Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Dünyanın En İyi Üniversitesine Komşu Dil Okulunda Eğitim Almak Gelecek Planlarınızı Şekillendirebilir...

Amerika San Francisco’nun En Kaliteli Dil Okulu Kaplan International’da İngilizce Dil Eğitimi Alın !

Kaplan International Dil Okulu – San Francisco

Amerika’daki dil okullarını şehir şehir anlatmaya devam ediyoruz. Amerika’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan San Francisco’da tanıtacağımız bir diğer dil okulumuz Kaplan Berkeley. San Francisco’ya 20 dakika mesafede bulunan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden University of California’dan birkaç blok ötede bulunan dil okulu öğrencilerinin akademik başarısı yüksek bir bölgede eğitim almasını sağlıyor.

Haydi gelin Kaplan International’ın Berkeley şubesini yakından inceleyelim…

Akademik Başarısı Yüksek Bir Bölgede, Güven İçinde Eğitim Alın!

Berkeley; akademik bir atmosfere, bol yeşil alana ve öğrenciler için ideal topluma sahip olan bir bölgedir. Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Kaliforniya Üniversitesi’nin bu bölgede olması akademik havayı kuvvetlendirir. Şehir nüfusunun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturur. Bu sebeple bölgede güvenlik sıkıntısı yaşanmaz. Metropolden uzakta olması dolayısıyla da bölge güvenlikli ve öğrenciler için ideal bir alandır.

Böylesine kuvvetli bir akademik atmosfere sahip olan şehirde yer alan Kaplan International dil okulu öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Zaten dünya çapında bir zincir okul olan Kaplan International’ın eğitim kalitesi dünya çapında kabul görmektedir. Okul kendine has bir eğitim sistemiyle, öğrencilerine hızlı ve kesin çözümler yaratmakta. Kısa sürede hızlı ve etkili bir ilerleme sağlanan eğitim sistemi sayesinde zorlanmadan ve keyifle hızlı bir gelişme gösterebiliyor.

Bu ilerlemeyi sağlayan şey Kaplan International’ın eğitim metotları. Gelişmiş K+ adı verilen eğitim sisteminin Knotes, Ktools, Kextra, Kclubs adlı 4 temel noktası bulunuyor. Tüm bu noktalar; öğrencinin sosyal yaşama adapte olacak İngilizce seviyesine bir an önce ulaşmasını amaçlıyor. Örneğin; kilit ve güncel olaylara dayanarak hazırlanan ders kitapları sayesinde öğrenci; Grammer ile boğuşmadan, sokağa çıktığı anda ana dili İngilizce olanlarla iletişim kurabilecek temel konuşmaları öğreniyor. Çünkü kitaplarda Grammer yapıları günlük hayatın içinden konuşmalarla öğretiliyor. Öğrenci Grammer kalıplarını öğrenirken aslında günlük hayattaki sohbetlere de kendini hazırlamış oluyor.  

Okul yönetimi eğitmenlerinin kalitesine de büyük önem veriyor. Okuldaki tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ya da 6 ay ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunuyor. Bu da bu okulu seçen öğrencilerin nasıl bu kadar hızlı ve emin adımlarla ilerleme kaydettiklerini açıklıyor…

Okulda belirli periyodlarda yapılan değerlendirme testleri ve görüşmelerle, gösterdiğiniz ilerleme inceleniyor ve uygun görülürseniz bir üst kura geçiriliyorsunuz.

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Yıl İngilizcesi, TOEFL Sınav Hazırlık programlarında eğitimler sunuluyor. Kaplan Berkeley; genel İngilizce eğitiminin dışında GMAT, GRE gibi programlar da açmaktadır.

Okulun bir diğer özelliği ise 12-17 yaş arasındaki gençlere özel programlar da sunmasıdır. Bu yaştaki gençlerin eğitim alması için güvenlikli bir ortam sunan okul sıklıkla tercih edilmektedir.

Bir de Amerika’da üniversite eğitimi almayı düşünüyorsanız Kaplan International’ı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) ile partner üniversite ağları olan okul lisans ya da lisansüstü programlarına kayıt yaptırmanız için de hizmet sunar. Berkeley bol yeşil alana sahip, huzurlu ve güvenli bir şehir… Güzel mağazaları, barları, restoranları ile yaşayanlarına konforlu alanlar yaratan şehirde sıkıntısız bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz. Kaplan International’ın şehir merkezinde yer alan şubesi, Kaliforniya Üniversitesi’ne de yakındır. Berkeley BART istasyonu ve otobüs duraklarını okulun tam karşısında bulunması öğrencilerin ulaşım sıkıntısı yaşamamasını sağlar

Pek çok milletten kişinin yaşadığı Berkeley, çok kültürlü bir deneyim sunar. Bu güzel şehirde pek çok aktivite ve etkinliğe katılabilişiniz. Uzun bisiklet turları için ideal bir şehir olan Berkeley’de bisikletinizle gezerken ya da yürüyüş yaparken doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Dünyanın en saygın üniversitelerinden olan Kaliforniya Üniversitesi’nin okulunuza yakın bir mesafede olduğunu belirtmiştik… Evet biliyoruz herkes bu üniversitede eğitim alamayabilir fakat bu okulun havasını solumak da o kadar uzak değil. Size tavsiyemiz UC Berkeley turuna katılabilir ve herkese açık derslerden birine girebilirsiniz. Bu havayı solumak bile geleceğinizi şekillendirirken çok etkili oluyor. 

Eğer çabuk sosyalleşemeyen bir yapınız varsa okul size bu konuda yardımcı olacak. Hafta boyunca düzenlediği çeşitli aktivitelerle öğrencilerini kaynaştırmayı ve sosyalleştirmeyi hedefleyen okul bu konuda oldukça başarılı. Okul her hafta 5 etkinlik düzenliyor. Bunlardan elbet bir tanesi sizin için uygun olacaktır.

Şehirde başka ne yapabilirim derseniz Greenday ve AFI gibi grupların ilk defa sahne aldığı ve sonrada üne kavuştuğu 924 Gilman Club’da canlı müzik dinleyebilirsiniz. Sahilde uzun yürüyüşler yapabilir, sörf kursu alabilirsiniz. Şehrin yeşil alanlarında düzenlenen futbol müsabakalarına katılabilirsiniz. Kaliforniya mutfağının doğduğu yer olan Gourmet Ghetto’yu ziyaret edebilirsiniz. Claremont Kanyonu’nu ziyaret edip, büyüleyici manzara karşısında doğaya bir kez daha aşık olabilirsiniz. Bunlar da yetmezse 20 dakikada San Francisco’ya geçip bu şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Kaplan International – Berkeley yurt ve aile yanı konaklama sunmaktadır. Kendi ihtiyaçlarınıza göre bir tercih yapmanızı öneririz. Yurtlar da aile yanı konaklamalar da oldukça güvenilir ve konforludur. “Bireyselliğimin tadını çıkarayım, kendi sorumluluğumu alayım” derseniz yurt konaklamasını öneririz. “Yok ev konforundan uzak kalamam” derseniz aile yanı konaklama sizin için uygun olacaktır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım