Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Neden Bell International Cambridge?

Az öğrenci nüfusuna sahip sınıfları ve saygın öğretmenleri ile İngiltere’nin en başarılı dil okullarının başında geliyor. Üniversite şehri olarak bilinen Cambridge’te bulunmaktadır. 1955 yılında kurulmuş olup en deneyimli dil okullarından biridir. Londra’ya sadece bir saat mesafede bulunmakta ve öğrencilerine ders dışında birlikte zaman geçirecekleri hobi seçenekleri sunmaktadır. Sınıflarında modern eğitim donanımları bulunmakta ve öğretmenler tarafından pratik bir eğitim sistemi sunulmaktadır. Okuldaki tüm öğretmenler, deneyimli ve profesyonel bakış açısına sahip kişiler olarak bilinmektedir.

BELL INTERNATIONAL CAMBRIDGE DİL OKULU

1955 yılında kurulan ve günümüzde İngiltere’nin en modern, en saygın dil okullarından biri olmayı başaran Bell International Cambridge, Londra’ya ortalama 1 saatlik mesafede bulunuyor. Yemyeşil doğasıyla ve öğrencilere yönelik kültürel merkezleri ile ünlenen Cambridge’ın merkezine yürüme mesafesinde konumlanan Bell International Cambridge dil okulundaki öğrenci danışmanlık hizmeti ile yurt dışı dil eğitimi için gelen tüm öğrencilerine konukseverliği ve eğitimi bir arada sunuluyor. İnternaktif sınıfları, modern eğitim metotları ve deneyimli eğitim kadrosuyla yurt dışı İngilizce dil eğitimi denince akla gelen okulların başında gelen Bell International, İngiltere’nin çok kültürlü yapısından beslenirken; teoride öğrenilenleri pratiğe dökme şansı sunan bir yaklaşımla eğitim veriyor. Bell International Cambridge’ın binasında bilgisayar odası, çalışma odası, TV odası, masa tenisi ve bilardo masası bulunuyor. İngilizce dil kursunun yanında yurt dışı üniversite hazırlık programları ve başarılı sonuçları ile bilinen Bell International Cambridge, aynı zamanda dünya çapında eğitim veren öğretmenleri yetiştirmesiyle tanınıyor. Yurt dışı İngilizce dil eğitimi kapsamında haftalık 15 saat genel İngilizce dersi sunan ve IELTS sınav hazırlığında ders saatlerini 25 saate kadar çıkarabilen Bell International, birçok seçmeli ders seçeneği ile öğrencilerine kapsamlı bir eğitim veriyor. Aile yanında ve yurtta konaklama seçeneği ile öğrencilerin evinde hissedebileceği bir eğitim alacağı Bell International Cambridge, özellikle yurt dışı üniversite hazırlık programlarına katılan öğrencilerin daha rahat eğitime odaklandığı çalışma odalarıyla biliniyor. İngiltere’nin dil okulu listesinde ilk sıralarda görülen Bell Education, yurt dışı eğitimde sunduğu güven ve kalite standartlarıyla öğrencilerine mükemmel bir eğitim sunuyor. Bell Education ayrıcalığını yaşayan öğrencilerine yurt dışı eğitim sırasında İngiltere’nin tüm güzelliklerine yakın bir mesafede bulunma fırsatı sunan Bell’in, okul dışındaki hobi seçenekleri de tüm öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanıyor. İngilizce dil kursu için birçok seçenek arasında içiniz rahat bir şekilde seçebileceğiniz ve deneyimli eğitim kadrosu ile yurt dışı dil eğitimi konusunda kusursuz bir hizmet alabileceğiniz Bell International Cambridge, sektördeki tecrübesi sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerinin memnuniyetini garanti ediyor.

Devamını Oku

Eğitim Programları

Genel İngilizce

Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenlerin en sık tercih ettiği programdır. Program 2- 36 hafta arası sürer. Programa her seviyeden öğrenci katılabilir. Öğrenciler; konuşma, okuma, yazma ve dinleme alanlarında gelişme gösterir. 

IELTS Sınav Hazırlık

Tüm dünyada geçerliliğe sahip olan İngilizce yeterlilik testi IELTS’e hazırlanmak isteyenlerin katıldığı programdır. Program öğrencilerin IELTS sınavından en yüksek skoru alması için tasarlanmıştır.

Yoğun İngilizce (+35s)

Yoğun İngilizce programları kısa sürede büyük yol kat etmek isteyenlerin tercihidir. Özellikle yoğun bir çalışma hayatı olan ve işinden uzun süre ayrı kalmak istemeyenler program sayesinde kısa sürede büyük ilerleme gösterir.   

Bire Bir İngilizce

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler daha hızlı ilerleme kaydetmek için bu programı tercih etmektedir. Birebir eğitimde eğitmenler öğrencilerin eksik noktalarını daha hızlı fark ederek bu noktaların tamamlanmasına ilişkin çalışmalar yürütür.

Cambridge Başlangıç

Uluslararası geçerliliği olan Cambrigde Yeterlilik Sınavında başarılı olmak isteyenler bu programı tercih etmektedir. Bu program her seviye için ayrı ayrı açılır. Başlangıç düzeyinde İngilizcesi olanlar bu programdan verim alacaktır.

Cambridge İleri Düzey

Uluslararası geçerliliği olan Cambridge Yeterlilik Sınavları her seviyeye göre yarı ayrı verilmektedir. İleri seviyede yeterliliğe sahip olmak isteyenler bu programı tercih etmelidir. Program öğrencilerin sınavdan en iyi notu alabilmeleri üzerine planlanmıştır.

Cambridge Yeterlik

Yurtdışında üniversite ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerden İngilizce seviyelerini kanıtlamaları beklenir. Cambridge Yeterlilik Sınavında iyi bir skor almak isteyenler bu programı tercih eder. 

Şehir hakkında

Kültürel ve sosyal aktivitelerin merkezi olarak görülen ve İngiltere’nin yemyeşil doğası içerisinde bir eğitim fırsatı sunan Cambridge, hem modern hem geleneksel dokuyu bir arada sunan bir şehir olarak tanınıyor.

 • Wifi
 • Dijital Yazı Tahtası
 • TV
 • Doğal Işık
 • Klima
16 Ortalama Yaş
350 Kapasite
12 Maks. Sınıf Öğrenci Sayısı
16 Min. Yaş Sınırı
Kabul şartları

Dil okullarında; yurt dışında lisans, master veya doktora gibi programlarda olduğu gibi kabul şartları bulunmamaktadır.

Öğrencilerin Genel Ulus Dağılımları
 • Orta Doğu %20
 • Avrupa %40
 • Asya %20
 • Güney Amerikalı %10
Akreditasyonlar

British council

EAQUALS


Konaklama Seçenekleri
Konaklama ve Aktiviteler

Yurt Konaklaması: Yurt konaklaması öğrencilerin en sık tercih ettiği konaklama seçeneğidir. Yurt konaklamasını tercih eden öğrenciler kendi yaşıtlarıyla bir arada bulunma şansı yakalar. Yurtlarda farklı ülkelerden ve farklı kültürlerden gelen öğrenciler bulunduğundan bu konaklama seçeneğini tercih edenler güzel kazanımlar edinir. Yurt odalarının konforu eğitim kurumlarına göre farklılık göstermektedir. Genellikle yurt konaklamasında özel oda ya da paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler kendi isteklerine ve bütçelerine göre farklı oda tiplerini seçebilmektedir. Yurt konaklamalarında öğrenciler kendi yemeklerini hazırlayabilmektedir. Bazı yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği seçenekleri de vardır. Öğrenci yurtların kampüs içerinde olabileceği gibi kampüs dışında da bulunabilir. Kampüs dışı seçenekler genellikle okula yürüme mesafesinde bulunur.

Aile Yanı Konaklama: Ev konforundan vazgeçmek istemeyenler için en uygun konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Öğrencilerin yanlarında konaklayacağı aileler, eğitim kurumları tarafından özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. Aile yanında konaklayan öğrencilerin en büyük avantajı ana dili İngilizce olan kişilerle birlikte yaşamaktır. Bu sayede öğrenciler yabancı dillerini günlük hayatın içinde geliştirir ayrıca farklı bir kültürü yakından tanıma şansına sahip olur. Aile yanında konaklayan öğrencilerin kendilerine ait odaları olur. Böylece öğrenciler kendi evlerindeki düzenlerini burada da sürdürebilir ve ev konforunun keyfini çıkarır. Aile yanı konaklamanın diğer bir cazip tarafı da fiyatlarının diğer seçeneklere göre daha uygun olmasıdır.

Residence Konaklaması: Konaklama seçenekleri arasında en yüksek bütçelisi residence konaklamadır. Bu konaklama seçeneğinde konfor ön plandadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalır. Odalarda kendilerine özel banyo, tuvalet ve mutfak bulunmaktadır. Bu seçenekte öğrencilerin kullanabilecekleri konforlu ortak alanlar vardır. Çalışma alanları, dinlenme alanları, çamaşırhane, mutfak, oyun odaları ve hatta sinema salonları gibi alanlar bulunabilir. Bu faaliyet alanları seçilen residence’a göre değişiklik gösterir.

 • Kütüphane
 • Kafe
 • Spor salonu
 • Wifi
 • Bilgisayar laboratuvarı
 • Writing Club
 • Sinema Geceleri
 • Müzik
 • Yoga
 • Şehir Gezisi
 • Pub Etkinlikleri
 • Pizza Partisi
 • Bowling Turnuvaları
 • Futbol
 • Basketbol
Konaklama Seçenekleri
Konaklama ve Aktiviteler

Paylaşımlı Öğrenci Evleri: Öğrenciler arkadaşlarıyla bir araya gelip ev kiralayabilir ya da odasını kiraya açan kişilerden oda kiralayabilirler. Bu seçenek bireysel ev kiralamaktan daha uyguna gelmektedir.

Otel: Otel konaklaması özellikle kısa dönemli eğitim alacak öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Uzun süreli olduğunda maliyetleri açısından zorlayıcı olabilmektedir. Öğrenci otelleri ve hosteller tercih edilirse maliyetler düşmektedir.

Bireye özel ev kiralama: Öğrenciler arzu ederse eğitim aldıkları süre boyunca kendi evlerini kiralayabilirler. Bu seçenek maliyetli fakat konforludur.

Öğrenci yorumu

Merhabalar herkese, biz iki arkadaş Ömer Koçak ve Ahmet Erdoğdu. Bundan 4 ay önce son sınıf öğrencisi olarak Global vizyon kapısını çaldık ve Özge Hanım bize Kanada’da dil okuluna gidebileceğimiz bir kaç seçenek sundu ve sonrasındaki college sistemini anlattı. Bizde ILAC dil okulunu seçtik, sonrasında college programına katılacağız. Daha öncesinde de Global Vizyon İle work and travel programına katılmıştı bizden birimiz. Özge Hanım bu süreç boyunca her zaman yanımızda oldu. İşlemlerimiz nasıl tamamlandı farketmedim bile. Her iş arka planda halledildi, bu bizi inanılmaz rahatlattı. (Not: işlemler sonrasında öğrendik ki alt komşumuzu da Özge Hanım 2 kez yurtdışına yollamış 😂) Her anımızda her daim yanımızda olan Global Vizyon ekibine ve özellikle danışmanım Özge Su Yıldız’a @ozgesuyldz tekrardan çok teşekkür ederim, koşulsuz güvendik.

Ömer Koçak ve Ahmet Erdoğdu Öğrenci
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım