Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programı

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programı

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Programları çok özel bir alanda uzmanlaşmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Bu alanda eğitim veren kurumlar sektöre değerli isimler kazandırmıştır. Bu alanda alacağınız eğitimin kalitesi seçeceğiniz eğitim kurumu ile doğru orantılıdır. Bu yüzden Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu alanda lider eğitim kurumlarıyla çalışarak, öğrencilerini bu kurumlara yönlendirmektedir. Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Programında eğitim alacak öğrenciler kendilerini Digital painting and retouching, 2D/3D integration, 3D modelling, texturing, rendering and lighting, 3D tracking, Procedural dynamics simulations gibi alanlarda geliştirecektir.
Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimlerinde 2D and 3D Compositing, Maya Dynamics, Procedural Effects Animation, Matchmoving for VFX, Look Development for VFX, Asset Development for VFX, Introduction to Python Programming, Surfacing I for Visual Effects, 2D and 3D Compositing II, Maya Dynamics II, Procedural Effects Animation II, Look Development for VFX II, Asset Development for VFX II, Surfacing II for Visual Effects gibi dersler verilmektedir. Yurtdışı Visual Effects for Film and Televison Programları kabulü kolay olan programlardan değildir. Yurtdışı Visual Effects for Film and Televison Sertifika Programlarına katılım için bazı şartları yerine getirmek gereklidir. Öncelikle öğrencilerin güzel sanatlar, 2D/3D animasyon, fotoğrafçılık, film/video, mimari veya grafik tasarım gibi alanlarda bir eğitim geçmişine sahip olması beklenir. Bunun yanı sıra öğrencilerin eğitim kurumlarına sunacakları bir portfolyoları olması da gerekir. Öğrenciler okula başvuru yaptıktan sonra nasıl bir portfolyo hazırlamaları gerektiğini öğrenir. Her okulun istedikleri farklı olmaktadır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Programlarının süresi ortalama bir yıl sürmektedir. Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programlarının süresi programın açıldığı eğitim kurumlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple öncelikle eğitim almak istediğiniz eğitim kurumunu seçip, sonrasında sürelerle ilgili Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçerseniz sağlıklı bilgi edinebilir ve kendiniz için en doğru kararı verebilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Programlarında çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimleri süresince akademik eğitimin yanı sıra çalışma deneyimi de elde ederler. Öğrenciler çalışma iznine sahip oldukları dönemde tam gün çalışabilmektedir. Çalışma izni öğrencilere hem yurtdışında iş deneyimi kazanma hem de para kazanma fırsatı sunar. Öğrenciler çalıştıkları süre zarfından Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Program ücretlerini çıkarabilmektedir.

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Diploma Programlarını güzel sanatlar, 2D/3D animasyon, fotoğrafçılık, film/video, mimari ve grafik tasarım eğitimi almış kişilerin tercih etmesi gerekir. Bu alanlarda eğitim geçmişi olan adaylar sertifika programlarına kabul edilmektedir. Eğlence ve sanat sektöründe kariyer planlayanlar için Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programları idealdir. Öğrenciler Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimlerinde kendilerini pek çok konuda geliştirip, sektöre hazır çalışanlar haline gelir. Öğrenciler Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimlerinde iş hayatı için kaliteli ve göz dolduran portolyolar hazırlama imkanı da bulacaktır. Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimi alan öğrenciler eğitim kurumlarının son teknolojiye sahip laboratuvarlarında en güncel sistemleri kullanma ve onları öğrenme şansı yakalayacaktır. Sektörde en son kullanılan teknolojiyi öğrenmek ve bu teknolojilere adapte olmak isteyenler bu programı tercih etmelidir.

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programının pek çok avantajlı noktası bulunur. Öncelikli olarak film sektörünün gelişmiş olduğu bir ülkede Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimi alanlar ülkelerine döndüklerinde şanslı konumda olacaktır. İşverenler yurtdışında eğitim ve çalışma geçmişi olanları daha hızlı işe almakta ve daha iyi şartlarda işe başlatmaktadır. Yurtdışı Visual Effects forr Film and Television programlarına katılanlar İngilizce seviyelerini mesleki olarak ve günlük olarak en üst düzeye çıkarabilmektedir. Eğlence ve sanat sektöründe çalışanların İngilizceye hakim olmaları tüm dünyadaki son gelişmeleri takip etmelerine imkan sağlar. Tüm dünyayla eş zamanlı olarak gelişmelerden haberdar olan bir kişi sektör dinamiklerini etkileyecek çalışmalara imza atma avantajı yakalayacaktır. Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programlarından mezun olanlar eğlence ve sanat sektöründe çalışacaktır. Bu sektörler güçlü bağlantılara ihtiyaç duyulan sektörlerdir. Öğrenciler Yurtdışı Visual Effects for Film and Television eğitimlerinde gerek sınıflarında gerek kaldıkları yurtlarda gerekse çalıştıkları işlerde çevrelerini genişletme ve bağlantılar edinme şansı yakalar. Öğrenciler alanında uzman eğitmenleri sayesinde yeni çevrelere ulaşabilecek, sınıftaki meslektaşları sayesinde dünyanın dört bir yanındaki gelişmelerden haberdar olacak, çalıştıkları işlerde kurdukları bağlantılar sayesinde karşılarında yeni kapılar açılacaktır.

Devamını Oku
Neden Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Eğlence sektöründe çalışma isteyen bir kişinin yurtdışı deneyime sahip olması önemlidir. Film ve Televizyon sektörü yurtdışında oldukça gelişmiştir. Bu sebeple bu sektörlerin en çok geliştiği ülkelerde eğitim almak en güncel bilgilere ulaşabilmek için idealdir. Eğitiminin ardından ülkesine dönmek isteyenler için yurtdışında eğitim almış olmak onları sektörün parlayan yıldızları yapacaktır. Yurtdışı Visual Effects for film and Television Programlarında öğrenciler akademik eğitim ve çalışma deneyimini birlikte edinir. Yurtdışında çalışma deneyimi olan bir öğrenci eğlence sektöründe tercih edilen çalışanlardan olup, hızlıca iş bulabilecektir. Yurtdışı Visual Effects for film and Television Diploma Programlarında öğrenciler çalışırken para kazanabilmektedir. Öğrenci bu sayede hem Yurtdışı Visual Effects for film and Television Program ücretlerini hem de günlük cep harçlıklarını çıkartabilecektir. Bu da kısıtlı bütçeye sahip olan öğrenciler için güzel bir şanstır. Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Programından mezun olanlar eğlence sektörü ve sanat dünyasında iş bulabilmektedir. Yurtdışı Visual Effects for Film and Television Diploma Programı mezunları Dijital Efekt Sanatçısı, Dijital Düzenleyici, Işık Sanatçısı gibi pozisyonlarda iş bulabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.