Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Bell Young Learners | The Leys School

Bell Young Learners | The Leys School

University of Cambridge’in 31 kolejine ev sahipliği yapan Cambridge şehrinde bulunan, İngiltere’nin prestijli yatılı liselerinden biri olan The Leys School geleneksel İngiliz mimarisi ile muhteşem bir kampüs içerisinde bulunmaktadır.

Eğitim Programları

Aile Yaz Okulu

Bu programa aileler çocukları ile katılır. Çocuklar dil eğitimi alırken aileler de dilerlerse dil eğitimi derslerine katılabilir ya da bu zamanı bulundukları şehri keşfederek gezi yada alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Çocukları ile de ortak zaman geçirebilirler.

Dil Yaz Okulu

Öğrenciler yaz aylarında 2-12 hafta arasında katıldıkları bu programlarda İngilizce dil eğitimi alırken uluslararası bir ortamda olmanın sağladığı fırsatlar ile farklı kültürler öğrenir ve pek çok ülkeden arkadaş edinirler. Ayrıca programa özel aktivite planları ile tatil yapma fırsatı bulurlar.

Yoğun İngilizce Yaz Okulları

Yurtdışı yoğun İngilizce yaz okullarında öğrenciler haftalık 30 saat dil eğitimi alırlar. Aktivite programları genel İngilizceye göre daha kısıtlıdır. Dilini geliştirmek isteyenlerin daha çok tecih ettiği bu program 2-12 hafta arasında tercih edilebilir.

Sanat Yaz Okulları

Yurtdışında prestijli Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim almak için nitelikli portfolyo oluşturmak yada yetenek sınavlarını geçmeniz gerekmektedir. Yurtdışı Sanat Yaz Okulları üniversite kampüslerinde bu alanlara hazırlık ve pratik imkanını öğrenciye sunmaktadır. 

Akademik Yaz Okulu

Dünya sıralamasında üstlerde olan üniversitelerde okumak isteyen lise öğrencileri akademik yaz okulları kapsamında İngiltere, Amerika Kanada’nın top üniversitelerinin kampüslerinde hem akademik eğitim alır hem de onlara özel hazırlanmış aktivite ve gezi programlarına katılır. 

Spor Yaz Okulu

Yurtdışı spor yaz okullarında öğrenciler dil eğitimlerini alırken programa özel olarak hazırlanmış spor branşlarına ait derslere ve aktivitelere katılırlar. Futbol, voleybol, tennis, binicilik, okçuluk gibi bir çok farklı spor dalına ait programları yurtdışı yaz okullarında bulmanız mümkün.

Genel Bilgiler

Temel Bilgiler 11-17 yaş arası (English Explorer) 14-17 yaş arası (Young Cambridge Scholars) 30 saat (English Explorer, 2 haftalık ders saati) 54 saat (Young Cambridge Scholars,2 haftalık ders saati) Sınıflar Maksimum 15 kişi  

Konaklama Seçenekleri Öğrenciler kampüs içerisindeki yurtta çoğunlukla tek kişilik olan paylaşmalı odalarda kalır. Konaklama tam pansiyondur. Yurtlarda ve kampüste 24 saat güvenlik ve okul çalışanları bulunur.

AktivitelerAşçılık, Sanat, Spor, Futbol, Fotoğrafçılık, Film Yapımı, Voleybol, Basketbol, Futbol, Tartışma ve Sunum platformu Geziler: Londra, Cambridge, Warwick, Greenwich, Norwich, Nottingham a günlük geziler.


Bilmeniz Gerekenler

Young Cambridge Scholars: Temel olarak Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Sanat ve Tasarım dersleri İngilizce olarak verilir. Eleştirel düşünme ve bağımsız çalışma becerilerini geliştirmek için Essay yazımı, not alma ve özetleme gibi dersler verilir. Cambridge Üniversitesi’nin akademisyenleri tarafından; Felsefe, Hukuk, Tarih ve İngiliz Edebiyatı dersleri ve nasıl Cambridge Üniversitesi öğrencisi olunacağı hakkında bir sunum dersi de verilir. 

English Explorer: Yoğun programda genel ve günlük İngilizce derslerinin yanı sıra Sanat, Basketbol, Aşçılık, Futbol, Voleybol, Cambridge veya IELTS sınavlarına hazırlık kursu, Fotoğraf ve Film yapımı, Tartışma ve sunum teknikleri alanlarından 3 tane seçmeli alan seçebilir.

Lokasyon

The Leys School, University of Cambridge’in 31 kolejine ev sahipliği yapan Cambridge şehrinde yer almaktadır.

Başlangıç Tarihleri

  • 4 Temmuz

  • 1 Ağustos

  • 17 Temmuz

Ekstra Hizmetler

  • Kayıt Ücreti

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım