Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

King’s School

King’s School

Cambridge şehrine çok yakın konumdaki 1000 yıllık tarihe geçmişe sahip bu güzel bir karma yatılı okul; King’s Ely, Cambridgeshire bölgesindedir. Kabul şartı olarak, IELTS 5.5 ister, ancak yine de bütün yatılı okullarımızda olduğu gibi ESL hazırlık vardır. Herhangi bir din etkisi olmayan okul STEM ve lisan derslerinde oldukça iyidir. Yaşları 1-18 arasında değişen yaklaşık 1000 öğrencinin öğrenim gördüğü Kings Ely’de 7 yaşından itibaren yatılı öğrenci bulunmaktadır. 2017 yılında öğrencilerinin %90’si ilk üniversite tercihlerine yerleştirilmiştir.

Eğitim Programları

GCSE

The General Certificate of Secondary Education (GCSE) İngiltere eğitim sisteminde hem yurtdışından öğrencilerin hem de İngiltere vatandaşlarının girdiği 14- 16 yaşları arasındaki öğrencilerin yeterliliğini belgeleyen bir kalifikasyondur. Öğrenci, devletin zorunlu kıldığı eğitimi tamamladığına dair GCSE sınavına girmelidir.

A LEVEL

A level ( Advanced level ) geleneksel İngiliz eğitim sistemi kapsamında lise eğitimin son iki senesine verilen isimdir. Öğrenciler lisans eğitimlerinde okumak istedikleri alana göre 3 veya 4 ana ders seçerek 2 yıl boyunca bu alanlarda derinlemesine eğitim görmekte ve 2 yılın sonunda ulusal A-LEVEL sınavlarına girmektedirler. 

Genel Bilgiler

Yaş aralığı : 14 - 18

Lokasyon

Okul İngiltere’nin Cambridge şehrinde yer almaktadır.

Başlangıç Tarihleri

  • Eylül

Hizmetler

  • Yatılı Eğitim verilmektedir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım