Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • Yurtdışı Yaz Okulları

Amerika'nın En Eski ve En Prestijli Üniversitlerinden Georgetown, Yaz Okulu Programlarıyla da Dikkat Çekiyor!

Amerika’da Yaz Okulu Dendiğinden Akla Gelen Üniversite: Georgetown Üniversitesi

Georgetown Üniversitesinde Yaz Okulu

Summer Discovery programına dahil olan üniversiteler arasında Washington’da bulunan Georgetown Üniversitesi de yer alır. Amerika’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden olan Georgetown; dünyanın saygı duyduğu pek çok ismi mezun etmiştir. Okul; kaliteli eğitimi ve kampüsünün eşsiz konumuyla tercih edilmektedir. 100 farklı ülkeden öğrenciyi buluşturan okulun ünlü mezunları arasında ABD’nin 42. Başkanı Bill Clinton da bulunur. Potomac Nehri’nin kenarında kurulu kampüsüyle Georgetown Üniversitesi; öğrencilere şahane bir ortamda eğitim alma imkânı verir. Amerika’da yaz okulu dendiğinde Georgetown Üniversitesi’nin akla gelmesinin altında kaliteli eğitiminin yanı sıra bu güzel kampüs de yatar. Yaz tatilini eğitimlerine ayıran öğrenciler için böyle bir kampüste eğitim almak yaz tatillerini güzelleştirecek bir detaydır.

Amerika’daki Georgetown Üniversitesi’nde Yaz Okulu Programı ve Eğitim Anlayışı

Summer Discovery programı kapsamında Georgetown Üniversitesi’nde açılan yaz okulu; İngilizcesini geliştirmek veya akademik dersler almak isteyenler için uygundur… İngilizce dil yeterliliğini geliştirmek için açılan programın yanı sıra akademik alana yoğunlaşan programlar da bulunmaktadır. Programlar dahilinde; hukuk, psikoloji, sosyoloji, iletişim, İngilizce dersi, fotoğrafçılık, sanatçılık, yazarlık, Amerikan ekonomisi dersleri sunulur. Öğrenci bu dersler içinden kendi ilgi alanına göre tercih yapar. Bu derslerin yanı sıra öğrenci isterse ek ücret ödeyerek; SAT derslerine de katılabilir.

Öğrenciler ‘enrichment courses’ ve ‘intensive academies’ programları arasından ihtiyaçlarına en uygun olanı seçerek eğitim alır. Enrichment Courses İngilizce eğitimin odaklanırken, Intensive Academies akademik derslere yoğunlaşır.

14-18 yaş arası öğrencilerin kabul edildiği program 30 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmektedir. Okul ücretleri 4.899 ile 8.199 Dolara arasında değişmektedir.

Georgetown Üniversitesi’nde Düzenlenen Etkinlikler ve Aktiviteler:
Okul; Ronald Reagan Washington Havalimanı’ndan 10 dakika uzaklıktadır. Arzu eden öğrenciler için havalimanı karşılaması yapılmaktadır.

Amerikan üniversiteleri arasında iyi bilinirliğe sahip Georgetown Üniversitesi’nin en iddalı olduğu konulardan biri kampüsüdür… Pek çok kişinin eşsiz bir konuma sahip olduğu hakkında hemfikir olduğu kampüs Potomac Nehri’nin kenarına kurulmuştur. Her mevsim birbirinden etkileyici manzaralara sahip olan nehir boyunca yapılan uzun yürüyüşler huzur verecektir.

Bu güzel kampüs içerisinde futbol/voleybol/basketbol/tenis sahaları, koşu parkurları, yüzme havuzu, dans stüdyosu, aerobik odaları ve sauna yer alır. Kampüs içinde yetenek şovları ve karaoke geceleri düzenlenir. Öğrenciler kampüs içindeki boş vakitlerinde bu tesisleri kullanabilir. Kampüs içinde, nehir kenarında yapılan uzun yürüyüşler sayesinde öğrenciler huzurlu bir ortamda bulunma ayrıcalığını yaşar.

Kampüs dışı aktivitelere de önem veren yaz okulu programı kapsamında; Ohio Rocks, The Rock ve Roll hall of Fame, Cedar Point Amusement Park, Sega Gameworks, Ann Arbor sanat fuarı, Chicago gezileri düzenlenir. Öğrenciler basket maçına götürülür. Sinema, konser, takı tasarım workshopları, laser tag yarışları, mini golf turnuvaları ve go-kart yarışları da yapılan diğer etkinlikler arasındadır.

Konaklama

Öğrenciler kampüs içindeki yurtta konaklar. Yurt odaları 2 kişilik ve özel banyoludur. Öğrenciler okul ücretleri dahilinde haftada 3 ana öğün ve hafta sonu 2 öğünlerini kampüs içinde ücretsiz olarak alır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım