Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Greenwich’ten Sadece Başlangıç Meridyeninin Geçtiğini Düşünüyorsanız Yanılıyorsunuz…

İngiltere’nin En Popüler Okullarından Biri

İngiltere’de eğitim almak isteyenlerin ilk şehir tercihi Londra oluyor. Londra’da dil okulu bakan öğrenciler büyük çoğunluğu güvenli bir bölgede eğitim almak isterken, şehir hayatına da arzu ettikleri zaman ulaşabilir olmayı tercih ediyor. Londra’nın en yeşil yerlerinden biri olan Greenwich’te bulunan Oxford International öğrencilerin tercih noktalarından oluyor. Londra merkeze 20 dakikalık bir mesafede olan okul Greenwich bölgesinin en huzurlu noktalarından birine konumlanarak öğrencilere istedikleri tüm imkanları sunuyor. Arkadaş canlısı, destekleyici ve deneyimli bir eğitmen kadrosuna sahip olan okul öğrencilerin oryantasyon sürecine yardımcı oluyor. Okul ziyaretimizde öğrenciler sohbet etme imkânı bulduk. Bu sohbetlerde öğrenciler; eğitmenlerinin ve yönetim kadrosunu kendilerine ne kadar destek olduğunu üstüne basarak belirttiler. Geçtiğimiz yıllarda yenilendiğini öğrendiğimiz okul pek çok teknolojik imkana sahip. Aydınlık sınıflarda yapılan dersler öğrencilerinin keyifli bir ortamda eğitim almasını sağlıyor. Okulun genel atmosferi rahat ve arkadaş canlısı. Bizce gerek lokasyonu gerek eğitim kalitesi gerek atmosferiyle bu okulu tercih ettiğiniz için pişman olmazsınız. Okul; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi IELTS Sınav Hazırlık, Cambridge Sınav Hazırlık, Teacher Training programlarında eğitimler sunmaktadır.

İngiltere’nin En Popüler Okullarından Biri Oxford International Dil Okulu

Oxford International Dil Okulu – Londra

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler için önereceğimiz diğer bir dil okulu Oxford International olacak. Londra’nın en güzel ve tarihi bölgelerinden biri olan Greenwich’te bulunan dil okulu; öğrencilerine yüksek standartlarda eğitim sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yenilenen okul binası son teknolojik imkanlarla donatılmıştır. Bu da öğrencilerin keyifli bir ortamda, bilgiye kolay ulaşım imkanıyla eğitim almasını sağlar. Tatlı bir kasaba havasında olan Greenwich’ten Londra merkeze 20 dakikada, London Bridge’e 15 dakikada trenle ulaşmak mümkündür. Bu ulaşım kolaylığı güvenli bir muhitte okuyup yaşarken, şehir hayatına hızlıca ulaşım imkânı sağlamaktadır. Bu sebeple Oxford International dil okulu Londra eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Greenwich’te Ne Yapılır?

İngiltere’deki dil okullarının öğrencilerinin sosyalleşmesi için büyük çaba sarf ettiğini artık anlamışsınızdır diye düşünüyoruz. Bu sosyalleşme öğrencilerin öğrendikleri İngilizceyi günlük hayata taşımasına olanak sağladığından oldukça önemlidir. Okullar bu konuda öğrencilere destek olmak için hem lokasyonlarını dikkatlice seçerler hem de yaptıkları gezi ve etkinlik programlarıyla öğrenciler için alternatifler oluştururlar. Bahsettiğimiz gibi Oxford International’da bu sosyalleşmeye önem veren okullardandır. National Maritime Museum, Zero Meridian Line (Sıfırıncı Meridyen) ve Old Royal Naval College’a yakın olan okul aynı zamanda sayısız kafe, mağaza ve restorana da yürüme mesafesinde… Bu yakınlık ders aralarında ve boş zamanlarınızda keyifli vakit geçirmenize imkân sağlayacaktır. Ayrıca okul öğrencileri için; Notting Hill, Madame Tussauds, Victoria & Albert ve Bilim Müzesi turlar düzenlenmektedir. Öğrencilerinin İngiltere’nin başka şehirlerini de gezmesini isteyen okul; Oxford, Cambridge Brighton ve Stonehenge’e günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Greenwich’te Gezilecek Yerler

  • Kraliyet Rasathanesi ve Greenwich Parkı: Burada başlangıç meridyeninin temsili bir çizgisi bulunuyor. Burada güzel bir fotoğraf çektirmeden olmaz diye düşünüyoruz.
  • Cutty Sark Gemisi: Tarihi bir yelkenli olan Cutty Sark döneminin en hızlılarındandır. 2007’de eğır hasar gören gemi restore edilerek ziyarete açılmıştır.
  • Greenwich Market: Pek çok restoran ve alışveriş yapılacak mağazanın bulunduğu bu bölgede keyifli vakit geçireceksiniz.
  • Eski Kraliyet Donanması Koleji ve Denizcilik Müzesi: İngiltere ve dünya denizciliğine dair tarihi eserlerin sergilendiği müzeyi ziyaret etmenizi öneririz.

Greenwich’de Konaklama

Aile yanı ve yurt konaklaması yapabiliyorsunuz. Yurtlar ve aile yanı konaklama yapılacak evler okula maksimum 30 dakika mesafede bulunuyor. Okul öğrenci evi seçeneği sunmuyor. Daha detaylı bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşmenizi öneririz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım