Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Case Western Reserve University

Case Western Reserve University – Case Western Reserve Üniversitesi

1826 yılında kurulan Case Western Reserve Üniversitesi’nde 81 ülkeden gelen 5000’den fazla lisans, 6000’den fazla yüksek lisans öğrencisi eğitim alıyor. Dünya standartlarında araştırmalarıyla bilinen Case Western Reserve University’nin en yaygın bölümleri arasında biyomühendislik, biyomedikal mühendislik, makine mühendisliği ve bilgisayar bilimleri bulunuyor. Eğitimlerin merkezine araştırmayı koyan Cave Western Reserve Üniversitesi, tıptan matematiğe, müzikten yönetim bilimlerine kadar her alanda öğrenci araştırmaları için yüksek fırsat çeşitliliğiyle biliniyor. Case Western Reserve University, hukuk fakültesinde yer alan sağlık hukuku programı gibi birçok ileri seviye yüksek lisans programı da sunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Case Western Reserve Üniversitesi başvuru zamanı

Case Western Reserve University’e erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Case Western Reserve Üniversitesi bölümleri

Biological Sciences

Mechanical & Aerospace Engineering

General Engineering

Civil Engineering

Chemical Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Politics & International Studies 

Sociology

Languages, Literature & Linguistics

Art, Performing Arts & Design

History, Philosophy & Theology

Law

Medicine & Dentistry

Business & Management

Accounting & Finance

Economics & Econometrics

Mathematics & Statistics

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Chemistry

Computer Science
Psychology

Lokasyon

Case Western Reserve Üniversitesi nerede?

Case Western Reserve Üniversitesi Amerika’nın Ohio Eyaleti’nde bulunan Cleveland şehrinde yer almaktadır. 

Üniversitenin Başarıları

  • Case Western Reserve Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 200’de yer alıyor.

  • Case Western Reserve Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • Case Western Reserve Üniversitesi’nin anatomi, fizyoloji ve hemşirelik bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • SAT

  • ACT

  • En az 80 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım