Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

College Du Leman

Okul yatılı ve gündüz öğrenciler için eğitim veren karma bir okuldur. Cenevre’ye 15 dakika mesafede olan okul Versoix’de 1960 yılında kurulmuştur. Öğrenciler İngilizce veya Fransızda ya da iki dilli eğitimi seçebilmektedir. Okul öğrencilerin faydalanabileceği 79 farklı etkinlik sunmaktadır. 8 hektarlık kampüs modern ve gelişmiş imkanlara sahiptir. Yaşları 2 ile 18 arasında değişen yerel ya da uluslararası öğrenciler 10 bilimsel laboratuvar, 100’den fazla modern sınıf, kütüphane, futbol ve basketbol sahaları, tenis kortları,

Genel Bilgiler

Yaş aralığı 2- 18

Eğitim Programları

A LEVEL

A level ( Advanced level ) geleneksel İngiliz eğitim sistemi kapsamında lise eğitimin son iki senesine verilen isimdir. Öğrenciler lisans eğitimlerinde okumak istedikleri alana göre 3 veya 4 ana ders seçerek 2 yıl boyunca bu alanlarda derinlemesine eğitim görmekte ve 2 yılın sonunda ulusal A-LEVEL sınavlarına girmektedirler.

IB (International Baccalaurate)

IB (International Baccalaurate) Programın asıl amacı eğitim öğelerini akademik ve sosyal temellerde dengelemek ve öğrencilerin ülkeler arası hareketliliğini daha kolay ve etkin hale getirmektir. IB programı kapsamında dünyanın neresinde olursanız olun aynı müfredatı, aynı öğretim teknikleri ile öğrenir ve merkezi bir değerlendirme kurulu ile eşit koşullarda puanlamaya tabii tutulursunuz.

AP (Advanced Placement)

Programı SAT sınavlarının da uygulayıcısı olan College Board tarafından yu¨ru¨tu¨lmektedir. İleri du¨zey yerleştirme programı olarak da adlandırılan advanced placement eğitimde 6 farklı alanda 38 farklı dersten sınav açılmaktadır. AP sınavları her yıl mayıs ayında gerçekleştirilmekte ve sonuçları temmuz ayında açıklanmaktadır. AP sınavları 1-5 arasındaki notlandırma ölçeğinde değerlendirilir. Bir öğrencinin başarılı sayılması için en az 3 alması gerekmektedir.

Lokasyon

Okul Cenevre’de  yer almaktadır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım