Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

İster Üniversite Kampüsünde İster Hollywood'un Kalbinde Eğitim Alın!

Amerika Los Angeles’ta Butik ve Kaliteli İngilizce Dil Eğitimi King’s Education Dil Okulu

King’s Education Dil Okulu – Los Angeles

Amerika’daki dil okullarını incelemeye aldığımız bu gezimizin Los Angeles durağındaki son okulundayız. Adını daha öncede duymuş olmanız mümkün olan King’s Education’dayız… Los Angeles sınırları içerisinde 2 farklı kampüse sahip olan okul, dil okulları içerisinde iddialı olanlardan bir tanesi… Gelin okulu şöyle bir gezelim ve tanıyalım…

Üniversite Kampüsü İçerisinde mi Eğitim Almak İstersiniz Hollywood’un Kalbinde mi?

Başlıkta sorduğumuz sorunun kaynağı King’s Education’ın; Los Angeles sınırları içerisinde 2 farklı kampüse sahip olması. Eşi benzeri olmayan bu şehrin her bir köşesi birbirinden çekici olduğundan karar vermekte zorlanacağınız kesin. Biz size her iki kampüsü güzelce anlatalım da karar vermesi size kalsın…

Okulun Hollywood’un tam kalbinde yer alan kampüsü; sonsuz güneş ışığıyla içinizi ısıtıp, rahat yaşam tarzıyla size büyük konfor sağlayacaktır. Ünlüler Bulvarına 3 dakika mesafede bulunan okul; sizi hareketli bir hayatın içerisinde adapte etmemesi mümkün değil. Okuldan çıktığınız anda kendinizi yaşayan bir şehrin içinde bulacaksınız. Bu da size bolca sosyalleşme imkânı sağlayacak.

Okulun Marymount kampüsü ise akademik bir ortam arayanlar için ilgi çekici olacaktır. Çünkü okul; Marymount California Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alıyor. Okul; Pasifik Okyanusu ve Catalina Adası’nın muhteşem manzarasına sahip olan Palos Verdes tepelerinde bulunmaktadır. Böylesi güzel bir manzaraya sahip okulda eğitim almak büyük bir ayrıcalık olacaktır diye düşünüyoruz. Şehri hayatını sevip ama o kadar da içinde olmayayım diyorsanız Marymount kampüsü size şehre hem yakın hem uzak olma imkânı verecek.

Bir İngiliz okulu olan King’s Education; iyi bir İngilizce öğretmenin yanı sıra öğrencilerinin gelecekteki duruşlarını ve seçimlerini de iyi yönde etkilemek istiyor. Okul yönetimiyle yaptığımız görüşmelerde öğrencilerinin yeni bilgiler ve beceriler edinmesini, edindikleri bu beceriler ile eğitim ve kariyerlerinde bir adım öne çıkarmasını hedeflediklerini söylediler. Öğrencilerin kendilerindeki gelişimi fark ederek, özgüvenli ve azimli bir kariyer ve eğitim planlaması yapmalarına imkân sağlamak istediklerinin altını çizdiler. Ve en içimizi ısıtan da öğrencilerinin aldıkları eğitim sonucu ülkeden ayrılırken uzun süreli unutulmayacak hatıralar ve kişisel gelişimle ülkelerine dönmelerini amaçlamaları oldu… 

Okul; Yoğun İngilizce, Cambridge Sınav Hazırlık, TOEFL Sınav Hazırlık, Lisans ve Yüksek Lisans Hazırlık alanlarında programlar açıyor. Okul, Hollywood’un kalbinde bulunan kampüsüyle öğrencileri hareketli bir sosyal hayatın içerisine sokuyor. Sunset Bulvarı’nın hemen yanında yer alan okul, kısa sürece önce yenilenen oldukça şık bir bina olduğundan sadece okulda geçirdiğiniz zamanda bile kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Okulun Hollywood kampüsü de Marymounth kampüsü de şık ve modern binalardır. Böylesine ferah ortamlarda eğitim almak bile öğrenciler için mutluluk verici olacaktır diye düşünüyoruz.

Yurdunuzdan okula giderken ya da okuldan yurda dönerken dünyaca ünlü bir ismi görmek sıradanlaşabiliyor. Yerel bir kahvede kahvenizi içerken içeriye hayranı olduğunuz ünlünün girmemesi işten bile değil…

Amerika’nın en kalabalık ikinci şehri, dünyanın en büyük 5 şehrinden biri hakkında konuştuğumuzu unutmayın! Burada yapabileceklerinizin sınırı yok… Şehirde bitmek bilmeyen geziler yapabilir, spor yapmayı seviyorsanız sörf gibi farklı alanlarda kendinizi geliştirebilir, sinema sanatını inceleyebilir, müzeleri gezebilir, Pasifik Okyanusu kıyılarından uzakları seyre dalabilir, lüks restoranlarda yiyip içebilir, anlayacağınız bir sürü şey yapabilirsiniz.

Okulun öğrenciler için düzenlediği etkinliklere de değinmeden geçemeyeceğiz. Kings Education öğrencilerinin sosyalleşmesine önem veren bir okul olduğundan sürekli yeni aktivite planları yapmakta. Pizza partileri, sinema geceleri, plajda voleybol ve sörf etkinlikleri, özel yoga saatleri gibi geliştirici ve eğlendirici etkinliklerde yeni arkadaşlıklar kurma ve yeni çevreler edinme fırsatı buluyorsunuz.

Konaklama

Okul; yurt ve aile yanı konaklama sunuyor. Okulun Marymount’daki şubesi öğrencilere yurt konaklaması öneriyor. Marymount California University içerisinde bulunan dil okulunun yurdu okula çok yakın bir mesafededir. Öğrenciler yolda vakit harcamadan okullarına varabilir.

Okulun Hollywood’daki şubesinde ise aile yanı ve yurt konaklaması sunuluyor. Aile yanı konaklamalar okula 45-55 dakika mesafede bulunmaktadır. Aileler okul tarafından özenle seçilir ve denetlenir. Aile yanı konaklamada Amerikan kültürünü yakından tanıma ve bolca İngilizce pratiği yapma imkânı bulursunuz. Yurt konaklaması tercih ederseniz de çok konforlu odalarda, kendi yaşıtlarınızla eğlenip, dostluklar kurarak vakit geçirebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım