Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Los Angeles'de Uygun Fiyatlı Dil Eğitimi Almak Mümkün!

Amerika Los Angeles’ta İngilizce Dil Eğitimi Almak için Uygun Fiyatlı ve Butik Dil Okulu California Language Academy !

California Language Academy Dil Okulu – Los Angeles

Amerika’da eğitim almak isteyenler için ABD’deki dil okullarını incelediğimiz yolculuğumuzda rotamızı Los Angeles’a çevirdik! Haydi gelin Melekler Şehri’ndeki ilk dil okulu önerimize başlayalım… Herkesin hayatında en az bir kez görmesi gereken bir rüya olan Amerika yolculuğumuzda Los Angeles önemli bir durak olacak. Bu durakta size önereceğimiz ilk okulumuz; California Language Academy.

Türk Öğrenci Sayısı Az Olan Okulda Dilinizi Hızla Geliştireceksiniz

Yurtdışında dil eğitimi almaya giden öğrencilerin yaptığı en büyük hatalardan biri Türk öğrenci gruplarıyla arkadaş olmak ve bu arkadaş grubu içerisinde sürekli olarak Türkçe konuşmak oluyor. Yurtdışında eğitiminin temel motivasyon kaynaklarından biri derdinizi İngilizce olarak anlatma zorunluluğu… Türk arkadaş grupları içerisine girerek bu motivasyon kaynağını aza indirmiş oluyorsunuz. Bu handikapla karşılaşmak istemeyenler için California Language Academy iyi bir seçim olacaktır. Butik bir okul olan California Language Academy’de Türk öğrenci yoğunluğunun az olması sebebiyle dilinizi çok daha hızlı geliştirebileceksiniz. 

Okulun butik bir okul olması pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlisi eğitmenlerin öğrencilerle yakından ilgilenmesi. Eğitmenler öğrencilerin gelişimlerini haftalık olarak takip ediyor, öğrencilere özel programlar geliştiriyor ve eksik noktalarının üzerine gidiyor.

Bir aile kuruluşu olan California Language Academy’yi diğer eğitim kurumlarından ayıran nokta; öğrencilerini de ailelerinin bir parçası olarak görmeleri. Bu sebeple okulda samimi ve sıcak bir atmosfer hâkim. Eğitmenler ve yönetim kadrosu öğrencilerin gerek eğitim alanındaki ihtiyaçları gerekse günlük hayatta çözmeleri gereken problemleriyle ilgili yardımcı oluyor ve sürekli ilgileniyor. Okul; öğrencilerin amaçlarına ulaşmaları için kişiselleştirilmiş programlar sunarak onlara ihtiyaç duydukları alanda geliştiriyor. Okul, kaliteli ve ilgili eğitimi verirken de bunu mümkün olduğunca keyifli ve sıcak bir ortamda yapmaya özen gösteriyor. Yönetim kadrosuyla yaptığımız görüşmelerde “Biz California Language Academy’de sıcak ve samimi bir ortam yaratıyoruz. Okul içinde odalarımızda otururken kapının önünden geçen öğrenciyi tanımak, onun hakkında bilgi sahibi olmak ve ona yardımcı olmak istiyoruz. Öğrencilerin okuldan arta kalan zamanlarda yapacağı aktiviteler de bizim için düşünme konusu. Okulda öğrendikleri İngilizceyi günlük hayata adapte edebilmeleri adına aktiviteler oluşturuyoruz. Bizi diğerlerinden farklı kılan ve bu kadar yoğun talep almamızı dağlayan nokta bu” diyerek okul içerisindeki atmosferi gözler önüne serdiler.

Los Angeles’da en çok tavsiye edilen dil okulu olma özelliği taşıyan California Language Academy; interaktif, öğrenci merkezli ve günlük hayata adapte temelli eğitim anlayışıyla dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere kısa sürede İngilizce öğretiyor. Üst düzey eğitim iddiasını her biri sertifikaya sahip olan eğitmenleriyle başaran okul; ACCET akreditasyonuna, SEVP onayına sahip bir eğitim kurumu.

Okulda; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS, TOEFL Sınav Hazırlık, Üniversite Pathway Programları açılmaktadır. En çok tercih edilen programlar Genel İngilizce ve Akademik İngilizce programlarıdır. Amerika’da eğitim deneyimi bir öğrencinin hayatında büyük iz bırakacak ve tüm geleceğini şekillendirecek bir adımdır. Eğer bir de Amerika’da eğitim için seçtiğiniz adres Los Angeles olursa çok daha keyifli, eğlenceli ve maceralı bir eğitim hayatı sizi bekliyor olacak.

Amerika’nın ikinci kalabalık 2’ci, dünyanın ise en büyük 5’inci şehri olan Los Angeles eğlencenin de başkentlerinden biri. Film endüstrisinin kalbinin attığı bu şehirde her an bir ünlüyle karşılaşabilir, yürüyüş yaptığınız sokak dünyaca ünlü birinin oturduğu sokak çıkabilir.

Los Angeles pop kültürünün ana damarlarından biri olan şehirlerden olmasının yanı sıra pek çok doğal güzelliği de içerisinde barındırır. Koruma altındaki milli parkları ve doğasıyla Los Angeles başka bir yüzünü de sizlere göstermek için bekliyor. Bu şehirde doğa yürüyüşleri yapabilir, Pasifiğin dalgalarında sörf yapmayı öğrenebilir, her daim kalabalık kafe ve restoranlarda oturup ünlü isimleri görmeyi bekleyebilirsiniz.

Etkinlik ve aktivite konusunda California Language Academy’de sizleri yalnız bırakmıyor. Grup halinde etkinlikler yapmak istiyorsanız, kurduğunuz arkadaşları pekiştirip hayat boyu hale getirmeyi amaçlıyorsanız bu tip aktiviteler size yardımcı olacaktır. Okul her hafta hafalık bir etkinlik programı sunuyor. Bu programlarda; Playa Del Rey gezisi, Howard Hughes Gezisi, Yosemite Milli Park yürüyüşleri, Westfield Mall’da alışveriş günleri, Disneyland gezileri yer alıyor.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na çok yakın konumlanan okul, güzel ve güvenli bir bölgede yer alıyor. Okulun bulunduğu bölge Los Angeles’in popüler bölgelerine yakın olduğundan okuldan çıktıktan sonra kısa süre gezilecek güzel yerlere de varabileceksiniz.

Amerika’nın en etnik çeşitliliğe sahip şehri olan Los Angeles, ‘Dünyanın Yaratıcı Başkenti’ olarak da bilinmektedir. Bu şehirde çalışan her 6 kişiden 1’i yaratıcı sektörde çalışmaktadır. Hiçbir şehirde olmadığı kadar fazla yönetmen, oyuncu, yazar, dansçı, müzisyen Los Angeles’tadır. Eğer geleceğinize yaratıcı bir sektörde devam etmeyi hedefliyorsanız Los Angeles’da güzel gözlemler ve araştırmalar yapma fırsatı elde edeceksiniz.

Konaklama

California Language Academy öğrencilerine 3 çeşit konaklama sunuyor. Aile yanı konaklama, ev paylaşımlı konaklama ve residence. Bu konaklama tiplerinin içerisinde en uygun fiyatlı olanı aile yanı konaklama oluyor. Aileler okul tarafından titizlikle seçilip, düzenli olarak denetleniyor. Aile yanı konaklamada kahvaltı ve akşam yemeklerinin olması sizleri yemek yapma derdinden de kurtarıyor. Aile yanı konaklamalar okula 25-45 dakikalık mesafede bulunuyor.

Paylaşımlı evler ve residence konaklama maliyet olarak biraz daha yüksek. Konforu hakkında ise herhangi bir şüpheniz olmasın.

Okul; öğrencilere en iyi konaklamayı sunabilmek için büyük çaba gösteriyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım