Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş
 • Öğrenci Yaşamı

Sydney'de Bundan Daha Uygun Fiyatlı Eğitim Bulamayacaksınız!

Avustralya Sydney’de En Ucuz Dil Kursu Oxford House College

Oxford House College Dil Okulu – Sydney

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında ilk sıralarda bulunan Sydney’de dil okulu incelemelerimize devam ediyoruz. Sydney’de önereceğimiz diğer bir dil okulu Oxford House College (OHC) olacak. Oxford House College dünya çapında şubelere sahip olmasına rağmen butik anlayışla eğitim veren kurumlar arasındadır. Oxford House College’da okurken eğitmenlerinizin özel ilgisi sayesinde arzu ettiğiniz İngilizce seviyesine kısa sürede ulaşırsınız. Okulun eğitim kalitesi yüksekken eğitim ücretleri diğer okullara göre daha caziptir. Bu da okula gösterilen ilgiyi artırmaktadır.  İsterseniz gelin OHC’nin eğitim sistemini ve bu kurumda eğitim almanın nasıl bir deneyim olacağını detaylıca paylaşalım…

“Sydney’de Kaliteli Eğitimi Cazip Bütçelere Alayım” Diyorsanız OHC’yi İncelemelisiniz!

 Avustralya’nın en popüler şehri Sydney’de İngilizce eğitimi almak büyük bir ayrıcalık ve macera… Bu maceraya atılırken göz ardı etmemeniz gereken konu eğitim alacağınız kurumun eğitim kalitesi ve eğitmen kadrosu. Okulları incelerken bu aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli konu.

 Cazip fiyata eğitim almak hepimizin isteği fakat bu eğitimi cazip fiyatlara alacağım diye gidip kalitesi yerlerde olan bir okula kayıt yaptırmak istemezsiniz. Bu yüzden size Sydney’de uygun fiyata eğitim alacağınız bir eğitim kurumunu bizim güvencemizle öneriyoruz. Yerinde incelediğimiz Oxford House College uzun yıllardır İngilizce eğitimi veren, dünya çapında zincir okullardan bir tanesidir. Butik bir anlayışla eğitim sunan okul öğrencilerine özel ilgi gösterir. Tecrübeli ve deneyimli eğitmenler öğrencilerinin istek ve ihtiyaçlarına göre ders programlarını yapar. Bu da öğrencinin eksik noktalarına odaklanıp, kısa sürede bu noktaları tamamlamasını sağlar.

 Yönetim kadrosu için öğrencinin kendini okula ait hissetmesi çok önemli. Bu sebeple okula yeni başlayan öğrenciler için her pazartesi “Welcome Sesions” yapılıyor. Öğrenci okula başladığı gün okul çevresi ile ilgili oryantasyon veriliyor. Bu da öğrencinin yaşayacağı yere kısa sürede adapte olmasını sağlıyor.

 Okulda bir kur ortalama 8-12 hafta sürüyor. Öğrenci gelişimine göre de değişkenlik gösterebiliyor. Hızlı gelişim gösteren öğrenciler erken kur atlayabiliyor.

 Okul; Genel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS Sınavı Hazırlık, Teacher Training programları açılmaktadır. Okul genellikle Genel İngilizce ve IELTS Sınavı Hazırlık programlarında ilgi görüyor.

Şehrin Kalbinde Eğitim Al, Sosyal Hayata Adaptasyonun Hızlansın!

Görkemli bir şehir olan Sydney; banliyö plajları, bahçeleri, parkları ve hareketli bir sosyal hayatı sizin için bambaşka bir deneyim olacak. Bu şehirde dil okuluna gitmek kaliteli bir eğitim almanızı ve bunun yanı sıra ülkemizden çok farklı bir hayatı deneyimlemenize olanak sağlayacak. Stressiz, sakin, güvenli bir metropolün olabileceğinin kanıtı olan Sydney’de sosyalleşecek pek çok ortam bulacaksınız.  Şehrin kalbi olan York Caddesi’nde buluna Oxford House College; şehri istediğiniz gibi gezmeniz için uygun konumdadır. Dünyaca ünlü kafeler, restoranlar ve dükkanlar ile çevrili okuldan çıktığınız anda sosyal hayatın içine karışacaksınız. Coat Hanger, Harbour Köprüsü, Sydney Opera Binası ve Sydney Limanı’na yürüme mesafesinde ulaşıp, buraları gezebilirsiniz. Tren istasyonlarına da yakın olan okul şehri dışı seyahatler yapmak isteyenler için uygundur. Okulun şehrin merkezinde yer alması ulaşım sıkıntınızı azaltır. İster bisikletle ister yürüyerek isterseniz toplu taşımayla her yere çabucak ulaşabilirsiniz.  Şehirde ve çevresinde gezilecek pek çok yer vardır. Doğasıyla ünlü bu ülkede açık hava aktiviteleri oldukça popülerdir. Trekking, dağ tırmanışı, kamp gibi aktivitelere katılıp doğaya hayranlığınızı perçinleyebilirsiniz. Balinaları izlemeye gidebilirsiniz, kangurulara yemek yedirip, koalalara sarılabilirsiniz.  Şehirdeki müzeler, sanat galerileri, kütüphaneler, bilim evleri, sokak sanatçıları, sahne sanatları yönünden de çok gelişmiş olan şehirde kendinize kültür-sanat günleri yapıp bugünlerde şehrin altını üstüne getirebilirsiniz.  Okul da size sosyalleşme konusunda yardımcı olacaktır. Her hafta pek çok aktivite düzenleyen okulun programlarını yakından takip edip, bu programlara elinizden geldiğince katılmaya çalışmanızı öneririz.

Konaklama

Okul aile anı konaklama, üniversite yurdu ve öğrenci evi alternatifleri sunar. Aile yanı konaklama bildiğiniz gibi o ülkenin kültürünü yakından öğrenmeniz ve gün içerisinde ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapabilmeniz için idealdir. Bunun yanı sır konforludur ve özellikle Avustralyalı ailelerle birlikte yaşamak insana kendini iyi hissettirir. Yok ben yaşıtlarımla birlikte olmak isterim derseniz üniversite yurdunda kalabilirsiniz. Robert Menzies College’ın yurdunda yapılan konaklamalar konforlu ve güvenlidir. Sadece 18 yaş üzerinin kalabildiği yurtta her türlü konfor bulunmaktadır. Bir de öğrenci evi alternatifi vardır. Bu bir evi 3-4 kişinin paylaşmasıdır. Kendi evinizin olması güzeldir fakat biraz pahalıya gelebileceği için bütçenizi burada harcamanızı önermeyiz bunun yerine daha fazla sosyal aktiviteye bütçenizi harcayabilirsiniz.

 • dil öğrenme
  Oct. 23, 2022, 9:49 p.m.
  Kanada’da Hem İngilizce Öğrenin Hem de Kültürünü Keşfedin

  Birleşmiş Milletler’in araştırmalarına göre dünyanın en yaşanılabilir ve güvenli ülkelerinden biri olan Kanada’ya her yıl Türkiye’den ortalama 2 bin, diğer ülkelerden ise 170 bin uluslararası öğrenci geliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Oct. 23, 2022, 10:02 p.m.
  Uluslararası Öğrenciler İçin Yurt Dışında Eğitim Rehberi 2023

  Lisans, yüksek lisans veya dil eğitimi için ülke seçerken dikkat edilmesi gereken farklı faktörler bulunuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 4:24 p.m.
  İngilizce Bilmeden Work And Study Programı’na Katılabilir Miyim?

  Bir yandan eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçelerine yardımcı olmak isteyen öğrencilerin katıldığı Work and Study Programı’nın en önemli özelliklerinden biri, İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin de eğitime katılabilmesi. Work and Study Programı kapsamında zaten dil eğitimi alan öğrenciler, bir yandan da genellikle yarı zamanlı işlerde çalışarak gündelik hayatta pratik yapabiliyor. İngilizce dil bilgisi daha yüksek seviyede olan öğrencilerin avantajı ise daha çok iş arasından seçim yapabilmesi. Ancak öğrenci İngilizce bilmiyor olsa bile yurt dışında Work and Study için başvurabiliyor. İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencilerin genellikle ilk yaptığı işler arasında; garsonluk, kasiyerlik, baristalık gibi hizmet sektöründeki işler bulunuyor. Öğrenciler dil seviyelerini geliştirdikçe, kendi mesleklerine uygun iş bulma şansları da artıyor. Öğrencilerin dil seviyelerine bağlı ülkeden ülkeye çalışma olanaklarını sizin için derledik.

  Devamı
 • Tavsiye
  May 9, 2022, 1:50 p.m.
  Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır

  Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır? Sorusu öğrencilerin dünya tarihini ve dünya kültürünü yakından görmek istemesiyle birebir orantılı doğar. Eğitim – öğretim hayatlarında farklı hayatlara temas ederek gerek kişisel gerekse uzmanlık alanlarında gelişim göstererek belirli periyotta hayat standartlarını yükseltmek isteyen her öğrencinin talebi Schengen vizesi ile hayatına yepyeni bir soluk kazandırmak. Global Vizyon olarak Schengen vizesi alma sürecine geçmeden önce, Schengen vizesinin ne olduğuna dair kısa bir dipnot ile başlayalım istedik.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 1 p.m.
  Küçük Yaşta Yabancı Dil Öğrenmek İçin 6 Önemli Sebep

  Yabancı bir dil öğrenmek için en uygun yaş aralığının ne olduğu uzun zamandır tartışılıyor. Uzmanlar ise çocukluk çağının yeni bir dil öğrenmek için en verimli çağ olduğunu iddia ediyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Aug. 19, 2022, 6:32 p.m.
  İngilizce Pratik Yapmanın 6 Yaratıcı Yolu

  Birçok insan için İngilizce öğrenmek, uzun ve sabır isteyen bir süreçtir. Özellikle de bir noktada takılı kaldığınızı ve ilerlemediğinizi düşündüğünüzde pratik yapmak zor gelebilir. Neyse ki gündelik rutinlerinizin dışına çıkarak daha yaratıcı bir şekilde İngilizce pratik yapmanız mümkün. Sizin için İngilizce pratik yapmanın 6 yaratıcı yolunu derledik.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  Aug. 19, 2022, 5:35 p.m.
  Amerika’da Öğrenci Hayatı ve Yapmanız Gerekenler

  Amerika’da eğitim almak, her öğrencinin hayalini süslüyor. Amerika’da lisans eğitimini bitirdiğinizde dünyanın her yerinde saygınlığı olan bir diplomaya sahip olursunuz.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 3:05 p.m.
  Yurt dışına çıkarken valizimde neler bulundurmalıyım?

  Dil eğitimi gibi nispeten uzun sürecek yolculuklara çıkmadan önce valiz hazırlamak büyük önem taşıyor. Valizinizde neler bulundurmanız gerektiğine geçmeden önce valizinizin nasıl olması gerektiği konusunda birkaç tavsiyemiz var.

  Devamı
 • Kariyer
  Sept. 7, 2022, 11:27 p.m.
  Öğrenciyken Çalışma İzni Veren Ülkeler

  Özellikle kur artışı nedeniyle, yurt dışında eğitim almanın maliyeti gün geçtikçe artıyor. Ancak Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta gibi ülkeler

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 2:44 p.m.
  Global Vizyon sadece danışmanlık yapmıyor, gelecek planlarınızı da oluşturuyor

  Her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışındaki en kaliteli eğitim kurumlarına gönderen Global Vizyon, yalnızca süreci yönetmenizde yardımcı olmakla kalmıyor, bütün geleceğinizi de planlıyor. Kendiniz için uygun gördüğünüz kariyer planlarına uygun bir şekilde ilerlemeniz için gereken dil, lisans, yüksek lisans, diploma ve sertifika eğitimlerini en ideal ortamda almanızı sağlıyor.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 24, 2022, 3:12 p.m.
  Yurt dışında gideceğiniz ülke hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

  Yurt dışı eğitimi için seçtiğiniz ülkenin, şehirleri ve bölgeleri birbirinden farklılık gösterir.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 29, 2022, 2:14 p.m.
  İngilizce Pratik Yapmanıza Katkı Sağlayacak Öneriler

  Dijitalleşen dünya ile birlikte günümüzde İngilizce öğrenmenin birçok yolu bulunsa da hepsi aynı derecede etkili olmuyor

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 1:16 p.m.
  Niyet Mektubu ve Referans Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

  Öğrenciler, yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi kararı aldıktan sonra okulların kendilerinden talep ettiği belgeleri toplamaya başlıyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  Aug. 19, 2022, 6:16 p.m.
  Hangi Ülkede Master Yapmalıyım?

  Yurt dışında master yapmak, öğrenciler için hem kişisel hem de mesleki gelişimlerini etkileyen en heyecan verici deneyimlerden biri. Ancak hangi ülkede master yaptığınız da önemli. Master yapmak için en ideal beş ülkeyi derledik.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 2:47 p.m.
  Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

  Harçsız öğrenci pasaportu, 25 yaş altında olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin harç ödemeden alabildikleri bordo pasaport türüdür. Harçsız öğrenci pasaportu ve standart bordo pasaport arasında, harç ödenmemesi dışında herhangi bir fark bulunmuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 3:17 p.m.
  Yurt Dışında Tıp Eğitimi

  Her sene birçok öğrenci tıp okumak için başka ülkelere gidiyor. Yurt dışında tıp eğitiminin şartları ülkelere göre değişiklik gösterdiği için öğrencilerin kabul şartlarını dikkatli incelemeleri gerekiyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Sept. 7, 2022, 11:29 p.m.
  Neden Yurt Dışında Pazarlama Eğitimi Almalısınız?

  Başarılı bir pazarlamacı olmak için hem ürününüzü hem kitlenizi tanımanız gerekir.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 5:27 p.m.
  Gramer Öğrenmeden İngilizce Konuşmak Mümkün mü?

  Ülkemizdeki eğitim sisteminde olduğu gibi, daha çok gramer eğitimiyle yetişen öğrenciler, yabancı ülkeden gelen kişilerle İngilizce konuşmaya çalıştıklarında veya TOEFL, IELTS gibi konuşma ve dinleme bölümlerine sahip olan sınavlarla karşılaştıklarında başarısız olabiliyor.

  Devamı
 • Kariyer
  June 23, 2022, 6:59 p.m.
  Kariyer planlamasında motivasyonun önemi

  Bütün hayatımızı etkileyen evreleri başında gelen kariyer planlama süreci, yalnızca mesleğimizi değil, atacağımız adımları, karakterimizi, ilişkilerimizi ve sosyal yaşantımızı da oluşturur.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 1:08 p.m.
  Dünyanın En İyi 20 Üniversitesi

  Her sene QS tarafından açıklanan “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralamasında, dünyanın farklı yerlerindeki en başarılı okullar yer alıyor. 2022 yılının listesindeki ilk 20’de; Amerika’dan 9, Büyük Britanya’dan 5, İsviçre ve Singapur’dan 2, Avusturya ve Çin’den ise 1’er üniversite yer alıyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:15 p.m.
  Her öğrencinin yurt dışı seyahati öncesi bilmesi gerekenler ve seyahati kolaylaştıracak ipuçları

  Yurt dışı eğitim için başvurduğunuz okuldan kabul aldıktan sonra, öncelikle seyahat öncesi yapmanız gerekenleri planlamanız gerekiyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  Oct. 23, 2022, 10:39 p.m.
  Neden Üniversite Sonrası Sertifika Programına Katılmalıyım?

  Sertifika programlarının en önemli avantajı ise kısa program süreleri.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 24, 2022, 2:33 p.m.
  Seyahat etmek istediğiniz ülkeye ait genel kurallar hakkında bilgi edinin

  Yurt dışı eğitim için bir başka ülkeye gittiğinizde bazı kurallarla karşılaşırsınız. Bu kurallar ülkenin gümrüğünde, hatta vize işlemleri sırasında başlar ve toplumsal yaşama kadar devam eder. Sizin için bazılarını derlerdik.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 2:38 p.m.
  Uçak seyahatinizi keyifli hale getiren 15 muhteşem ipucu

  Yurt dışı dil eğitimi için seçtiğiniz ülkeye giderken, saatlerce sürecek uçak yolculuğunu keyifli hale getirebilirsiniz. Hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk mümkün.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Aug. 19, 2022, 12:09 p.m.
  2023'te Yurt Dışında Staj Yapmak İçin En İyi 3 Ülke

  Sizler için 2023'te Yurt Dışında Staj Yapmak İçin En İyi 3 Ülkeyi derledik. Keyifli okumalar.

  Devamı
 • Kariyer
  June 23, 2022, 7:06 p.m.
  Kariyer planlarken doğru yol arkadaşı seçmenin önemi

  Nitelikli yurt dışı eğitim danışmanları yalnızca vize veya kabul almanız için gereken belgeleri toplamakla kalmaz, kariyer planlarınız için de size rehberlik eder.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 23, 2022, 1:18 p.m.
  Eğitim almak istediğiniz şehir, karakterinizi yansıtıyor mu?

  Eğitim için yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerin vermesi gereken önemli kararlardan biri de şehir seçimidir. Bazı şehirler tarihi dokusu, doğal güzellikleri veya eğlenceli aktiviteleriyle ünlüyken; bazıları daha sakin, huzurlu ve ekonomik olabilir.

  Devamı
 • Tavsiye
  Sept. 7, 2022, 11:04 p.m.
  Pasaport Harçları Nereye Ödenir?

  Öncelikle pasaport almanız için randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu almanız gerekiyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  Aug. 19, 2022, 6:30 p.m.
  İngilizce Kullanarak Kendinizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

  Eğer konuşma pratiğiniz yoksa, yurt dışı dil okulunda eğitim almak için yeni bir ülkeye geldiğinizde ilk günlerde kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz. Her durumda işinize yarayacak, sizin için hazırladığımız soru kalıpları listesine göz atabilirsiniz.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 12:49 p.m.
  Çalışma Vizesi Çıkarmak İçin Gerekli Olan İşlemler

  Yurt dışında bir yandan eğitim görürken diğer yandan çalışarak para kazanmak birçok öğrencinin hayallerini süsler. İrlanda, Avustralya, Malta, Dubai gibi bazı ülkeler, eğitim vizesiyle birlikte yarı zamanlı çalışma izni de verir.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 5:50 p.m.
  Çin'de Üniversite ve Master Eğitimi Almak İçin 13 Neden

  Dünyanın yeni süper gücü olarak anılmaya başlayan Çin’de, üniversiteler yaptıkları ilgi çekici bilimsel araştırmalar ve alanlarında gösterdikleri başarılarıyla adlarından sürekli söz ettiriyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Butik Bir Okulda, Özel İlgiyle Eğitim Almak İstiyorum Diyenler Bu Okul Sizin İçin!

  Global Vizyon

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  İngiltere’nin En Güneşli Şehrinde Güvenli ve Huzurlu Bir Şekilde Dil Eğitimi Alabilirsiniz…

  Global Vizyon

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 1:07 p.m.
  Neden dil eğitimi için danışmanlık almalıyım?

  Yurt dışında dil eğitimi alma kararından sonraki aşama; hangi seviyede, hangi şehirde ve ülkede eğitim alınacağına karar verilmesidir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Oct. 23, 2022, 7:21 p.m.
  Yurt Dışındaki Yaz Kamplarında İngilizce Eğitimi Rehberi

  İlkokul, lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinler için hazırlanmış yurt dışı yaz kampları sayesinde İngilizcenizi geliştirebiliyor ve oyunlarla, eğlencelerle, gezilerle dolu bir tatil yapabiliyorsunuz.

  Devamı
 • Tavsiye
  Oct. 23, 2022, 7:25 p.m.
  İngiltere Eğitim Sistemi Nasıl?

  İngiltere’de zorunlu eğitim 5 yaşından 16 yaşına dek devam ediyor.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 23, 2022, 1:26 p.m.
  Eğitim için gideceğiniz şehrin başarılı olma oranınıza etkileri

  Yurt dışında başarılı bir eğitim süreci geçirmek, kariyerinizde büyük sıçramalar sağlayabilir. Kendi yaşam biçiminize uygun, güvenilir, dost canlısı, iş olanakları kuvvetli ve ekonomik bir şehirde hem harika vakit geçirebilir hem de çok başarılı olabilirsiniz. Bu kriterleri teker teker değerlendirelim.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 2:45 p.m.
  Work and Travel ile yaz tatillerinde hem dil öğrenip hem de para kazanmak mümkün

  Üniversite öğrencilerinin yaz tatili dönemlerinde en fazla 4 ay süre ile Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programı olan Work and Travel, katılımcılara dillerini geliştirme ve para kazanma fırsatı sunuyor.

  Devamı
 • Kariyer
  June 23, 2022, 12:27 p.m.
  Avrupa'da Okumak İçin Başvurabileceğiniz Burslar

  Yurt dışı eğitim bursları, öğrencinin hangi uluslararası bursları aldığına ve bu bursları kimin sağladığına göre değişiklik gösteriyor. Yine de çoğu eğitim bursu; öğrenim ücreti, kitaplar ve okulla ilgili diğer masraflar olmak üzere öğrencinin temel eğitim masraflarını karşılıyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Aug. 19, 2022, 12:38 p.m.
  Almanya'da Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Almanya’da dil okulunda veya üniversitede eğitim almayı düşünen öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında vize geliyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Sept. 7, 2022, 11:01 p.m.
  İngilizceyi Ne Kadar Sürede Öğrenebilirsiniz?

  Uzmanlar, İngilizce’de seviye atlamak için ortalama 120-200 saatlik eğitimin gerektiğini söylüyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 24, 2022, 1:22 p.m.
  Online eğitim ile dil öğrenmeyi keyifli hale getirin

  Online eğitim platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte öğrenciler hem ücretsiz veya uygun fiyata, hem de eğlenerek dil öğrenebiliyor. Sizler için en popüler platformları ve içerdikleri İngilizce programları derledik.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 12:47 p.m.
  Dünyada En Çok Konuşulan Diller

  Dünya üzerinden en az 7 binden fazla dil olduğu biliniyor. Ancak buna rağmen en fazla kullanılan dil sayısının 23 olduğu belirtiliyor. İngilizce ve Çince ise dünyada en çok konuşulan dil sıralamasında listenin başında geliyor.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  Sept. 7, 2022, 11:10 p.m.
  Ülkelere Ait En Tuhaf 7 Yasak

  Genellikle her ülkenin yasaları birbirine benzer. Bu nedenle öğrenciler kendi ülkelerinde kanunlara nasıl dikkat ediyorsa, yurt dışı eğitim için gittikleri ülkelerde de öyle dikkat eder.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 1:34 p.m.
  Erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydaları

  İkinci dil olarak İngilizce’ye başlama yaşı, çocukların gelişim özelliklerine göre değişiyor. Yine de uzmanlar, çocukların beyinleri 2-7 yaş arasında çok hızlı bir şekilde geliştiği için, dil eğitimine ne kadar erken başlarlarsa o kadar etkili olacağı görüşünde birleşiyor. Sizin için, erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydalarını derledik.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 24, 2022, 2:52 p.m.
  Yola çıkmadan önce gideceğiniz ülkeyi sokak sokak gezebileceğiniz aplikasyonlar

  Gelişmiş radar sistemleri, büyük veri kullanımı ve teknolojinin birleşmesiyle oluşan programlar sayesinde, dünyanın her yerine ayak basmadan sokak sokak gezmek mümkün.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  April 27, 2022, 12:43 p.m.
  Work and Study Ülkeleri ve Farkları Nedir?

  Öğrencilerin bir yandan iş tecrübesi kazanırken bir yandan da eğitim bütçelerine katkıda bulunabildiği yurt dışında Work and Study programına ev sahipliği yapan ülkelerin başında Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta geliyor. Bu ülkelerde Work and Study yapan öğrenciler; programlarının sonunda CV’lerine ekleyebilecekleri, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalara da sahip oluyor. Ülkelerin kültürel farklılıkları, iş olanakları, eğitim, yaşam ve konaklama maliyetleri gibi etkenler program seçiminde belirleyici oluyor. Ülkelere teker teker bakalım…

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:46 p.m.
  İngilizce Öğrenmeye Katkı Sağlayan 5 Mobil Uygula

  Yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu, eğitimlerine başlamadan önce İngilizce becerilerini biraz daha geliştirmek istiyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:51 p.m.
  İngilizce öğrenmede işinizi kolaylaştıracak yayınlar

  Dijital yayınlar aracılığıyla İngilizcenizi geliştirmenin birçok avantajı bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  May 9, 2022, 5:10 p.m.
  İsviçre Yaşam Maliyeti

  İsviçre Yaşam Maliyeti, özellikle Türkiye başta olmak üzere yaşamını orada idame ettirmek isteyen tüm aile ve bireylerin merak konusu haline geldi. Dünya dengesi üzerinde refah ve kaliteli yaşam düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İsviçre’ye göç etmeyi planlayan veya bulunduğu yerle yaşam giderleri arasında kıyas yapmak isteyen kişiler için İsviçre de ki yaşam maliyetlerini Global Vizyon olarak kaleme alarak oldukça enteresan bir tabloyla karşınızdayız.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 1:37 p.m.
  Psikolojik seyahat engellerinden nasıl kurtulurum?

  Yolculuğumuz ister Kanada’da lisans eğitimi almak için kıtalararası, ister aynı denizi paylaştığımız Malta’da dil eğitimi almak için kısacık olsun, seyahat etmek bazılarımız için stresli olabilir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:56 p.m.
  Kanada'da Akademik Eğitim Seçenekleri, Çalışma ve Oturum İzinleri

  Kanada’da akademik eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilecekleri gibi, devlet kolejlerinde sertifika veya diploma programlarına da katılabiliyor. Hatta Work and Study programlarında hem eğitim görüp hem gelir elde edebiliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  April 27, 2022, 11:18 p.m.
  Kanada Co-op Programı'nda Ne Kadar Kazanırım?

  Kanada’da hem eğitim görmek hem de çalışmak için co-op programına katılan öğrenciler, eğitimlerinin ilk bölümlerinde yarı zamanlı (haftada 20 saat), co-op bölümünde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışabiliyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 1:06 p.m.
  Dil öğrenirken o ülkenin kültürünü de öğrendiğinizi biliyor muydunuz?

  Yurt dışında dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri, o dili kültürüyle birlikte dolu dolu öğrenmek. Kitaplarda göremeyeceğiniz deyimlerin ve söz kalıplarının gündelik hayata nasıl yerleştiğini fark eder; dili o kültürün adetleriyle, yemeğiyle, müziğiyle, festivalleriyle birlikte kavrarsınız.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 24, 2022, 3:35 p.m.
  Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Yapılması Gerekenler

  Yurt dışında üniversite okumanın; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dili geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüven kazanmak, CV güçlendirmek ve iş ağını geliştirmek gibi inanılmaz avantajları bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 2:18 p.m.
  Seçim yaptığınız ülkedeki dil eğitim okulları hakkında uzman tavsiyeleri

  Yurt dışı eğitim danışmanınız, dil okulu seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurmanızı ister.

  Devamı
 • dil öğrenme
  May 9, 2022, 5:14 p.m.
  Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilgiler

  Yurtdışında eğitim almak isteyen her kesimden öğrenci için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ilgi çekidir. Bu enstitü hakkında bilgiler bu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Global Vizyon olarak bu enstitü hakkındaki soru işaretlerini gidermeye ve ülkenin yaşama standartları, konumu ve eğitimi hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bu bilgi aktarımına üniversiteyi tanıyarak başlamakta fayda vardır. Üniversite Cambridge’de 1861 yılında kurulmuştur. 1865 yılında ise ilk öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren yaptığı tüm çalışmalarda daha iyi olmayı hedeflemektedir. Yaptığı çalışmalar nedeniyle bugün dünya çapında bir marka haline gelmiştir.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 6 p.m.
  Dünyanın En Seçkin Üniversitelerine Sınavsız Girme İmkanı

  Üniversite sınavında istediğiniz sonucu elde edemediyseniz veya başka bir ülkede iş ve kariyer fırsatlarına sahip olmak istiyorsanız, yurt dışında sınavsız girilen üniversiteleri tercih edebilirsiniz.

  Devamı
 • Tavsiye
  Aug. 19, 2022, 12:55 p.m.
  İlk Defa Uçacaklar İçin Havalimanı Kuralları

  Yurt dışı eğitim için başvuru yaptığınız okula kabul edildiniz ve hayalinize kavuşmak için sayılı günler kaldı. Uçakla seyahat edeceksiniz ama ilk defa havayolu kullanacağınız için kuralları bilmiyorsunuz.

  Devamı
 • Tavsiye
  Sept. 7, 2022, 11:32 p.m.
  Yurt Dışında Üniversite Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yurt dışında üniversite eğitimi geleceğiniz ve kariyeriniz için mükemmel bir adım olabilir.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 6:10 p.m.
  Essay Yazma Teknikleri: Yazdığınız Kompozisyonu Daha Akademik Yapan 7 İngilizce Kelime

  Gerek yurt dışında üniversite eğitimi gerekse master - mba için olsun, İngilizce essay yazmak eğitiminizin önemli bir bölümünü oluşturur. Makalelerinizi daha akademik göstermek için bazı kelimelerden yararlanabilirsiniz. Bunlardan en önemli 7 tanesini sizin için listeledik.

  Devamı
 • Kariyer
  April 27, 2022, 11:11 p.m.
  Kanada Co-op Programları'nın Çalışma Saatleri Nedir?

  Kanada’da devlet üniversiteleri ve özel kolejler tarafından düzenlenen, sertifika programlarıyla maaşlı staj programlarını birleştirmesiyle ünlü co-op programları; öğrencilere bir yandan meslekleriyle ilgili yüksek kalitede eğitim alırken, diğer yandan kazanç elde etme fırsatı sunuyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Kings College Oxford Dil Kursları

  Global Vizyon

  Devamı
 • Tavsiye
  June 23, 2022, 12:59 p.m.
  Dil Eğitimi Sonrasında Vizenizi Uzatmanız İçin Tavsiyeler

  Dil eğitimini yurt dışında alan öğrenciler, gittikleri ülkede daha uzun süre kalmak isteyebiliyor. Bu durumda genellikle vize süresini uzatmak mümkün ancak “daha ileri bir eğitim programına kayıt olmak gibi” bazı şartlar aranır. Ülkelere göre vize uzatma şartlarını listeledik.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 24, 2022, 1:31 p.m.
  Öğrenci Vizesi Başvurularında Ülkelere Göre Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında, vize başvuruları geliyor. Eğitim görmek istedikleri ülkelerden kabul almak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde kendilerinden istenilen bütün şartları sağlamaları ve evrakları eksiksiz teslim etmeleri gerekiyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  Aug. 19, 2022, 6:25 p.m.
  Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Çıkarılır?

  25 yaşın altında ve eğitimlerinize devam eden bir öğrenciyseniz, pasaport harç bedeli ödemeden, yani yalnızca defter bedeli ödeyerek bordo pasaport sahibi olabiliyorsunuz.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:34 p.m.
  İngilizce Dil Okulu İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi 5 Ülke

  Her sene Türkiye’den binlerce öğrenci dil eğitimi almak için yurt dışına çıkıyor. Öğrencilerin gidecekleri ülkeyi seçerken göz önünde bulundurdukları faktörler arasında; eğitim kalitesi, sosyal olanaklar ve ekonomik maliyetler ön plana çıkıyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 23, 2022, 12:37 p.m.
  Çalışma programına bağlı kalanların, daha başarılı olduğunu biliyor muydunuz?

  Belirli bir çalışma programına sadık kalan öğrencilerin, daha başarılı olduğu söyleniyor. Öncelikle çalışma programının ne olduğuna ve neleri kapsadığına bakalım.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 23, 2022, 12:32 p.m.
  Avrupa'nın Kaliteli, Denkliği olan ve Uygun Maliyetli Üniversiteleri

  Öğrenciler, kur artışı ve ekonomik şartlar dolayısıyla Avrupa’da daha uygun bütçelerde eğitim alabilecekleri üniversite arayışına giriyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 2:30 p.m.
  Film ve dizi izleyerek İngilizce öğrenmek mümkün mü?

  Yurt dışında dil eğitimi veya akademik eğitim almak isteyen öğrenciler; film, dizi ve belgesel izleyerek İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:36 p.m.
  İngilizce konuşmaktan korkanlara tavsiyeler

  Yeni bir dil öğrenmeye başlayanlar genellikle o dili konuşmaktan çekinir. Oysa dil pratik yapmadan gelişemeyeceği için sohbetlerde kendisini geri çeken kişiler, bu fırsatı kaçırır. İngilizce konuşmaktan çekinenler için bazı tavsiyelerimiz var.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Dünyanın En İyi Üniversitelerinde UCLA’ya Komşu Bir Okulda Eğitim Almak Ayrıcalık Olacak!

  Global Vizyon

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  April 27, 2022, 1:41 p.m.
  Work and Study Programı İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler Hangileri?

  Öğrencilerin yurt dışında hem öğrenim gördükleri hem de yarı veya tam zamanlı işlerde çalışıp para kazanabildikleri Work and Study Programları’nın popüleritesi her sene artıyor. Bu programlar sayesinde öğrenciler; yabancı bir ülkede eğitim görürken bütçelerine katkıda bulunabiliyor ve edindikleri yurt dışı iş deneyimi sayesinde CV’lerini güçlendiriyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Aug. 19, 2022, 5:23 p.m.
  Amerika’daki En Ucuz Dil Okullarına Nasıl Ulaşabilirim?

  Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında gelen Amerika; uçsuz bucaksız toprakları, doğal güzellikleri, eğlence olanakları ve kültürel zenginlikleriyle bambaşka bir deneyim fırsatı sunuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Oct. 23, 2022, 10:31 p.m.
  İş İngilizcesi Nedir ve Nasıl Öğrenilir?

  İş İngilizcesi yani mesleki İngilizce, mesleğinizi profesyonel olarak yapabilmek için gereken İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma bilgisi olarak tanımlanıyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 23, 2022, 12:55 p.m.
  Dil eğitimi programı sonrası başarılarınızı arttırmak için izleyebileceğiniz basit yollar

  Yurt dışında dil eğitimi programını tamamladıktan sonra hem öğrendiğiniz dili unutmamak hem de başarınızı artırmak için birçok yol bulunuyor.

  Devamı
 • Kariyer
  April 27, 2022, 11:51 p.m.
  Kanada Co-op Programları’nda Hangi İşlerde Çalışılır?

  Kanada’da hem okumak hem çalışmak için gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında, maaşlı staj imkanı veren co-op programları geliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  April 27, 2022, 11:20 p.m.
  Kanada Co-op Vizesi Şartları Nedir?

  Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında gelen co-op programlarına katılmak hiç zor değil.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 4:15 p.m.
  Hangi Ülkelerde Work and Study Programı Geçerli ve Fiyatları Nedir?

  Öğrencilerin dil eğitimi alırken masraflarını da karşılayabildiği Work and Study Programları; Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai'de bulunuyor. 2022 güncel fiyatlarını aşağıda okuyabilirsiniz…

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  March 22, 2022, 5:08 p.m.
  Work And Study Programı’nı Uzatabilir Miyim?

  Work and Study Programı’na katıldığınızda, hem programınızı hem de o ülkede kalış sürenizi uygun fiyatlarla uzatabilirsiniz. Detaylı bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

  Devamı
 • Kariyer
  April 27, 2022, 11:23 p.m.
  Kanada Diploma Programları ve Sertifika Programları Arasındaki Farklar

  Kanada’da sertifika ve diploma programları, genellikle program süresi ve içeriği konusunda farklılık gösteriyor. Sertifika programları daha kısa sürede, spesifik bir yetenek konusunda uzmanlaşma sağlamayı amaçlarken, Kanada’da master gibi diploma programları daha uzun süreli ve daha geniş kapsamlı oluyor. Her iki eğitim türünün de kendine göre avantajları bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  March 23, 2022, 2:37 a.m.
  A'dan Z'ye Tüm Merak Edilenler

  Work and Study’yi son yıllarda sıkça duyuyorsunuzdur… Work and Study nedir, nasıl başvurulur, ne kadar sürer ve ne kadar kazanırım diye merak ediyorsanız; yanıtları bu yazımızda.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  April 27, 2022, 11:37 p.m.
  Malta Work and Study vize şartları nedir?

  Hem okuyup hem çalışmak için en ekonomik seçeneklerden biri olan Malta’da, Work and Study eğitimleri için vize başvuruları bizzat öğrenci tarafından yapılıyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 2:56 p.m.
  Yurt dışı seyahati öncesi ve sonrası için gerekli 30 bilgi

  Yurt dışı eğitim için bir başka bir ülkeye gittiğinizde; priz uçlarından metro sistemlerine, bahşiş oranlarından restoran açılış kapanış saatlerine kadar birçok farklılıkla karşılaşabilirsiniz.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  May 9, 2022, 1:28 p.m.
  Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı

  Avusturalya çıplak ayaklı aborjinler ülkesi olarak bilinmektedir. Renkli bir kıta olan Avustralya güneyde yer almaktadır. Bu ülkenin sahip oldukları eğitim fırsatları, doğal güzellikleri dünyanın pek çok bölgesinden insanlara çekice gelmektedir. Öğrenciler tarafından tercih edilmesi her geçen gün artmaktadır. Avusturalya kanguruları ve çılgın sörfçüleri de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Çağdaş ve modern eğitim sistemine sahip olması nedeniyle yabancı öğrenci kabulü sürekli artmaya devam etmektedir. Bu güzel ülkeye gelen öğrencilerin kafalarındaki bazı soruları cevaplamak gerekmektedir.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  April 27, 2022, 11:28 p.m.
  Avustralya Work and Study Programı’nda Sizi Neler Bekliyor?

  Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olan Avustralya’da Work and Study yapacak öğrencileri; kaliteli dil eğitimi, ekonomik yönden rahatlatacak iş fırsatları, CV’lerini güçlendirecek sertifikalar, güler yüzlü ve yardımsever insanlar bekliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  April 27, 2022, 11:34 p.m.
  Dubai Work and Study vize şartları nedir?

  Dubai’de Work and Study yapmak isteyen öğrenciler, ülkenin tanınmış kurumu ES Dubai Dil Okulu’na başvurabiliyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 2:39 p.m.
  Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için harika öneriler

  Yeni bir dil öğrenmek ilk başta zor gelir. Ancak, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte yabancı dil eğitimi alabileceğiniz kaynaklar da çoğaldı. Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için bazı önerilerimiz var.

  Devamı
 • dil öğrenme
  April 27, 2022, 12:19 p.m.
  Yurt Dışında Dil Eğitimi Alırken Çalışarak Para Kazanabilirsiniz

  Her yıl on binlerce öğrenci, bir yandan kaliteli dil eğitimi alırken bir yandan da çalışıp para kazanabilme şansı yakaladıkları için Work and Study’i tercih ediyor. Eğitimleri boyunca genellikle yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler bu sayede; eğitimleri, yaşam maliyetleri ve boş zamanlarındaki aktiviteleri için bütçelerini planlayabiliyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  April 27, 2022, 11:32 p.m.
  Avustralya Work and Study vize şartları nedir?

  Work and Study için Avustralya’da dil okuluna veya üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler, öğrenci vizesi için online olarak başvuru yapabiliyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  April 27, 2022, 11:39 p.m.
  Amerika Work and Study vize şartları nedir?

  Amerika Birleşik Devletleri’nde Work and Study program farklı şekilde yapılıyor. Programın adı “Amerika’da maaşlı turizm ve gastronomi stajı” olarak geçiyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 3:50 p.m.
  Seyahatinizi sorunsuz hale getirmek için önceden yapmanız gerekenler

  İster Dubai’de Work and Study programına ister Avustralya’da sertifika & diploma programına gidiyor olun, uzun süreli seyahatiniz başlamadan önce doğru planlamayla olası sorunlara karşı hazır olmalısınız.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 5:22 p.m.
  Türkiye'de Üniversite Okurken,Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

  Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı? Sorusu ülkemizde eğitim gören ve hayatını, kariyerini yurt dışında ki imkânlar doğrultusunda şekillendirmek isteyen tüm öğrencilerin ortak noktası diyebiliriz. Özellikle denklik ve sınav durumları bu konuda ön plana çıkarken, öğlencilerin tercih edecekleri üniversitelerinde kendi bünyelerinde ki işleyişleri temel faktörleri belirler nitelikte. Global Vizyon olarak sizler için hem geçiş sürecini hem de olabilecek seçenekler dâhilinde ki periyodu kaleme aldık.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 7:08 p.m.
  Kültürel bir öneme sahip Boston’da konaklanacak yerler

  Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, Amerika’nın nüfus bakımından en büyük ilk 10 şehri arasında yer alıyor. Boston şehri; önemli bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi olarak ön plana çıkıyor. Boston, Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olarak tarihi ve kültürel geçmişe sahip bir bölge.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 5:55 p.m.
  Dil Okuluna Gidilecek Ülke, Eğitim Kalitesini Değiştirir mi?

  Yurt dışında dil eğitimi almak için ülke seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

  Devamı
 • Tavsiye
  Sept. 7, 2022, 11:13 p.m.
  Yiyecekleri Tarif Ederken Kullanabileceğiniz İngilizce Kelimeler

  Yiyecekler, gündelik hayatımızın önemli parçalarından biri. Yurt dışı eğitim amacıyla yabancı bir ülkeye gittiğimizde bazen mekan çalışanlarıyla bazen de arkadaşlarımızla

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:26 p.m.
  İrlanda Work and Study vize şartları nedir?

  Global Vizyon Yurt Dışı Eğitim olarak İrlanda’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin başvurularını gerçekleştiriyoruz. Önceki adı GNIB, yeni adı Irish Residence Permit olan İrlanda Oturum İzni başvurusu randevusu almak için öğrencilere yardımcı oluyor ve asıl çalışma izni sayılan PPS başvurusu için öğrencileri yönlendiriyoruz.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  Sept. 7, 2022, 11:15 p.m.
  İtalya’da Öğrenci Hayatı ve Yapmanız Gerekenler

  Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan ve dünyanın en eski üniversitelerinden bazılarına

  Devamı
 • dil öğrenme
  Aug. 19, 2022, 6:05 p.m.
  En Ucuz Şekilde Hangi Ülkede Üniversite Okunur?

  Yurt dışında üniversite okumak, ülkemizdeki birçok öğrencinin hayalini süslüyor. Kur farkından dolayı bu hayali gerçekleştirmek giderek zorlaşsa da birçok Avrupa ülkesinde; Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelere kıyasla daha uygun maliyetlere bu eğitimi alabiliyorsunuz. Üniversite eğitimi için en uygun maliyetli ülkelerin başında Almanya, Norveç, Avusturya, Polonya ve Macaristan geliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  Sept. 7, 2022, 11:22 p.m.
  Yurt Dışında Arkadaş Edinmek İçin 12 İpucu

  Uzun zamandır hayalini kurduğunuz yurt dışı eğitim için başvurunuzdan olumlu yanıt aldınız ve gitmek için tüm hazırlıklarınızı tamamladınız. Artık yola çıkma vakti geldi.

  Devamı
 • Tavsiye
  Oct. 23, 2022, 11:11 p.m.
  Ekonomik Yurtdışı İngilizce Kursları

  Yurt dışı eğitim maliyetlerini değiştiren birçok etmen bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  Oct. 23, 2022, 10:32 p.m.
  Yurt Dışında Eğitim Alınabilecek En İyi Ülkeler

  Yurt dışında eğitim kararı aldığınızda, yapacağınız en önemli seçimlerin başında hangi ülkede eğitim göreceğinizi belirlemek geliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  Oct. 23, 2022, 10:49 p.m.
  İngiltere'de Eğitim Sırası ve Sonrasında Çalışma İzni

  Türkiye’deki öğrencilerin dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitiminde en çok tercih ettikleri ülke olan İngiltere için uygun vize tipine sahipseniz hem eğitim sırasında hem de eğitim sonrasında çalışma iznine sahip olabiliyorsunuz.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  Oct. 23, 2022, 10:54 p.m.
  Uluslararası Bir Üniversiteye Girmenin 6 Yolu

  Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız, sizin için en uygun üniversiteye kabul almanız 6 kritik aşamadan geçiyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz…

  Devamı
 • Tavsiye
  Oct. 23, 2022, 11:05 p.m.
  Yurt Dışında İngilizce Eğitimi Almak İsteyenlerin Sıkça Sorduğu Sorular

  Günümüzde birçok öğrenci yurt dışında İngilizce eğitimi almanın hayalini kuruyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  Oct. 23, 2022, 11 p.m.
  Yeni Bir Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 4 Akıllı İpucu

  Yeni bir dil öğrenmek; hafızamızı geliştirir, yaratıcı düşünmemizi sağlar, odaklanmamıza yardımcı olur, çoklu görevlere uyum sağlamamıza destek olur, hatta kendi ana dilimizi bile güçlendirir.

  Devamı
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım