Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Okyanusun Kenarında Ferah Bir Okulda Eğitim Almak İster misiniz?

Amerika San Diego’daki En Popüler Dil Kursu EC English’te İngilizce Dil Eğitimi

Ec English Dil Okulu – San Diego

Amerika’daki dil okullarını tanıdığımız yazılarımıza San Diego’daki dil okullarıyla devam ediyoruz. San Diego’da tanıtacağımız ilk dil okulu EC English. Dünya çapında birçok ülkede ve şehirde şubeleri olan EC English, kaliteli eğitim veren bir zincir okuldur.  Her yıl binlerce öğrenciye İngilizce eğitimi veren kurumun San Diego’daki şubesi Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hazırsanız EC English’in San Diego şubesini bu kurumda eğitim alan arkadaşımız Hülya’dan dinleyelim…

Okyanus Manzarasına Bakan Ferah Sınıflarda Eğitim İçin EC English…

EC English San Diego, Golden State’in en ünlü sahil merkezlerinden La Jolla’da bulunuyor. Okulun aydınlık sınıfları ve okyanus manzarası öğrencileri sıkıcı sınıflara sıkışmaktan kurtarıyor. Okulun bir de kaliteli eğitimi devreye girince bu okulda eğitim almak başka bir ayrıcalık oluyor.

EC English’in eğitim anlayışı ve yaklaşımı hakkında bilgi vermemiz gerekirse hemen başlayalım… EC English kaliteli ve özgün eğitimiyle dünya çapında başarıya ulaşmış bir zincir okuldur. Okul; eğitim anlayışı ve verdiği kaliteli eğitim ile uzun yıllardır, dünyanın dört bir yanından pek çok öğrenciyi farklı şubelerinde ağırlıyor. EC English üst üste kazandığı ‘En İyi Zincir Okul’ ödülleriyle dünya çapındaki başarısını kanıtlıyor.

EC English dil okulları; kendine has eğitim sistemiyle, öğrencilerinin arzu ettikleri hedefe mümkün olduğunca çabuk ulaşmasını sağlıyor. 30 yıllık eğitim geçmişine sahip olan okul; birbiriyle iç içe geçmiş, iletişime dayalı ve kişiye özel oluşturulan ders planlarıyla öğrencilerini başarıya ulaştırıyor. Okul; “EC’nin hedefi basit. Biz öğrencilerimizi, seçtikleri İngilizce seviyesine ulaştırmayı hedefleriz. Arzu edilen seviyeye ulaşmak için gerekli olan eğitimi, eğitim çevresini ve sosyal programları sağlarız. Öğrenci; kişiselleştirilmiş eğitim programınıza sadık kaldığı takdirde İngilizcesi kesinlikle gelişecektir. Bu bizim öğrencilerimize verdiğimiz sözdür” diyor.

EC English’de her öğrencinin eğitimi boyunca 2 eğitmeni oluyor. Bu eğitmenler; öğrencilerin gelişme göstermesi için gerekli olan ihtiyaçlarını gözlemliyor ve süreci işletebilmek, sorunları çözebilmek için çözüm önerileri sunuyor. Okul diğer okullarda olmayan “Net Promoter Score(NPS)” adlı bir sistem kullanıyor. Bu sistem; derslerde işlenen bir konu, öğrenci tarafından mükemmellik seviyesinde anlaşılmadıysa bunu tespit edip hızlı ve kalıcı bir şekilde düzeltilmesini sağlıyor. EC’nin profesör, yazar ve eğitim uzmanları tarafından oluşan ekibi dünya üzerindeki tüm güncel öğrenme metotlarını takip ederek öğrencinin ihtiyaçlarını çözümlemek için kendini geliştiriyor. Okul, öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatta sohbet ederken rahat ve kendine güvenir bir şekilde konuşabilmesi için ücretsiz konuşma sınıfları açıyor ve öğrencilerin sosyal hayata karışması için de okul dışı etkinlikler düzenliyor.

EC English’de genellikle 1 kur/seviye 12 haftada tamamlanıyor. Öğrenciler belirli periyodlarda değerlendirme testine giriyor. Değerlendirme testlerinin ortalaması ile öğrencilerin gelişim raporu hazırlanıyor. Bu rapora göre öğrencilerin seviye atlayıp atlamayacaklarına karar veriliyor.

Okul; Genel İngilizce, Cambridge Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Şehirde İngilizce, Akademik Yıl İngilizcesi programları açıyor. EC English San Diego, Golden State’in en ünlü sahil merkezlerinden La Jolla’da bulunuyor. Masmavi ve uçsuz bucaksız okyanus kıyısında gezerken ne kadar şanslı olduğunuza inanamayacaksınız… Sadece sahilde gezmek bile içinizi huzur ve mutluluklar doldurup kendinizi en iyi şekilde motive etmenizi sağlayacak. Eğer siz de benim gibi doğaya ve hayvanlara aşık bir yapıya sahipseniz La Jolla’nın en muhteşem tarafı; sahilde gezinirken fok balıkları ve deniz aslanlarıyla karşılaşmanız olacak. Tamamen doğal yaşam alanlarında bu canlıları gözlemlemek kendinizi belgeseldeymiş gibi hissettiriyor.

Bu şehirde yaşarken sörf dersleri alabilir, bol bol yüzebilir, dalış yapmayı öğrenebilir, saatlerce güneşlenebilir veya isterseniz sahilde uzun yürüyüşler yaparsınız… Okulun; La Jolla’daki en iyi dalış ve sörf merkezine sadece 5 dakika uzaklıkta yer alması tüm bu aktivitelere birkaç adım ötede olmanızı sağlıyor.

Sahil etkinlikler haricinde ne yaparım derseniz; okul pek çok aktivite düzenliyor. Bu aktivitelere katılabilirsiniz… Örneğin; basketbol, Amerikan futbolu ve voleybol turnuvalarına katılabilirsiniz. Şehir içi turlara katılabilirsiniz. Şehir gezilerinizi bitirdikten sonra okulun düzenlediği; Las Vegas, Los Angeles turlarına katılarak Amerika’yı daha detaylı keşfedebilirsiniz.

San Diego’dan; Balboa Park’taki müze ve bahçeleri gezmenin keyfini çıkarmadan, sanata doymadan, muhteşem Meksika yemeklerini tatmadan, gün batımının keyfini çıkarmadan ve Gaslamp’ta eğlenmeden geri dönmeyin!

Konaklama

Okul; aile yanı ve yurt konaklaması sunuyor… Bütçenizi, yaşam tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı anlattığınızda Global Vizyon’un deneyimli danışmanları size hangi konaklamayı seçmeniz konusunda yol gösteriyor. Yurtlar okula yakın ve toplu taşımayla ulaşılacak mesafede olurken aile yanı biraz daha uzak olabiliyor. Fakat aile yanında konaklamanın güveni ve konforu da bir başka oluyor. Ana dili İngilizce olan ailelerle sohbet etmek, onların kültürlerini tanımak bambaşka bir deneyim. Uzun süre aile yanında konaklayınca ikinci bir aileye sahipmiş gibi hissediyorsunuz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım