Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Alpadia Language Schools Berlin ve Freiburg Almanya Devlet Üniversitelerine Hazırlık

Alpadia Language Schools Berlin ve Freiburg Almanya Devlet Üniversitelerine Hazırlık

Almanya'da üniversite yerleştirme hizmetimizi Alpadia Language School Almanca dil hazırlık eğitimi ile birlikte veriyoruz. Almanya'da ücretsiz eğitim almak için en önemli kriter; Almanca dil yeterliliğinizin olmasıdır! Alpedia Language School’da 3 - 6 yada 9 aylık dil eğitimi alan öğrencilerimiz daha Almanya'ya gitmeden okumak istedikleri lisans yada yüksek lisans programı için Alman Devlet Üniversitelerinden şartlı kabullerini alıyoruz!

 

Almanya Devlet Üniversiteleri Türk öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği üniversitlerin başında yer alır. Almanya devlet üniversiteleri ücretsiz Eğitim verdiği için sadece Türk öğrencilerden değil tüm dünya ülkeleri öğrencilerinden büyük ilgi görür. Almanya devlet üniversiteleri Avrupa Birliği ülkeleri içinde en çok Türk ve uluslararası öğrenci kabul eden üniversiteleri bünyesinde barındırır. Almanya Devlet üniversitlerine giriş yapmak  ve eğitimi tamamlamakta zordur. Alman Devlet üniversiteleri lisans veya yüksek lisans seviyesinde pek çok bölümde Almanca Eğitim verir bazı bölümlerde ise İngilizce Eğitim vermektedir. Almanca Eğitim veren Üniversitlere direk giriş yapmak isteyen Türk öğrenciler akademik olarak çok başarılı olmalı veya Almanca dil seviyesi çok iyi olmalıdır. Bu nedenle Almanya Devlet Üniversitlerine Almanca dil ve akademik hazırlık eğitimi veren pek çok özel okul bulunmaktadır. Bunların en gözde olanlarına Global Visions olarak öğrenci gönderiyoruz.

 

Alpadia Language Schools Berlin ve Freiburg Almanya Devlet Üniversitelerine Hazırlık

Alpadia Almanya Devlet Üniversitelerine hazırlık eğitimi Berlin ve Freiburg şehirlerinde 3-6 ve 9 ay süre ile verilir. Alpadia üniversite hazırlık kursları haftada 20 ders olarak verilir. Eğitim Almanca dil hazırlık ve akademik hazırlık olarak verilir. Alpadia Berlin ve  Freiburg Almanca hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan Türk öğrenciler 80 civarı Almanya devlet üniversitelerine kabul edilir.  Alpadia Language Schools Berlin ve Freiburg şehirleri dil merkezinde öğrenciler yurtlarda ve aile yanında konaklarlar.

 

Almanya Devlet Üniversitelerine giriş için 2 yol vardır;

1-     Almanya Üniversitelerine hazırlık eğitimi ile direk giriş; Eğer Türkiye liselerinden akademik olarak başarı ile mezun ve Almanca dil seviyesi C1 olan öğrenciler Alpadia okulu ile  Alman Üniversitelerine direk başvuru yapabilirler. Direk başvuru Alpadia Üniversite departmanı ile birlikte yapılır ve danışmanlık ücreti ekstra olarak Alpadia Üniversite yerleştirme departmanına ödenir. Almanya devlet üniversitelerine direk başvuru için Türk öğrencilerden istenen evrakları; diploma noter onaylı Almanca tercümesi, Lise not dökümü noter onaylı Almanca çevirisi, pasaport fotokopisi, Almanca dil sertifikasyonu C1 seviyesinde yada Almanya devlet üniversitelerinde İngilizce dil eğitimi isteniyor ise en az 80 Toefl yada 6.0 IELTS sonucu.  Alpadia Almanya devlet üniversitelerine hazırlık eğitimi haftada 20 yada 25 ders olarak verilir. Program 12-24 yada 36 hafta yapılabilir.

 

Alpadia Almanya Devlet Üniversitelerine hazırlık eğitimi süreleri ve fiyatları;

Almanca Dil Seviyesi        Kurs süresi                             20 ders fiyatı   25 ders fiyatı

A1                                     46 hafta                                 6,670 euro      8,970 Euro

A2                                     38 Hafta                                 5,510 euro      7,410 euro

B1                                     30 hafta                                 4,950 euro      6,150 euro

B2                                     22 hafta                                 4,290 euro      5,060 euro

C1                                     12 hafta                                 2,340 euro      2,760 euro

 

2-     Almanya Devlet Üniversitelerine Şartlı Kabul- Studienkolleg

Eğer Almanya devlet üniversitelerine direk kabul için akademik ve dil açısından yeterli değil ise Türk öğrenciler Alpadia okulunda öncellikle Studienkolleg – Hazırlık eğitimi yapmaları gerekir. Studienkolleg entrance test- giriş sınavlarına Alpadia okulu 4 haftalık modüller ile eğitim verir toplama eğitim süresi öğrencinin dil seviyesine göre 8 hafta olabilir. Kursun amacı Studienkollege sınavlarına hazırlamaktır. Kursun sonunda Türk öğrenci Feststellungspüfung- FSP  sınavlarına girer. FSP sınavları farklı disiplinlerde düzenlenir ve bu sınavı başarı ile geçen öğrenci Almanya Devlet Üniversitesi direk giriş yapabilirler.

 

Alpadia Berlin Studienkolleg Kurs Fiyatları;

4 hafta 940 Euro

8 hafta 1880 Euro 


Alpadia Almanca Dil Kursu Fiyatları

 

4 HAFTA : 700 EURO

8 HAFTA: 1360 EURO

12 HAFTA : 1.860 EURO

24 HAFTA : 3.360 GBP

Haftalık Aile yanı Sabah Akşam Yemekli konaklama : 275 EURO

Yurt Konaklaması Haftalık : 305 EURO

Devamını Oku

Alpadia Almanya Devlet Üniversitelerine Yerleştirme Hizmeti hangi alanlar için verilir

Almanya Devlet Üniversitelerine Lisans Eğitimi;

Alpadia Berlin ve Frieburg kampüslerinde 12-36 hafta arası süren Alman devlet üniversitelerine hazırlık eğitimi verilir. Eğitim Almanca dil kursu ve akademik hazırlığı kapsar. Türk öğrenciler Alman devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim yapmak istiyor ve yeterli Almanca dil seviyesine sahip değil ise Alpadia lisans hazırlık programlarına katılmalıdır.

 

Almanya Devlet Üniversitelerine Yüksek Lisans Hazırlık Eğitimi;

Almanya’da 400 üniversitede 10,000 civarından alanda yüksek lisans eğitimi verilir.

Almanya devlet üniversiteleri şu anda Türk ve uluslararası öğrenciler için en çok tercih edilen ülke olmuştur. Eğer Türk öğrenci akademik olarak başarılı ancak Almanca dil açısından yeterli değil ise Alpadia dil okulunda 12-36 hafta arası Almanca yüksek lisans hazırlık programına katılabilirler. Alpadia yüksek lisans hazırlık programına katılan öğrencileri eğer başarılı bir şekilde programı tamamlar iseler Almanya devlet üniversitelerine master programına yerleştirir.

 

Almanya Devlet Üniversitelerine Doktora PhD hazırlık programı;

Alpadia Berlin ve Freiburg okullarında Almanya devlet üniversitelerine PhD Doktora hazırlık eğitimi vermektedir. Almanya’da toplam 27,000 öğrenci doktora yapmaktadır. Bu öğrencilerin yüzde 20’si 5,500 civarı Türk ve Uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Almanya devlet üniversitelerinde PhD Doktora programlarına kabul edilmek çok zordur. PhD Doktora adayının akademik başarısı ve Almanca ya da İngilizce dil bilgisi kabul edilmek için çok önemlidir. Alpadia PhD Doktora hazırlık programı 12-36 hafta arası devam eder.

 

 

 

Alpadia Language Schools Almanya Devlet Üniversitelerine şartlı kabul için gerekli evraklar

  • Mezun öğrenci iseniz Diploma fotokopisi
  • Lise yada üniversite Not Dökümü (Transkript)
  • Pasaport Kopyası
  • Varsa Almanca dil sertifikası
  • Almanya devlet üniversitelerine hazırlık Almanca eğitimi için öğrencinin en az A2 seviyesinde Almanca bilmesi gerekir. A2 seviyesi Alman konsolosluğu tarafından vize için de istenir. 

Alpadia Berlin ve Freiburgh Almanya Devlet Üniversitelerine Hazırlık Eğitimine Başvuru Nasıl Yapılır

Ön değerlendirme;

-        İlk adım Alpadia Üniversite hazırlık ön başvuru değerlendirme formu doldurulur

-        Alpadia Türk öğrenci ile bir ön görüşme yapar ve başvuru için değerlendirir ve eksik evraklarını tamamlatır

-        Alpadia Türk öğrencinin akademik geçmişini değerlendirir ve hangi Almanya üniversitelerine başvurabileceğini belirler

-        Bu ön değerlendirme sonucunu Alpadia öğrenciye bildirir ve ne kadar bir süre kurs takip etmesi gerektiğine ve hangi üniversitelere başvurulabileceğini bildirir

-        Global Visions ve Alpadia noter onaylı başvuru evraklarının hazırlanmasında yardımcı olur

-        Global Visions ve Alpadia Eksiksiz hazırlanan evrakları ile Almanya Devlet Üniversitelerine başvurularını yapar

-        Türk öğrenciye en az bir Almanya Devlet üniversitesine şartlı kabul verilir ya da Studienkolleg sınavlarına giriş için davet mektubu verilir.

-        Öğrenciye Almanya öğrenci vizesi başvurusu için yardımcı olunur

-        Almanya öğrenci vizesi için gerekli olan Bloke Banka hesabı açılmasına yardımcı olunur. Bloke hesapta genelde 12,000 Euro gösterilmek gerekir. Ayrıca öğrencinin sağlık sigortasında yardımcı olunur

-        Öğrenci eksiksiz bir şekilde dosyası hazırlanarak Almanya öğrenci vizesi başvurusuna gönderilir.

-        Öğrenci vizesini alır ve Alpadia üniversite hazırlık programına katılır 


Alpadia Berlin ve Freiburg Hangi Almanya Devlet Üniversitelerine Türk Öğrenci yerleştirir;

Alpadia ve Global Visions  Üniversite yerleştirme departmanı UNI-ASSIST websitesinde listelenen tüm Almanya Üniversitelerine yerleştirme yapar. Tam liste için;

 

https://www.uni-assist.de/en/tools/uni-assist-universities/#tablink-37465a393615112c5180111261

 
Bizimle konuşun

Dilediğiniz yüksek lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım