Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programı

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte satış ve pazarlama faaliyetlerinin büyük bir kısmı online ortamlara kaydı. Bu sebeple online ortamlara uygun satış ve pazarlama stratejilerine hakim olmak önem kazandı. Bu alanda özel eğitim almış kişiler ön plana çıkmaya başladı. Bu sebeple Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Programlarına olan ilgi arttı. Öğrenciler günümüzün gözde mesleklerinden birine sahip olabilmek için Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programlarına katılmaya başladı. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Programlarında pazarlama, reklamcılık ve kampanya yönetimi gibi konuların yanı sıra PPC pazarlama modeline uygun kampanya geliştirme, sosyal medya kanalları ve  doğru kanallarda doğru pazarlama stratejisi geliştirme gibi önemli konularda eğitimler veriliyor. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programlarında; sunum hazırlama, websitesi oluşturma, sosyal medya hesapları oluşturma, broşürler hazırlama, raporlama yapma ve newsletter oluşturma gibi dijital mecrada bir kampanya hazırlarken gerekli olan tüm aşamalar öğrencilere öğretilir. WordPress, HTML, CSS, Google Adwords ve Google Analytics gibi gerekli araçlar hakkında dersler verilir. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Diploma Programlarında öğrencilerin içerik yazma ve içerik oluşturma becerileri geliştirilir. Google Ads ve Bing Ads üzerinden PPC’ye uygun kampanyalar oluşturma, bunları optimize etme ve analiz etme şekilleri öğretilir. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Programlarında öğrenciler dijital pazarlama alanında eşsiz bilgilere ve donanıma sahip olarak mezun olur.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Dijital Pazarlama Sertifika Programları çeşitli sürelerde açılabilmektedir. Yurtdışı Dijital Pazarlama Diploma Programları 3 aydan 3 yıla kadar uzayabilir. Bu süreler arasında en çok tercih edilen 24 hafta sınıfta, 12 hafta çalışarak alınan eğitimdir. Bu da 480 saat eğitmen eşliğine yönlendirmeli eğitim, 240 saat ise çalışarak, pratik yaparak eğitim süresine denk gelir. Yurdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Programının toplam süresi ara tatillerle birlikte 51 hafta sürmektedir. Eğer daha uzun ya da daha kısa programlar tercih etmek istiyorsanız Global Vizyon danışmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Dijital Pazarlama Programlarında da öğrenciler çalışma iznine sahip olabilmektedir. Uzun süreli yurdışı sertifika programları öğrencilere çalışma izni sunar fakat kısa süreli programlarda genellikle çalışma izni verilmemektedir. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programında genellike 51 haftalık programlar tercih edilerek 12 haftalık bir çalışma izni kazanılır.

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Programları genellikle dijital pazarlama alanında kariyerine devam etmek isteyen ya da hali hazırda pazarlama sektöründe çalışan fakat dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyen uzmanlar tarafından tercih edilir. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programları öğrencilerin iş hayatında ihtiyaç duyacakları tüm bilgiyi edinerek mezun olmalarını sağlar. Öğrenciler kampanya oluşturmaktan, bu kampanyaları hangi mecralara nasıl uyarlayacaklarına, yürütülen kampanyanın analizinin nasıl yapılacağına kadar pek çok konuda uzmanlaşırlar. Bu sebeple mezun olduklarında iş dünyasına hazır ve işverenlerin beklentilerini üst düzeyde karşılayabilecek çalışanlar konumuna gelirler. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Diploma Programı iş İngilizcesini geliştirmek isteyenler için de harika bir fırsattır. Program kapsamında sınıflarda, yurtlarda ve günlük hayatın içinde günlük İngilizceniz çok iyi bir seviyeye yükselir. Farklı bir dilde yaşayabilme, konuşabilme becerileri kazanırsınız. İş hayatına başladığınızda ise mesleki İngilizceye hakim olarak, formal bir dilde iletişim kurmayı, mailleşmeyi ve içerikler oluşturmayı öğrenirsiniz. Bu sayede çok kültürlü şirketlerde çalışma fırsatı yakalayabilir ve İngilizce dilinde özgüvenli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programı fiyatları da öğrenciler için cezbedicidir. Yurtdışında bir üniversiteye 4 yıl boyunca verilecek meblağlardan daha uygun fiyatlara kaliteli bir Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı eğitimi alabilir ve dünyada geçerliliği olan Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikasına sahip olabilirsiniz. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Program ücretleri diğer programlara göre bir nebze olsun daha uygundur. En güncel fiyatlar için danışmanlarla iletişime geçmenizi öneririz.

Devamını Oku

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programının en önemli avantajı öğrencilerin bu program mezun olduktan sonra günümüzde çok değer gören ve ön plana çıkan bir mesleğe sahip olmasıdır. Tüm dünyada gözde olan dijital pazarlama uzmanları; hemen hemen her sektörden şirketin ihtiyaç duyduğu elemanlardır. Bu bir tekstil firması da olabilir bir teknoloji firması da… Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Programından mezun olmanın bir diğer avantajı öğrencilerin bu program kapsamında farklı kültürlerle ileitşim kurabilmesi ve dünyanın dört bir yanından meslektaşlar edinebilmeleridir. Bu network ağı ileride işlerini yürütürken çok işlerine yarayacaktır. Büyük bir networke sahip olmak rakipleriniz arasında avantajlı duruma yükselmenizi sağlar. Son olarak Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı programı fiyatlarının cazip olması sayesinde öğrenciler ailelerine yük olmadan ya da borçlanmadan eğitim alabilmektedir. Öğrenciler gittikleri eğitim kurumunda eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışmaya başlamaktadır. Bu çalışma sürecinde öğrenciler okullarına ödedikleri meblağ kadar para kazanabilmektedir. Bu sayede Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı program ücretlerinin altından kalkabilirler. Neden Yurtdışında Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Eğitimi Almalısınız? Dijital Pazarlama alanında çalışan kişiler şu an hemen hemen her sektörün ihtiyaç duyduğu çalışanlardır. Bu sebeple iş bulma konusunda daha az sıkıntı yaşarlar hele ki CV’nizde yurtdışı eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimi varsa iş bulma hızınız ve şartlarınızın rahatlığı çok daha iyi olacaktır. Bu sebeple Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Diploma Programından mezun olunca dünya çapında gözde olan bir alanda meslek sahibi olma fırsatı yakalarsınız. Sırf bu sebeple bile tercih edilmesi gereken programlardan biridir. Diyelim ki hali hazırda pazarlama alanında çalışan bir elemansınız. Fakat günden günde gelişen dijital dünyaya ayak uydurmakta zorlanıyorsunuz. İmdadınıza yine Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programları koşuyor. Günümüz dünyasından uzak kalmadan, geleneksel mecralar kadar dijital mecralarda da doğru kararlar alabilen, yeni kuşağın dilinden konuşabilen bir uzman olarak kendinizi yenileyebiliyor, gelişimden uzak kalmıyorsunuz. Bu sayede hem işinizdeki yerinizi kuvvetlendiriyor hem de arkanızdan hızlı adımlarla gelen yeni nesilden geride kalmıyorsunuz. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı eğitiminde verilen Pazarlama ve Markalaşmaya Giriş, Google SEO, Web Site Tasarımı ve Oluşumu, Google Analitik, Sosyal Medya Sponsorlu Kampanyalar Oluşturma, Pay Per Click (PPC) ve Google Ads, Kampanya Yönetimi, Düzenlenmesi ve Uyumlandırılması, Metin Yazarlığı gibi çok önemli dersler alarak alanınızda tam bir uzman konumuna ulaşabiliyorsunuz.

Devamını Oku
Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı programına katılanlar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Teknoloji şirketlerinden tekstil şirketlerine, e-ticaret firmalarından turizm işletmelerine, reklam ajanslarından medya sektörüne kadar aklınıza gelebilecek her alanda dijital dünyayı iyi tanıyan uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yurtdışı Dijital Pazarlama Uzmanlığı eğitiminde öğrenciler işlerine ilk olarak iletişim çalışanı, dijital pazarlama uzmanı, sosyal medya koordinatörü, içerik üreticisi gibi görevlerle başlarlar. Öğrenciler iş hayatında çalışmaya devam ettikçe çok daha farklı pozisyonlara yükselme imkânı yakalayacaktır.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.