Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Blog Duplice - Global Vizyon Blog Duplice - Global Vizyon 100% 10 E25 Dünyanın En Yaşanabilir Şehrinde Güven İçinde Dil Öğrenin Ekran okuyucu desteği etkinleştirildi. Dünyanın En Yaşanabilir Şehrinde Güven İçinde Dil Öğrenin Ekran okuyucu

Avustralya Sydney’de Eğitim, Dil Kursu Yaşam ve Çalışma

Sydney’de Hayat

Avustralya’nın en popüler şehri Sydney’de eğitim almaya karar verdiyseniz dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden birini tercih ettiğinizi unutmayın… Sydney ülkemize mesafe olarak uzak gözükse de son dönemde teknolojinin ve iletişim araçlarının gelişmesiyle artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Son yıllarda ülkemizden pek çok genç Sydney’de eğitim almaktadır.

Yaşam standartlarının yüksek olması, güvenli olması, sıcakkanlı ve yardımsever halkı, eğitim ücretlerinin diğer ülkelere göre daha uygun olması bu şehri her geçen gün daha popüler hale getirmektedir.

Sydney’de yaşayacağınız öğrencilik hayatı size vizyonel anlamda çok değer katacak ve bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamanızı sağlayacaktır. Ülkemizden çok farklı bir doğaya sahip olan Sydney’de yaşayacağınız en büyük zorluk ilk zamanlar yaşayacağınız jet lag, iki ülke arasındaki zaman farkı olacaktır. Amerika’da uzak bir ülkedir fakat Avustralya’nın güney yarımkürede bulunması daha farklı bir his yaratacaktır. Kış ve yaz aylarının farklı dönemde yaşanması, tropikal bir iklim olması… gibi konulara alışmak için on günlük bir süre yeterli olacaktır.

Peki ya bu güzel şehre nasıl gideceksiniz öğrenmek isterseniz gelin anlatalım…

Sydney’e Nasıl Giderim?

Türkiye’den Sydney’e direkt uçuş bulunmamaktadır. Genellikle Singapur’dan aktarmalı gidilmektedir. Türkiye’den Singapur’a 11 saate, Singapur’dan Sydney’e ise 8 saatte gidilmektedir. Aktarmalı uçuşlardan endişe etmenize gerek yok çünkü havayolu çalışanları sizinle yakından ilgilenecektir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta iki uçuş arasındaki bekleme süresinin uzun olmamasıdır. Biletinizi alırken aktarmalarınız arasındaki süreye dikkat edin, çok uzun süre beklemek yorucu olabilmektedir.

Sydney’e vardınız peki ya şehir merkezine nasıl ulaşacaksınız? Otobüs, tren, shuttle ya da taksi tercih edebilirsiniz.

Uçaktan indikten sonra varış alanını geçtikten sonra sapa dönüp 150 metre kadar ilerleyeceksiniz. Mcdonalds’ı geçtikten sonra tren istasyonuna girişi bulacaksınız. Tren her 10 dakikada bir kalkmaktadır ve yaklaşık 13 dakikada şehir merkezine varırsınız.

Havalimanından şehirdeki ana duraklara özel otobüs seferleri de vardır. Trafik dolayısıyla otobüs trene göre daha uzak sürmektedir.

Bizim size önerimiz yabancı bir ülkeye ilk gidişte özellikle de yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız büyük stres almamanızdır. Okuldan karşılama isteyebilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında okul sizi havalimanından alarak konaklayacağınız yere bırakacaktır.

Sydney’de Yaşam Nasıldır?

Sydney; pek çok açıdan dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Yüksek yaşam standartlarına sahip şehri en yaşanılası şehirler listesinde her zaman ilk 5’te yer almaktadır. Ekonomik refahın yüksek olduğu, çevreye ve insana saygının önemli bir husus olduğu, yardımsever, güler yüzlü ve eğlenceli insanların çoğunlukta olduğu bu şehirde geçirdiğiniz her andan zevk alacaksınız.

Jackson Limanının çevresine kurulmuş olan bu şehir göz alıcı güzelliktedir. Nevi şahsına münhasır bir şehir olan Sydney’i gezmek, görmek ve bu şehirde yaşamak ömür boyu anlatılacak bir deneyim olacaktır. Her şeyiyle bambaşka bir şehir olan Sydney’in ilk farklılığı güney yarımkürede olan bir şehir olmasından gelmektedir. Eylül – Kasım aylarında ilkbahar, Aralık-  Şubat aylarında yaz, Mart – Mayıs arasında sonbahar ve Haziran- Ağustos sonuna kadar kış aylarını yaşayan şehirde tüm bildikleriniz tersine dönecek.

Sydney kozmopolit yapısı gereği hareketli bir sosyal hayata sahiptir. Şehirde uluslararası ve ulusal pek çok festival düzenlenmektedir. Şehirde gece hayatı da renkli ve dünya çapında üne sahiptir. Modern mimarisiyle de dikkat çeken şehirden birbirinden güzel yapılar göreceksiniz. Baş döndürücü doğal güzelliklere ve canlı çeşitliliğine sahip şehirde doğaya saygınız bir kat daha artacak. Eğlenceli, yardımsever, hoşgörülü ve eğlenmeyi çok seven bir halka sahip olan Sydney’de sosyal hayata karışmanız çok kolay olacak. Sokakta bir sohbet başlattığınızda emin olun karşı taraf devamını getirecektir. Şehirle suç oranları oldukça düşük olduğundan güvenlik endişesi yaşamadan sosyalleşebileceksiniz.

Peki Sydney’e gider gitmez nereleri görmelisiniz öğrenmek isterseniz gelin listeleyelim…

Sydney Gezilecek Yerler:

Sydney Opera Binası: Sydney Opera Binası, Sydney’le özdeşleşmiş ikonik bir simgedir.  Circular Quay’in doğusunda yer alan bina Jorn Ultzon tarafından tasarlanmıştır. Bina yelkene benzeyen çatısıyla bilinmektedir. Dünya çapında oldukça önemli bir yere sahip olan binanın içerisinde; konser salonu, opera salonu, drama salonu, resital salonu, restoranlar ve barlar yer alır. Sydney’e gidip de Sydney Opera Binası’nda birkaç etkinliğe katılmadan dönmeniz çok büyük kayıp olur.

Sydney Limanı: Bir liman şehri olan Sydney büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Liman bölgesi şehrin karakteristik bölgelerinden biridir. Tepelerden limanın güzel manzarasını izlemek, koyların ve plajların tadını çıkarmak Sydney’de yapmayı en sevdiğiniz etkinliklerden olacaktır.

Muru Mittigar Aborjinal Cultural Centre: Avustralya’daki yerlileri Aborjinleri biliyorsunuzdur diye düşünüyoruz. Bilmiyorsanız da gitmeden önce haklarında biraz araştırma yapmanızı öneririz.  Aborjin kültürünü yaşatan Muru Mittigar Aborjinal Cultural Centre; Sydney’e 1 saat uzaklıktadır. Kesinle gidip görmenizi öneririz.

Darling Harbour: Sydney’in en hareketli turistik merkezlerindendir. Pek çok dükkânı, restoran, kafe ve barın yer aldığı bölgede keyifli vakit geçireceksiniz.

Royal National Park: Dünyanın en büyük 2. ulusal parkıdır. 16.000 hektarlık bir alanı kapsayan parkta, zengin bir biyo-çeşitliliğe sahip pek çok bitki ve hayvan koruma altındadır. Gözlerinizin kamaşmasına, içinizin huzur dolmasına, hayvan ve doğa sevginizin kat kat artmasına imkân veren bu parkı görmeden dönmeyin!

Circular Quay: Şehrin en merkezi noktalarından biridir. Yürüyüş yolları, parkları, restoranları ile sevilen bu bölgeye ulaşım çok kolaydır.

 

Bondi Beach: Sydney’e gitmişken sörf yapmayı denemeden dönülür mü? Dönülmez! O zaman şehir merkezine birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Bondi Beach’e gidiyorsunuz ve buradaki sörf yapmayı deniyorsunuz. Başarısız mı oldunuz o zaman paten kayabilir, kürek çekebilir, güneşlenebilir veya bunların hiçbirini yapmayıp keyifli publarda oturup serin içeceğinizi yudumlayabilir ve çevreyi izleyebilirsiniz.

Sydney Harbour Bridge: Sydney’in ikonik tasarımlarından Harbour Bridge; The Rocks ile Sydney’in kuzeyini birleştirmektedir. Köprünün üzerinde yaya yolu bulunmaktadır. Böylece köprüyü yürüyerek geçebilirsiniz. Yürüyüşünüz boyunca şahane manzaranın fotoğraflarını çekmeyi unutmayın!

The Rocks: Sydney’in doğduğu merkez olarak bilinir. Dar kaldırımlı sokaklarındaki barlar, restoranlar, dükkanlar ile The Rocks gezip görmeye değer bir bölgedir. Aborjin kültürüne dair doneler elde edebileceğini bu bölgede hafta sonu pazarları kuruluyor, sanat galerinde güzel sergiler düzenleniyor.

The Art Gallery of New South Wales: Avustralya’nın en iyi sanat müzelerinden birisidir. Avustralya, Asya, Aborjin ve Avrupa sanatına dair 29 bin adet sanat eseri sergilenmektedir.

Sidney Çağdaş Sanatlar Müzesi: Dünya çapında bilinen müzelerden birisidir. Tüm dünyadan çağdaş sanat eserleri bu müze de sergilenmektedir.

Australian Museum: Avustralya’nın ilk müzesidir. Aborjinler hakkında pek çok bilgiye erişebilirsiniz. Gezilmesi gereken müzelerden birtanesidir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım