Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The London School of Economics

The London School of Economics

1895 yılında sosyal bilimler ve araştırma üniversitesi olarak kurulan, birçok devlet adamını yetiştirmesinin yanı sıra siyaset ve ekonomi alanında pek çok ünlü ismin mezun olduğu ve Guardian tarafından “siyasete etki eden ilk dünya üniversitesi” ilan edilen Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu, 8.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu; hukuk, iktisat, siyaset bilimi başta olmak üzere 30’u aşkın bölüm ve enstitüsü ile eğitim veriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu Başvuru Zamanı

İş hayatına atak bir başlangıç yapmak isteyenler tarafından tercih edilen ve güçlü bir kariyerin ilk basamaklarından görülen Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu’nu tercih etmek isteyenler için kayıtlar Eylül’de tamamlanıyor.

Üniversiteden Mezun Olan Ünlü İsimler

Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu’ndan mezun olan ünlü isimler arasında Mick Jagger, Bhimrao Ambedkar ve Ed Miliband yer almaktadır.

Lokasyon

Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • The London School of Economics and Political Science, QS Dünya Üniversitesileri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

  • The London School of Economics and Political Science, iş ve ekonomi alanında en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • The London School of Economics and Political Science, hukuk alanında üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 100 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Yurt dışı öğrencilerine ilk yıl konaklama garantisi sağlayan Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu, tüm öğrencilerine araştırma odaklı burs imkanları sunuyor. LSE adıyla da bilinen Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu’nun kampüsünde 3.000’i aşkın personel bulunurken, öğrencilere destek ve yardım amacıyla faaliyet gösteren birçok organizasyon ve kulüp her dönem büyük ilgi görüyor. Mezunları ve çalışanları tarafından kazanılan Nobel ödülleri sayesinde akademik gücünü bir kat daha artıran Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu öğrencilerine sunduğu sosyal aktiviteler ve eğitim hayatına destek olan kurslar ile kişisel gelişimi ön planda tutuyor. Londra’nın tam kalbinde yer almasının yanı sıra Covent Garden ve The Thames River’a çok yakın olan Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu’nu tercih eden öğrenciler, Londra’nın hareketli ve renkli yaşam stiline bir adım ötede okuma fırsatı buluyor. Müzeler, resim sergileri ve parklarla çevrili Londra kültürünü tatmak isteyen herkesin ilk tercihi olabilecek Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu’nun bir diğer avantajı ise iş hayatına doğrudan etki eden ve aynı zamanda birçok farklı akademik konuda deneyim sahibi olmalarına yardımcı olan uluslararası bir çevreye dahil olma imkanı sunuyor olması.


Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu Bölümleri

Accounting and Finance

Accounting, Organisations and Institutions

Anthropology and Development Management

Social Anthropology

Economic History

Quantitative Economic History

Econometrics and Mathematical Economics

Economics 

Economics

Executive Finance 

Finance

Finance and Economics

Finance and Private Equity

Risk and Finance 

Gender (Research) 

Gender (Sexuality)

Gender 

Gender, Development and Globalisation

Gender, Media and Culture 

Gender, Peace and Security

Environment and Development

Environmental Economics and Climate Change

Environmental Policy and Regulation

Human Geography and Urban Studies

Local Economic Development

LSE-Sciences Po Double Degree in Urban Policy

Real Estate Economics and Finance

Regional and Urban Planning Studies

Urbanisation and Development

Comparative Politics 

Conflict Studies

Global Politics

LSE - PKU Double Degree in Public Administration and Government

Master of Public Policy
Political Science and Political Economy

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım