Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş
 • yurtdışı eğitim

Lisans ve Lisansüstü Programları Hedefleyenlere Güzel İmkanlar Sunan Bir Okul...

Güvenli Bir Öğrenci Şehri Olan Amerika San Diego’da Eğitim, Dil Okulu ve Yaşam

San Diego’da Hayat

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için Amerika incelemelerimiz devam ediyor… Sıradaki şehrimiz olan San Diego’dayız…

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 8. Şehri olan San Diego, Güney Kaliforniya’da yer alır. Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan şehrin Meksika ile sınırı bulunmaktadır. Yılın büyük bir bölümü güneşli bir havaya sahip olan şehir, bu özelliğinden dolayı “Sun City” olarak de bilinmektedir.

Bu güzel ve güvenli şehirde eğitime ve yaşama dair bildiklerimizi sizinle paylaşacağız. Umarız akıllardaki soru işaretlerine cevap olabiliriz… Haydi gelin San Diego turuna başlayalım!

Güvenli Bir Öğrenci Şehri Olan San Diego’da Eğlence de Bitip Tükenmiyor!

Amerika’da dil eğitimi denildiğinde akıllara gelen San Diego, ülkedeki en güvenli şehirlerden biridir. Bu yüzden uluslararası pek çok öğrenci tarafından tercih edilir. Bu sebeple yoğun bir öğrenci nüfusu vardır. Bu yoğun öğrenci nüfusu şehir hayatını renklendirir. Hemen her gün gençlere ve öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlenmektedir. San Diego’da dil okuluna giden öğrenci her gününü farklı bir aktiviteyle geçirebilir, şahane arkadaşlıklar edinebilir ve herhangi bir güvenlik korkusu yaşamadan hayatını sürdürebilir. Metropol karmaşasını sevmeyen, biraz daha dingin fakat yine de eğlencenin olduğu bir şehir arayanalar için San Diego bir numaralı adrestir. Meksika sınırına yakın olan şehirde sıcaklık genellikle yüksektir. Bu da yazlık bir şehirde öğrenci olmak anlamına gelir ki bu bir gencin başına gelebilecek en güzel şeydir. İngilizcenizi geliştirirken keyifli bir sosyal hayata sahip olmak en tabi hakkınızdır… Aslında bu sosyallik İngilizce konusunda da sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Dil okullarının hemen hemen hepsi öğrencilerini sosyalleştirebilmek, günlük hayata katabilmek için pek çok aktivite düzenler çünkü bu sayede dil daha hızlı gelişir. San Diego’da bu sosyalliği kolayca yakalayabileceğinizden hem dilinizi geliştirebilecek, İngilizce konuşma özgüveni kazanacak ve unutamayacağınız bir dönem yaşayacaksınız.

San Diego’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den San Diego’ya uçuşlar aktarmalı olarak yaklaşık 19 saat sürmektedir. Fakat aktarma aralarındaki beklemeler, rötarlar ile yolculuk 22-23 saate çıkabilir. Türkiye ve San Diego arasında 10 saat zaman farkı vardır. Türkiye’de saat 17:00’ken San Diego’da 07:00’dır.

San Diego’ya genellikle Avrupa’dan aktarmalı gidilmektedir. San Diego’ya bilet fiyatları yüksek ise; San Francisco ya da Las Vegas’a bilet alabilirsiniz. Bu şehirlere vardıktan sonra uçakla San Diego’ya geçebilirsiniz. Örneğin; Las Vegas San Diego arası uçakla yarım saat sürmektedir. Ulaşım maliyetlerinizi düşürmek için iyi bir planlama yapmanızı öneririz. Bu konuda Global Vizyon danışmanları da size yardımcı olacaktır.  İlk kez yurtdışına çıkıyorsunuz ve ilk kez uçağa bineceksiniz. Evet heyecanlısınız ama korkmayın, burada vereceğimiz bilgileri göz önünde bulundurursanız sorunsuz bir yolculuk geçirirsiniz. Havalimanında neler yaşayacağınızı tek tek anlatalım ki bocalamayın… Anlatmaya başlıyoruz…

Global Vizyon danışmanlarını yardımıyla ABD vizenizi aldınız, uçak biletinizi aldınız ve yolculuğa hazırsınız. Valizinizi hazırlarken kilogram kurallarına dikkat edin, el bagajlarınızın içinde neler bulunduramazsınız bunları inceleyin, arama detektörlerinden hızlıca geçmek için uygun kıyafetler giyinin ve yolculuğu başlayın…

Varan 1: Türkiye’den Gidiş

Havalimanına uçuş saatinizde en az 2-3 saat önce gidin. Kimi zaman yoğunluk olduğundan sıralarda uzun vakit geçirebiliyorsunuz ya da uçuş saatlerinde değişiklikler meydana gelebiliyor… Aksi bir durumla karşılaşmamak için en az 2 saat önce havalimanında olmayı unutmayın. Havalimanı güvenliğinden geçin ve havalimanına giriş yapın. Havalimanından içeri girdiğinizde yan yana dizilmiş, üzerlerinde havayolu firmalarının logoları olan ekranlarla dolu küçük, yan yana sıralanmış gişeler göreceksiniz. Kontuar dediğimiz bu yerde uçak biletinizi aldığınız havayolu firmasının gişesini bulun. Ekranında sizin gideceğiniz şehir olan gişe sizinki… Burada check-in (kayıt) işlemi yaptıracaksınız. Pasaportunuz ve nüfus kağıdınız yanınızda olsun. Valizinizi görevliye verin ve biniş kartınızı alın. Biniş kartınızı aldıktan sonra ülkemizde olan vergilendirme sistemi gereği yurtdışı çıkış harcı ödemek zorundasınız bu da bir pul almanızı gerektiriyor. Bu pulu nereden alacağınızı havalimanı görevlilerine sorun, pulunuzu alın ve saklayın. Haydi şimdi sıra pasaport kontrolünde…

Pasaport kontrol noktalarına doğru ilerleyin. Burada memura pasaportunuzu, kimliğini, biniş kartınızı gösterin ve gümrüksüz bölgeye ‘merhaba’ deyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta doğru kapıyı bulmak ve uçuş saatinden önce burada oturup beklemek. Biniş kartınızın üzerinde kapı numaranız (gate) ve uçuş saatiniz yazar. Bazı durumlarda bu kapı numaraları ve uçuş saatleri değişir. Bunu nerden takip edeceksiniz? Bunu takip edeceğiniz yer havalimanı içerisindeki ekranlardır. Bu ekranlardan gideceğiniz şehrin adını bulun, kapı numarasına ve uçuş saatine bakın ve o tarafa doğru yol alın. Uçağa sorunsuzca bindikten sonra uzun yolculuğun keyfini çıkartın. Yanınızda bir kitap ve sizi oyalayacak şeyler kesinlikle bulundurun.

Varan 2: Amerika’ya Varış

Uçaktan indiniz ve Amerika’dasınız! Uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünden geçeceksiniz. Uçaktan inenlerin gittiği yöne doğru ilerleyebilirsiniz, zaten ‘Passport Control’ tabelalarını da görürsünüz. Buradaki memurlar nereden geldin, nereye gidiyorsun, neden geldin, nerede kalacaksın gibi sorular sorabilir. İngilizce bilmiyorsan önceden bunları 1-2 cümlelik yanıtlar olarak çalışsan iyi edersin. Pasaport kontrolünden geçtikten sonra bagajlarına alacaksın. ‘Baggage Hall’ ‘Baggage Claim’ tabelalarını gördüğünde onları takip et. Bagajların alacağın kayan mekanizmanın üzerinde geldiğin şehrin adı yazar, o senin valizinin geleceği yer…

Biz ilk gün toplu taşıma ile konaklayacağınız yere ya da okulunuza gitmenizi önermiyoruz. Mümkünse okulunuzdan havalimanı karşılaması isteyiniz, bu en iyisi oluyor ya da havalimanının hemen çıkışında bekleyen taksilere binin. Daha ilk günden otobüs, metro gerginliği yaşamanıza gerek yok. Güney Kaliforniya’nın sahil şehirlerinden olan San Diego uluslararası öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir lokasyondur. Şehrin genellikle sıcak olması, çetin hava koşullarına sahip olmaması, güvenliği yüksek şehirlerden olması, öğrenci nüfusundan dolayı canlı bir şehir olması buraya olan ilginin ana sebeplerindendir. San Diego; sanatseverlerin, sporseverlerin, alışveriş severlerin, farklı tatlarda mutfaklar denemek isteyenlerin en sevdiği şehirlerden biri olabilir.

Muhteşem plajlara sahip olan San Diego’da su sporları yapabilir, sahilde uzun yürüyüşlere çıkabilir, okyanusun mis gibi havasını içinize çekebilirsiniz. San Diego’nun Kasım ve Aralık ayları haricinde yağış almadığı göz önünde bulundurulduğunda, outdoor aktiviteleri yıl boyunca yapabileceğinizi görürsünüz.

San Diego; Meksika’ya sınır olması sebebiyle bu ülkenin de esintileri şehirde görülür. Şehrin etnik ve kültürel yapısı renklidir. Şehirde birçok lezzetli Meksika restoranı bulunur. Meksika kültürünün etkisi bu şehirde yaşayan insanları rahat ve stressiz yapmıştır. Şehirde güvenlik endişesi olmaması, kültürel çeşitlilik olması, eğlenceye önem verilmesi, öğrenci nüfusunun fazlalığı… bu şehri tercih edilen lokasyonlardan biri haline getirir.

San Diego’da bulunduğunuz süre zarfında bir festivale denk gelirseniz kesin katılmanızı öneririz. San Diego International Film Festival ve San Diego Beer and Music Festival gitmenizi önereceğimiz festivallerden.

San Diego’da Gezilecek Yerler

 • Balboa Park:Şehrin simgesi haline gelen bu parkı gez… Pek çok filme ev sahipliği yapan parkın içerisinde; botanik bahçeleri, gezi parkları, bisiklet yolları, tiyatrolar, dükkanlar ve müzeler bulunuyor. Gün boyunca çok eğleneceksin…
 • Pacific Beach:Güney Kaliforniya’nın en güzel sahillerinden olan Pasific Beach’te sörf dersleri alabilir ve sörf yapmanın keyfini çıkarabilirsin! Sahilde bulunan barlar ve kulüpler uluslararası öğrencilerin sıkça ziyaret ettiği mekanlardır. Burada güzel sosyalleşme imkânı yakalarsın.
 • La Jolla: Şehirdeki en güzel fakat en pahalı şehirlerden olan La Jolla’yı gezmeden dönme. Sahillerde deniz aslanları ve fokları izlemenin keyfini çıkar. İnanılmaz bir görüntü…
 • USS Midway Müzesi: San Diego ABD’nin en büyük Pasifik askeri üssüne sahiptir. Navy Pier’de bulunan üsse gidip USS Midway Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. F14 Tomcat ve F-4 jetlerini görebilirsiniz. Benim için savaşın gereksizliğini bir kez daha anladığım bir gezi oldu…
 • Gaslamp: Gaslamp; barlar, restoranlar, gece kulüpleri ve sanat galerilerine ev sahipliği yapan elit bir bölgedir. Burada iyi caz müzikleri dinleyebilir, Latin müziklerinin ritmine kendinizi bırakabilir, en lezzetli yemekleri yiyebilirsiniz…
 • Del Mar:San Diego´da at yarışları düzenlenen yerdir. Şahane sahil şeridinde dizili muhteşem evleri inceleyebilir, şahane manzaralarda leziz yemekler yiyebilirsiniz. Bu bölgede şehrin elit bölgelerinden birisidir.
 • San Diego Zoo, Wild Animal Park, Sea World: San Diego hayvan çeşitliğinin olduğu bir bölgedir bu sebeple hayvanat bahçeleri su parkları ve vahşi yaşam parklarına sahiptir. Şahsen hayvanların sergilenmesine ve şov amaçlı kullanılmasına karşı olduğumda bu yerleri ziyaret etmedim. Arzu ederseniz kısa araştırmalar neticesinde içlerinden neler olduğunu görebilirsiniz.
 • Mission Beach: Güney Kaliforniya sahip kültürünü yakından tanımak istiyorsanız gidip görmeniz gereken bir plaj. Şehirdeki tüm plajlara bayıldığımdan burayı göremeden geçmenizi önermem.
 • Koronado Adası: Bir yarımada alan Koronado Adası’nın sokaklarını gezebilir, bölgedeki güzel mimariye sahip otelleri inceleyebilirsin.

San Diego’da YAP!

 • Yurttaş Kane ve Top Gun filmlerinin çekildiği yerleri gör!
 • Sörf dersi al! Sörf tahtası üzerinde durmayı öğren!
 • Muhteşem Meksika mutfağını denemeden dönme!
 • La Jolla’da fok balıkları ve deniz aslanlarını gör!
 • Erken kalk, okula gitmeden önce denize gir ve derslere öyle git!
 • Gaslamp’ın ışıklı sokaklarında eğlenceye doy!
 • Bir festivale katıl! Film izle, tiyatroya git!
 • San Diego Oldtown’da eski San Diego’yu keşfet!
 • Bir seyahat aracı olan ‘amtark’lar ile kuzeye doğru seyahat et! Manzara bir harika!

 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:11 p.m.
  Kanada Co-op Programları'nın Çalışma Saatleri Nedir?

  Kanada’da devlet üniversiteleri ve özel kolejler tarafından düzenlenen, sertifika programlarıyla maaşlı staj programlarını birleştirmesiyle ünlü co-op programları; öğrencilere bir yandan meslekleriyle ilgili yüksek kalitede eğitim alırken, diğer yandan kazanç elde etme fırsatı sunuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:18 p.m.
  Kanada Co-op Programı'nda Ne Kadar Kazanırım?

  Kanada’da hem eğitim görmek hem de çalışmak için co-op programına katılan öğrenciler, eğitimlerinin ilk bölümlerinde yarı zamanlı (haftada 20 saat), co-op bölümünde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:20 p.m.
  Kanada Co-op Vizesi Şartları Nedir?

  Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında gelen co-op programlarına katılmak hiç zor değil.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  April 27, 2022, 4:15 p.m.
  Hangi Ülkelerde Work and Study Programı Geçerli ve Fiyatları Nedir?

  Öğrencilerin dil eğitimi alırken masraflarını da karşılayabildiği Work and Study Programları; Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai'de bulunuyor. 2022 güncel fiyatlarını aşağıda okuyabilirsiniz…

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 5:10 p.m.
  İsviçre Yaşam Maliyeti

  İsviçre Yaşam Maliyeti, özellikle Türkiye başta olmak üzere yaşamını orada idame ettirmek isteyen tüm aile ve bireylerin merak konusu haline geldi. Dünya dengesi üzerinde refah ve kaliteli yaşam düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İsviçre’ye göç etmeyi planlayan veya bulunduğu yerle yaşam giderleri arasında kıyas yapmak isteyen kişiler için İsviçre de ki yaşam maliyetlerini Global Vizyon olarak kaleme alarak oldukça enteresan bir tabloyla karşınızdayız.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:23 p.m.
  Kanada Diploma Programları ve Sertifika Programları Arasındaki Farklar

  Kanada’da sertifika ve diploma programları, genellikle program süresi ve içeriği konusunda farklılık gösteriyor. Sertifika programları daha kısa sürede, spesifik bir yetenek konusunda uzmanlaşma sağlamayı amaçlarken, Kanada’da master gibi diploma programları daha uzun süreli ve daha geniş kapsamlı oluyor. Her iki eğitim türünün de kendine göre avantajları bulunuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:32 p.m.
  Avustralya Work and Study vize şartları nedir?

  Work and Study için Avustralya’da dil okuluna veya üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler, öğrenci vizesi için online olarak başvuru yapabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Sıcacık Bir Ortamda, Güleryüzlü Eğitmenlerle Eğitim Alabilirsiniz…

  Global Vizyon

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  April 27, 2022, 1:41 p.m.
  Work and Study Programı İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler Hangileri?

  Öğrencilerin yurt dışında hem öğrenim gördükleri hem de yarı veya tam zamanlı işlerde çalışıp para kazanabildikleri Work and Study Programları’nın popüleritesi her sene artıyor. Bu programlar sayesinde öğrenciler; yabancı bir ülkede eğitim görürken bütçelerine katkıda bulunabiliyor ve edindikleri yurt dışı iş deneyimi sayesinde CV’lerini güçlendiriyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  March 23, 2022, 2:37 a.m.
  A'dan Z'ye Tüm Merak Edilenler

  Work and Study’yi son yıllarda sıkça duyuyorsunuzdur… Work and Study nedir, nasıl başvurulur, ne kadar sürer ve ne kadar kazanırım diye merak ediyorsanız; yanıtları bu yazımızda.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  April 27, 2022, 4:24 p.m.
  İngilizce Bilmeden Work And Study Programı’na Katılabilir Miyim?

  Bir yandan eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçelerine yardımcı olmak isteyen öğrencilerin katıldığı Work and Study Programı’nın en önemli özelliklerinden biri, İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin de eğitime katılabilmesi. Work and Study Programı kapsamında zaten dil eğitimi alan öğrenciler, bir yandan da genellikle yarı zamanlı işlerde çalışarak gündelik hayatta pratik yapabiliyor. İngilizce dil bilgisi daha yüksek seviyede olan öğrencilerin avantajı ise daha çok iş arasından seçim yapabilmesi. Ancak öğrenci İngilizce bilmiyor olsa bile yurt dışında Work and Study için başvurabiliyor. İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencilerin genellikle ilk yaptığı işler arasında; garsonluk, kasiyerlik, baristalık gibi hizmet sektöründeki işler bulunuyor. Öğrenciler dil seviyelerini geliştirdikçe, kendi mesleklerine uygun iş bulma şansları da artıyor. Öğrencilerin dil seviyelerine bağlı ülkeden ülkeye çalışma olanaklarını sizin için derledik.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Dünyanın En İyi Üniversitelerinde UCLA’ya Komşu Bir Okulda Eğitim Almak Ayrıcalık Olacak!

  Global Vizyon

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Butik Bir Okulda, Özel İlgiyle Eğitim Almak İstiyorum Diyenler Bu Okul Sizin İçin!

  Global Vizyon

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  İngiltere’nin En Güneşli Şehrinde Güvenli ve Huzurlu Bir Şekilde Dil Eğitimi Alabilirsiniz…

  Global Vizyon

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:28 p.m.
  Avustralya Work and Study Programı’nda Sizi Neler Bekliyor?

  Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olan Avustralya’da Work and Study yapacak öğrencileri; kaliteli dil eğitimi, ekonomik yönden rahatlatacak iş fırsatları, CV’lerini güçlendirecek sertifikalar, güler yüzlü ve yardımsever insanlar bekliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:37 p.m.
  Malta Work and Study vize şartları nedir?

  Hem okuyup hem çalışmak için en ekonomik seçeneklerden biri olan Malta’da, Work and Study eğitimleri için vize başvuruları bizzat öğrenci tarafından yapılıyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:34 p.m.
  Dubai Work and Study vize şartları nedir?

  Dubai’de Work and Study yapmak isteyen öğrenciler, ülkenin tanınmış kurumu ES Dubai Dil Okulu’na başvurabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  March 22, 2022, 5:08 p.m.
  Work And Study Programı’nı Uzatabilir Miyim?

  Work and Study Programı’na katıldığınızda, hem programınızı hem de o ülkede kalış sürenizi uygun fiyatlarla uzatabilirsiniz. Detaylı bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:51 p.m.
  Kanada Co-op Programları’nda Hangi İşlerde Çalışılır?

  Kanada’da hem okumak hem çalışmak için gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında, maaşlı staj imkanı veren co-op programları geliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  April 27, 2022, 12:43 p.m.
  Work and Study Ülkeleri ve Farkları Nedir?

  Öğrencilerin bir yandan iş tecrübesi kazanırken bir yandan da eğitim bütçelerine katkıda bulunabildiği yurt dışında Work and Study programına ev sahipliği yapan ülkelerin başında Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta geliyor. Bu ülkelerde Work and Study yapan öğrenciler; programlarının sonunda CV’lerine ekleyebilecekleri, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalara da sahip oluyor. Ülkelerin kültürel farklılıkları, iş olanakları, eğitim, yaşam ve konaklama maliyetleri gibi etkenler program seçiminde belirleyici oluyor. Ülkelere teker teker bakalım…

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  yurtdışı dil eğitimi
  April 27, 2022, 12:19 p.m.
  Yurt Dışında Dil Eğitimi Alırken Çalışarak Para Kazanabilirsiniz

  Her yıl on binlerce öğrenci, bir yandan kaliteli dil eğitimi alırken bir yandan da çalışıp para kazanabilme şansı yakaladıkları için Work and Study’i tercih ediyor. Eğitimleri boyunca genellikle yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler bu sayede; eğitimleri, yaşam maliyetleri ve boş zamanlarındaki aktiviteleri için bütçelerini planlayabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:39 p.m.
  Amerika Work and Study vize şartları nedir?

  Amerika Birleşik Devletleri’nde Work and Study program farklı şekilde yapılıyor. Programın adı “Amerika’da maaşlı turizm ve gastronomi stajı” olarak geçiyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 5:22 p.m.
  Türkiye'de Üniversite Okurken,Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

  Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı? Sorusu ülkemizde eğitim gören ve hayatını, kariyerini yurt dışında ki imkânlar doğrultusunda şekillendirmek isteyen tüm öğrencilerin ortak noktası diyebiliriz. Özellikle denklik ve sınav durumları bu konuda ön plana çıkarken, öğlencilerin tercih edecekleri üniversitelerinde kendi bünyelerinde ki işleyişleri temel faktörleri belirler nitelikte. Global Vizyon olarak sizler için hem geçiş sürecini hem de olabilecek seçenekler dâhilinde ki periyodu kaleme aldık.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 5:14 p.m.
  Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilgiler

  Yurtdışında eğitim almak isteyen her kesimden öğrenci için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ilgi çekidir. Bu enstitü hakkında bilgiler bu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Global Vizyon olarak bu enstitü hakkındaki soru işaretlerini gidermeye ve ülkenin yaşama standartları, konumu ve eğitimi hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bu bilgi aktarımına üniversiteyi tanıyarak başlamakta fayda vardır. Üniversite Cambridge’de 1861 yılında kurulmuştur. 1865 yılında ise ilk öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren yaptığı tüm çalışmalarda daha iyi olmayı hedeflemektedir. Yaptığı çalışmalar nedeniyle bugün dünya çapında bir marka haline gelmiştir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 1:50 p.m.
  Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır

  Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır? Sorusu öğrencilerin dünya tarihini ve dünya kültürünü yakından görmek istemesiyle birebir orantılı doğar. Eğitim – öğretim hayatlarında farklı hayatlara temas ederek gerek kişisel gerekse uzmanlık alanlarında gelişim göstererek belirli periyotta hayat standartlarını yükseltmek isteyen her öğrencinin talebi Schengen vizesi ile hayatına yepyeni bir soluk kazandırmak. Global Vizyon olarak Schengen vizesi alma sürecine geçmeden önce, Schengen vizesinin ne olduğuna dair kısa bir dipnot ile başlayalım istedik.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 1:28 p.m.
  Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı

  Avusturalya çıplak ayaklı aborjinler ülkesi olarak bilinmektedir. Renkli bir kıta olan Avustralya güneyde yer almaktadır. Bu ülkenin sahip oldukları eğitim fırsatları, doğal güzellikleri dünyanın pek çok bölgesinden insanlara çekice gelmektedir. Öğrenciler tarafından tercih edilmesi her geçen gün artmaktadır. Avusturalya kanguruları ve çılgın sörfçüleri de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Çağdaş ve modern eğitim sistemine sahip olması nedeniyle yabancı öğrenci kabulü sürekli artmaya devam etmektedir. Bu güzel ülkeye gelen öğrencilerin kafalarındaki bazı soruları cevaplamak gerekmektedir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:26 p.m.
  İrlanda Work and Study vize şartları nedir?

  Global Vizyon Yurt Dışı Eğitim olarak İrlanda’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin başvurularını gerçekleştiriyoruz. Önceki adı GNIB, yeni adı Irish Residence Permit olan İrlanda Oturum İzni başvurusu randevusu almak için öğrencilere yardımcı oluyor ve asıl çalışma izni sayılan PPS başvurusu için öğrencileri yönlendiriyoruz.

  Devamı
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım