Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

İlgi Çekici Eğitim Metotlarıyla Kısa Sürede İlerleme Vaad Eden Okul...

Amerika San Diego’da Kaliteli ve Güvenilir İngilizce Dil Eğitiminin Adresi Kaplan Dil Kursları !

Kaplan International – San Diego

Amerika’daki dil okullarını gezdiğimiz turumuzda San Diego’dayız. San Diego’da size tanıtmak istediğimiz bir diğer dil okulu Kaplan International. Dünya çapında bir zincir okul olan Kaplan International kaliteli eğitimi ile tüm dünyada saygın bir kuruluştur. Bu okulda eğitim almak size büyük fayda sağlayacaktır.

Kaplan International’ı; bu okulda eğitim alan Evrim’den dinleyelim isterseniz… İyi okumalar dileriz…

Deneyimli Eğitmen Kadrosu ve İlgi Çekici Eğitim Metotları ile Kısa Sürede İlerleme Gösterin

Daha önce San Diego’da dil kursuna giden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu şehri seçtim. Şehir hem güvenli hem de ortalama yaşam giderlerine sahip olduğundan benim ve ailem için cazip oldu. Kaplan International’ı seçme hikayemde ise Global Vizyon danışmanlarının etkisi vardı. Kendimden, almak istediğim eğitimden, kariyer planlarımdan bahsedince önümüze 3-4 okul çıktı. İhtiyaç ve isteklerime bakıp Kaplan International’da karar kıldım. Okulda eğitim almaya başlayınca ne kadar doğru bir seçim olduğunu fark ettim. Derslerde biraz dikkat dağınıklığı yaşayan bir öğrenci olarak Kaplan International’da böyle bir sıkıntı yaşamadım. Çünkü öğretmenlerimiz o kadar güzel konular açıyor ve konuşmanın içerisine öyle bir çekiyorlardı ki bizi dersten kopmam imkansızdı. Zaten Global Vizyon danışmanlarıyla görüştüğümde bu yönümden bahsedince beni Kaplan International’a yönlendirmişlerdir. Sonra okul hakkında da araştırma yapmaya başlayınca eğitim sistemlerinin öğrencinin ilgisini derste tutmaya yönelik taktikler içerdiğini gördüm.

Okulun eğitim sistemi hakkında biraz bilgi vereyim… Kaplan International’ın kendine has bir eğitim sistemi var. Sistem; hızlı ve kesin çözümler bulmak üzerine kurulu. Zaten Kaplan’ın tüm dünyada yaygın olmasının nedenlerinden biri kendilerine has eğitim sistemleri… Kısa sürede hızlı ve etkili bir ilerleme sağlanan eğitim sisteminde zorlanmadan ve keyifle hızlı bir gelişme gösterebiliyor.

Peki bu keyifli ve hızlı ilerleme nasıl kaydediliyor diye soracak olursanız kısaca şöyle… Gelişmiş K+ adı verilen eğitim sisteminin Knotes, Ktools, Kextra, Kclubs adlı 4 temel noktası bulunuyor. Tüm bu noktalar; öğrencinin sosyal yaşama adapte olacak İngilizce seviyesine bir an önce ulaşmasını amaçlıyor. Örneğin; kilit ve güncel olaylara dayanarak hazırlanan ders kitapları sayesinde öğrenci; Grammer ile boğuşmadan, sokağa çıktığı anda ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurabilecek temel konuşmaları öğreniyor. Çünkü kitaplarda Grammer yapıları günlük hayatın içinden konuşmalarla öğretiliyor. Öğrenci; Grammer kalıplarını öğrenirken aslında günlük hayattaki sohbetlere de kendini hazırlamış oluyor. İşte bu metot dersten kopmanızı da engelliyor. Çünkü eğitmenler sınıfı analiz edip, sınıf genelinin üzerinde konuşacağı konu başlıklarını açıyor… Derslerde benim en çok sevdiğim nokta bu oldu. Hani ortaokuldaki İngilizce kitaplarındaki anlamsız diyalogları kurmanıza gerek kalmıyor. Günlük hoşlandığınız konulardan konuşabiliyorsunuz.

Okulda düzenli olarak yapılan değerlendirme testleri ve görüşmelerle, gösterdiğiniz ilerleme inceleniyor ve uygun görülürseniz bir üst kura geçiriliyorsunuz.

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Yıl İngilizcesi, İş İngilizcesi, TOEFL Sınav Hazırlık programlarında eğitimler sunuluyor. Kariyerine yoğunlaşmak isteyenler için İş İngilizcesi hızlı sonuçlar yaratabiliyor. San Diego’da öğrenci olmak hayatım boyunca anlatacağım deneyimlerimden biri olacak sanırım… Orada kurduğum dostluklar, gezdiğim yerlerdeki anılarım, oradaki keyifli hayat tarzını yaşayabilmem, insanların neşeli ve rahat tavırlarını içselleştirmem, kendi ülkemizden başka şekilde yaşama imkânı olduğu görmem, hayatın ne kadar değerli olduğu fark etmem… gibi bir sürü San Diego’nun bana hediyesi oldu…

San Diego’da neler yapabilirim diye düşündüğünüzü biliyorum… Bir sürü şey yapabilirsiniz. Hele bir de arkadaş çevreni oluştukça çok güzel etkinlikler yapabilirsiniz. Festivallere katılabilir, şehrin tarihi Gaslamp bölgesinde yiyip, içip, eğlenebilirsiniz… Bu şehirde; Kaliforniya yaşam tarzı nasılmış göreceksiniz. O rahat ve keyifli kültürü hissedeceksiniz. Sahillerin, plajların tadını çıkarabileceksiniz. Sahilde karşınıza çıkan fok balıkları ve deniz aslanlarına hayranlıkla bakacaksınız.

Çekinirim kendi başıma tüm bunları yapamam derseniz okul bu konuda size yardımcı oluyor. Okul düzenlediği etkinliklerle sizi sürekli olarak sosyalleşmeye yönlendiriyor. Zaten okulun merkezi bir noktada olması, plajlara 5 dakika yürüme mesafesinde bulunması sosyal hayatın içine karışmanızı da sağlıyor. Okulun hemen yanında bulunan otobüs ve tramvay durağı gitmek istediğiniz yerlere hızlıca erişmenizi dağlıyor.

Konaklama

Okul; yurt ve aile yanı konaklama imkânı sunuyor. Yurt konaklamasını tercih ettim. Yurdumda yüzme havuzu ve tenis kortu bile bulunuyordu. Tabi itiraf etmeliyim ki fiyatı diğerlerine göre biraz daha yüksekti… Ben çok konforlu bir yurt deneyimi yaşadım. İngilizce pratiği yapıp, arkadaş edinmek için paylaşımlı oda tercih ettim. Oda arkadaşımla çok güzel bir dostluk kurduk, hala görüşmeye devam ediyoruz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım