Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Universite Laval

Universite Laval – Laval Üniversitesi

1663 senesinde kurularak Kuzey Amerika’nın ilk Fransızca odaklı üniversitesi olma özelliğini taşıyan, 130 civarında ülkeden gelen 50.000 kadar öğrenciyi ağırlayan ve her yıl aldığı araştırma desteği ile ülkenin en iyi üniversiteleri arasında görülen Laval Üniversitesi, Kanada’nın ilk karbon nötr üniversitesi olma özelliği taşıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Laval Üniversitesi başvuru zamanı

Fransızca eğitim veren ve birçok ekolden etkilenen kadrosuyla uzman bir eğitim sunan Laval Üniversitesi’ne son başvuru tarihi 1 Şubat.

Laval Üniversitesi bölümleri:

Administration And Management

Arts, Design And Music

Education

Engineering

Environment And Sustainable Development

Health Sciences

Information Technology

Languages, Literature And Communication

Law And International Studies

Pure And Applied Sciences
Human And Social Sciences

Lokasyon

Laval Üniversitesi nerede?

Sürdürülebilir kalkınma, hukuk ve bilişim alanlarında uzman eğitmenlere sahip Laval Üniversitesi, Kanada’nın Quebec kentinde bulunuyor. Laval Üniversitesi’nin orman içindeki konumu öğrencilerine tabiatla baş başa bir eğitim sunarken; spor tesislerinden kütüphanelere, sağlık merkezlerinden sinema salonlarına ve günün her saati hizmet veren kafelere kadar birçok tesis öğrencilerin ders dışında keyifli zaman geçirmesini sağlıyor. Öğrencilerine sunduğu staj programları ile bilinen ve mezuniyet sonrası istihdam desteği veren Laval Üniversitesi, bilimsel atılımları ve yenilikleri ile tanınıyor. Kanada’nın renkli kültürel hayatı içerisinde öğrencilerini ağırlayan Laval Üniversitesi, yenilikçi metotları ile her yıl katıldığı bilimsel yarışmalarda birçok başarı elde ediyor. 

Laval Üniversitesi’nin bir diğer özelliği ise öğrencilerine sunduğu ve başarıya göre oranladığı burs şansı.

Laval Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • Universite Laval, Kanada’nın en inovatif üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Universite Laval, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 200’de bulunuyor.

  • Universite Laval, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım