Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Charles Sturt University

Charles University Hakkında

 Karlova Üniversitesi ya da diğer adıyla Prag Üniversitesi, Çekya’nın en köklü, en büyük ve en saygın üniversitesidir.

Charles University 1348’de kurulmuştur ve dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. En büyük ve en ünlü Çek üniversitesi olup, aynı zamanda uluslararası sıralamada Çek okulları arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında yer alan tek Çek üniversitesidir.Modern, dinamik ve kozmopolit üniversitenin 17 fakültesi (14'ü Prag'da, ikisi Hradec Králové'de ve biri Pilsen'de), dört üniversite enstitüsü, eğitim, bilim, araştırma, geliştirme ve diğer yaratıcı faaliyetler için diğer beş merkezi, üniversite çapında dört özel amaçlı tesisler ve Charles University'nin idari yönetim birimi olarak Rektörlük Ofisi. Şu anda 950'den fazla akredite çalışma programına sahiptir. Bir dizi eğitim programı İngilizce olarak akredite edilmiştir.

Charles University, yabancı kurumlarla işbirliği yapan çok sayıda üst düzey araştırma ekibine sahiptir. Bireysel fakültelerdeki öğrenciler aynı zamanda Üniversitenin bilimsel ve araştırma faaliyetlerine katılma fırsatına da sahiptir. ÇÜ personeli, Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) programı veya prestijli ERC hibeleri gibi uluslararası projelere katılmaktadır.

Charles University, dünya çapındaki birçok ünlü üniversiteyle işbirliği yapmaktadır ve önceliği, tüm öğrencilerin yurt dışında öğrenim gezilerine veya pratik stajlara gitmelerini sağlamaktır. En önemli değişim programı olan Erasmus+, yılda yaklaşık iki bin öğrenci tarafından kullanılıyor.Şu anda bu ağ, tüm kıtalardan yaklaşık 200 ortak üniversiteyi içermektedir.

Neden Charles University

 Charles University Akademik Başarıları

 • İtibar - üniversite, üniversite kuruluşlarının, özellikle de 4EU+ Avrupa Üniversite Birliği, Coimbra Grubu ve Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği'nin (LERU) üyesidir. Orta Avrupa Üniversiteleri Birliği'ne (CE7) başkanlık eder ve aynı zamanda önde gelen AB üniversiteleri ile Doğu Ortaklığı ülkelerinin en iyi üniversitelerini bir araya getiren Doğu Ortaklığı Üniversite Kümesi'nin (EaPUC) bir parçasıdır.
 • Başarı - 2016-2017 yılında The Times Higher Education World University sıralamasında dünyanın en iyi 305. Üniversitesidir.
 • Başarılı eğitim - tıp fakültesi, Avrupa’da Tıp Eğitimi veren üniversiteler arasında en iyi olanlarından bir tanesidir.
 • Erasmus imkanı - ESN CU Prag, hem uluslararası hem de Çek öğrenciler için çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler veya geziler düzenleyen ve genellikle uluslararası öğrencilerin Prag'daki kalışlarını yönetmelerine yardımcı olan bir öğrenci kulübüdür. Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) üyesidir.
 • Güvenlik- üniversitenin adını ve amblemini (hologram biçiminde de) taşıyan Charles Üniversitesi (CU) öğrenci kartları, sahibinin Charles University ve onun fakültelerinden biri veya kartta adı yazılı olan diğer bölümlerle olan ilişkisinin kanıtı olarak hizmet eder. Çeşitli renk seçenekleriyle sunulan bu çipli kartlarda kişisel veriler, barkod, fotoğraf ve imza şeridi yer alıyor.
 • Bölüm çeşitliliği -Tıp, Edebiyat, Hukuk ve Beşeri Bilimler dahil İngilizce eğitim verilen çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunar.
 • Uluslararası -International Association of Universities and the European Association for International Education (Uluslararası Üniversiteler Derneği ve Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği) dahil olmak üzere çeşitli uluslararası kuruluş ve üniversitelerle ortaklığı vardır
 • Diploma avantajı -Times Ranking, QS Ranking ve Shanghai Ranking gibi YÖK’ün de baz aldığı ”Dünyanın En İyi Üniversiteleri” listelerinde ilk 300 üniversite arasında olmayı başarmış, dünya çapında tanınan bir üniversitedir. Bu sayede Charles University’de eğitim gören öğrencilerin Türkiye’de diploma denkliği alınabilmektedir. Özellikle sağlık alanındaki üst düzey eğitimi ile bilinir.
 • Ödülleri:
 1. Fransız Büyükelçiliği Ödülleri
 2. Dimitris N. Chorafas Ödülü
 3. Josef Hlávka edebiyat ödülü
 4. Bedřich Hrozný Ödülü 2020 yılı yaratıcı başarı ödülü
 5. František Vencovsky Ödülü
 6. Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Ödülü
 7. HRS4R – İK Ödülü
 8. QS Sıralaması = 291
 9. ARWU Sıralaması = 201
Devamını Oku

Charles University Öğrenci Sayıları

Charles University şu anda 56.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 630 alanda 600'den fazla akredite derece programı sunmakla birlikte 24.000'den fazla da lisans öğrencisi Lisans, 24.000 kadar öğrenci Yüksek Lisans ve 8.000 öğrenci ise doktora programlarında eğitim görmektedir.

Charles University öğrencilerinin yaklaşık 10.000'i yurt dışından gelmektedir.

Her yıl 8.000'den fazla kişi Charles University'den mezun olmaktadır ve mezunları geleneksel olarak Çek Cumhuriyeti'ndeki tüm nüfus kesimleri arasında en yüksek istihdam oranlarından birine sahiptir.

Charles University, Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi performans gösteren eğitim kurumlarından biridir. Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasına göre dünya çapındaki yükseköğretim kurumları arasında ilk % 2'de yer almaktadır

Charles University’ den Mezun Olan Ünlüler

Ünlü fizikçi Ernst Mach, Nobel ödüllü kimyager Jaroslav Heyrovsky, ülkenin kurucusu Tomas Garrigue Masaryk’in yanı sıra dünyaca ünlü bilim adamı Albert Einstein da Charles Üniversitesi’nde profesörlük unvanını almıştır.

 • Karel Och –Yönetmen
 • Stanislav Havlíček -Eczacı ve katılımcı
 • Milena Králíčková -Birleşik Krallık rektörü
 • Vyacheslav Grebenyuk -İngiltere 2. Tıp Fakültesi ve Motol Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Seyahat Tıbbı Kliniğinde Doktor

Charles University Sosyal Olanakları

 İstanbul ile Prag arasında yaklaşık 3 saatlik bir uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Çekya’nın komşuları Almanya, Polonya, Avusturya ve Slovakya’dır. Çekya’nın en büyük şehri, aynı zamanda başkentidir.

Charles University’den alacağınız diplomanın en büyük kazançlarından biri de diplomanızın tüm Avrupa’da ve Amerika’da geçerli olmasıdır.

Prag, her yıl birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Bunlardan bazıları: Opera performansları, çeşitli sergiler, klasik ve modern müzik konserleri, film festivalleri, maratonlar, Prag kış festivali, Avrupa film günleri, Bohemya karnavalı…

Konaklama Ve Yurt Seçenekleri

Charles University, okulda eğitim alan tüm öğrencilere kendi yurtlarında konaklama imkanı sağlamaktadır. Öğrenciler dilerlerse kendilerine özel daire de tutabilirler. Prag çok turistik ve popüler bir şehir olduğu için, uluslararası öğrenciler eğitimlerinin ilk senesinde genellikle üniversite yurtlarında kalmayı tercih etmektedirler.

Charles University, gelen öğrencileri için yurtlarda konaklama ayarlar. CU yurtlarından birindeki yer için başvuru, Erasmus çevrimiçi kaydında sunulmalıdır. Lütfen üniversite konaklama rezervasyonunu doğrudan Konaklama Hizmetleri aracılığıyla yapmayın. Erasmus öğrencisi olarak tanınmayacaksınız ve rezervasyonunuz iptal edilecektir. Charles Üniversitesi konaklamasına başvurmanın tek doğru yolu Erasmus çevrimiçi kaydıdır.

Ancak Erasmus öğrencilerinin yalnızca aşağıdaki yurtlarda barınabileceğini lütfen unutmayın. 

 • Prag'da 1'i Hradec Králové'de ve 1'i Pilsen'de olmak üzere 4 rezidans bulunmaktadır.
 • Prag'daki dört yurdun tam kapasitesi olması durumunda öğrenciler Prag'daki Vltava yurdunda da konaklayabilirler.

Öğrenciler çift kişilik odalarda konaklamaktadır. Tek kişilik odalar genellikle mevcut değildir. Yalnızca ilgili sağlık sorunları veya özel ihtiyaçları olan öğrenciler için istisna yapılabilir.

 • Hostivař yatakhanesindeki çift kişilik odaların neredeyse tamamı kendi banyo olanaklarına sahiptir.
 • Troja ( 17. Listopadu ) ve Bolevecká yatakhanesinde banyo olanakları iki çift kişilik oda arasında paylaşılmaktadır.
 • Hvězda , Větrník ve Na Kotli yatakhanelerinde banyo olanakları daha fazla oda arasında paylaşılmaktadır (katta).
 • Genellikle her koridorun sonunda küçük bir mutfak bulunur (Hostivař, Větrník, Hvězda).
 • Trója'da (17. Listopadu) mini mutfak iki oda tarafından paylaşılmaktadır.

Öğrenciler ayrıca binadaki tuvaleti ve soyunma odalarını kullanabilirler (anahtarlar küçük bir ücret karşılığında resepsiyondan temin edilebilir).

Varıştan yaklaşık önce bir depozito (yaklaşık 90 EUR) + ilk ayın kirası (yaklaşık 150 EUR) ödenmesi gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgileri önceden içeren bir e-posta alacaksınız. Ödemenin, her Erasmus öğrencisine e-posta yoluyla gönderilecek özel bir bağlantı kullanılarak kartla çevrimiçi olarak tamamlanması gerekmektedir. Banka havalesi yoluyla da ödeme yapmak mümkündür.

Check-in için ihtiyacınız olacak:

 • Pasaport Kimliği
 • Konaklama kuponu,
 • 1adet pasaport formatında fotoğraf
 • Depozito ödemesinin onayı (banka ekstresi)
Devamını Oku

Charles University için Başvuru Koşulları

Charles University Lisans Başvuru Şartları:

 • Lise diploması ve transkript belgesi,
 • Charles University, lisans programları kabul şartlarında, lise not ortalamasının 70 veya üzerinde almış olmak,
 • İngilizce Dil yeterliliği için IELTS/TOEFL gibi düzeylerde yapılan sınavlarla belli bir başarı elde etmek,
 • Prag’da alacağınız hazırlık eğitiminden sonra Üniversitenin kendi bünyesinde yapmış olduğu sınava girip başarılı olmak,

Charles University Yüksek Lisans Başvuru Şartları:

 • Avrupa’da denkliği olan üniversitelerden 4 yıllık lisans eğitimi diploması almak,
 • Eğitim almak istediğiniz bölüme uygun alandan mezun olmak,
 • İngilizce dil yeterliği,
 • Charles University’de Çekçe Dili’nde verilen eğitim ücretsizdir.

Charles University, Popüler Bölümleri

En çok tercih edilen programlar:

 • Tıp 
 • Diş hekimliği
 • Fizyoterapi
 • Eczacılık

Charles University’de, 4.500’ü akademisyen olmak üzere 7.900’den fazla çalışan bulunmaktadır.

Charles University öğrencilere TIP ya da Diş Hekimliği eğitimlerine başlamadan önce İngilizce dil bilgilerini ve Anatomi, Kimya, Biyoloji gibi konulardaki bilgilerini gerekli seviyeye çıkarabilmeleri amacıyla Pre-Med eğitimi imkânı sağlamaktadır. Öğrenciler başvuracakları alana göre İngilizce eğitimin dışında Çekçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Anatomi gibi dersler ilgili de eğitim alırlar.

Genel İngilizce eğitiminin yanında bir de yoğun İngilizce hazırlık eğitim programları vardır. Bu program 3 sömestr yani 1,5 yıl sürmektedir.

Charles University’de TIP hazırlık eğitimi alacak Türk öğrenciler eğitimlerini Prag şehrinde değil, Podebrady isimli bölgede alırlar, daha sonra 1. Sınıfa geçtiklerinde şehrin kalbindeki kampüslerde eğitim almaya başlayabilirler.

Charles University Yıllık Eğitim Fiyatları

Bölümler

Süre

(Sömestr)

Ücret

(Yıl/Euro)

Başlangıç

İngilizce Tıp Hazırlık (PRE-MED)

2

€ 8.490

Eylül

İngilizce Tıp Hazırlık (PRE-MED)

1

€ 6.890

Ocak

1.Tıp Fakültesi (Katerinska) – Dişçilik

10

€ 18.000

Eylül

Hradec Kralove Eczacılık Fak.– Eczacılık

10

€ 7.600

Eylül

Physiootherapy

6

€ 8.800

Eylül

English Language and Linguistics

4

€ 4.300

Eylül

Economics and Finance

4

€ 6.000

Eylül

 Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler, okurken çalışabilme olanaklarını incelemek için Work and Study programlarımızı inceleyebilirler.

Charles University Burs Olanakları

Charles University’de 3 fakültesinde öğrencilerine özel burs imkanı sunmaktadır:

 1. Matematik ve Fizik Fakültesi (M.Ö., Yüksek Lisans., Doktora)
 2. Fen Fakültesi: STARS (Doktora)
 3. Sosyal Bilimler Fakültesi: Gelişim bursları (M.Ö., Mgr.)

Tam zamanlı bir doktora öğrencisi olarak, öğreniminizin standart süresi boyunca (3-4 yıl) aylık burs alacaksınız. Bu bursun miktarı fakülteye bağlıdır ve aylık 10.500 CZK ile 25.000 CZK arasında değişmektedir.

Belirli bir dönem için Çek Hükümeti ve Charles University (CU) tarafından onaylanması halinde, CU konaklama bursunu üniversite öğrenimi sırasındaki konaklama masraflarına katkı olarak öder. Burs Charles University’nin tüm Erasmus+ öğrencilerine verilmektedir. Öğrencilerin bunun için başvuru yapmasına gerek yoktur; her öğrenci bunu varsayılan olarak alacaktır.

Bu katkı - yaklaşık 500 CZK / ay - her dönemin son ayı olarak Komerční bankanın herhangi bir ana şubesinde ÇÜ'deki Erasmus+ öğrencilerine nakit olarak ödenir. Burs hazır olduğunda tüm Erasmus+ öğrencilerine e-posta yoluyla bilgi verilir.

Charles University Başvuru Tarihleri

Program Adı Sömestr Yıllık Eğitim Ücreti Son Başvuru Tarihi Başlangıç Tarih
Genel Tıp (1. Fakülte) 12 14.000 Euro Mart Eylül
Genel 1 ıp (2. Fakülte) 12 12.840 Euro Mart Eylül
Genel 1 ıp (3. Fakülte) 12 12.H4O Euro
Genel Tıp (Pilsen Fakültesi) 12 1 1.680 Euro Mart Eylül
Genel Tıp (Hradpc Kralove Fakültesi) 12 12.100 Furo Mart Eylül
Diş Hekimliği 1O 14.000 Euro Mart Eylül

Diş Hekimliği (Hraclec KtaIovp Fakültesi) 10 13.250 Euro Mart Eylül
Ezcacılık 10 7.600 Euro Mart Eylül
Fizyoterapi 6 8.600 Euro Mart Eylül
Bilgisayar Bilimleri 6 5.450 Euro Mart Eylül
İngilizce Dil Eğitimi 6 4.320 Euro Mart Eylül
Ekonomi ve Fınons 6 6.000 Euro Mart Eylül
Liberal Sanat ve Beşeri Bilimler 6 2.000 Luro Mart Eylül
Politika, r el şefe ve Ekonomi 6 6.000 Euro Mart Eylül
Beden Fgltlml ve Spor 6 6.400 Euro Mart Eylül

Charles University Öğrenci Vize Koşulları

 • Çek Cumhuriyeti Kısa Süreli Öğrenim Vizesi

Ülkede 90 gün boyunca eğitim görecek kişiler bu vize türüne başvurmalıdır.

 • D Tipi (Uzun Süreli) Vize

Çek Cumhuriyeti’nde aile birleşimi yapacak ya da 90 günden uzun süren eğitimler için oturuma ihtiyacı olan öğrencilerin başvurması gereken vizedir.

Çek Cumhuriyeti temsilcilikleri, Schengen vizesi için 80 Avro vize harcı tahsil etmektedir. Sözkonusu harç, vize başvuru ücreti niteliğinde olup, vize verilmediği takdirde iade edilmemektedir. Bununla birlikte, Türk vatandaşları uzun süreli (90 günü aşan – özel meşruhatlı) vize harcından muaftırlar.


Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım