Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Üniversiteler Şehri Boston’un Köklü Dil Okulundan Eğitim Alın

Boston’daki En İyi Dil Okullarından Biri Oxford House College

Oxford House College Dil Okulu – Boston

Amerika’da eğitim veren dil okullarına yaptığımız ziyaretlerimizde sırada Boston’daki Oxford House College bulunuyor. Üniversiteler şehri olarak bilinen Boston’da dil eğitimi almak, akademik atmosferi solumak bu şehri tercih eden öğrenciler için büyük bir avantaj olacak. Hayata bakış açılarınızı değiştirecek, kendinize yeni yollar çizmenizi sağlayacak bu şehir size çok şey katacak. Oxford House College’da eğitim almak şekillendirdiğiniz geleceğinizde sizin için çok büyük bir artı olacak.

Boston’daki En İyi Dil Okullarından Biri Oxford House College!

Boston’da bulunan ve zincir bir okul olan Oxford House College bugüne kadar binlerce öğrenciye İngilizce öğretmiş bir kurum. Köklü bir geçmişe sahip olan eğitim kurumu öğrencilerinin kısa sürede temel bilgi seviyesini ulaşıp, İngilizceyi günlük yaşantılarına dapte edebilmeleri için çaba sarf ediyor.

Oxford House College’a ilk gittiğinizde nelerle karşılaşacağınızı kısaca bir anlatalım ki gittiğinizde yabancılık çekmeyin. Öncelikle okul; yeni başlayan öğrenciler için her pazartesi “Welcome Sesions” yapıyor. Öğrenciye; okula başladığı gün, okulu ve okul çevresi ile ilgili oryantasyon veriliyor. Oryantasyon sonunda öğrencilere hediye bir hoş geldin paketi veriliyor. Paketin içerisine Boston haritası da mevcut. Bu harita ilk zamanlarda epey işinize yarayacaktır diye düşünüyoruz. Ayrıca okul aylık etkinlik programını da size okula ilk başladığınız gün teslim ediyor. Böylece tüm etkinliklerden haberdar olabiliyor ve önceden planlama yapabiliyorsunuz.

Okulda bir kur ortalama 8-12 hafta sürüyor. Öğrenci gelişimine göre de değişkenlik gösterebiliyor. Hızlı gelişim gösteren öğrenciler 8 haftada kur atlayabiliyor.

Okul; Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL Sınav Hazırlık, Teacher Training programları açıyor. Okul özellikle Akademik İngilizce programlarında yoğun talep alıyor. Bu sebeple Akademik İngilizce programlarına katılmak isteyenlere Oxford House College’i önerebiliriz.

Boston’da Yaşam

Boston’da Öğrencilik

Oxford House College Boston’un tam merkezinde, ABD’nin en çok ziyaret edilen turistik mekânı olan Faneuil Hall’un tam kalbinde yer almaktadır. Okul metroya, otobüs duraklarına çok yakındır. Limana 5 dakika yürüme mesafesindedir. En önemlisi de okul havalimanına sadece 15 dakika mesafededir. Okul; restoranlar, alışveriş mağazaları, müzik ve sahne sanatı merkezleriyle çevrilmiştir. Okulun bu konumu sayesinde; Amerika’nın en tarihi şehirlerinden birinde İngilizce öğrenirken, aynı zamanda şık ve sofistike New England’ın hareketli yaşamını da deneyimleme imkânı bulacaksınız.

18. yüzyıldan kalma tuğla bir binada faaliyet gösteren okulun yakınında bulunan Özgürlük Yolu, Fenway Parkı, Harvard Üniversitesi, Boston Common, New England Akvaryumu ve Halk Bahçesi gibi şehrin simgelerini gezebilirsiniz… Boston her bakımdan sizin için tatmin edici bir dil okulu olacaktır.

Boston’da Konaklama

Oxford House College öğrencilerine; aile yanı, yurt konaklaması, hostel konaklaması, residence konaklaması seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerden en uygun olanın hangisi olduğuna Global Vizyon danışmanlarıyla karar vermenizi öneririz. Sadece aile yanı konaklamayla ilgili küçük bir bilgi vermek isteriz. Aile yanı konaklamalar; toplu taşıma ile okula 30-45 dakika uzaklıktadır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım