Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Kişiselleştirilmiş Eğitim ve Özel İlgi İstiyorum Diyenler İçin İdeal Dil Okulu!

LSI Dil Okulları İngiltere Brighton’da Butik ve Kaliteli Eğitim

LSI Dil Okulu – Brighton

Daha butik bir okulda, özel ilgi alarak eğitim görmek istiyorum diyenler için LSI Brighton’u öneriyoruz. Uluslararası dil okulu zinciri olan LSI’ın Brighton şubesi; 15 kişilik 9 adet sınıftan oluşuyor ve bu sayede eğitmenler her öğrenciyle bire bir ilgilenme imkânı buluyor. Siz de kişiselleştirilmiş bir eğitim istiyorsanız LSI Brighton’ı incelemeye almanızı öneririz. Deniz kenarında, canlı ve hareketli bir şehir olan Brighton’un merkeze kıyasla daha sakin olan bir lokasyonunda bulunan LSI dil okulu; plaja ve Hove tren istasyonuna yürüyerek 5 dakika mesafede. Brighton’un seçkin bölgelerinden Hove’a oldukça yakın olan okul, güvenlik açısından sorunsuzdur. Okulun merkeze uzaklığını soracak olursanız otobüs veya trenle 10-15 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz. Okulun; Hove sahilinde bulunan keyifli restoran ve publara yakın olması nedeniyle kimi zaman şehir merkezine inmek bile istemeyeceksiniz.

Klasik İngiliz Tarzı Bir Binada Butik Eğitim

LSI dil okulu birbirine yürüyerek 10 dakika mesafede bulunan 2 binadan oluşuyor. Öğrencilerin kendilerini rahat hissetmeleri istendiğinden yaş gruplarına göre okullar ayrılmış. Binalardan birinde 12-16 yaş arası eğitim alırken, diğerinde 16 yaş ver üzeri eğitim alabiliyor. Her iki binada klasik İngiliz mimarisini yansıtıyor. Sınıfları ve boş vakit değerlendirme alanları yenilenen okul öğrencilere daha konforlu bir ortam sağlıyor.

Okul butik olmasına rağmen kuralları bulunuyor. Örneğin öğrencilerin derslere geç kalması yasak… Derse 10 dakika geç kalan öğrenci derse kabul edilmiyor. Bu yüzden öğrencilerin her biri okul kurallarına uyarak, derslerine düzenli devam ediyor. Bunun sonuçları da yapılan testlerde olumlu sonuçlar doğuruyor. Her kurun 9-10 hafta sürdüğü okulda her hafta değerlendirme testleri yapılıyor. Testlerin toplu incelenmesi sonunda, eğitmenlerin kararıyla öğrenci kur atlayabiliyor.

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Başlangıç İngilizcesi, TOEFL/TOEIC/IELTS Sınav Hazırlık, Cambridge Sınav Kursu gibi programlardan birini seçebilirsiniz.

LSI dil okulu fiyatları seçeceğiniz program ve eğitiminiz uzunluğuna göre değişmektedir…

Aktivitesi Bol, Samimi, Sıcak, Aile Sıcaklığında Bir Okul

Öğrenciler okula her Pazartesi başlayabiliyorlar. İlk gün seviye tespit sınavına girip hangi seviyede eğitim alacağı belirlenen öğrenciye oryantasyon turu düzenleniyor. Okul yönetimi; yeni gelen öğrenciye Brighton çevresini gezdiriyor, öğrencileri birbiriyle tanıştırıp, kaynaşmalarını sağlıyor, okul kuralları hakkında bilgi veriyor. Az öğrenciye sahip olan okulda eğitmenler, öğrencilerle birebir ilgilenme fırsatı buluyor. Öğrencilerin kendilerini iyi hissetmesi, İngiltere’nin keyfini çıkarması ve sosyal hayata karışabilmesi için geziler ve aktiviteler organize ediliyor. Okulda Türk öğrenci oranının %5 seviyesinde olması; Avusturya, İtalya, İsviçre gibi ülkelerden yoğun öğrenci olması bu okulda eğitim alan öğrencilerin farklı milletlerle kaynaşmalarını ve Türkçe konuşmaktan kaçınmalarını sağlıyor. Sosyalleşmek güzel… Tüm yazılarımızda vurgu yapıyoruz. Evet anladınız sosyalleşeceksiniz. Peki ama nasıl? Yukarıda da belirttiğimiz gibi okul bu konuda sizi yalnız bırakmayacak. LSI butik bir okul olduğundan öğrencilerin birbiri ile kaynaşmasına büyük önem veriyor. Bu sebeple toplu aktiviteler düzenliyor. Okul; çalışma kulübü, fil kulübü, karaoke gecesi, futbol müsabakaları, iskele çevresinde kürek yarışı gibi düzenlediği ücretsiz aktiviteler ile öğrencilere etkinlik alternatifleri sunuyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin Brighton çevresini gezmesi ve farkındalık kazanması için; Londra, Bath, Stonehenge, Cambridge ve Liverpool gibi şehir dışı turlar düzenleniyor.

Aile Yanı mı Yurt mu?

Eğer okul incelemelerini en başından beri okuyorsanız konaklama konusunda artık bir fikriniz oluşmuş demektir. Fakat okulları incelemeye henüz başladıysanız size küçük bilgilendirmeler yapalım. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için 2 tip konaklama ön plana çıkıyor. Biri aile yanı konaklama diğer ise yurt konaklaması…

Aile Yanı Konaklama

Eğitim için yurtdışına gidenlerin tercih ettiği konaklama tiplerinden biri olan aile yanı konaklamada, ev sıcaklığından uzak kalmazsınız. Yanında konaklayacağınız aileler, kurumlar tarafından özenli ve detaylı bir denetleme sonunda seçilir ve bu denetleme öğrenci aile yanında kaldığı süre zarfında da devam eder. Genellikle çocuklu aileler ve emekli çiftler kapılarını sizler için açmaktadır. Güvenilir ve sıcakkanlı ailelerin yurtdışından gelen öğrenciler için kapılarını açtığı konaklama şeklinde, mutfak ve temizlik masrafı yapmanıza da gerek olmaz. Kalacağınız evlerde kendinize ait temiz ve rahat bir odanız olacaktır. Ev temizliği düzenli olarak yapılacaktır. Aile yanı konaklamada en büyük handikap; ailelerin çok azının okula yürüme mesafesinde bulunması. Aile yanı evlerin büyük çoğunluğu; otobüsle, maksimum 30 dakikalık mesafede bulunuyor. Bu nokta gelir gider hesabı yapıp, seçimi yapmak size kalıyor.

Yurt Konaklaması

LSI Brighton; öğrencilere okula sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bir yurtta konaklama imkânı sunuyor. Yurt da okul gibi butik bir anlayışa sahip. 7 odası bulunan yurdun yanı sıra 15 odası bulunan başka bir yurt daha bulunuyor. Öğrenciler döneme göre bu iki yurt arasında seçim yapabiliyorlar. Yurtlar bir öğrencinin ihtiyacı olabilecek detaylar düşünülerek hazırlanmış.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım