Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
 • yurtdışı eğitim

Keyifli Bir Öğrencilik Yaşamak İsteyenlerin Destinasyonu Miami!

Amerika Miami’de Eğitim, Dil Okulu ve Yaşam

Amerika’da dil eğitimi almak isteyenler için yaptığımız gezimizde durağımız Miami! Miami’deki dil okullarını incelediğimiz gezimizin okul detaylarına geçemeden önce size şehir hakkında bilgi vermek istiyoruz. Miami’de çekilen filmlerden şehre aşina olmanız mümkün… Amerikan romantik komedi filmlerinden görmeye alışkın olduğumuz Miami, “Büyülü Şehir” olarak bilinir. Bu isme yaraşır bir şehir olduğunuz düşündüğümüz Miami’deki Art Deco mimari ve geceleri ışıldayan neon ışıklar sizi bambaşka bir atmosfere sokuyor. Miami’daki rahat ve tasasız hayat sizi bir anda sarıp sarmalıyor. Eğer “sıcak bir iklimde, rahat bir ortamda, keyifli bir öğrencilik hayatı geçirmek istiyorum” diyorsanız Miami’de bir dil okulu seçmek size eşsiz bir deneyimin kapılarını açacaktır. Miami’de tatil yapar gibi bir eğitim almak istiyorsanız haydi gelin Miami turumuza başlayalım…

Miami’ye Nasıl Gidilir?

Hep söylediğimiz gibi seyahat etmekten korkmayın… Yurtdışına ilk kez çıkıyor olabilirsiniz veya kıtalararası bir uçuşu ilk kez deneyimleyecek olabilirsiniz. Bunlar gözünüzü korkutmasın. Siz de herkes geçtiği yollardan geçeceksiniz… Dönüş yolculuğunuzda basit bir uçak yolculuğunu nasıl gözünüzde büyüttüğünü görüp güleceksiniz…

Miami’ye Türkiye’den direkt uçuşlar bulunuyor. Tabi kıtalararası uçtuğunuz için Avrupa uçuşlarından daha yüksek bir meblağ ödüyorsunuz. Uçuş masraflarınızı düşürmek için aktarmalı uçuşlar tercih edebilirsiniz. Fakat biz yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız direkt bir uçuşu tercih etmenizi öneririz. Türkiye Miami arası direkt uçuşlar 13 saat sürmektedir. Aktarmalı bir uçuş seçerseniz bu süre 19 saate kadar çıkabilir. Bu arada Miami-Türkiye arası saat farkını da söyleyelim. Türkiye, Miami’den 7 saat ileridedir. Türkiye’de saat 15:00 iken Miami’de saat 08:00’dır.  

Yolculuğunuzu adım adım anlatmamız gerekirse başlıyoruz… Global Vizyon danışmanlarını yardımıyla ABD vizenizi aldınız, Miami’ye uçak biletinizi aldınız ve yolculuğunuzu yapacaksınız…

Varan 1: Türkiye’den Gidiş:

Havalimanına uçuş saatinizde en az 2 saat önce gidin. Kimi zamanlar yoğunluk olduğundan dolayı sırlarda vakit geçirebiliyorsunuz ya da uçuş saatlerinde değişiklikler meydana gelebiliyor… Aksi bir durumla karşılaşmamak için en az 2 saat önce havalimanında olmayı unutmayın. Havalimanı güvenliğinden geçin ve artık havalimanındasınız. Havalimanından içeri girdiğinizde yan yana dizilmiş, üzerlerinde havayolu firmalarının logoları olan ekranlarla dolu küçük, yan yana sıralanmış kiosklar göreceksiniz. Kontuar dediğimiz bu yerde uçak biletinizi aldığınız havayolu firmasını kontuarını bulun. Ekranında sizin gideceğiniz şehir olan kontuar sizinki… Burada check-in (kayıt) işlemi yaptıracaksınız. Pasaportunuz ve nüfus kağıdınız yanınızda olsun. Valizinizi görevliye verin ve biniş kartınızı alın. Biniş kartınızı aldıktan sonra ülkemizde olan vergilendirme sistemi gereği yurtdışı çıkış harcı ödemek zorundasınız bu da bir pul almanızı gerektiriyor. Bu pulu nereden alacağınızı havalimanı görevlilerine sorun, pulunuzu alın ve saklayın. Haydi şimdi sıra pasaport kontrolünde…

Pasaport kontrol noktalarına doğru ilerleyin. Burada memura pasaportunuzu, kimliğini, biniş kartınızı gösterin ve gümrüksüz bölgeye ‘merhaba’ deyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta doğru kapıyı bulmak ve uçuş saatinden önce burada oturup beklemek. Biniş kartınızın üzerinde kapı numaranız (gate) ve uçuş saatiniz yazar. Bazı durumlarda bu kapı numaraları ve uçuş saatleri değişir. Bunu nerden takip edeceksiniz? Bunu takip edeceğiniz yer havalimanı içerisindeki ekranlardır. Bu ekranlardan gideceğiniz şehrin adını bulun, kapı numarasına ve uçuş saatine bakın ve o tarafa doğru yol alın. Uçağa sorunsuzca bindikten sonra 13 saatlik yolculuğun keyfini çıkartın. Yanınızda bir kitap kesinlikle bulundurun.

Varan 2: Amerika’ya Varış

Uçaktan indiniz ve Amerika’dasınız! Uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünden geçeceksiniz. Uçaktan inenlerin gittiği yöne doğru ilerleyebilirsiniz, zaten ‘Passport Control’ tabelalarını da görürsünüz. Buradaki memurlar nereden geldin, nereye gidiyorsun, neden geldin, nerede kalacaksın gibi sorular sorabilir. İngilizce bilmiyorsan önceden bunları 1-2 cümlelik yanıtlar olarak çalışsan iyi edersin. Pasaport kontrolünden geçtikten sonra bagajlarına alacaksın. ‘Baggage Hall’ ‘Baggage Claim’ tabelalarını gördüğünde onları takip et. Bagajların alacağın kayan mekanizmanın üzerinde geldiğin şehrin adı yazar, o senin valizinin geleceği yer… Valizini aldıktan sonra çıkışa doğru ilerle ve Miami’ye hoş gedin! Miami Havalimanı şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Taksiye binerek 15 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Eğer “param cebimde kalsın, valizim de elimde taşıyamayacak kadar ağır değil” diyorsanız öncelikle havalimanından hareket eden MIA Mover treni ile 5 dakika sürecek bir yolculukla Airport Metrorail İstasyonuna ulaşmalı bu istasyondan da şehir merkezine giden araca binmelisiniz. Bu şekilde gidiş sizin için karlıdır fakat daha önce de dediğimiz gibi ilk yurtdışı deneyiminizse bir miktar parayı gözden çıkarıp taksiye binmenizi öneririz.

Miami’de Tatil Yapar Gibi Öğrencilik Hayatı!

Florida Eyaleti’nin ikinci büyük kenti olan Miami; tahmin edebileceğiniz üzere oldukça eğlenceli ve hareketlidir. Özellikle yaz döneminde Miami’de eğlence durmadan devam eder… Miami’de çekilen filmleri izlediyseniz tahmin edebileceğiniz gibi bölge halkı rahat, sevecen ve yardımseverdir. Bu yüzden sosyal hayata karışma konusunda çok sıkıntı çekmezsiniz… Miami’de hava durumunun kış aylarında bile geceleri 15 derece civarında seyretmesi güzel bir iklimde öğrencilik yaşayacağınızı gösterir. Atlas okyanusuna kıyısı olan bu şehirde havaya ilişkin tek handikap belli dönemlerde tropik fırtınaların yaşandığı bir şehir olmasıdır.

Amerika’nın en güneyinde bulunan şehre öğrenci olarak gittiyseniz rahat ve sıcak bir ortamda eğitim alacağınızdan şüpheniz olmasın. Son dönemde Türkiye’den ABD’ye eğitim için giden öğrencilerin pek çoğu Miami’yi tercih etmektedir. Şehir; pek çok milletten öğrencinin gerek dil okulu gerekse yaz okulu için tercih ettiği lokasyonlar arasındadır. “Miami’de yaşam pahalı mı?” sorunuzun cevabı ise yaşam standartlarınıza göre değişir. Okulların ayarladığı konaklama tercihlerini yaparsanız maliyetleriniz düşer. Ev tutayım derseniz bütçenizi yükseltmiş olursunuz. Eğitim hayatınız boyunca dışarda yemek yemeyi tercih ederseniz maliyet yükselir. Özellikle turistik yerlerde yemek yerseniz doğal olarak daha yüksek fiyatlar öderseniz. Anlayacağınız bütçenizin dengesi sizin elinizde.

Ticaret, finans, sanat, turizm, medya, moda, sinema ve popüler kültür konularında merkez noktalardan biri haline gelen Miami’de kendinizi pek çok yönden geliştirebilirsiniz. Şehirde pek çok festival düzenlenmesi farklı etkinliklere katılmak isteyenler için cazip olacaktır.

Miami’de Nereye Gidilir? Miami’de Ne Yapılır?

 • Miami Seaquarium:Adından da anlaşılacağı gibi burası bir okyanus akvaryumu. Dünyanın en büyük deniz hayvanı koleksiyonlarından birini içeren bu okyanusu gezerken deniz canlılarının çeşitliliğine hayran kalacaksınız.
 • Everglades Ulusal Parkı:Amerika’daki en büyük subtropikal vahşi hayat alanıdır. Doğayı seviyorsanız bu parkte kendinizi kaybedeceksiniz. Çünkü burası dünya üzerindeki tü ağaç çeşitlerini görebileceğiniz 3 yerden bir tanesi!
 • Little Havana:Küba’nın küçük ölçekli halini düşünün işte orası Little Havana! İspanyol nüfusun yoğun olduğu Miami’de oluşturulmuş tatlı bir bölge… Caddeleri, evleri, yaşantısı ile Küba’yı aratmayacak güzellikte ve sıcaklıktadır. Biraz tehlikeli olabilir, temkinli olmak kaydıyla ziyaret etmenizi öneririz.
 • Miami Beach:Adaları, plajları, denizi, ışıklı gece hayatı ve alışveriş mağazaları… Beyaz kumlu plajlarda yüzüp, ışıl ışıl sokaklarından geceyi noktalayacağınız bir adrestir…
 • Bayside:Forrest Gump’ı bilir misiniz? Peki bu filmdeki Bubba Gump’ı? Bayside’a gittiğinizde harika karidesleriyle ünlü Bubba Gump’ta yemek yemeden dönmeyin! Bayside’da tekne turları da yapılmaktadır, bu turlarda da keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 • Boat Tour of Biscayne Bay & Millionaire’s Row: Miami’de dünyanın en zengin insanlarının yaşadığını duymuşsunuzdur. İşte bu tur o zengin insanların malikanelerini gösteren bir bot turu… Bot turunun ücretleri de öyle çok pahalı değil, gitmişken milyon dolarlık yaşantıları görmenizi öneririz.
 • South Beach: Filmlerde gördüğünüz sahillerde güneşlenip, denize girmeden dönmek istemezseniz South Beach’e gitmelisiniz. Zaten Miami’de eğitim aldığınız düre boyunca arta kalan zamanlarda yapılacak en keyifli aktivitelerden biri sahilde vakit geçirmek olacaktır. Dil eğitimi alırken tatil havası da yaşamak istiyorsanız South Beach’te vakit geçiriniz.
 • Ocean Drive: Scarface desek? Dexter desek? Art Deco mimari desek? Aklınızda bir şeyler canlanmış olmalı… Ocean Drive yolunda yürümeden Türkiye’ye dönemezsiniz…
 • Lincoln Road: Alışveriş yapma ve yemek yemek istiyorsanız bu caddede küçük bir gezinti yapmanızı öneririz.
 • Espanola Way: İspanyol nüfusun yoğun olduğu bir şehirde onlara özgü eğlencenin yaşatıldığı bir sokak düşünmemek olmaz. İşte Espanola Way İspanyol tarzı eğlenceyi yaşayabileceğiniz bir eğlence sokağı. Gitmişken görmeden olmaz…
 • Wynwood Walls: Sanat severseniz, grafitiye de gönül vermişseniz, sosyal medyada duvar önünde güzel fotoğraflar koyayım diyorsanız Wynwood Walls’u görmeniz gerekiyor. Yapıların, sanatçıların tuvaline dönüştüğü bu duvarlar adeta bir açık hava müzesi gibi…
 • American Airlines Arena: Miami Heats basket takımının evi olan bu statta bir basket maçı izlemeden dönmek olmaz. Stat aynı zamanda konserler için de kullanılıyor. Dünyaca ünlü bir sanatçıyı bu statta izlemenin keyfi de bir başka olur diye düşünüyoruz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım