Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Cardiff Metropolitan University

Cardiff Metropolitan University Hakkında

Cardiff Metropolitan University Hakkında

Cardiff Metropolitan University 2011 yılında üniversite statüsünü alan, kökleri 1865 yılana kadar giden, 2021 yılında Times Higher Education tarafından Yılın Üniversitesi ödülünü alan saygın bir üniversitedir. Cardiff Metropolitan University, Galler’in başkenti olan Cardiff şehir merkezinde yer almaktadır. Cardiff Metropolitan Üniversitesi, sanat ve tasarım, business and management, eğitim ve kamu hizmetleri, spor ve sağlık bilimleri, mühendislik gibi alanlarda yaptığı etkili araştırmalar ve getirdiği inovasyonlarla öne çıkmaktadır.

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, öğrencilerine uluslararası deneyimler sunmak için de çaba göstermektedir. Cardiff Metropolitan University, öğrenci değişim programları ve uluslararası staj fırsatları sunmaktadır. Ayrıca, uluslararası öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için İngilizce dil kursları da vermektedir. Cardiff Metropolitan University National Student Survey, öğrenci memnuniyet anketi sonuçlarına göre Birleşik Krallık’taki tüm üniversiteler arasında ilk 40 içerisinde yer almaktadır.

Cardiff Metropolitan University’de uluslararası öğrencilere özel olarak hizmet veren bir merkez bulunmaktadır. Bu merkez, uluslararası öğrencilere yıl boyunca konaklama, vize, finans ve sağlık gibi konularda ücretsiz danışmanlık sağlamaktadır.

Neden Cardiff Metropolitan University

Cardiff Metropolitan University’nin en çok tercih edilme sebeplerinden birisi, mezunlarının iş bulma oranlarının çok yüksek olmasıdır. Bunun başlıca nedeni ise Cardiff Metropolitan University’nin güçlü networkü ve sunulan bölümlerin içeriklerinin iş dünyasına danışılarak oluşturulmasıdır. Cardiff Metropolitan University’nin bir diğer tercih edilme sebebi sunduğu kampüs olanaklarıdır, Cardiff Metropolitan University modern araştırma laborotuvarları, milyonlarca kitap içeren kütüphanesi, 33 farklı sporun yapılabileceği spor tesisleri bulunmaktadır.

The Higher Education Academy’s Postgraduate Research Student Survey anket sonuçlarına göre Cardiff Metropolitan University Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversite arasında yer almaktadır. Cardiff Metropolitan University akademik gelişim konusunda son derece hızlıdır. Complete University Guide raporuna göre akademik gelişim ve büyüme konusunda tüm İngiliz üniversiteleri arasında 3. sırada yer almaktadır. 

Devamını Oku

Cardiff Metropolitan University Dünya Başarı Sıralamaları

Cardiff Metropolitan University Dünya Başarı Sıralamaları

Cardiff Metropolitan University, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 73. sırada yer almaktadır.

Cardiff Metropolitan University, The Complete University Guide - University Ranking (UK) sıralamasında 72. sırada yer almaktadır.

Cardiff Metropolitan University, THE (Times Higher Education) - University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 1001-1200 aralığında yer almaktadır.

 

Cardiff Metropolitan University Öğrenci Sayıları

Cardiff Metropolitan University’de aktif olarak 10.920 öğrenci eğitim almaktadır. Toplam öğrenci nüfusunun 8.100’ü lisans öğrencilerinden, 2.820’si yüksek lisans ve master öğrencilerinden oluşmaktadır. Cardiff Metropolitan University’de 143 ülkeden 1200 uluslararası öğrenci eğitim almaktadır.

Cardiff Metropolitan University Sosyal Olanakları

Cardiff Metropolitan Üniversitesi spor alanında oldukça aktif bir kurumdur. Aktif olarak 31 farklı spor kulübünün bulunduğu Cardiff Metropolitan University, basket sahaları, ağırlık idmanlarının yapılabileceği spor salonları, dans stüdyosu, açık ve kapalı atletizm parkuru, hokey ve futbol sahaları, fitness alanları, rugby sahaları, squash kortları, yüzme havuzu, jimnastik alanları ve tenis kortları gibi birçok tesisi kampüsü içerisinde barındırmaktadır.

Cardiff Metropolitan University kampüsü yemek ve içecek konusunda öğrencilere birçok seçenek sunmaktadır. Ödüllü 6 farklı kafe ve restoran ile öğrencilere hizmet verilmektedir. Cardiff Metropolitan University’de bulunan kafeler ve restoranlar helal gıda, vegan gıda, glutensiz gıda, vejetaryen gıda gibi hassasiyetlere dikkat ederek menüler hazırlamaktadır.

Cardiff Metropolitan University güçlü bir öğrenci birliğine sahiptir. Öğrenciler ilgi alanlarına göre buradaki birçok kulüp ve topluluğa katılarak sosyalleşme olanağına sahip olurlar. Öğrenci birliği kampüs içerisinde Centro – Cyncoed ve The Shop isimli iki pub ve cafeyi işletmektedir.

Cardiff Metropolitan University Şehir ve Bölge Hakkında

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, Galler’in başkenti olan Cardiff şehrinde yer almaktadır. Cardiff UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, Six Nations Rugby, Box şampiyonası finalleri, WWE gibi dünyaca ünlü etkinliklerin yapıldığı bir şehirdir.

Cardiff’te dünyaca ünlü sanatçıların ve müzik gruplarının sahne aldığı The Motorpoint Arena, Principality Stadium, St David’s Hall, TramShed Cardiff, The Globe gibi konser alanları bulunmaktadır. Daha ufak ve samimi olup canlı müzik içeren Acapela Studios, Clwb Ifor Bach gibi mekanlar da bulunmaktadır. Cardiff’te Sŵn Festival gibi dünyaca ünlü festivaller de yapılmaktadır.

Cardiff alışveriş konusunda çok gelişmiştir. Özellikle şehir merkezinde bulunan St David’s Dewi Sant alışveriş merkezi Pandora, Apple, Birleşik Krallık sınırları içerisindeki en büyük H&M, John Lewis, Marks & Spencer, Zara, Vans gibi dünyaca ünlü markalar bulunmaktadır. Ayrıca St David’s Dewi Sant’a alternatif olarak Viktorya Döneminden kalma Cardiff Market bulunmaktadır. Cardiff Market turistlerin ve öğrencilerin yoğun ilgisini çekmektedir.

 

 

 

Devamını Oku

Cardiff Metropolitan University Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

Cardiff Metropolitan University Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

Cardiff Metropolitan University Türk öğrencilerin ilgi gösterdiği üniversiteler arasında yer almaktadır. Cardiff Metropolitan University’den kabul alabilmek için aşağıda belirtilen akademik yeterlilik ve dil yeterlilik şartlarının karşılanması gerekmektedir.

Hazırlık başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

·        IELTS 4.5

·        Lise Diploması

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.0

·        Hazırlık Eğitimi ya da IB Diploma ya da Lisans Diploması

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.5

·        Lisans Diploması: 2.5/4.0

Devamını Oku

Cardiff Metropolitan University Popüler Bölümleri

Cardiff Metropolitan University Popüler Bölümleri

Cardiff Metropolitan University 200’den fazla bölümde lisans ve yüksek lisans eğitimleri veren büyük bir üniversitedir. Lisans bölümleri entegre hazırlık yılı içermiyorsa 3 yıl sürmektedir. Entegre hazırlık yılı içeren lisans bölümleri 4 sene sürmektedir. Cardiff Metropolitan University yüksek lisans bölümleri genellikle 1 sene sürmektedir.

En çok talep gören Lisans Bölümleri

·        Computer Science

·        International Business Management

·        Business and Management

·        Software Engineering

·        Computing for Interaction

·        Data Science

·        Law

·        Architecture

·        Electronic and Computer Systems Engineering

·        Psychology

En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

·        Advanced Computer Science

·        Data Science

·        Entrepreneurship and Innovation Management

·        Creative Enterprise and Innovation

·        MBA

·        International Business Management

·        LLM International Business - Master of Laws

·        Forensic Psychology

·        Robotics and Artificial Intelligence

 

 

 

Cardiff Metropolitan University PHD Programları

Research Excellence Framework sonuçlarına göre Cardiff Metropolitan University’nin yaptığı bilimsel araştırmaların %70’i Internationally Excellent ya da World Leading olarak değerlendirilmiştir. Cardiff Metropolitan University 5 farklı fakültesinde PhD olanağı sunmaktadır. Bu fakülteler The Cardiff School of Art & Design, The Cardiff School of Education, The Cardiff School of Health Sciences, The Cardiff School of Management, The Cardiff School of Sport’dır. Cardiff Metropolitan University araştırmacılara birinci sınıf kütüphaneler, araştırma tesisleri ve araştırma laboratuvarları sunmaktadır.

Cardiff Metropolitan University Online, Uzaktan Eğitimler

Cardiff Metropolitan University 4 farklı yüksek lisans programı ile uzaktan eğitim vermektedir. 7 farklı bölümde ise blended learning seçeneğini sunmaktadır. Blended learning programları hibrit öğrenme programlarıdır. Bu programlarda derslerin bir kısmı kampüste yapılırken, bir kısmı uzaktan online olarak yapılmaktadır. Blended ve uzaktan eğitim programları genellikle part-time şeklinde verilmektedir ve kabul alabilmek için, dil gereksinimi olarak IELTS 6.0, IELTS 6.5 gereklidir. Bu programlar Cardiff Metropolitan University tarafından sunulan tam zamanlı ve örgün eğitim olan yüksek lisans programları ile aynı fiyattadır.

Devamını Oku

Cardiff Metropolitan University Burs ve İş Olanakları

Cardiff Metropolitan University Burs ve İş Olanakları

En son yayınlanan Graduate Outcomes raporuna göre, covid sonrası ekonomik krizin etkileri tüm dünyada sürmesine rağmen Cardiff Metropolitan University mezunlarının %95.6’sı mezuniyetlerinin ardından 15 ay içerisinde iş bulabilmektedir. Bu oran Galler ve Birleşik Krallık’taki tüm üniversitelerin ortalamalarının üstünde yer almaktadır. Mezunlarının iş bulma oranları açısından, Cardiff Metropolitan University Birleşik Krallık’taki 143 üniversite arasından 16. sırada yer almaktadır.

Tüm bu istatistiklerin sağlanmasının arkasında Cardiff Metropolitan University’nin kaliteli eğitimi ve güçlü kariyer merkezi bulunmaktadır. Kariyer Merkezi öğrencilere kariyer planlama, iş arama, iş görüşmesi teknikleri, iş dünyasında işe yarayacak becerilerin öğretilmesi gibi alanlarda eğitimler vermektedir. Ayrıca, Cardiff Metropolitan University Kariyer Merkezi iş dünyasının katıldığı kariyer fuarları ve webinarlar düzenleyerek öğrencileri ile mezunlarını bir araya getirmektedir.

Cardiff Metropolitan University’de eğitim alan bir Türk öğrenci, yasal olarak haftada 20 saat kampüs içerisinde veya şehirde bulunan part-time işlerde çalışma hakkına sahip olur. Öğrenciler bu sayede temel harcamalarının bir kısmını bu şekilde kazanabilmektedir. Ayrıca Cardiff Metropolitan University’den mezun olan Türk öğrenciler, mezuniyet sonrasındaki 2 sene boyunca yasal olarak yaşama ve çalışma hakkını elde etmiş olurlar.

 

 

Cardiff Metropolitan University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

Cardiff Metropolitan University Lisans Ücretleri: 15.000

Cardiff Metropolitan University Yüksek Lisans Ücretleri: 16.000 £

Cardiff Metropolitan University MBA Program Ücreti: 17.500 £

 

Cardiff Metropolitan University Konaklama Seçenekleri

Cardiff Metropolitan University, kampüs yakınında kendisine ait 1000 kadar yurt odası ile konaklama hizmeti vermektedir. Kendi sunduğu odaların yanında, kampüs çevresinde bulunan özel yurtlarla çalışarak 1000 kadar oda da onlar aracılığıyla sunmaktadır. Bu yurtlarda kalabilmek için 40 veya 42 haftalık kontratlar yapılması gereklidir. 1 Nisan tarihi ile yurt başvuruları açılmaktadır. Cardiff Metropolitan University yurtlarına ödenen haftalık tutarlara elektrik, ısınma, su, internet faturaları ve eşya sigortası dahildir. Cardiff Metropolitan University yurtları genel olarak mutfak, çamaşırhane, bilgisayar laboratuvarı, tv odaları, ücretsiz bisiklet park alanı, yurtlar tarafından düzenlenen etkinliklere ücretsiz katılım hakkı, oyun alanı ve ilk yıl öğrencilerine özel olarak spor salonlarına ücretsiz erişim gibi olanaklar sunmaktadır.

Cardiff Metropolitan University Yurt Fiyatları

Cyncoed Halls: 140£ ile 220£ arası

Unite The Bakery: 127£

Arofan House: 140£ ile 220£ arası

Plas Gwyn Halls: 140£ ile 154£ arası

Unite North Court: 142£ ile 148£ arası

Unite Blackweir Lodge: 145£ ile 148£ arası

Unite TPH – Tŷ Pont Haearn: 138£ ile 143£ arası

 

Cardiff Metropolitan University Başvuru Tarihleri

Cardiff Metropolitan University lisans bölümleri 18 Eylül tarihinde başlamaktadır. Lisans bölümlerine son başvuru tarihi 30 Haziran olarak belirlenmiştir.

Cardiff Metropolitan University yüksek lisans ve master programları 2 farklı tarihte eğitime başlamaktadır. Eylül ayında başlayan master programları için 30 Haziran tarihi son tarih olarak kabul edilirken, ocak ayında başlayan yüksek lisans programları için 30 Eylül son tarih olarak kabul edilmektedir.

 

Cardiff Metropolitan University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Cardiff Metropolitan University’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin tıpkı diğer üniversitelerde olduğu gibi TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. Bu vizeye sahip olan tüm Türk öğrenciler aynı zamanda part-time çalışma hakkına sahiptir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım