Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Birmingham City University

Birmingham City University

Birmingham City University hakkında

Birmingham City Üniversitesi, tarihi ve kaliteli eğitimi ile İngiltere'nin en büyük üniversitesidir. Üniversite sanat, tasarım, medya, sağlık, pedagoji, müzik ve tiyatro sanatları alanlarında güçlü bir üniversite olarak ün yapmıştır. Etkili uygulamalı öğretim metodolojisiyle de bilinir. Üniversite, özel şirket ve kuruluşlarla yakın işbirliği içinde çalışır, işverenler kampüste düzenli olarak görüşmeler ve sunumlar gerçekleştirir.

Birmingham City Üniversitesi'nin tarihi, 1843'te, daha sonra tek bir üniversitede birleşen beş kolejden birinin kurulmasıyla başladı. Bu kolejler şunları içerir, Birmingham Sanat Okulu, Birmingham Müzik Okulu, Birmingham Ticaret Koleji, Güney Birmingham Teknik Koleji, Kuzey Birmingham Teknik Koleji. Birmingham Teknik fakültesi 1971 yılında kurulmuştur. 1992'de bu eğitim kurumu üniversite statüsü aldı ve 2007'de üniversite Birmingham City Üniversitesi olarak tanındı. BCU, Association of Commonwealth Universities (ACU), Million+, Universities UK ile aktif olarak işbirliği yapmaktadır.

Neden Birmingham City University

Birmingham City Üniversitesi, faaliyetlerinde temel değerlere odaklanır:

·        Mükemmellik – Üniversite akademik başarı için en yüksek kalite standartlarını sağlamaktan gurur duymaktadır.

·        İnsan Odaklı – Üniversitenin faaliyetlerinin üniversiteyle ilişkili herkesin yararına olduğu anlayışıyla Birmingham City University'de herkese değer verilmektedir.

·        Ortaklık çalışması – Birmingham City Üniversitesi, güçlü ve başarılı ilişkiler kurmak için öğrencilerle ve daha geniş üniversite topluluğuyla birlikte çalışmaktadır.

·        Adalet ve Dürüstlük – Üniversite, faaliyetlerinde adil ve dengeli bir yaklaşımı benimser ve eylemlerinin sonuçlarını düşünmektedir.

Birmingham City Üniversitesi, çeşitli alanlarda ve bilgi alanlarında temel eğitim programları ile İngiltere'deki en iyi üniversitelerden biridir. Üniversite mükemmel bir bilimsel teknik temele ve öğrenciler ile  personelinin araştırma yeteneklerini geliştirmek için harika fırsatlara sahiptir.

Birmingham City Üniversitesi, öğrencilere öğrenme için en iyi koşulları sağlamaktadır. Son yıllarda üniversitenin tüm kampüslerinin ve çevredeki alanların yenilenmesi ve yeniden donatımı için 300 milyon’dan fazla sterlin harcandı. Kampüsler 3.500 bilgisayar ile donatılmıştır, ayrıca Wi-Fi ağ bölgeleri, öğrenciler için bir bilgi merkezi, büyük bir kütüphane, tüm kampüslerde kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

 

Birmingham City University Dünya Başarı sıralamaları

Birmingham City Üniversitesi, Times Higher Education (THE) sıralamasına göre dünyanın en iyi 600 üniversitesi arasında yer almaktadır. Üniversite Ulusal sıralamaların ortasında yer alır: Guardian 2021'de 83., Complete University Guide 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 84.

Birmingham City Üniversitesi, Sunday Times 2017 sıralamasına göre Üniversite Ligi'nde 12. Sıradadır. Birmingham City Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. QS sıralamasında ilk 1030'da yer almaktadır. QS sıralamasında üniversite, sanat ve beşeri bilimlerde en gelişmiş üniversitelerden biridir. Bağımsız uluslararası derecelendirme kuruluşu THE, üniversitenin araştırma çalışmalarına büyük önem vermektedir. Üniversite, bu sıralamaya göre dünyanın en büyük araştırma üssüne sahip üniversiteleri arasında 13. sırada yer almaktadır.

Birmingham City Üniversitesi, altyapı geliştirmelerine de yatırım yapmaktadır. Üniversite, şehir merkezi kampüsünün yenilenmesi de dahil olmak üzere kampüs gelişimine 340 milyon sterlinden fazla yatırım yapmıştır. 2015 yılında, Complete University Guide, Birmingham City University'yi kampüs geliştirme yatırımı açısından Birleşik Krallık'taki en iyi 30 üniversite arasında yer almaktadır.

Birmingham City Üniversitesi, devlet kuruluşu Research Excellence Framework (REF) tarafından değerlendirilen araştırma faaliyetleri yürütmektedir.

Bilimsel çalışmaların %60'ı dünya standartlarında ve uluslararası düzeyde mükemmel olarak derecelendirilmiştir.

 

Birmingham City University Öğrenci sayıları

Birmingham City Üniversitesi, bölgenin ve Birleşik Krallık'ın en büyük üniversitelerinden biridir. 80'den fazla ülkeden uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere 22.000’den fazla öğrencisi vardır. Üniversitenin 26%’si yabancı öğrencilerdir, kadınların erkeklere öğrenci oranı 62’ye 38’dir.

 

Birmingham City University mezun olan ünlüler

Martin Aitchison İngiliz illüstratör

Betty Jacksonİngiliz moda tasarımcısı

Charlie Stayt İngiliz gazeteci, BBC haber spikeri

Kevin Warwickİngiliz mühendis ve bilim adamı

John Taylor – Bas gitarist, Duran Duran'ın kurucusu

Lynne Jones – İngiliz siyasetçi, Parlamento Üyesi

 

 

Birmingham City University sosyal olanakları

Birmingham City Üniversitesi'nde okumak, öğrencilere benzersiz ve ilham verici bir deneyim sunmaktadır. İki ana kampüsü kaplayan üniversite, modern ekipmanlara 340 milyon sterlinin üzerinde yatırım yaptı. Üniversitelerde yeni biyomedikal bilim laboratuvarları, simülasyon ameliyathanesi, adli tıp kompleksi, yayın ekipmanı ve daha fazlası açıldı.

Üniversitede öğrenim gördükleri süre boyunca öğrenciler ödevlerini yapabilecekleri ve bilimsel makale yazabilecekleri üniversite kütüphanesini kullanabilmektedir. BCU, uluslararası değişim programlarına düzenli olarak öğrenci kabul ederek hem yerel hem de uluslararası öğrencilere farklı kültürlerle temas kurma ve benzersiz deneyimler kazanma fırsatı sunar.

Üniversite öğrencileri değişim programı veya Erasmus+/Turing programı kapsamında yurt dışında eğitim alabilmektedir. Programlar, öğrencilere mezun olduktan sonra yeni arkadaşlar edinerek ve benzersiz bir deneyim yaşatarak avantaj sağlanmaktadır. Buna ek olarak, Birmingham City Üniversitesi, dünya çapındaki üniversitelerle ortaklaşa yaz programları sunmaktadır.

Üniversitenin hizmetleri, öğrencilere çeşitli alanlarda birinci sınıf destek sağlamaktadır. Öğrenciler finansal yardıma, çocuk bakım hizmetlerine, vize ve göçmenlik bilgilerine, mentorluk ve danışmanlığa erişmektedir.


Birmingham City University İş Olanakları

 

Birmingham City Üniversitesi'nin özel bir kariyer destek ekibi bulunmaktadır. Öğrenciler kariyer danışmanları ile görüşmektedir, kariyer ve iş arama ile ilgili her türlü sorularında yardım alabilmektedir. Öğrenciler ayrıca mülakatlara hazırlanmak ve kaliteli özgeçmişler yazmak için ek kaynaklara erişebilmektedir.

Birmingham City Üniversitesi'nin öğrencileri, öğrenimleri sırasında öğrenci iş bulma kurumu Opportunity aracılığıyla yarı zamanlı çalışabilmektedir. Opportunity kurumu öğrencilere çalışma programına ve ilgi alanlarına uyan bir iş bulmaya yardımcı olmaktadır. Üniversitenin çeşitli şirket ve kuruluşlarla olan ortaklıkları sayesinde öğrencilerin iş deneyimi kazanmaları ve staj yapmaları daha kolay olmaktadır.

 

Birmingham City Üniversitesi’ndeki kariyer planlama ve istihdam servisi öğrenciler ve mezunlar ile çalışır. Hizmet, istihdam fırsatlarına ve kariyer yönetimi becerilerine özellikle önem vermektedir. Hizmet, öğrenciler için iş deneyimi fırsatları sağlar, rehberlik sunar ve istihdam etkinlikleri düzelmektedir.

Knowledge Transfer Partnerships (KTP'ler), gerçek küresel zorlukların üstesinden gelmek için üniversite, mezunlar ve önde gelen şirketler arasında üç yönlü bir ortaklık sağlamaktadır.

Knowledge Innovation Technology Transfer Scheme (KITTS) programı, nitelikli mezunların becerilerini belirli iş ihtiyaçları ile uyumlu hale getirmektedir. Program, öğrencilerin başarılı bir iş bulma şansını artmaktadır.

Devamını Oku

Birmingham City University Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları ve Popüler Bölümleri

Birmingham City University Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları

Birmingham City Üniversitesi Türk Öğrenciler için Lisans Programları Başvuru Koşulları;

 

Birmingham City Üniversite’ye Türk öğrencilerin okumak için bir A-Levels, IB veya Foundation kursuna ihtiyacı olmaktadır. Belgeleri göndermeden önce IELTS, PTE veya TOEFL'dan geçmeniz gerekir. TOEFL puanı 80'den az olmamak üzere. IELTS sınavını 5 veya daha yüksek bir puanla geçmeniz gerekir. Adayların bir A-Level veya SAT konu sınavına ihtiyacı olacaktır. Bir başvuru sahibinin IB diplomasının varlığı bir artı olacaktır.

 

Birmingham City Üniversitesi Türk Öğrenciler için Yüksek Lisans Programları  Başvuru Koşulları;

 

Birmingham City Üniversite’de Türk öğrenciler Yüksek Lisans Programlarına kabul olmak için lisans sırasında akademik performansı önemli bir rol oynamaktadır. BCU'ya yüksek lisans programına girmek için İngilizce dil bilginizi doğrulamanız gerekmektedir. Bunu IELTS, PTE veya TOEFL sınavına girerek yapabilirsiniz. Kabul için minimum IELTS puanı 6'dır. TOEFL puanı 80 veya daha yüksektir.

 

Birmingham City Üniversitesi Türk Öğrenciler için PhD Programları  Başvuru Koşulları;

 

Yüksek lisans sonrası Doktora (PhD) programına katılmak isteyenlerin mutlaka Türkiye’den veya başka bir ülkeden Master eğitim dereceye sahibi olmaları gerekir. IELTS veya TOEFL dil sınavını geçmeniz gerekmektedir.

 

 


Birmingham City University Popüler Bölümleri

 

Birmingham City Üniversitesi, fakültelerde birleştirilen çeşitli alanlarda programlar sunmaktadır.

Birmingham City Üniversitesi en popüler bölümler aşağıdaki gibidir.

·        Arts, Design and Media (Birmingham Yaratıcı Sanatlar Enstitüsü; Birmingham Mücevherat, Moda ve Tekstil Enstitüsü; Birmingham Medya ve İngilizce Enstitüsü; Birmingham Mimarlık ve Tasarım Okulu; Royal Birmingham Konservatuarı)

·        Business, Law and Social Sciences (Birmingham City Business School; Hukuk Fakültesi; Sosyal Bilimler Okulu)

·        Health, Education and Life Sciences (Eğitim ve Sosyal Hizmet Yüksekokulu; Hemşirelik ve Ebelik Yüksekokulu; Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; Savunma Sağlık Yüksekokulu)

·        Computing, Engineering and the Built Environment (Bilgisayar ve Dijital Teknoloji Okulu; Mühendislik Okulu ve Yapılı Çevre).

Birmingham City University'de belirli programlar, farklı sıralamalarda uzmanlık alanlarına göre işaretlenmiştir:

Drama ve dans - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 5. sırada

Müzik - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 14. sırada

Gazetecilik, yayıncılık ve halkla ilişkiler - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 15. sırada

Mühendislik: Elektronik ve elektrik - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 23. sırada

Mühendislik: İnşaat - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 28 numara

Kriminoloji - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 29. sırada

Bilgisayar bilimi ve bilgi sistemleri - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 30. sırada

Bina, şehir ve ülke planlaması - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 30. sırada

Mimari - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 38. sırada

Medya ve film çalışmaları - Guardian 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 40. sırada.

Devamını Oku

Birmingham City University Eğitim Fiyatları, Burs olanakları ve Konaklama Seçenekleri

 

Birmingham City University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

 

Birmingham City Üniversitesi Lisans Programları: 13.000 - 15.000  sterlin arası

 

Birmingham City Üniversitesi Yüksek Lisans Programları: 14.000 – 17.000 sterlin arası 

 

Burs olanakları

Birmingham City Üniversitenin başarılı yeni uluslararası öğrenciler için bir dizi bursu vardır. Burslar eğitimin maliyetini düşürür. Lisans öğrencileri, akademik deneyime dayalı olarak otomatik olarak 2.000 £'a kadar burs almaya hak kazanmaktadır.

 

 

Birmingham City University Konaklama Seçenekleri

 

Üniversite öğrencilerine 4 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır:

Yurtta standart oda: ayrı bir oda ve ortak mutfak, oturma odası (4-7 öğrenci için).

Stüdyo Daire: özel banyolu oda, mutfak ve oturma odası, ortak alanda sadece yardımcı programlar ve hizmetler.

Öğrenci evi veya dairesi: isteğe göre, öğrenciler bir grup arkadaşıyla (örneğin, aynı ülkeden öğrenciler) bir eve veya apartman dairesine taşınabilmektedir.

Özel daireler: tek kişilik kullanım ve tam mahremiyet.

 

Konaklama hakkında daha fazla bilgi almak için Global Vizyon danışmanımıza iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Birmingham City University Şehir ve Bölge Hakkında

Birmingham City Üniversitesi, İngiltere'nin en büyük şehirlerinden biri olan, gelişmiş bir endüstri ve ekonomiye sahip olan Birmingham'da yer almaktadır. Birmingham, birçok eğitim kurumuna ev sahipliği yapan bir üniversite şehri olarak kabul edilmektedir. Londra'ya uzaklığı yaklaşık 200 km'dir.

Birmingham, Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biridir. Ünlü botanik bahçesi ve geniş şehir parkları öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

Birmingham bir sanayi şehri ve önemli bir ulaşım merkezi, ülkenin en büyük makine mühendisliği ve metal işleme merkezidir. Mükemmel ulusal ve yerel toplu taşıma sayesinde üniversiteye İngiltere'nin hemen hemen her yerinden ve yurt dışından kolayca erişilebilir ve Birmingham Uluslararası Havaalanına oldukça yakındır.

Birmingham City University Başvuru Tarihleri ve Vize Hakkında

 Birmingham City University Başvuru Tarihleri 
 

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz üniversitelerin çoğunda başvuru tarihleri Ocak ve Şubat aylarında kapanmaktadır ancak kesin tarihler için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Birmingham City Üniversitesi için Öğrenci en geç Mayıs veya Haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunar ve kesin kabul alır.

 

Birmingham City University Yüksek Lisans eğitim başvuruları için genellikle bir zaman kısıttı bulunmasa da evrakların hazırlanıp okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

 

 Birmingham City University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

 

Birmingham Üniverstesi’nde eğitim almak için Türk öğrenciler TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izini de alabilmektedir. Vize hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımıza iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım