Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Kolej Kalitesinde Dil Eğitimi Almak İsteyenler İçin En Doğru Adres!

Londra’da Yüksek Kaliteli ve Güvenilir Dil Eğitimi David Game College Dil Okulu

David Game College & Kensington Academy Of English

Londra’da dil eğitimi alabileceğiniz pek çok dil okulu bulunmakta… Önemli olan nokta bu dil okulları içerisinden en kaliteli eğitim vereni ve sizin için doğru olanı seçebilmekte. Bu yüzden okulunuza karar vermeden önce sıkı bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Gerek bizim yazdığımız içeriklerden gerek Global Vizyon danışmanlarından aldığınız bilgilerle kendiniz için en doğru kararı vermeye çalışın. Soru sormaktan çekinmeyin, araştırma yapmaktan yorulmayın. Hayatınızda belki de sadece bir kez deneyimleyeceğiniz yurtdışında dil eğitiminden mümkün olduğunca çok fayda sağlayarak dönmeyi amaçlayın. Şimdi biz size elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce ziyaret ettiğimiz okulları anlatacağız. Ve ilk durağımız oldukça ‘cool’ bir isme sahip olan okulumuz; David Game College & Kensington Academy of English!

Londra’da Yüksek Kaliteli ve Güvenilir Dil Eğitimi

Kensington Academy of English (KAE) David College bünyesinde, 1978’den bu yana eğitim veren bir dil okulu. Dil okulunun İngiliz eğitim anlayışını benimseyen bir koleje bağlı olarak eğitim vermesi eğitim kalitesini artırıyor. British Council tarafından akredite edilmiş okulda her seviyede eğitim veriliyor. KAE’ye yaptığımız ziyarette yönetim ve eğitmen kadrosuyla tanışma imkânı da bulduk. Her biri oldukça deneyimli olan eğitmenler; derslerini merak uyandırıcı ve eğlenceli bir şekilde işlemeye özen gösterdiklerinin altını çizdi. Ders başlangıçlarında öğrenci gruplarının ilgi alanlarına göre anahtar başlıklar belirleyen eğitmenler bu sayede öğrencilerin derse odaklanmasını sağladıklarını söylüyor KAE’de diğer dil okullarından farklı olarak ders saatleri uzun… Genellikle 10-15 dakika ders arası yapan dil okullarıyla aynı anlayışta olmayan okulda dersler 1 veya sınıfın durumuna göre 1 buçuk saat sürebiliyor. Eğitim süresini mümkün olduğunca uzatmaya çalıştıklarının altını çizen okul derslerin keyifle işlendiği takdirde sıkıcı olmayacağını da belirtiyor. Sınıf mevcutları bilinçli olarak az sayıda tutulduğundan eğitmenler öğrencilerle yakinen ilgilenebiliyor. Böylece öğrenciyi yakından tanıyan eğitmen, onun dikkatini çekecek konular açarak, ilgisini canlı tutabiliyor. Okulda; Genel İngilizce, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi, Trnitiy ISE Sınav Hazırlık, Cambridge Sınav Hazırlık, 30 yaş ve üzeri için İngilizce, İngilizce Öğretmenleri için Yenilenme Kursları bulunmaktadır. En çok ilgiyi Genel İngilizce ve IELTS Sınav Hazırlık kursları görmektedir.

Londra Zone 1’de Eğitim Alarak, Sosyal Hayata Karışın

Okul; David College bünyesinde olduğundan kendine ait bir eğitim binası bulunmaktadır. Güzel binada eğitim veren okul Londra’nın tam merkezindedir. Londra merkezi 6 bölgeye ayrılmış durumdadır. Bu bölgeleri dışa doğru uzanan halkalar şeklinde düşünebilirsiniz. Zone 1 olarak gösterilen bölge şehrin tam merkezidir. Londra’nın turistik ve tarihi yerlerinin hemen hemen hepsi Zone1 adı verilen bölgede bulunmaktadır. Bu bilgiyi size aktarmamızın nedeni okulun nerede bulunduğunu tam olarak anlayabilmeniz için… Kensington Academy of English tam Zone1’in içerisinde bulunmaktadır. Okulun bu bölgede bulunması aktif sosyal hayatın içerisinde olacağınızı ve ulaşım kolaylığına sahip olacağınızı gösterir. Zone 1’de Nothing Hilll Gate metro istasyonunun yakınında bulunan okula hızlı ve kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Okul aynı zamanda Hyde Park ve Holland Park gibi ünlü parklara da kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Bu sayede ders aralarında bu eşsiz parklarda arkadaşlarınızla ya da yalnız başınıza keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çimlere uzanıp bir kitap okumak veya sadece çevredeki insanları izlemek bile gününüzü güzelleştirecek… Okul öğrencilerin sosyal hayata karışıp, İngilizceyi günlük olarak da kullanabilmesi için onları cesaretlendiriyor. Bu sebeple pek çok aktivite düzenliyor. Haftalık aktivite programları yapan okulda öğrenciler haftada 2 kez bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabiliyor. Örneğin Brick Lane gezisi, Hampton Court Place gezisi, Hampstead yürüyüşü, National Portrait Gallery ziyareti, Tower Hill yürüyüşü seçeneklerinden 2 tanesini seçerek o hafta ücretsiz olarak bunlara katılabiliyorsunuz. Etkinlikler her hafta değişiyor bu yüzden kaldığınız süre boyunca arkadaşlarınızla ve eğitmenlerinizle keyifli aktivitelere katılma şansı yakalıyorsunuz. Sadece okulun konumu bile sizin için oldukça olumlu… Merkez Londra’da bulunan okul; iş ve bankacılık dünyasının da kalbinin attığı bir yerde. Bu da ikonik binaların, restore edilmiş binaların içerisinde bulunmayı ve ulaşım kolaylığını da beraberinde getiriyor. Bu civarda eğitim alan bir öğrencinin sosyalleşmemesi bize pek mümkün gözükmedi… unutmayın ne kadar sosyalsiniz İngilizcenizi o kadar hızlı geliştirirsiniz.

Londra’da Uygun Fiyatlı Konaklama

Londra’nın merkezinde bulunan bir okulun konaklamasının uygun fiyatlı olması büyük bir şans. İngiltere’de ve özellikle Londra’da uygun fiyatlı eğitim arayanların gözlerinin parlamasını sağlayacak bu okulda aile yanı ve yurt konaklaması tercih edebiliyorsunuz. Yurt konaklaması: KAE’nin size önerdiği yurdu okula sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 18 yaşından büyüklerin konaklayabildiği yurtta tek kişilik konaklama tercih edebiliyorsunuz. Yemeklerinizi yapmanız için kullanabileceğiniz bir mutfak da mevcut. Aile Yanı Konaklama: 16 yaş ve üzerinin seçebileceği aile yanı konaklama seçeneğinde okula uzaklıklar değişebiliyor. Aile sıcaklığından kopmamak isteyenler tercih ettiği bu seçeneğin pek çok artısı da var. Ana dili İngilizce olanlarla sürekli konuşma imkânı, ev temizliğinin yapılması ve hazır ev yemekleri yemek başlıca artılardan.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım