Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Colorado State University

Colorado State University – Colorado Eyalet Üniversitesi

1870 yılında kurulan Colorado Eyalet Üniversitesi; işletme, mühendislik, eğitim fakültesi gibi kurumlarıyla 150’den fazla derece sunuyor. Ülkenin en saygın araştırma üniversitelerinden biri sayılan Colorado State University, özellikle atmosfer bilimi, bulaşıcı hastalıklar, temiz enerji teknolojileri ve çevre bilimi hakkındaki araştırmalarıyla tanınıyor. Yaklaşık 34.000 öğrencinin eğitim gördüğü Colorado State University’de 350’den fazla öğrenci organizasyonu bulunuyor. Sahip olduğu coğrafi özellikler sayesinde öğrencilerinin kayak, snowboard, yürüyüş, kamp ve rafting gibi etkinliklere katılabildiği Colorado Eyalet Üniversitesi, ünlü Rocky Mountain Ulusal Parkı’na birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Colorado Eyalet Üniversitesi fiyatları

Colorado State University’nin yıllık eğitim ücreti, 42.000 - 57.000 dolar arasında değişiyor.

Colorado Eyalet Üniversitesi bölümleri

General Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Chemical Engineering

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Accounting & Finance

Business & Management

Economics & Econometrics

Communication & Media Studies

Politics & International Studies

Geography

Sociology

Art, Performing Arts & Design

Archaeology

Architecture

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Chemistry

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Mathematics & Statistics

Biological Sciences

Agriculture & Forestry

Veterinary Science

Education

Psychology
Computer Science

Lokasyon

Colorado Eyalet Üniversitesi nerede?

Colorado Eyalet Üniversitesi’nin ana kampüsü Amerika’nın Colorado Eyaletine bağlı Fort Collins şehrinde yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Colorado Eyalet Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’de yer alıyor.

  • Colorado Eyalet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Colorado Eyalet Üniversitesi’nin; veterinerlik, yer ve deniz bilimleri, çevre çalışmaları ve tarım ve ormancılık bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 79 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 53 PTE puanı

  • En az 6.5 IELTS puanı

  • En az 550 SAT Evidence-Based Reading and Writing puanı

  • En az 21 ACT English puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım