Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Sosyal Aktiviteye Önem Veren Bir Okulda Dil Eğitimi Almak Farklı Bir Deneyim Olacak!

İngiltere Bournemouth’ta Butik ve Kaliteli İngilizce Dil Eğitiminin Adresi King’s Education Dil Kursu

Kings Education Dil Okulu – Bournemouth

Bournemouth dil okullarının incelemeye devam ediyoruz. Bu kez karşımıza Kings Education Dil Okulları çıkıyor… Viktorian tarzı bir binada eğitim veren, 380 kişi kapasiteli bu okulda Asya, Orta Doğu ve Avrupa’dan pek çok milletten öğrenci eğitim alıyor.

Kings Education’u gezerken en çok ilgimizi çeken nokta okulun öğrencilere pek çok aktivite fırsatı sunması oldu. Okul; gerek sportif aktiviteler gerekse outdoor aktivitelerle öğrencilerini sosyalleştirmek ve Bournemouth’da geçirdikleri süreyi en güzel şekilde değerlendirmeleri için çeşitli imkanlar ve programlar sunuyor. Bournemouth’daki diğer okullar içerisinde kendi spor sahası olan tek okul olma özelliği taşıyan Kings Educaiton’da öğrenciler, spor sahasını özgürce kullanabiliyor. Kings Education’ın bahçesinden içeri girdiğinizde spor alanında toplanmış öğrencileri görecesiniz, büyük ihtimalle bu alan en çok sosyalleşme ve arkadaş edinme fırsatı bulacağınız alan olacak…

Okulda spor sahasının yanı sıra film gösterimleri ve özel partiler için de geniş bir salona sahip. Bu salonda düzenlenen etkinliklerde, öğrenciler kendi sınıfları haricindeki sınıflardan öğrencilerle tanışma ve sohbet etme şansı buluyor. Okul; içerisinde bulunan etkinlik alanlarında sunduğu fırsatlar haricinde hafta sonlarına özel geziler düzenleyerek öğrencilerinin sosyalleşme şansını artıyor. 

Bournemouth sınırları içerisinde 2 farklı binaya sahip olan Kings Education’un binaları merkezi konumlarda bulunmaktadır. Okuldan çıkınca şehir merkezine ve plaja 5-10 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabiliyor olmanız ders aralarında keyifli yürüyüşler yapmanıza olanak sağlayacaktır.

1900’lerin ortalarından bu yana eğitim veren Kings Education’da; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Cambridge Sınav Hazırlık, IELTS Sınav Hazırlık alanlarında eğitim verilmektedir.

Bournemouth’da Konaklama

Eğer okul incelemelerini en başından beri okuyorsanız konaklama konusunda artık bir fikriniz oluşmuş demektir. Fakat okulları incelemeye henüz başladıysanız size küçük bilgilendirmeler yapalım. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için 2 tip konaklama ön plana çıkıyor. Biri aile yanı konaklama diğer ise yurt konaklaması…

Aile Yanı Konaklama

Eğitim için yurtdışına gidenlerin tercih ettiği konaklama tiplerinden biri olan aile yanı konaklamada, ev sıcaklığından uzak kalmazsınız. Yanında konaklayacağınız aileler, kurumlar tarafından özenli ve detaylı bir denetleme sonunda seçilir ve bu denetleme öğrenci aile yanında kaldığı süre zarfında da devam eder. Genellikle çocuklu aileler ve emekli çiftler kapılarını sizler için açmaktadır. Güvenilir ve sıcakkanlı ailelerin yurtdışından gelen öğrenciler için kapılarını açtığı konaklama şeklinde, mutfak ve temizlik masrafı yapmanıza da gerek olmaz. Kalacağınız evlerde kendinize ait temiz ve rahat bir odanız olacaktır. Ev temizliği düzenli olarak yapılacaktır.

Aile yanında yaşarken ana dili İngilizce olan kişilerle birebir pratik yapma şansı yakalar ve hızlı gelişim gösterirsiniz. Aile yanı konaklamalarda ailenin kurallarına uymak ve ev düzenini bozmadan saygılı bir tavır içerisinde bulunmanız aileyle geçireceğiniz zamanın kalitesini artıracaktır. Aile yanı konaklamalar genellikle okulunuza çok yakın bir konumda olur, bu sayede ulaşım masraflarınızı da düşürmüş olursunuz.

Yurt Konaklaması

Yurtta konaklama yapmak isteyen öğrenciler biraz daha fazla sorumluluk almaya hazır olun… Aile yanı konaklamada ailelerin hazırladığı öğünlerle gününüzü tamamlarken yurt konaklamasında öğünlerinizi kendiniz ayarlamak durumundasınız. Yurtlarda genellikle mutfak bulunur, bu mutfakta yemeklerini yapabilirsiniz. Hatta farklı milletlerden gelen öğrenciler kendi ülke mutfaklarından yemekler yaparken onlarla birlikte farklı tatları keşfetme imkânı da bulursunuz. Hazır farklı milletten öğrencilerden bahsetmişken bunun İngilizcenize nasıl etki edeceğine değinmeden de geçmeyelim. Son olarak yurt odalarınızın maksimum konfora sahip olacağını, yurtların içerisinde çamaşırhanelerin bulunacağını ve arzu ettiğiniz takdirde sadece size özel tek kişilik oda seçebileceğinizi de ekleyelim… Bu bilgiler ışığında seçim yapmayı size bırakıyoruz… Konaklama fiyatlarıyla ilgili bilgiyi güncelliğini yitirebileceğinden buradan paylaşmıyoruz. Global Vizyon’un sıcakkanlı ve yardımsever danışmanları bu konuda bize oldukları gibi size de yardımcı olacaklardır.

Bournemouth’da Ne Yapılır ?

Boş zamanlarımda ne yaparım diye düşünüyorsunuz biliyoruz… Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kings Education öğrencilerine boş zamanlarını değerlendirmeleri için pek çok etkinlik sunan bir okul. Bu sebeple boş vakitlerinizde alternatifsiz kalacağınızı düşünmüyoruz. Zaten okulda geçireceğiniz zaman zarfında pek çok arkadaş edineceğinizden bu arkadaşlarınızla aktiviteler planlayabilecek ve günlerinizi dolu dolu geçireceksiniz. Peki Bournemouth’da gezilecek yerler, katılacak etkinlikler neler derseniz sizi linkimize davet edelim.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım