Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Popüler Öğrenci Şehri Brighton’da Kaliteli ve Konforlu Eğitimin Tadını Çıkarın

Brighton’da Konaklama

Konaklama diğer tüm ülkelerde ve eğitim kurumlarında olduğu gibi 2 alternatiften oluşuyor. Aile yanı konaklama ya da yurt konaklaması. Okul; 10-12 yaş aralığına yurt konaklaması, 12-17 yaş arasına ise aile yanı konaklama veriyor. Junior denilen 10-12 yaş arasına sunulan konaklamalarda daha hassas davranıp konaklamaları düzenli bir şekilde kontrol ediyorlar. Böylece çocuğun fiziksel ve psikolojik olarak takibi yapılabiliyor.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama yurt konaklamasına göre daha konforlu olabilmektedir. Ev halkının hazırladığı yemekler ve evin genel temizliğinin ev sahipleri tarafından yapılması, sizin üzerinizdeki sorumluluğu bir nebze de olsa azaltmaktadır. Ev tipi konaklamada yanınızda başka öğrenciler de olabiliyor. Ailenin isteğine bağlı olarak evde maksimum 4 öğrencinin konaklama yapması mümkün. Bu açıdan sosyal hayattan uzak kalırım diye korkmanıza da gerek yok. Aile yanı konaklamanın en iyi yönü ana dili İngilizce olan kişilerle iletişimde olabilmeniz ve İngiliz kültürüne dair pek çok şey öğrenebilmeniz. Aile yanı konaklamalar EC Brighton ekipleri tarafından koordine ediliyor, aileler okul yönetimi tarafından seçiliyor. Genellikle evler, okula 30-45 dakika otobüs mesafesinde bulunuyor. Aileler ve okul yönetimi toplu taşıma kullanımı konusunda öğrencilerle detaylı bilgi paylaşıyor.

Yurt Konaklaması

Yurt konaklaması aile yanı konaklamaya nazaran daha özgür fakat daha çok sorumluluğa sahip olduğunuz konaklama şekli. Odanızın genel temizliği, kıyafetlerinizin yıkanması ve öğünlerinizin hazırlanması tamamıyla size kalacak. Eğer bunlar benim için sorun değil derseniz, şahane yurt arkadaşlıkları kuracağınız konaklamaya hazır olun deriz. Farklı milletten arkadaşlarla keyifli sohbetler, kurulacak güçlü bağlar ile hayatınızda bir dönüm noktası yaşayacaksınız. EC Brighton 3 farklı yurt konaklaması sunuyor. Bunlardan; Seafielt adlı residence sadece EC Brighton öğrencilerine ait ve okula 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Brighton’da Ne Yapılır?

Yurtdışında eğitim almaya giderken tabi ki hepimizin aklında aynı soru oluyor; “Keyifli vakit geçirebilecek miyim?”. Cevabımız ‘Evet, Brighton’da keyifli vakit geçireceksiniz” bunun yanı sıra kendinizi pek çok açıdan geliştirmiş, yeni hobiler ve ilgi alanları edinmiş olarak ülkeye geri döneceksiniz. Sanat ve özgürlük şehri olan Brighton’da pek çok aktiviteye katılacaksınız. Siz aktivite bulamasanız bile EC Brighton öğrencilerinin sosyal hayta karışmasını sağlamak için de kendi programlarını oluşturuyor. Eğer “biraz çekingenim, kendi programımı yapamayabilirim” diyorsanız okulun sunduğu alternatifler sayesinde üzerinizdeki tutukluğu hızlıca atacaksınız. Okul her hafta düzenlediği aktivitelerle öğrencilerin sosyalleşmesini sağlıyor. Aktivitelere her konuşma seviyesinden öğrenci katılabiliyor. Her Pazar düzenlenen “Welcome” oryantasyonunda öğrenciler öncelikle okul arkadaşlarıyla kaynaştırılıyor. Okulun; kahvaltı kulübü, CV kliniği ve konuşma seansları, yürüyüş turları, yoga, plaj voleybolu ve öğrenci partilerini içeren ücretsiz aktiviteleri bulunmakta. Bunun yanı sıra; Oxford, Cambridge, Wight Adası ve Stonehenge’e şehir dışı turlar da düzenleniyor.

İngiltere Brighton’da En İyi İngilizce Dil Eğitimi Alabileceğiniz Dil Okulu EC English

Ec English Dil Okulu – Brighton

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenlerin sıkça tercih ettiği şehirlerden biri de Brighton… İngiltere’nin sahil şehirlerinden olan Brighton; öğrenci nüfusunun yoğunluğu nedeniyle aktif bir sosyal hayata sahiptir. Şehirde köklü 2 üniversite ve pek çok dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulları arasında seçim yapmak isteyenlerin sıklıkla incelediği okullar arasında EC Brighton başı çekmektedir. EC Brighton’a yaptığımız ziyaretimiz sonrası edindiğimiz bilgileri ve izlenimleri sizinle paylaşıyoruz. Dileriz kendiniz için en uygun okulu seçmenize yardımcı olabiliriz. EC Brighton; renkli ve benzersiz şehrin en merkezi noktalarından birinde bulunmaktadır. Brighton Pier’e 2 dakika, şehir merkezine ise 5 dakika yürüme mesafesinden bulunan okulda eğitim almanın oldukça keyifli olduğunu düşünüyoruz. Eski ve renksiz okul binalarında eğitim almaktan sıkıldığınızı biliyoruz. Bu sebeple EC Brighton’un modern ve ferah sınıflarının size mutluluk vereceğini tahmin edebiliyoruz. Yaptığımız okul gezilerinde öğrencilerle ve eğitmen kadrosuyla görüşerek onlardan da bilgi aldık. Bu bilgiler ışığında size okul içerisinde samimi ve kucaklayıcı bir atmosfer olduğunu söyleyebiliriz.

İzmir Aşıkları Brighton’ı Çok Seveceksiniz…

İngiltere’nin sahil şehirlerinden olan Brighton; kuzeydeki şehirlere göre daha ılıman bir havaya ve daha samimi bir halka sahip. Ekip arkadaşlarımızdan Elif’e göre EC Brighton; şehirdeki yaşam tarzı, insanların rahat tutumları, düzenlenen sanatsal aktiviteler ve eğlenceli kafeleri göz önünde bulundurulduğunda İzmir’e çok benziyor. Okuldaki eğitim ve yönetim kadrosunun işlerine olan sevgi dolu tutumu öğrencilerin kendilerini okula ait hissetmesini sağlıyor. Yazımıza Elif’in gözlemlerini aktararak devam edersek; Brighton EC ücret konusunda düşük fiyat bulmaktansa kaliteli ve konforlu bir eğitim almak isteyenlerin tercih edeceği bir okul. Bunu biraz açmak gerekirse; Brighton İngiltere’nin yaşam masrafı en düşük şehirlerinden biri değil… E tabi uluslararası öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. İngiliz gençliğinin de yaşamaktan keyif aldığı bu güzel şehirde bu yüzden fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde. Okulda verilen üst düzey eğitim göz önünde bulundurulduğunda kalite ve fiyat dengesi makul oluyor. Size önerimiz bu okulda eğitim almaya karar verdiğinizde konaklama konusunda uygun tercihler yaparak bütçenizi dengelemeniz. Okulun sunduğu yurtlar residance kalitesinde. İçerisinde tüm donanımlar bulunuyor, neredeyse her odanın deniz manzarası var, anlayacağınız oldukça konforlu. Fakat bunun da bir bedeli var… Biz size bütçe tasarrufu yapıp, şehirde geçireceğiniz sürede daha fazla sosyal aktiviteye katılabilmeniz için aile yanı konaklama seçmenizi öneririz. Aileler okul tarafından titizlikle seçildiğinden bu konuda herhangi bir kuşku ve endişeniz olmasın. Aile yanında konaklayıp bütçenizi dengeledikten sonra Brighton’da öğrencilik hayatının keyfini çıkartabilirsiniz.

EC Brighton’un Konumu

Yazımızın başında da dediğimiz gibi okulun lokasyonu oldukça güzel. Sahile çok yakın mesafede bulunan okul, Brighton Pier’e yürüyerek 2 dakika sürüyor. Diyelim derslerden sıkıldınız ki hiç sanmıyoruz, bir nefes almak istediniz 2 dakika yürüyerek sahile varabilir ve güzel manzaraya bakıp içinizi açabilirsiniz. Gün içinde halletmeniz gereken işleriniz var, küçük alışverişler yapmanız gerekiyor o zaman okuldan adımınızı atın ve merkeze 5 dakika yürüyüp, gerekli alışverişlerinizi yapın. O da olmadı ders arasında arkadaşlarınızla şehrin keyfini çıkarmak istediniz 5 dakikada Lanes’deki vararak, buradaki keyifli kafelerde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Düzenli, Çözüm Odaklı ve Kaliteli Eğitim

Yabancı dil öğrenmenin en kolay ve hızlı yolunun yurtdışında eğitim almak olduğunu biliyoruz fakat nerede ve nasıl? Dünyanın dört bir yanında pek çok dil okulu bulunuyor fakat bunların pek azı kaliteli eğitim sunuyor. Pek çok öğrenci yanlış yönlendirmeler neticesinde gittikleri okullardan verim alamadan dönüyor. Global Vizyon’un iş birliği içerisinde olduğu ve öğrencilere sunduğu her okul eğitim kalitesiyle ön plana çıkıyor. EC Brighton’da bu özel ve kaliteli okullardan bir tanesi. Köklü bir geçmişe sahip olan okul eğitim kalitesine büyük önem veriyor. Öğrencilerin yüksek oranda memnuniyet geri dönüşünde bulunduğu EC Brighton’da bu memnuniyet titiz bir çalışmanın ürünü… Okul düzenli ve programlı bir sistem benimsemiş. Çalışanların ve öğretmenlerin öğrencilere büyük ilgi gösterdiği okulun kapısından girdiğiniz anda fark ediliyor. Oturup sohbet ettiğimiz öğrenciler kendilerini rahat ve sıcak bir ortamda hissettiklerini söylüyorlar. Bu da haliyle hızlı gelişim göstermelerini sağlıyor. Unutmayın ne kadar çok kişiyle iletişime girerseniz o kadar hızlı gelişim gösterirsiniz. Bu iletişim eğitmenlerinizle, okul arkadaşlarınız ve sosyal hayatta bir araya geleceğiniz insanlarla olabilir. Eğitmenlerinizin ilgili olması, ders dışı zamanlarda da sizinle sohbetler etmesi sizdeki gelişimi görebilmeleri, eksik noktalarınız fark etmeleri için önemlidir. Bunu bilen okul bu nedenle her öğrencisiyle birebir ilgilenmekte. Okulun 2 farklı binası bulunuyor. Binaların farklı olmasının nedeni öğrencilerin kendilerini daha rahat ve güvenli hissetmeleri için yapılmış. Binalardan biri 16 yaş ve üzeri öğrencilere diğeri 16 yaş ve altı öğrencilere tahsis edilmiş. Yani yaşı küçük öğrenciler kendi yaş gruplarının bulunduğu bir ortamda eğitime tabi tutuluyor. Böylelikle herhangi bir özgüven ve güvenlik sorunu yaşamalarının önüne geçiliyor. EC Brighton’da; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Şehirde İngilizce, IELTS ve Cambridge sınavı hazırlık dersleri sunuluyor. Diğer okullardan farklı olarak sunulan Şehirde İngilizce kursunda; haftada 2 saat İngiltere içerisinde kültürel geziler programa dahil edilerek öğrenci sosyal yaşantıya adapte ediliyor. Okulda eğitim alan bir öğrenci 1 kuru 12 haftada tamamlıyor. Her 6 haftada bir öğrencilere test yapılıyor, gelişimleri kontrol edilip, raporlanıyor. Öğrenci; kuru başarı ile tamamlayamazsa bir çalışma programı hazırlanıyor ve bu programa tabi tutuluyor. Amaç öğrencilerin eksik noktalarını fark edip, bunları gidermek üzere kurulu. Eksik noktaları olan öğrenci bir üst seviyeye aktarılmıyor. Eksikliklerini giderip öyle seviye atlamasına dikkat ediliyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım