Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Bell Young Learners | Wellington College

Bell Young Learners | Wellington College

İngiliz Kraliyet arazisi üzerinde yer alan Wellington College İngiltere’nin en prestijli ve elit yatılı okullarından biridir. Kraliçe’nin ikametgahı olan Windsor Castle da Berkshire bölgesinde yer almaktadır. Fransız şato tarzında mimarisi olan okul 400 dönüm arazi içerisinde yer almaktadır. Okul İngiltere’nin en kaliteli ve en büyük özel yatılı okullarından biridir. Arazi içinde geniş oyun alanları, yeni yapılmış tiyatrosu, spor alanları, yeşil alanlar ve göller yer almaktadır.

Eğitim Programları

Aile Yaz Okulu

Bu programa aileler çocukları ile katılır. Çocuklar dil eğitimi alırken aileler de dilerlerse dil eğitimi derslerine katılabilir ya da bu zamanı bulundukları şehri keşfederek gezi yada alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Çocukları ile de ortak zaman geçirebilirler.

Dil Yaz Okulu

Öğrenciler yaz aylarında 2-12 hafta arasında katıldıkları bu programlarda İngilizce dil eğitimi alırken uluslararası bir ortamda olmanın sağladığı fırsatlar ile farklı kültürler öğrenir ve pek çok ülkeden arkadaş edinirler. Ayrıca programa özel aktivite planları ile tatil yapma fırsatı bulurlar.

Akademik Yıl İngilizcesi

Dünya sıralamasında üstlerde olan üniversitelerde okumak isteyen lise öğrencileri akademik yaz okulları kapsamında İngiltere, Amerika Kanada’nın top üniversitelerinin kampüslerinde hem akademik eğitim alır hem de onlara özel hazırlanmış aktivite ve gezi programlarına katılır. 

Yoğun İngilizce Yaz Okulları

Yurtdışı yoğun İngilizce yaz okullarında öğrenciler haftalık 30 saat dil eğitimi alırlar. Aktivite programları genel İngilizceye göre daha kısıtlıdır. Dilini geliştirmek isteyenlerin daha çok tecih ettiği bu program 2-12 hafta arasında tercih edilebilir.

Sanat Yaz Okulları

Yurtdışında prestijli Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim almak için nitelikli portfolyo oluşturmak yada yetenek sınavlarını geçmeniz gerekmektedir. Yurtdışı Sanat Yaz Okulları üniversite kampüslerinde bu alanlara hazırlık ve pratik imkanını öğrenciye sunmaktadır. 

Spor Yaz Okulu

Yurtdışı spor yaz okullarında öğrenciler dil eğitimlerini alırken programa özel olarak hazırlanmış spor branşlarına ait derslere ve aktivitelere katılırlar. Futbol, voleybol, tennis, binicilik, okçuluk gibi bir çok farklı spor dalına ait programları yurtdışı yaz okullarında bulmanız mümkün.

Genel Bilgiler

Temel Bilgiler
11-17 yaş arası (English Explorer)
14-17 yaş arası (Young Business Leaders)
30 saat (English Explorer)
75 saat (Young Business Leaders)
Sınıflar Maksimum 15 kişi  

Konaklama Seçenekleri
Öğrenciler kampüs içerisindeki yurtta çoğunlukla tek kişilik olan paylaşmalı odalarda kalır.Konaklama tam
pansiyondur. Yurtlarda ve kampüste 24 saat güvenlik ve okul çalışanları bulunur.
 

Aktiviteler
Sanat ve Tasarım, Golf, Sahne Sanatları, Basketbol, Tenis, Binicilik, Futbol, Voleybol Geziler: Adrenalin gezileri, Londra, Oxford, Bristol, Bath, Henley-on-Thames 

Bilmeniz Gerekenler

Young Business Leaders: Programda ilk hafta planlama, 2. hafta uygulama ve değerlendirme, 3. hafta sunum yapılır. Öğrenciler program sırasında yerel işletmelere ziyarette bulunuyor. Bu işletmeler arasında Mercedes Benz World, Museum of Brands, Packaging and Advertising in London, Bank of England Museum, Museum of Design gibi işletmeler bulunur. Öğrenciler program sonunda BULAT Business English sınavına girer. 

English Explorer: Yoğun programda genel ve günlük İngilizce derslerinin yanı sıra öğrenciler Sanat ve Tasarım, Golf, Sahne Sanatları, Basketbol, Tenis, Binicilik, Futbol, Voleybol, Adrenalin etkinlikleri gibi alanlardan 3 tane seçmeli alan seçebilir.

Lokasyon

Wellington College, Kraliçe’nin ikametgahı olan Windsor Castle da Berkshire bölgesinde yer almaktadır.

Başlangıç Tarihleri

  • 4 Temmuz

  • 18 Temmuz

  • 1 Ağustos

  • Young Business Leaders için: 4 Temmuz ve 25 Temmuz

Ekstra Hizmetler

  • Kayıt Ücreti

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım