Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Para İadesi Verecek Kadar İddialı Okul Embassy English!

Para İadesi Sözü Verecek Kadar İddialı Okul: Embassy English

Embassy English – New York

Amerika’daki dil kurslarını tanıttığımız yazılarımızda sıra New York’taki dil okulu Embassy English’de… Aldığı ödüllerle eğitim kalitesini ispatlayan Embassy English’in dünyanın dört bir yanında okulları bulunmaktadır. Okul hakkında daha fazla bilgi almanız için; Embassy English’de dil eğitimi alan Evrim’in anlattıklarıyla sizi baş başa bırakıyoruz. İlk yurtdışına çıkışım Amerika’da dil eğitimi alma kararı verdiğimde oldu. “Nasıl yaparım? Neler yaşarım?” diye heyecandan uyuyamadığım geceler oldu. Şimdi geriye bakıp, düşündüğümde ne kadar tecrübesiz olduğumu fark ediyorum. New York’taki dil eğitimi sürecim sadece İngilizceyi en şekilde öğrenmemi değil aynı zamanda kendimi de çok iyi bir şekilde geliştirmemi sağladı. Siz de benim gibi yurtdışına ilk kez çıkacak, ailenizden ilk kez ayrılacaklardansanız endişe etmeyin. İlk günleriniz şaşkınlıkla sonraki günleriniz ise hayranlık ve başarmanın verdiği mutlulukla geçiyor.

Embassy English’in yönetimi ve eğitmen kadrosu öğrencilerin kendini rahat hissetmesi için her türlü desteği sağlıyor. Ben gittiğimde herhangi bir yalnızlık hissi yaşamadım. Çünkü başım sıkıştığında soru sorabileceğim çok tatlı ve yardımsever eğitmenlerim vardı… Okuldaki bu sıcak hava her konuda geçerli. İster dil öğrenirken yaşadığınız bir zorluk, isterseniz sosyal hayata adapte olmada yaşadığınız bir sıkıntıda hemen size yardımcı olmaya hazırlar.

Embassy English’deki dil eğitimim süresince çok büyük bir ilerleme kaydettiğimi söyleyebilirim. Çat pat İngilizce bilerek geldiğim bu okul sayesinde; İngilizceyi günlük hayatta çok rahat konuşabilir durumdayım. Konuşulanları anlamıyorum ya da anlıyorum ama konuşamıyorum gibi bir durum söz konusu değil. Tüm çekingenliğimi üzerimden atarak, kaliteli bir İngilizce konuşabiliyorum. Bu noktaya gelmemde okulun eğitim sisteminin ve eğitmenlerin rolü büyük.

Okul hakkında biraz bilgi vermem gerekirse; Embassy English İngilizce eğitim veren dil okulları içerisinde en çok ödül alan okul… Global İngilizce dil okulları arasında, beş yıl üst üste Yılın Okul Zinciri ödülünü kazanan okul, bu başarı nedeniyle bir de Super Star Ödülünü almış. Dil okulları arasında Super Star Ödülünü alan ilk okulun eğitim kalitesi oldukça yüksek!

Embassy English’de 1 kur 12 haftada tamamlanıyor. Her 5 haftada bir test yapılıyor ve gelişiminiz kontrol ediliyor. Eğer 5 haftadan az kursa katılıyorsanız pre-arrival test ile graduation testi karşılaştırılarak gelişiminiz raporlanıyor.

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Başlangıç İngilizcesi, TOEFL Sınav Hazırlık programları açılıyor. Okulun, özellikle TOEFL skoru elde etmek isteyen öğrenciler için ideal olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Eğitmenler TOEFL Sınav başarısı konusunda iddialı. Genel İngilizce ve Akademik İngilizcede en başarılı okullar arasında olan Embassy English; eğitimdeki iddiasını para iade garantisiyle perçinliyor. Okul gerekli tüm sorumlulukları yerine getiren öğrencinin belirlenen haftalar içerisinde hedefine ulaşabileceğini söylüyor. Öğrenci tüm sorumluluklarını yerine getirmesine rağmen ilerleme göstermezse para iadesi yapılıyor. Böyle bir şeye hiç gerek kalmadığını söylemeden geçemeyeceğim çünkü eğitim o kadar iyi ki siz sorumluluklarının yerine getirince gelişim gösterememeniz mümkün değil. Hatta o kadar iyi bir eğitim var ki bazı durumlarda kurları erken bile atlayabiliyorsunuz.

Embassy English’deki Eğitimim Boyunca New York’un Kalbinde Yaşadım! Şehrin Ritmini Hissettim!

Embassy English; New York’un tam kalbindeki lokasyonuyla bir öğrencinin aradığı her şeyi karşılayabiliyor. Okulun lokasyonu size pek çok güzelliği yaşatıyor. Şehir hayatının içinde olmak, hareketli hayatın içine karışmak, sosyalleşebilmek, şehri yaşayabilmek, gezilmesi gereken yerlere yürüme mesafesinde olmak, ulaşım kolaylığı, ders aralarında bir kahve içerken hayata karışabilmek hepsi ve benim daha aklıma gelmeyen pek çok güzellik sayabilirim size… Empire State Binası, Maidson Square Garden okuldan sadece 2-3 blok ötede. Times Meydanı okula 2 durak uzaklıkta. Manhattan’daki gezilmesi gereken yerler, kafeler, restoranlar hepsi ayağınızın altında… Kendinizi en New Yorker gibi hissedeceğiniz yerde olacaksınız. Uzun süreli bir eğitim alacaksınız, birkaç ay sonra kendinizi hep burada yaşamış gibi hissedeceksiniz. New York’un en güzel yanlarından biri de hiçbir zaman ne yapacağım diye düşünme derdiniz olmaması. Sıkılmaya zamanınız olmaması. Burada hemen hemen her gün yapacak yeni bir aktivite bulacak, her gün şehrin yepyeni bir yerini keşfedeceksiniz. “New York’ta ne yapılır?” diye soruyorsanız size vereceğim linki incelemenizi öneririm.

Konaklama

Okul yurt ve aile yanı konaklama sunuyor. Okula sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan yurt, zamandan tasarruf yapmanızı sağlıyor. Yurtta spor salonu, mutfak, çamaşır makinesi, çamaşır kurutma ve öğrencilerin buluştuğu bir salon yer alıyor. Nevresim ve çarşafı yurt veriyor fakat banyo havlunuzu kendiniz getirmeniz gerekiyor. Yemeğinizi kendiniz yapıyor, çamaşırınızı kendiniz yıkıyorsunuz. Eğer isterseniz odanızı temizletebilirsiniz fakat bu ücretli. Yurtta kurulan dostlukların nasıl sıkı olduğunu anlatamam. Brezilyalı ve İtalyan arkadaşlarımla hala görüşüyoruz. Aile yanı konaklamayı size bildiğim kadarıyla aktarabileceğim. Ailelerin okul tarafından özel olarak seçilip, denetlendiğini biliyorum. Aile yanı konaklamalar yurt konaklamasına göre okula daha uzak. Kahvaltı ve akşam yemeğini aileyle birlikte yiyebiliyorsunuz. Aylık ödediğiniz ücrete dahil… Aile yanı konaklamanın en iyi noktası daha konforlu olması ve evde sürekli ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim kurabilmeniz. Ben yurt konaklamasını tercih etmiştim fakat aile yanı konaklayan sınıf arkadaşlarım vardı. Hepsi durumlarından oldukça memnun olduklarını söylüyorlardı. Seçim size kalmış.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım