Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

City University of London

City University of London – City Londra Üniversitesi

1966 yılında üniversite statüsü kazanan, yüksek ve lisansüstü öğrencilerinin başarı yüzdesi ile akademik kariyerin merkezi haline gelen ve Londra’nın iş dünyasıyla kurduğu bağlantılar ile mezun öğrencilerine istihdam fırsatı sunan City Londra Üniversitesi, 30.000’den fazla öğrenciye eğitim veriyor.  Devlet araştırma üniversiteleri arasında ön sıralarda bulunan, 160 ülkeden gelen öğrencileri ağırlayan City Londra Üniversitesi’nde bilgisayar sistemleri, oyun teknolojisi, yazılım, matematik ile inşaat bölümleri öne çıkıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

City Londra Üniversitesi Başvuru Zamanı

Sağladığı eğitimin ve birikimli akademi kadrosunun göstermiş olduğu özverinin öğrencilerini bir adım öteye taşıdığı City Londra Üniversitesi’ne başvurular 31 Ekim’e kadar devam ediyor.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

City Londra Üniversitesi’nin kampüsünde, büyük bir kütüphane, restoranlar, kafeler, sağlık kurumları ve sosyal aktivite alanları yer alıyor. Akademik eğitimin dışında kişisel gelişimi destekleyen öğrenci kulüpleri

ile öğrencilerin hobilerine zaman ayırmasını destekleyen City Londra Üniversitesi, burs olanakları, psikolojik destek hizmetleri ve yurt fırsatı sağladığı öğrencilerine kariyer planlama danışmanlığı sunuyor. Londra’nın merkezine yakınlığı ile kültür ve sanat organizasyonlarına kolaylıkla ulaşma imkanı sağlayan City Londra Üniversitesi, akademik ve mesleki anlamda gelişimi önemseyen öğrencilerin ilk tercihlerinden.

Lokasyon

City Londra Üniversitesi İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezinde bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • City University of London, eğitim açısından Avrupa’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

  • City University of London, dünyanın en genç üniversiteleri arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • City University of London, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 95 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 5,5 IELTS puanı

City Londra Üniversitesi Bölümleri


Accounting
Actuarial Science
Business
Communications
Computing
Creative Industries
Creative Writing
Culture
Economics
Engineering
Finance
Foreign Languages
Health
Information Science
Journalism
Law
Management
MBA
Mathematics
Midwifery
Music
Nursing
Optometry
Politics
Psychology
Radiography
Sociology
Speech and Language Therapy
Translation

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım