Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Constructor University

CONSTRUCTOR UNIVERSİTY

Yurtdışında üniversite okumak denildiğinde; akla kariyer hayatının iyi temellenmesi gelmektedir. Constructor Üniversitesi Kuzey Almanya’da kurulan, uluslararası en yüksek network ağına sahip üniversitelerinden biridir. Şehirden 17 km uzaklıktadır. Resmi öğretim dili İngilizce’dir.

Constructor University Hk.

2001 yılında Bremen’de kurulmuş bir özel üniversite olarak, dünyanın birçok ülkesinden gelen açık görüşlü, yetenekli ve kendini geliştirmiş 1500 kadar seçilmiş öğrenciyi kampüs hayatı kapsamı ile kendi geleceklerine hazırlamaktadır. Son on yılda okulun prestiji Centre for Higher Education Center (CHE Center) olarak geçen, Almanya’nın Yükseköğrenim Merkezi Kuruluşu tarafından da yüksek puan almayı başararak sürdürülebilir bir marka haline dönüşmüştür. Eski adı ile Jacobs Üniversitesi olarak da bilinmektedir.

Neden Constructor University

Constructor Üniversitesi tüm öğrencilerine Almanya’nın İngilizce eğitim veren üniversitelerinden birinde uluslarararası alanda tanınan bir lisans derecesi, Almanya’da öğretim dili İngilizce olan özel üniversitelerinden birinde uluslararası geçerliliği olan bir mezuniyet diploması sağlamaktadır. 

Küçük ölçekli, az sayıda öğrencili sınıfları olan Constructor Üniversitesi’nde öğrenciler butik eğitim almanın avantajlarını yaşamaktadır. Bu okulda eğitim alan öğrenciler; yurtdışında üniversite okuyorken; hem aynı bölümde okuyan diğer sınıf arkadaşları ile hem de bölümdeki öğretim görevlileri ile direkt ve sürdürülebilir olarak görüş alabilmekte, uygulama yapabilmektedirler.

Yurtdışında üniversite okuyarak dilediğiniz kariyer yoluna giden programı tercih etmeniz için okulun Finans Departmanı da titizlikle çalışmış, alternatif ödeme modelleri tasarlamış, öğrenci adaylarımız kariyerlerini planlarken tercih edecekleri programa yönelik en iyi alternatif ödeme yöntemlerini seçebilmeleri için de gereken desteği veriyor olacaktır.

Constructor Üniversitesi’nin eğitim modülleri akademik birçok alanda kapsamlı bir içeriğe sahip olmakta, eğitim modüllerinin uygulamalı olması öğrencide kalıcı bilgi ve bilgiyi kullanabilme imkanı sağlamakla birlikte; eğitim modülleri birbiriyle bağlantılı konuları ve dünyadaki son gelişmeleri takip ederek güncel ve temel bilgi müfredatını kişilere sunmaktadır. Bu sayede yurtdışında eğitim gören öğrenci için yine uluslararası alanda uluslararası rekabette yerini alabilmesi için bir temel sunmaktadır. Öğrenciler uygulamalı ve birbirinden farklı sistemlerin kapsadığı eğitim modülleri ile problem-tabanlı-yaklaşımları görmüş olmakta, bu onlara global bir bakış açısı kazandırmaktadır.

Constructor University Öğrenci Sayıları

Constructor Üniversitesi’nde öğrenciler; kampüs yaşamlarını 1200’den fazla öğrenci ile aynı atmosferde, 100’den fazla farklı ülkenin öğrencileri ile eş zamanlı deneyimlemektedir. 

Constructor University Sosyal Olanakları

Yurtdışında üniversite okurken fakülte seçimlerinde birçok faktör etkili olmalıdır. Okulun kişiye direkt bilgiye ulaşım imkanı, küçük ölçekli sınıfları aynı zamanda öğretim görevlilerinin akademik araştırmalarındaki güncel bulgularını öğrencilerle öğrencilerin akademik eğitim süreçlerinde paylaşmaları; öğrencilerin kendi ders performanslarına özgü ihtiyaçlarında destek alabilmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda yurtdışında üniversite okurken dikkat çekilmesi gereken bir konu daha olan imkanlar; modern laboratuvar gereçleri; öğrencinin bilgiye direkt ve kolay ulaşmalarını, eğitimlerinin ilk aşamalarından itibaren gerçek bir araştırma yapabilme imkanı sağlamak üzere oluşturulduğundan üniversitemiz bu alanda da tercih edilmeye oldukça elverişli olacaktır. Yurtdışında üniversite seçerken önemli olan bir diğer kriter Constructor Üniversitesi için mümkün olmaktadır; okulun araştırma odaklı eğitim anlayışına sahip; öğrencilerin daha ilk aşamalardan itibaren akademik araştırma süreçlerine hakim olmasını sağlamaktadır.

1200 yıllık tarihi, denizci atmosferi ile Bremen şehrinde bulunan Constructor Universitesi şehrin kuzeyinde yer almaktadır. Yaklaşık yarım milyon insan yaşamakta olup şehir; gezme algısı, yaşam kalitesi olarak yüksek bir yaşam standardı sunmaktadır. Grimm Kardeşler, tarihi pazar meydanı, Bremen Şehir Maskotları, şehri oldukça popüler hale getirmiş, Bremen Şehri UNESKO Dünya Mirası listesine girmiştir. 30.000 den fazla öğrenci şehirde yaşamakta ve öğrenim görmektedir. Şehre oldukça yakın olan Bremerhaven Kenti de ayrı bir cazibe merkezi olarak bilinmektedir.

Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için Bremen şehri, çok çok uygun olacaktır. Bremen şehrinde birçok pub, kulüp, restorant, müze, tiyatro, konser alanları gibi şehri keşfetme olanağı tanıyan birçok seçenek bulunmaktadır. Bremen Almanya’nın en eski panayırı olan Freimarkt’ın kurulduğu ana şehir olmakta, geleneksel Christmas Pazarı ile de popüler bir destinasyon olarak tanınmaktadır. 

Schlachte Bölgesi ise Weser Nehri’nin çevresine konumlanan çeşitli bar kafelerle, Viertel Meydanı da aynı bu bölge gibi olanakların olduğu, hareketli gece hayatı ile bilinmektedir. Bremen geniş kültürel spektrumuyla çeşitli oyunlar, festivaller, konserler, ikinci el pazarlar gibi çokça farklı kültürel organizasyonla da anılmaktadır. Dışarı alan aktiviteleri, Weser Nehrinin boydan boya yazları gezilebilmesi veya şehrin merkezinde ünlü bir müzik grubunun konserine katılma olanakları oldukça tercih edilebilir kılan diğer özelliklerdendir.

Bölgeden diğer yakın kentlere öğrencilerin kolaylıkla ulaşabilecekleri türden şehir turları bulunmaktadır. Avrupa’nın merkezinde, Bremen Hamburg, Berlin, Paris, Roma, Brüksel gibi Avrupa’nın çeşitli yerlerine ulaşabilmektedir. Ayrıca havalimanı diğer şehirlerin aksine şehir merkezine 10 dakika gibi kısa mesafede konumlanmıştır.

Constructor Üniversitesi’nin kampüs alanında oldukça yeni spor salonları, tiyatro ve sinema bölümleri müzik stüdyosu ve öğrenci aktivite merkezi bulunur. Öğrenciler bütün öğrenci aktivite aktivitelerine katılırken, kampüs hayatının keyfini sürebilirler. Bu çerçevede sayısız organizasyon düzenlenebilir. Bremen’in şehir olarak sunduğu ayrıcalıklar da bu zaman dilimine eşlik edecektir. Buna ek olarak; okulun Mezunlar Derneği, sosyal ve profesyonel aktiviteleri ile tüm öğrencilere açık hale getirilmiştir. Kampüste bulunan Cafe/bar da öğrencilerin sosyalleşme ve zaman geçirme ihtiyaçlarına yönelik hazır halde bulunmaktadır.

Devamını Oku

Constructor Üniversitesi Başvuru Koşulları:

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen lisans öğrencilerinin her şeyden önce güçlü bir CV hazırlamaları beklenmektedir.

Cv’nizi başarılarınız, yetenekleriniz, nitelikli özellikleriniz, başarılarınızı kapsayan bir şekilde düzenlenmelidir. Gönüllülük esaslı işlerinizi, sosyal sorumluluk projelerini, bu kapsamda yaptığınız/katılmış olduğunuz aktivitelerinizi mutlaka belirtmelisiniz.

En önemli başvuru şartlarından birisi tüm başvuran öğrencilerden İngilizce dili yeterliliğine sahip olması beklenmektedir. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan bir belge ile İngilizce yeterliliklerini belgelendirmek durumundadır.

Aşağıdaki koşulları taşımanız durumunda İngilizce dil seviyeniz yeterli sayılabilecektir:

 • Anadilinizin İngilizce olması durumunda,
 • Mevcut durumda 6 sene ve üzeri İngilizce eğitim almışsanız veya
 • SAT Sınav ilgili bölümünden (aşağıdaki tabloda belirtilmiştir) 600 ya da daha fazla puanınız bulunuyorsa
 • ACT yazılıdan 9 ya da daha yüksek not aldıysanız ya da;

Aşağıdaki sınavlardan herhangi birini belirtilen puanla geçmeniz durumunda söz konusu sınav sonucu İngilizce yeterlilik belgeniz olarak kabul edilmektedir. Tabloda minimum skor ya da puanları inceleyebilirsiniz.

Sınavlar

Minimum Puanı

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Paper based

575

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Internet based

90

MELAB (Michigan Test)

80

British Council IELTS (Int'l. English Language Testing System)

6.5

GCSE (British General Certificate of Secondary Education)

A or B

Cambridge EFL Examinations - Certificate of Proficiency in English

A,B,C and C1 pass

Cambridge EFL Examinations - Certificate in Advanced English

A,B and C

Cambridge EFL Examinations - First Certificate in English (extended certification)

A

International Baccalaureate English A Literature & English A Language and Literature

6,7

SAT Evidence-Based Reading and Writing (New SAT)

600

ACT Writing

9

Duolingo English Test

110

Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz Global Vizyon ile anlaşmalı dil okullarından eğitim alabilirsiniz.

Devamını Oku

Constructor University Popüler Lisans Programları:

Constructor University Popüler Yüksek Lisans Bölümleri:

 • Doktora  Programları
 • Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
 • Veri  Mühendisliği
 • İşletmeler ve Toplum için Veri  Bilimleri
 • İleri düzey Yazılım Teknolojisi
 • Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Sanat Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Bremen Üniversitesi ile birlikte yürütülmektedir, öğrencinin Bremen Üniversitesi’nin de kabul koşullarını taşıması gerekmektedir.)

Constructor University için Yüksek Lisans Ücretleri

Constructor University için lisansyüksekücretleri program katılım bedeli ve diğer detaylar ücret olarak aynı olmak üzere; aşağıdaki ücret bedeli; toplam eğitim, barınma, yemek ve şehiriçi tren bileti ve bazı vergi ücretlerini kapsayacak şekilde hesaplanmıştır:

Toplam Ücret: 28,654 Euro

 • Öğrenim Ücreti: 20,000 Euro
 • Standart iki kişilik odada konaklama ücreti (paylaşımlı banyo, dokuz ay boyunca üç öğün yemek dahil) barınma ücretleri: 8,000 Euro
 • Şehir içi ulaşım ücreti (devlete ödenen zorunlu aldığı vergiler ile birlikte) : 654 Euro

Constructor University İçin Lisans Ücretleri

Constructor University için lisans ücretleri program katılım bedeli ve diğer detaylar ücret olarak aynı olmak üzere; aşağıdaki ücret bedeli; toplam eğitim, barınma, yemek ve şehir içi tren bileti ve bazı vergi ücretlerini kapsayacak şekilde hesaplanmıştır:

 • Toplam Ücret: 28,654 Euro
 • Öğrenim Ücreti: 20,000 Euro
 • Standart iki kişilik odada konaklama ücreti (paylaşımlı banyo, dokuz ay boyunca üç öğün yemek dahil) barınma ücretleri: 8,000 Euro
 • Şehir içi ulaşım ücreti (devlete ödenen zorunlu aldığı vergiler ile birlikte) : 654 Euro

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bır kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon eğitim Danışmanları ile görüşebilirler.

Constructor University Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Constructor Üniversitesi’nde yurt imkanı bulunmaktadır. Her yurtta öğrencilerin akademik, sosyal, sağlık durumları ile ilgili ihtiyaç oluşturabilecek durumlara müdahil olacağı durumlar için görevli bir kişi bulunmaktadır. 

 • İki yataklı apart modelinde, her öğrencinin diğer öğrenci ile paylaşımlı banyoya sahip olacak şekilde kendi odasında kalacak şekilde bir yurt odası modeli tasarlanmıştır. Lisans öğrencilerimiz, lisans-öncesi öğrencilerimiz de dahil olmak üzere okulun genel atmosferi öğrencilerin uluslararası bir ortamda eğitim alırken kaynaşabileceği, sosyal ilişkilerini geliştirebileceği atmosferde ve peyzaj da tasarlanmıştır.

Constructor Üniversitesi’nde Yüksek Lisans öğrencileri için (yine tüm kampüs imkanlarından faydalanılarak) konaklanacak ev alternatifleri de bulunmaktadır. Bremen’de yüksek lisans öğrencileri yurt olanağını tercih etmedikleri takdirde evlerde paylaşımlı olarak da kalabilmektedir.

Constructor University 2024/2024 yılı Başvuru Tarihleri:

Yurtdışında üniversite okumayı planlayan her öğrenci için okulun akademik takviminden başvuru ve dönem tarihleri aşağıdaki gibidir:

Erken Kabul Tarihi: 15 Eylül 2024 - 1 Kasım 2024 – Öğrenciler Ocak ayı itibariyle öğrenimlerine başlayabilmektedir.

Dönem Başlama-Bitiş Tarihleri: 2 Şubat 2024 - 1 Haziran 2024

Constructor Üniversitesi’nde 2024/2024 dönem için Lisans/Yüksek lisans başvuruları en geç 1 Şubat 2024 tarihinde tamamlanmalıdır. Constructor Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimizin danışmanlarımız ile iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz.

Constructor University Türk öğrenciler İçin Vize Koşulları

Constructor Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencileri vizeye sahip olmak zorunludur. Vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni de alabilmektedir. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon  vize danışmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım