Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Cambridge’de Ödüllü ve Sosyal Aktivitesi Bol Bir Okulda Eğitim Unutulmaz Olacak!

İngiltere’deki En İyi Dil Okullarından Birinde Eğitim Alın!

Tarihi mimarisi, modern yaşam tarzı ve üniversiteleriyle tanınan Cambridge’de dil eğitim almak istiyorsunuz ve sıra okul seçimine geldi… O zaman size önereceğimiz diğer bir dil okulu Embassy English olacak… İngiltere’nin en güzel şehirleri arasında yer alan Cambridge’in etkileyici mimarisini yakından görüp ve deneyimleyebileceğiniz, yüzyıllık bir evin içerisinde eğitim veren Embassy English; şehrin en huzurlu noktalarından birinde yer alıyor. Okul merkeze olan 10 dakikalık uzaklığıyla ulaşım sorunu yaşatmıyor. Biz Cambridge’de geçirdiğimiz süre boyunca okula yürüyerek gidip gelmeyi tercih ettik. Fakat siz isterseniz 18 veya 75 numaralı otobüs hatlarını kullanıp “Grange Road” durağında inerseniz okula varmış olacaksınız. Ayrıca, Cambridge’de bisiklet sıkça kullanılan bir ulaşım aracıdır. Okulda bisikletinizi park edebileceğiniz birçok alan ve okulun tam yanında bisiklet kiralama dükkânı bulunuyor. Bisiklet kiralayarak ulaşım masraflarınızı düşürebilir hem de gün içerisinde keyifli küçük sürüşler yapabilirsiniz.  Butik ve kaliteli eğitim sunan okulun çok güzel, yüzyıllık bir binası olduğunu söylemiştik. Bu binada bizim en sevdiğimiz nokta büyük terası ve bahçesi oldu. Ders aralarında keyifli vakit geçirilen bu alanlarda samimi dostluklar kuracağınızı düşünüyoruz. Global Vizyon danışmanları; İngiltere ziyaretimiz öncesinde, bize her okul hakkında önden kısa bilgiler verdi. Böylece okul ziyaretlerini yaparken daha dikkatli inceleme yapabildik… Embassy English için eğitim ve eğitimci standardının yüksek bir okul olduğunu söylemişlerdi, gerçekten de dedikleri gibi çıktı. Haydi biraz da okulun eğitim kalitesi ve eğitime metotlarıyla ilgili bilgi verelim…

İngiltere’deki En İyi Dil Okullarından Birinde Eğitim Alın!

Ödüllü Bir Okulunda Eğitim Almak Hızlı İlerlemenizi Garanti Edebilir…

Embassy English; eğitim kalitesi açısından gözünüz arkada kalmadan gidebileceğiniz bir okul… Bir kere okul, ödüllü bir okul… 2015 yılında; dünyanın ilk ‘Global Süper Star İngilizce Dil Okulu’ ve ‘Junior for Unders 18’ ödüllerini kazanarak, ulusal arenada gördüğü takdiri belgelemiş. Bu yönden; uluslararası arenada gördüğü saygıyı gerçekten hak ediyor. Okulun; İngiltere’deki en iyi dil okulları arasında gösterildiğinin de altını çizelim.

“Biz öğrencilerimizi gerçekten tanımak ve istedikleri ilerlemenin ne olduğunu anlamak istiyoruz çünkü amacımız onlara bunu başarabilmeleri için yardım etmek” diyen okul yöneticileri; öğrencilerinin kesin sonuçlar alması ve ilerleme kaydedebilmesi için özverili bir şekilde çalışıyor. Okul içerisine yaptığımız ziyaretlerde öğrencilerin ve eğitmenlerin sıcak diyaloglarını gözlemleyebildik. Bu da bize yönetimin söylediklerinin sadece lafta olmadığını gösterdi. Okul yönetimiyle yaptığımız görüşmeler ve İngiltere’de dil eğitimi alanların yorumlarına baktığımızda bu okulu içtenlikle tavsiye edebiliriz.

İngiliz Eğitim Sistemiyle Kısa Sürede Başarıya Ulaşın

İngilizce dil okulları arasında en çok ödül alan, beş yıl üst üste ‘Yılın Zincir Okulu’ ödülünü de kazanan Embassy English’in eğitim sistemini kısaca özetleyelim. Okul, henüz İngiltere’ye gelmeden giriş seviye testinizi yaptırmanızı öneriyor. Seviyeniz belirlendikten sonra yerleştirildiğiniz sınıfta eğitmenler sizinle birebir ilgilenmeye özen göstererek eğitiminize başlıyor. Sonraki her 5 haftada bir seviyeniz test ediliyor. Embassy onTrack diye tanımlanan bir sistemleri var, bu sistem ilerlemenizin yeterli olmadığını söylerse yani geride kalmışsanız kişiselleştirilmiş destek alıyorsunuz. Tüm bu süreçte öğrenciye düşen görevler de bulunuyor. Okul devamlılığa önem veriyor ve öğrencilerin %95 devam oranını tutturmasını istiyor. Bunun haricinde verilen ödevlerinize, kurs çalışmalarınıza ve proje katılımlarınıza özen göstermeniz isteniyor. Bu konulara önem veren öğrencilerin ilerleme gösterememesinin imkânsız olduğunu belirten okul, zorluk yaşayan tüm öğrencilerine sunduğu kişiselleştirilmiş destek ile yardımcı olmaya çalışıyor. Okulda; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS ve Cambridge English Advanced (CEA) sınavlarına hazırlık dersleri alabilirsiniz.

Öğretim Deneyimini Sınıf Ötesine Taşıyorlar

Embassy English de diğer dil okullarının arzu ettiği gibi; öğretim deneyimini sınıfın ötesine, gerçek dünyaya taşımayı istiyor. Öğrencinin sosyalleşmesi, öğrendiği dili sosyal hayatta kullanabilmesini isteyen okul bu yönde düzenlediği aktivitelerle öğrencileri bu alanda destekliyor. Okul öğrencilerin hem birbiriyle hem de yerli halkla kaynaşması için etkinlikler düzenliyor. Eğitmenler okul içerisinde düzenledikleri yarışmalar ile öğrencilerinin; yazma, konuşma, dinleme becerilerini gerçek yaşam senaryoları dahilinde test etmelerini amaçlıyor. Blog yazma, video hazırlama gibi etkinliklere öğrencileri katılabiliyor. Konuşma kulüpleri ve etkileşimli grup aktiviteleri öğrencilerin birbiriyle kaynaşmasını da sağlıyor. Bunların yanı sıra şehir içi ve şehir dışı geziler öğrencileri sosyal yaşama dahil etmek için güzel fırsatlar oluyor. Öğrenciler; hep birlikte Cam Nehrinde yaptıkları geziler, keyifli punting saatleri, köklü üniversite ziyaretleriyle şehrin tadını çıkarabiliyor.

Cambridge’de Konaklama

Gel gelelim her okulda yazmaya doyamadığımız konaklama kısmına. Bu kısım sizin için çok önemli biliyoruz ve hemen kısa bilgiyi veriyoruz. Embassy English’de eğitim almak istediğinizde 2 farklı konaklama seçeneğine sahipsiniz. Aile yanı ya da yurt konaklaması. 

Aile Yanı Konaklama

Yolculuk etmek ve toplu taşıma kullanmak benim için sorun değil diyorsanız aile yanı konaklamayı size öneririz. Aile yanı konaklamalar toplu taşıma ile okula ortalama 30 dakika sürüyor. Aile yanı konaklama; ev sıcaklığından kopmadan, İngiliz bir aile ile birlikte kaliteli zaman geçirmenizi sağlıyor.

Yurt Konaklaması

Okulun sunduğu yurt, okula yürüme mesafesinde… Odalar paylaşımlı veya tek kişilik olarak mevcut. Yurtların konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Okul öğle saatlerinde kafeteryasında öğrenci bütçesine uygun sıcak yemekler çıkartıyor. Bu sebeple yurtta kaldığınızda kendiniz halletmeniz gereken bir tek akşam yemeğiniz oluyor. Yurtta kalmak bu tip sorumlulukları sırtlandırdığı için kişisel gelişiminize de katkı sağlıyor.  

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım