Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Concord College

Concord College

Yaklaşık 500 öğrencisinin 450’ye yakını yatılı olarak eğitim alan Concord College 67 yıllık geçmişe sahiptir. Öğrencilerinin çoğunluğunu uluslararası öğrencilerin oluşturduğu karma bir okuldur. Londra ya 3 saat mesafede bulunan Shrewsbury mükemmel bir countryside. Concord College 32 hektarlık yemyeşil alan içerisinde yer almaktadır. Son yıllarda göstermiş olduğu başarılar ile ön plana çıkmaktadır.

Eğitim Programları

A LEVEL

A level ( Advanced level ) geleneksel İngiliz eğitim sistemi kapsamında lise eğitimin son iki senesine verilen isimdir. Öğrenciler lisans eğitimlerinde okumak istedikleri alana göre 3 veya 4 ana ders seçerek 2 yıl boyunca bu alanlarda derinlemesine eğitim görmekte ve 2 yılın sonunda ulusal A-LEVEL sınavlarına girmektedirler. 

IB (International Baccalaurate)

IB (International Baccalaurate) Programın asıl amacı eğitim öğelerini akademik ve sosyal temellerde dengelemek ve öğrencilerin ülkeler arası hareketliliğini daha kolay ve etkin hale getirmektir. IB programı kapsamında dünyanın neresinde olursanız olun aynı müfredatı, aynı öğretim teknikleri ile öğrenir ve merkezi bir değerlendirme kurulu ile eşit koşullarda puanlamaya tabii tutulursunuz.

Genel Bilgiler

Öğrencilerinin %97’si A Level’de A*- B arası not almış olup 21 öğrencisi Oxford ve Cambridge’den, 18 tanesi LSE’den, 20 tanesi Imperial College’den ve 35 tanesi UCL’den kabul almıştır. 2017 yılında öğrencilerinin %81’i Birleşik Krallık’ın en iyi ilk 20 okulunda eğitime başlamıştır. GCSE’de ise öğrencilerinin %82’si A*/A notları almıştır.

Lokasyon

Okul İngiltere’nin Shrewsbury bölgesinde almaktadır.

Başlangıç Tarihleri

  • Eylül

Hizmetler

  • Yatılı Eğitim verilmektedir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım