Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Filmlerden Aşina Olduğunuz Manhattan'da Eğitim Almak İstemez misiniz?

Konaklama

Okul aile yanı ve yurt konaklaması sunmaktadır. Aile yanı ve yurt konaklamasında tek kişilik ya da çift kişilik oda seçme hakkınız bulunmaktadır. Aile yanı konaklamayı Amerikan aile yapısını yakından göreyim, ana dili İngilizce olan insanlarla sürekli sohbet halinde olabileyim, biraz da rahatıma düşkünüm derseniz öneririm. Bunun yanı sıra yurt konaklaması da çeşitli milletlerde arkadaş edinmenizi sağladığından bambaşka bir deneyim oluyor. Yurt konaklaması; işlerimi kendi başıma halledebilmem, sosyalleşip, farklı milletlerden insanlarla konuşabilmek noktalarında beni çok geliştirdi. Okulun sunduğu yurtlar çok konforlu ve düzenli.

New York’ta Manhattan’ın Merkezinde İngilizce Dil Eğitimi için Adresiniz EC English Dil Okulları

Ec English – New York

Amerika’da dil eğitimi almak isteyenler için New York’taki dil okullarını incelemeye devam ediyoruz. Sırada dünya çapında bilinen EC English zincir okulları bulunuyor.

New York’taki EC English dil okulunda eğitim alan arkadaşımız Kübra’nın gözünden okulu ve şehri tanıtmaya başlıyoruz.

Heyecan Verici Manhattan’ın Merkezinde Bir Okulda Eğitim Almak İstiyorsanız: EC English

Amerika’da dil eğitimi almaya karar verdiğimde aklıma gelen ilk şehir New York oldu. New York’un hareketli hayatı her zaman ilgimi çekmişti. Bu yüzden New York’ta dil kursuna gitme kararımı kısa sürede verdim. Kültür sanatta, finansta, modada dünyaya yön veren New York’un beni pek çok alanda geliştireceğini düşündüğüm için bu şehri seçtim ve şimdi iyi ki diyorum… Yurtdışında bir dil okulunda dil öğrenirken kazanılan özgüvene ve vizyonel gelişime paha biçilebileceğini zannetmiyorum.

Biraz EC English’ten bahsetmem gerekirse bu okul tüm dünyada bilinen zincir bir dil okulu. Eğitim kalitesi oldukça yüksek ve kendi eğitim metotları var. Okulun en önemli özelliği dünya çapındaki tüm okullarında aynı standardı yakalamaları ve bu nedenle pek çok ödüle layık görülmeleri. 30 yıllık eğitim geçmişine sahip olan okul; birbiriyle iç içe geçmiş, iletişime dayalı ve kişiye özel oluşturulan ders planlarıyla öğrencinin istediği sonuca ulaşmasını sağlıyor. Eğitimdeki yaklaşımlarını okul yetkililerinin ağzından size iletirsem; “EC’nin hedefi basit. Biz öğrencilerimizi, seçtikleri İngilizce seviyesine ulaştırmayı hedefleriz. Arzu edilen seviyeye ulaşmak için gerekli olan eğitimi, eğitim çevresini ve sosyal programları sağlarız. Öğrenci; kişiselleştirilmiş eğitim programınıza sadık kaldığı takdirde İngilizcesi kesinlikle gelişecektir. Bu bizim öğrencilerimize verdiğimiz sözdür.”diyorlar.

EC English’de her öğrencinin eğitimi boyunca 2 eğitmeni oluyor. Bu eğitmenler; öğrencilerin gelişme göstermesi için gerekli olan ihtiyaçlarını gözlemliyor ve süreci işletebilmek, sorunları çözebilmek için çözüm önerileri sunuyor. Okul diğer okullarda olmayan “Net Promoter Score(NPS)” adlı bir sistem kullanıyor. Bu sistem; derslerde işlenen bir konu, öğrenci tarafından mükemmellik seviyesinde anlaşılmadıysa bunu tespit edip hızlı ve kalıcı bir şekilde düzeltilmesini sağlıyor. EC’nin profesör, yazar ve eğitim uzmanları tarafından oluşan ekibi dünya üzerindeki tüm güncel öğrenme metotlarını takip ederek öğrencinin ihtiyaçlarını çözümlemek için kendini geliştiriyor. Okul, öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatta sohbet ederken rahat ve kendine güvenir bir şekilde konuşabilmesi için ücretsiz konuşma sınıfları açıyor ve öğrencilerin sosyal hayata karışması için de okul dışı etkinlikler düzenliyor.

EC English’de 1 kur/seviye 12 haftada tamamlanıyor. Her 6 haftada bir öğrenciler değerlendirme testine giriyor. Değerlendirme testlerinin ortalaması ile öğrencilerin gelişim raporu hazırlanıyor. Bu rapora göre öğrencilerin seviye atlayıp atlamayacaklarına karar veriliyor.

Okulda; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Şehirde İngilizce, Akademik Yıl İngilizcesi, Cambridge Sınav Hazırlık, TOEFL Sınav Hazırlık gibi programlar açılmaktadır. Okul; Genel İngilizce ve TOEFL Sınav Hazırlık programlarında sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca iş hayatı profesyonelleri için sunduğu Global Career ve İş İngilizcesi kursları da oldukça yoğun ilgi görmektedir. New York’ta sosyal hayat oldukça hareketli ve eğlenceli… Amerikan dizileri ve filmlerinden gördüğünüz hayatın içerisinde buluyorsunuz kendinizi. Tabi tüm hikâye kusursuz ilerlemiyor. Eğitim hayatım boyunca bir sürü aksilik ve karışıklık da yaşadım. Fakat kendi başıma çözdüğüm her sorun beni biraz daha güçlendirdi ve şimdi sahip olduğum kişiliğe ulaşmamı sağladı. Eskiden küçük sorunlarda moral bozup, yıkılırken artık düştüysem ayağa kalkıp tekrar savaşmam gerektiğiniz biliyorum. Sizce bunu öğrenmekten daha iyi bir gelişim olur mu?

EC English lokasyon olarak çok sevdiğim bir bölgede. 5. Cadde’ye, Empire State Binasına, Grand Central Tren İstasyonu’na yürüme mesafesinde olan okula giderken ve okuldan dönerken çok renkli görüntüleri görebiliyorsunuz. Şehrin o yoğun bölgesindeki insan kalabalığı, herkesin bir şeyleri yetiştirme telaşı, etrafınızda İngilizce konuşan binlerce insanın olması sizi sürekli motive ediyor. Bir zamanlar sizin geçtiğiniz yollardan geçen insanların şimdi hayatlarından memnun, başarılı insanlara dönüşmesi ‘ben de yapabilirim’ hissini veriyor.

Ben sosyalleşme konusunda çok sıkıntı çeken bir insan değilim… O yüzden bu konuda zorlandım diyemem. Zaten EC English Dil Okuluna gittiğinizde sıcak bir ortam var. Yönetim ve eğitmenler hem öğrencileri birbiriyle kaynaştırmak hem de sosyal hayata adapte edebilmek için çok uğraşıyor. Sizin çekingen bir tarafınız varsa kendinizi eğitmenlerinizin yönlendirmelerine bırakın. Düzenlenen etkinliklere katıldıkça çevreniz kısa sürede gelişecek… Okul; şehir yürüyüşleri, Bryant Park’ta piknikler, dans dersleri gibi etkinlikler düzenleyerek sizin sosyalleşmenizi ve farklı alanlarda gelişmenizi de sağlar. Okulun en dikkat çekici etkinlikleri; Coney adası turu, ‘Top of Rock’ turu ve New York gecelerine düzenledikleri turlardır. Bunun yanı sıra New York dışını da göreyim derseniz; Boston, Washington DC, Philadelphia ve Niagara Şelalelerine düzenlenen turlara katılabilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım