Bize Ulaşın Duyurular
Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş
 • dil öğrenme

Dünyanın En İyi Üniversitesine Komşu Dil Okulunda Eğitim Almak Gelecek Planlarınızı Şekillendirebilir...

Amerika San Francisco’nun En Kaliteli Dil Okulu Kaplan International’da İngilizce Dil Eğitimi Alın !

Kaplan International Dil Okulu – San Francisco

Amerika’daki dil okullarını şehir şehir anlatmaya devam ediyoruz. Amerika’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan San Francisco’da tanıtacağımız bir diğer dil okulumuz Kaplan Berkeley. San Francisco’ya 20 dakika mesafede bulunan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden University of California’dan birkaç blok ötede bulunan dil okulu öğrencilerinin akademik başarısı yüksek bir bölgede eğitim almasını sağlıyor.

Haydi gelin Kaplan International’ın Berkeley şubesini yakından inceleyelim…

Akademik Başarısı Yüksek Bir Bölgede, Güven İçinde Eğitim Alın!

Berkeley; akademik bir atmosfere, bol yeşil alana ve öğrenciler için ideal topluma sahip olan bir bölgedir. Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Kaliforniya Üniversitesi’nin bu bölgede olması akademik havayı kuvvetlendirir. Şehir nüfusunun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturur. Bu sebeple bölgede güvenlik sıkıntısı yaşanmaz. Metropolden uzakta olması dolayısıyla da bölge güvenlikli ve öğrenciler için ideal bir alandır.

Böylesine kuvvetli bir akademik atmosfere sahip olan şehirde yer alan Kaplan International dil okulu öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Zaten dünya çapında bir zincir okul olan Kaplan International’ın eğitim kalitesi dünya çapında kabul görmektedir. Okul kendine has bir eğitim sistemiyle, öğrencilerine hızlı ve kesin çözümler yaratmakta. Kısa sürede hızlı ve etkili bir ilerleme sağlanan eğitim sistemi sayesinde zorlanmadan ve keyifle hızlı bir gelişme gösterebiliyor.

Bu ilerlemeyi sağlayan şey Kaplan International’ın eğitim metotları. Gelişmiş K+ adı verilen eğitim sisteminin Knotes, Ktools, Kextra, Kclubs adlı 4 temel noktası bulunuyor. Tüm bu noktalar; öğrencinin sosyal yaşama adapte olacak İngilizce seviyesine bir an önce ulaşmasını amaçlıyor. Örneğin; kilit ve güncel olaylara dayanarak hazırlanan ders kitapları sayesinde öğrenci; Grammer ile boğuşmadan, sokağa çıktığı anda ana dili İngilizce olanlarla iletişim kurabilecek temel konuşmaları öğreniyor. Çünkü kitaplarda Grammer yapıları günlük hayatın içinden konuşmalarla öğretiliyor. Öğrenci Grammer kalıplarını öğrenirken aslında günlük hayattaki sohbetlere de kendini hazırlamış oluyor.  

Okul yönetimi eğitmenlerinin kalitesine de büyük önem veriyor. Okuldaki tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ya da 6 ay ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunuyor. Bu da bu okulu seçen öğrencilerin nasıl bu kadar hızlı ve emin adımlarla ilerleme kaydettiklerini açıklıyor…

Okulda belirli periyodlarda yapılan değerlendirme testleri ve görüşmelerle, gösterdiğiniz ilerleme inceleniyor ve uygun görülürseniz bir üst kura geçiriliyorsunuz.

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Yıl İngilizcesi, TOEFL Sınav Hazırlık programlarında eğitimler sunuluyor. Kaplan Berkeley; genel İngilizce eğitiminin dışında GMAT, GRE gibi programlar da açmaktadır.

Okulun bir diğer özelliği ise 12-17 yaş arasındaki gençlere özel programlar da sunmasıdır. Bu yaştaki gençlerin eğitim alması için güvenlikli bir ortam sunan okul sıklıkla tercih edilmektedir.

Bir de Amerika’da üniversite eğitimi almayı düşünüyorsanız Kaplan International’ı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) ile partner üniversite ağları olan okul lisans ya da lisansüstü programlarına kayıt yaptırmanız için de hizmet sunar. Berkeley bol yeşil alana sahip, huzurlu ve güvenli bir şehir… Güzel mağazaları, barları, restoranları ile yaşayanlarına konforlu alanlar yaratan şehirde sıkıntısız bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz. Kaplan International’ın şehir merkezinde yer alan şubesi, Kaliforniya Üniversitesi’ne de yakındır. Berkeley BART istasyonu ve otobüs duraklarını okulun tam karşısında bulunması öğrencilerin ulaşım sıkıntısı yaşamamasını sağlar

Pek çok milletten kişinin yaşadığı Berkeley, çok kültürlü bir deneyim sunar. Bu güzel şehirde pek çok aktivite ve etkinliğe katılabilişiniz. Uzun bisiklet turları için ideal bir şehir olan Berkeley’de bisikletinizle gezerken ya da yürüyüş yaparken doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Dünyanın en saygın üniversitelerinden olan Kaliforniya Üniversitesi’nin okulunuza yakın bir mesafede olduğunu belirtmiştik… Evet biliyoruz herkes bu üniversitede eğitim alamayabilir fakat bu okulun havasını solumak da o kadar uzak değil. Size tavsiyemiz UC Berkeley turuna katılabilir ve herkese açık derslerden birine girebilirsiniz. Bu havayı solumak bile geleceğinizi şekillendirirken çok etkili oluyor. 

Eğer çabuk sosyalleşemeyen bir yapınız varsa okul size bu konuda yardımcı olacak. Hafta boyunca düzenlediği çeşitli aktivitelerle öğrencilerini kaynaştırmayı ve sosyalleştirmeyi hedefleyen okul bu konuda oldukça başarılı. Okul her hafta 5 etkinlik düzenliyor. Bunlardan elbet bir tanesi sizin için uygun olacaktır.

Şehirde başka ne yapabilirim derseniz Greenday ve AFI gibi grupların ilk defa sahne aldığı ve sonrada üne kavuştuğu 924 Gilman Club’da canlı müzik dinleyebilirsiniz. Sahilde uzun yürüyüşler yapabilir, sörf kursu alabilirsiniz. Şehrin yeşil alanlarında düzenlenen futbol müsabakalarına katılabilirsiniz. Kaliforniya mutfağının doğduğu yer olan Gourmet Ghetto’yu ziyaret edebilirsiniz. Claremont Kanyonu’nu ziyaret edip, büyüleyici manzara karşısında doğaya bir kez daha aşık olabilirsiniz. Bunlar da yetmezse 20 dakikada San Francisco’ya geçip bu şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Kaplan International – Berkeley yurt ve aile yanı konaklama sunmaktadır. Kendi ihtiyaçlarınıza göre bir tercih yapmanızı öneririz. Yurtlar da aile yanı konaklamalar da oldukça güvenilir ve konforludur. “Bireyselliğimin tadını çıkarayım, kendi sorumluluğumu alayım” derseniz yurt konaklamasını öneririz. “Yok ev konforundan uzak kalamam” derseniz aile yanı konaklama sizin için uygun olacaktır.

 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 1:16 p.m.
  Niyet Mektubu ve Referans Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

  Öğrenciler, yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi kararı aldıktan sonra okulların kendilerinden talep ettiği belgeleri toplamaya başlıyor.

  Devamı
 • Kariyer
  April 27, 2022, 11:11 p.m.
  Kanada Co-op Programları'nın Çalışma Saatleri Nedir?

  Kanada’da devlet üniversiteleri ve özel kolejler tarafından düzenlenen, sertifika programlarıyla maaşlı staj programlarını birleştirmesiyle ünlü co-op programları; öğrencilere bir yandan meslekleriyle ilgili yüksek kalitede eğitim alırken, diğer yandan kazanç elde etme fırsatı sunuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 4:24 p.m.
  İngilizce Bilmeden Work And Study Programı’na Katılabilir Miyim?

  Bir yandan eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçelerine yardımcı olmak isteyen öğrencilerin katıldığı Work and Study Programı’nın en önemli özelliklerinden biri, İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin de eğitime katılabilmesi. Work and Study Programı kapsamında zaten dil eğitimi alan öğrenciler, bir yandan da genellikle yarı zamanlı işlerde çalışarak gündelik hayatta pratik yapabiliyor. İngilizce dil bilgisi daha yüksek seviyede olan öğrencilerin avantajı ise daha çok iş arasından seçim yapabilmesi. Ancak öğrenci İngilizce bilmiyor olsa bile yurt dışında Work and Study için başvurabiliyor. İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencilerin genellikle ilk yaptığı işler arasında; garsonluk, kasiyerlik, baristalık gibi hizmet sektöründeki işler bulunuyor. Öğrenciler dil seviyelerini geliştirdikçe, kendi mesleklerine uygun iş bulma şansları da artıyor. Öğrencilerin dil seviyelerine bağlı ülkeden ülkeye çalışma olanaklarını sizin için derledik.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 23, 2022, 12:59 p.m.
  Dil Eğitimi Sonrasında Vizenizi Uzatmanız İçin Tavsiyeler

  Dil eğitimini yurt dışında alan öğrenciler, gittikleri ülkede daha uzun süre kalmak isteyebiliyor. Bu durumda genellikle vize süresini uzatmak mümkün ancak “daha ileri bir eğitim programına kayıt olmak gibi” bazı şartlar aranır. Ülkelere göre vize uzatma şartlarını listeledik.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:34 p.m.
  İngilizce Dil Okulu İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi 5 Ülke

  Her sene Türkiye’den binlerce öğrenci dil eğitimi almak için yurt dışına çıkıyor. Öğrencilerin gidecekleri ülkeyi seçerken göz önünde bulundurdukları faktörler arasında; eğitim kalitesi, sosyal olanaklar ve ekonomik maliyetler ön plana çıkıyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 12:49 p.m.
  Çalışma Vizesi Çıkarmak İçin Gerekli Olan İşlemler

  Yurt dışında bir yandan eğitim görürken diğer yandan çalışarak para kazanmak birçok öğrencinin hayallerini süsler. İrlanda, Avustralya, Malta, Dubai gibi bazı ülkeler, eğitim vizesiyle birlikte yarı zamanlı çalışma izni de verir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Dünyanın En İyi Üniversitelerinde UCLA’ya Komşu Bir Okulda Eğitim Almak Ayrıcalık Olacak!

  Global Vizyon

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 1:07 p.m.
  Neden dil eğitimi için danışmanlık almalıyım?

  Yurt dışında dil eğitimi alma kararından sonraki aşama; hangi seviyede, hangi şehirde ve ülkede eğitim alınacağına karar verilmesidir.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 23, 2022, 12:37 p.m.
  Çalışma programına bağlı kalanların, daha başarılı olduğunu biliyor muydunuz?

  Belirli bir çalışma programına sadık kalan öğrencilerin, daha başarılı olduğu söyleniyor. Öncelikle çalışma programının ne olduğuna ve neleri kapsadığına bakalım.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Butik Bir Okulda, Özel İlgiyle Eğitim Almak İstiyorum Diyenler Bu Okul Sizin İçin!

  Global Vizyon

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 23, 2022, 12:32 p.m.
  Avrupa'nın Kaliteli, Denkliği olan ve Uygun Maliyetli Üniversiteleri

  Öğrenciler, kur artışı ve ekonomik şartlar dolayısıyla Avrupa’da daha uygun bütçelerde eğitim alabilecekleri üniversite arayışına giriyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  İngiltere’nin En Güneşli Şehrinde Güvenli ve Huzurlu Bir Şekilde Dil Eğitimi Alabilirsiniz…

  Global Vizyon

  Devamı
 • Kariyer
  June 23, 2022, 12:27 p.m.
  Avrupa'da Okumak İçin Başvurabileceğiniz Burslar

  Yurt dışı eğitim bursları, öğrencinin hangi uluslararası bursları aldığına ve bu bursları kimin sağladığına göre değişiklik gösteriyor. Yine de çoğu eğitim bursu; öğrenim ücreti, kitaplar ve okulla ilgili diğer masraflar olmak üzere öğrencinin temel eğitim masraflarını karşılıyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 4:15 p.m.
  Hangi Ülkelerde Work and Study Programı Geçerli ve Fiyatları Nedir?

  Öğrencilerin dil eğitimi alırken masraflarını da karşılayabildiği Work and Study Programları; Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai'de bulunuyor. 2022 güncel fiyatlarını aşağıda okuyabilirsiniz…

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  March 22, 2022, 5:08 p.m.
  Work And Study Programı’nı Uzatabilir Miyim?

  Work and Study Programı’na katıldığınızda, hem programınızı hem de o ülkede kalış sürenizi uygun fiyatlarla uzatabilirsiniz. Detaylı bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 24, 2022, 1:22 p.m.
  Online eğitim ile dil öğrenmeyi keyifli hale getirin

  Online eğitim platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte öğrenciler hem ücretsiz veya uygun fiyata, hem de eğlenerek dil öğrenebiliyor. Sizler için en popüler platformları ve içerdikleri İngilizce programları derledik.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:46 p.m.
  İngilizce Öğrenmeye Katkı Sağlayan 5 Mobil Uygula

  Yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu, eğitimlerine başlamadan önce İngilizce becerilerini biraz daha geliştirmek istiyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:36 p.m.
  İngilizce konuşmaktan korkanlara tavsiyeler

  Yeni bir dil öğrenmeye başlayanlar genellikle o dili konuşmaktan çekinir. Oysa dil pratik yapmadan gelişemeyeceği için sohbetlerde kendisini geri çeken kişiler, bu fırsatı kaçırır. İngilizce konuşmaktan çekinenler için bazı tavsiyelerimiz var.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  April 27, 2022, 12:43 p.m.
  Work and Study Ülkeleri ve Farkları Nedir?

  Öğrencilerin bir yandan iş tecrübesi kazanırken bir yandan da eğitim bütçelerine katkıda bulunabildiği yurt dışında Work and Study programına ev sahipliği yapan ülkelerin başında Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta geliyor. Bu ülkelerde Work and Study yapan öğrenciler; programlarının sonunda CV’lerine ekleyebilecekleri, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalara da sahip oluyor. Ülkelerin kültürel farklılıkları, iş olanakları, eğitim, yaşam ve konaklama maliyetleri gibi etkenler program seçiminde belirleyici oluyor. Ülkelere teker teker bakalım…

  Devamı
 • Tavsiye
  April 27, 2022, 11:18 p.m.
  Kanada Co-op Programı'nda Ne Kadar Kazanırım?

  Kanada’da hem eğitim görmek hem de çalışmak için co-op programına katılan öğrenciler, eğitimlerinin ilk bölümlerinde yarı zamanlı (haftada 20 saat), co-op bölümünde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:51 p.m.
  İngilizce öğrenmede işinizi kolaylaştıracak yayınlar

  Dijital yayınlar aracılığıyla İngilizcenizi geliştirmenin birçok avantajı bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 23, 2022, 12:55 p.m.
  Dil eğitimi programı sonrası başarılarınızı arttırmak için izleyebileceğiniz basit yollar

  Yurt dışında dil eğitimi programını tamamladıktan sonra hem öğrendiğiniz dili unutmamak hem de başarınızı artırmak için birçok yol bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  April 27, 2022, 11:20 p.m.
  Kanada Co-op Vizesi Şartları Nedir?

  Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında gelen co-op programlarına katılmak hiç zor değil.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 1:37 p.m.
  Psikolojik seyahat engellerinden nasıl kurtulurum?

  Yolculuğumuz ister Kanada’da lisans eğitimi almak için kıtalararası, ister aynı denizi paylaştığımız Malta’da dil eğitimi almak için kısacık olsun, seyahat etmek bazılarımız için stresli olabilir.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  April 27, 2022, 11:37 p.m.
  Malta Work and Study vize şartları nedir?

  Hem okuyup hem çalışmak için en ekonomik seçeneklerden biri olan Malta’da, Work and Study eğitimleri için vize başvuruları bizzat öğrenci tarafından yapılıyor.

  Devamı
 • Kariyer
  April 27, 2022, 11:51 p.m.
  Kanada Co-op Programları’nda Hangi İşlerde Çalışılır?

  Kanada’da hem okumak hem çalışmak için gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında, maaşlı staj imkanı veren co-op programları geliyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  May 9, 2022, 1:28 p.m.
  Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı

  Avusturalya çıplak ayaklı aborjinler ülkesi olarak bilinmektedir. Renkli bir kıta olan Avustralya güneyde yer almaktadır. Bu ülkenin sahip oldukları eğitim fırsatları, doğal güzellikleri dünyanın pek çok bölgesinden insanlara çekice gelmektedir. Öğrenciler tarafından tercih edilmesi her geçen gün artmaktadır. Avusturalya kanguruları ve çılgın sörfçüleri de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Çağdaş ve modern eğitim sistemine sahip olması nedeniyle yabancı öğrenci kabulü sürekli artmaya devam etmektedir. Bu güzel ülkeye gelen öğrencilerin kafalarındaki bazı soruları cevaplamak gerekmektedir.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  April 27, 2022, 11:28 p.m.
  Avustralya Work and Study Programı’nda Sizi Neler Bekliyor?

  Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olan Avustralya’da Work and Study yapacak öğrencileri; kaliteli dil eğitimi, ekonomik yönden rahatlatacak iş fırsatları, CV’lerini güçlendirecek sertifikalar, güler yüzlü ve yardımsever insanlar bekliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  May 9, 2022, 5:10 p.m.
  İsviçre Yaşam Maliyeti

  İsviçre Yaşam Maliyeti, özellikle Türkiye başta olmak üzere yaşamını orada idame ettirmek isteyen tüm aile ve bireylerin merak konusu haline geldi. Dünya dengesi üzerinde refah ve kaliteli yaşam düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İsviçre’ye göç etmeyi planlayan veya bulunduğu yerle yaşam giderleri arasında kıyas yapmak isteyen kişiler için İsviçre de ki yaşam maliyetlerini Global Vizyon olarak kaleme alarak oldukça enteresan bir tabloyla karşınızdayız.

  Devamı
 • Tavsiye
  April 27, 2022, 11:34 p.m.
  Dubai Work and Study vize şartları nedir?

  Dubai’de Work and Study yapmak isteyen öğrenciler, ülkenin tanınmış kurumu ES Dubai Dil Okulu’na başvurabiliyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  May 9, 2022, 1:50 p.m.
  Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır

  Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır? Sorusu öğrencilerin dünya tarihini ve dünya kültürünü yakından görmek istemesiyle birebir orantılı doğar. Eğitim – öğretim hayatlarında farklı hayatlara temas ederek gerek kişisel gerekse uzmanlık alanlarında gelişim göstererek belirli periyotta hayat standartlarını yükseltmek isteyen her öğrencinin talebi Schengen vizesi ile hayatına yepyeni bir soluk kazandırmak. Global Vizyon olarak Schengen vizesi alma sürecine geçmeden önce, Schengen vizesinin ne olduğuna dair kısa bir dipnot ile başlayalım istedik.

  Devamı
 • Kariyer
  April 27, 2022, 11:23 p.m.
  Kanada Diploma Programları ve Sertifika Programları Arasındaki Farklar

  Kanada’da sertifika ve diploma programları, genellikle program süresi ve içeriği konusunda farklılık gösteriyor. Sertifika programları daha kısa sürede, spesifik bir yetenek konusunda uzmanlaşma sağlamayı amaçlarken, Kanada’da master gibi diploma programları daha uzun süreli ve daha geniş kapsamlı oluyor. Her iki eğitim türünün de kendine göre avantajları bulunuyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 24, 2022, 3:35 p.m.
  Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Yapılması Gerekenler

  Yurt dışında üniversite okumanın; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dili geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüven kazanmak, CV güçlendirmek ve iş ağını geliştirmek gibi inanılmaz avantajları bulunuyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 2:18 p.m.
  Seçim yaptığınız ülkedeki dil eğitim okulları hakkında uzman tavsiyeleri

  Yurt dışı eğitim danışmanınız, dil okulu seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurmanızı ister.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:56 p.m.
  Kanada'da Akademik Eğitim Seçenekleri, Çalışma ve Oturum İzinleri

  Kanada’da akademik eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilecekleri gibi, devlet kolejlerinde sertifika veya diploma programlarına da katılabiliyor. Hatta Work and Study programlarında hem eğitim görüp hem gelir elde edebiliyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 1:06 p.m.
  Dil öğrenirken o ülkenin kültürünü de öğrendiğinizi biliyor muydunuz?

  Yurt dışında dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri, o dili kültürüyle birlikte dolu dolu öğrenmek. Kitaplarda göremeyeceğiniz deyimlerin ve söz kalıplarının gündelik hayata nasıl yerleştiğini fark eder; dili o kültürün adetleriyle, yemeğiyle, müziğiyle, festivalleriyle birlikte kavrarsınız.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 24, 2022, 2:33 p.m.
  Seyahat etmek istediğiniz ülkeye ait genel kurallar hakkında bilgi edinin

  Yurt dışı eğitim için bir başka ülkeye gittiğinizde bazı kurallarla karşılaşırsınız. Bu kurallar ülkenin gümrüğünde, hatta vize işlemleri sırasında başlar ve toplumsal yaşama kadar devam eder. Sizin için bazılarını derlerdik.

  Devamı
 • Kariyer
  June 23, 2022, 6:59 p.m.
  Kariyer planlamasında motivasyonun önemi

  Bütün hayatımızı etkileyen evreleri başında gelen kariyer planlama süreci, yalnızca mesleğimizi değil, atacağımız adımları, karakterimizi, ilişkilerimizi ve sosyal yaşantımızı da oluşturur.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 12, 2021, 3:37 a.m.
  Sıcacık Bir Ortamda, Güleryüzlü Eğitmenlerle Eğitim Alabilirsiniz…

  Global Vizyon

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  April 27, 2022, 11:32 p.m.
  Avustralya Work and Study vize şartları nedir?

  Work and Study için Avustralya’da dil okuluna veya üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler, öğrenci vizesi için online olarak başvuru yapabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 1:08 p.m.
  Dünyanın En İyi 20 Üniversitesi

  Her sene QS tarafından açıklanan “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralamasında, dünyanın farklı yerlerindeki en başarılı okullar yer alıyor. 2022 yılının listesindeki ilk 20’de; Amerika’dan 9, Büyük Britanya’dan 5, İsviçre ve Singapur’dan 2, Avusturya ve Çin’den ise 1’er üniversite yer alıyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 3:50 p.m.
  Seyahatinizi sorunsuz hale getirmek için önceden yapmanız gerekenler

  İster Dubai’de Work and Study programına ister Avustralya’da sertifika & diploma programına gidiyor olun, uzun süreli seyahatiniz başlamadan önce doğru planlamayla olası sorunlara karşı hazır olmalısınız.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 2:38 p.m.
  Uçak seyahatinizi keyifli hale getiren 15 muhteşem ipucu

  Yurt dışı dil eğitimi için seçtiğiniz ülkeye giderken, saatlerce sürecek uçak yolculuğunu keyifli hale getirebilirsiniz. Hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk mümkün.

  Devamı
 • Kariyer
  June 23, 2022, 7:06 p.m.
  Kariyer planlarken doğru yol arkadaşı seçmenin önemi

  Nitelikli yurt dışı eğitim danışmanları yalnızca vize veya kabul almanız için gereken belgeleri toplamakla kalmaz, kariyer planlarınız için de size rehberlik eder.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 23, 2022, 1:18 p.m.
  Eğitim almak istediğiniz şehir, karakterinizi yansıtıyor mu?

  Eğitim için yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerin vermesi gereken önemli kararlardan biri de şehir seçimidir. Bazı şehirler tarihi dokusu, doğal güzellikleri veya eğlenceli aktiviteleriyle ünlüyken; bazıları daha sakin, huzurlu ve ekonomik olabilir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 7:08 p.m.
  Kültürel bir öneme sahip Boston’da konaklanacak yerler

  Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, Amerika’nın nüfus bakımından en büyük ilk 10 şehri arasında yer alıyor. Boston şehri; önemli bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi olarak ön plana çıkıyor. Boston, Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olarak tarihi ve kültürel geçmişe sahip bir bölge.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 2:45 p.m.
  Work and Travel ile yaz tatillerinde hem dil öğrenip hem de para kazanmak mümkün

  Üniversite öğrencilerinin yaz tatili dönemlerinde en fazla 4 ay süre ile Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programı olan Work and Travel, katılımcılara dillerini geliştirme ve para kazanma fırsatı sunuyor.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  April 27, 2022, 1:41 p.m.
  Work and Study Programı İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler Hangileri?

  Öğrencilerin yurt dışında hem öğrenim gördükleri hem de yarı veya tam zamanlı işlerde çalışıp para kazanabildikleri Work and Study Programları’nın popüleritesi her sene artıyor. Bu programlar sayesinde öğrenciler; yabancı bir ülkede eğitim görürken bütçelerine katkıda bulunabiliyor ve edindikleri yurt dışı iş deneyimi sayesinde CV’lerini güçlendiriyor.

  Devamı
 • Tavsiye
  March 23, 2022, 2:37 a.m.
  A'dan Z'ye Tüm Merak Edilenler

  Work and Study’yi son yıllarda sıkça duyuyorsunuzdur… Work and Study nedir, nasıl başvurulur, ne kadar sürer ve ne kadar kazanırım diye merak ediyorsanız; yanıtları bu yazımızda.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 23, 2022, 1:26 p.m.
  Eğitim için gideceğiniz şehrin başarılı olma oranınıza etkileri

  Yurt dışında başarılı bir eğitim süreci geçirmek, kariyerinizde büyük sıçramalar sağlayabilir. Kendi yaşam biçiminize uygun, güvenilir, dost canlısı, iş olanakları kuvvetli ve ekonomik bir şehirde hem harika vakit geçirebilir hem de çok başarılı olabilirsiniz. Bu kriterleri teker teker değerlendirelim.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 1:34 p.m.
  Erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydaları

  İkinci dil olarak İngilizce’ye başlama yaşı, çocukların gelişim özelliklerine göre değişiyor. Yine de uzmanlar, çocukların beyinleri 2-7 yaş arasında çok hızlı bir şekilde geliştiği için, dil eğitimine ne kadar erken başlarlarsa o kadar etkili olacağı görüşünde birleşiyor. Sizin için, erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydalarını derledik.

  Devamı
 • dil öğrenme
  May 9, 2022, 5:14 p.m.
  Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilgiler

  Yurtdışında eğitim almak isteyen her kesimden öğrenci için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ilgi çekidir. Bu enstitü hakkında bilgiler bu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Global Vizyon olarak bu enstitü hakkındaki soru işaretlerini gidermeye ve ülkenin yaşama standartları, konumu ve eğitimi hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bu bilgi aktarımına üniversiteyi tanıyarak başlamakta fayda vardır. Üniversite Cambridge’de 1861 yılında kurulmuştur. 1865 yılında ise ilk öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren yaptığı tüm çalışmalarda daha iyi olmayı hedeflemektedir. Yaptığı çalışmalar nedeniyle bugün dünya çapında bir marka haline gelmiştir.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  June 24, 2022, 2:52 p.m.
  Yola çıkmadan önce gideceğiniz ülkeyi sokak sokak gezebileceğiniz aplikasyonlar

  Gelişmiş radar sistemleri, büyük veri kullanımı ve teknolojinin birleşmesiyle oluşan programlar sayesinde, dünyanın her yerine ayak basmadan sokak sokak gezmek mümkün.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 2:30 p.m.
  Film ve dizi izleyerek İngilizce öğrenmek mümkün mü?

  Yurt dışında dil eğitimi veya akademik eğitim almak isteyen öğrenciler; film, dizi ve belgesel izleyerek İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 2:56 p.m.
  Yurt dışı seyahati öncesi ve sonrası için gerekli 30 bilgi

  Yurt dışı eğitim için bir başka bir ülkeye gittiğinizde; priz uçlarından metro sistemlerine, bahşiş oranlarından restoran açılış kapanış saatlerine kadar birçok farklılıkla karşılaşabilirsiniz.

  Devamı
 • dil öğrenme
  June 23, 2022, 2:39 p.m.
  Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için harika öneriler

  Yeni bir dil öğrenmek ilk başta zor gelir. Ancak, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte yabancı dil eğitimi alabileceğiniz kaynaklar da çoğaldı. Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için bazı önerilerimiz var.

  Devamı
 • Tavsiye
  June 24, 2022, 3:05 p.m.
  Yurt dışına çıkarken valizimde neler bulundurmalıyım?

  Dil eğitimi gibi nispeten uzun sürecek yolculuklara çıkmadan önce valiz hazırlamak büyük önem taşıyor. Valizinizde neler bulundurmanız gerektiğine geçmeden önce valizinizin nasıl olması gerektiği konusunda birkaç tavsiyemiz var.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 2:44 p.m.
  Global Vizyon sadece danışmanlık yapmıyor, gelecek planlarınızı da oluşturuyor

  Her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışındaki en kaliteli eğitim kurumlarına gönderen Global Vizyon, yalnızca süreci yönetmenizde yardımcı olmakla kalmıyor, bütün geleceğinizi de planlıyor. Kendiniz için uygun gördüğünüz kariyer planlarına uygun bir şekilde ilerlemeniz için gereken dil, lisans, yüksek lisans, diploma ve sertifika eğitimlerini en ideal ortamda almanızı sağlıyor.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 24, 2022, 3:12 p.m.
  Yurt dışında gideceğiniz ülke hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

  Yurt dışı eğitimi için seçtiğiniz ülkenin, şehirleri ve bölgeleri birbirinden farklılık gösterir.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 2:47 p.m.
  Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

  Harçsız öğrenci pasaportu, 25 yaş altında olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin harç ödemeden alabildikleri bordo pasaport türüdür. Harçsız öğrenci pasaportu ve standart bordo pasaport arasında, harç ödenmemesi dışında herhangi bir fark bulunmuyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 24, 2022, 3:17 p.m.
  Yurt Dışında Tıp Eğitimi

  Her sene birçok öğrenci tıp okumak için başka ülkelere gidiyor. Yurt dışında tıp eğitiminin şartları ülkelere göre değişiklik gösterdiği için öğrencilerin kabul şartlarını dikkatli incelemeleri gerekiyor.

  Devamı
 • dil öğrenme
  April 27, 2022, 12:19 p.m.
  Yurt Dışında Dil Eğitimi Alırken Çalışarak Para Kazanabilirsiniz

  Her yıl on binlerce öğrenci, bir yandan kaliteli dil eğitimi alırken bir yandan da çalışıp para kazanabilme şansı yakaladıkları için Work and Study’i tercih ediyor. Eğitimleri boyunca genellikle yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler bu sayede; eğitimleri, yaşam maliyetleri ve boş zamanlarındaki aktiviteleri için bütçelerini planlayabiliyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  June 23, 2022, 6:15 p.m.
  Her öğrencinin yurt dışı seyahati öncesi bilmesi gerekenler ve seyahati kolaylaştıracak ipuçları

  Yurt dışı eğitim için başvurduğunuz okuldan kabul aldıktan sonra, öncelikle seyahat öncesi yapmanız gerekenleri planlamanız gerekiyor.

  Devamı
 • Öğrenci Yaşamı
  April 27, 2022, 11:39 p.m.
  Amerika Work and Study vize şartları nedir?

  Amerika Birleşik Devletleri’nde Work and Study program farklı şekilde yapılıyor. Programın adı “Amerika’da maaşlı turizm ve gastronomi stajı” olarak geçiyor.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  May 9, 2022, 5:22 p.m.
  Türkiye'de Üniversite Okurken,Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

  Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı? Sorusu ülkemizde eğitim gören ve hayatını, kariyerini yurt dışında ki imkânlar doğrultusunda şekillendirmek isteyen tüm öğrencilerin ortak noktası diyebiliriz. Özellikle denklik ve sınav durumları bu konuda ön plana çıkarken, öğlencilerin tercih edecekleri üniversitelerinde kendi bünyelerinde ki işleyişleri temel faktörleri belirler nitelikte. Global Vizyon olarak sizler için hem geçiş sürecini hem de olabilecek seçenekler dâhilinde ki periyodu kaleme aldık.

  Devamı
 • yurtdışı eğitim
  April 27, 2022, 11:26 p.m.
  İrlanda Work and Study vize şartları nedir?

  Global Vizyon Yurt Dışı Eğitim olarak İrlanda’da hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerin başvurularını gerçekleştiriyoruz. Önceki adı GNIB, yeni adı Irish Residence Permit olan İrlanda Oturum İzni başvurusu randevusu almak için öğrencilere yardımcı oluyor ve asıl çalışma izni sayılan PPS başvurusu için öğrencileri yönlendiriyoruz.

  Devamı
 • Ülkeler Hakkında İpuçları
  June 24, 2022, 1:31 p.m.
  Öğrenci Vizesi Başvurularında Ülkelere Göre Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında, vize başvuruları geliyor. Eğitim görmek istedikleri ülkelerden kabul almak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde kendilerinden istenilen bütün şartları sağlamaları ve evrakları eksiksiz teslim etmeleri gerekiyor.

  Devamı
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım