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • 80’den fazla program sunan Cornell University, dünyanın en iyi 20 üniversitesi arasında gösteriliyor. Cornell Üniversitesi’nde öne çıkan bölümler ise dünya sıralamasında ilk onda yer alan veteriner tıp ve tarım ve ormancılık.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • SAT veya ACT puanı

  • TOEFL’dan minimum 100 puan, IELTS’ten minimum 7 puan

  • Okul raporu

  • Lise transkripti

  • İki eğitmenden değerlendirme

  • Danışman tavsiyesi

Cornell Üniversitesi lisans bölümlerinden bazıları

Agricultural Sciences

Animal Science

Architecture

Astronomy

Biometry and Statistics

Civil Engineering

Computer Science

Economics

Fine Arts,

History

Human Development

Linguistics

Music

Nutritional Sciences

Philosophy
Vitriculture and Enology

Cornell Üniversitesi yüksek lisans bölümlerinden bazıları

Accounting

Animal Science

Anthropology

Applied Mathematics

Biophysics

Computer Sciende

Demography

Education

Economics

Horticulture

Law

Microbiology

Nutrition

Pharmacology

Public Affairs
Urban Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım