Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Bansky’nin Memleketi, “Yeşil Başkent” Ödüllü Bristol’de Keyifli Bir Öğrencilik Hayatı

Bristol’de Konaklama

Eğer okul incelemelerini en başından beri okuyorsanız konaklama konusunda artık bir fikriniz oluşmuş demektir. Fakat okulları incelemeye henüz başladıysanız size küçük bilgilendirmeler yapalım. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için 2 tip konaklama ön plana çıkıyor. Biri aile yanı konaklama diğer ise yurt konaklaması…

İngiltere’nin En Yaşanabilir Şehri Bristol’de Kaliteli İngilizce Dil Okulu EC English

İngiltere’nin en yaşanabilir şehri seçilen Bristol’de dil eğitimi alarak çok keyifli bir öğrencilik hayatı yaşayabilirsiniz. İngiltere’nin en köklü 2 üniversitesini içerisinde barındıran şehirde eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Ünlü grafiti sanatçısı Bansky’nin doğum yeri olan şehir; dünyaca ünlü uluslararası sıcak hava balonu festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Eklektik kültür karışımını, yaratıcılığı geleneksel İngiliz kültürüyle birleştiren şehir yemyeşil kırsal bölgelere sahiptir. Tarihte ilk kez Avrupa ‘Yeşil Başkent’ ödülünü almaya hak kazanan şehirde doğanın tadını doyasıya çıkartabileceksiniz. “Peki ya neden EC Bristol’de dil eğitimi?” derseniz öncelikle okulun harika lokasyonuna değinmeden geçemeyeceğiz. Doğal güzelliklerin korunması ve peyzajıyla ‘Green Flag’ ödülü alarak İngiltere’nin en yeşil meydanı seçilen Queen Meydanı’nda bulunan okul harika bir eğitim ortamı sunmaktadır. İngiltere Bristol’de dil eğitimi alanların yorumlarına baktığınızda EC Dil Okulları, artı özellikleriyle pek çok konuda ön plana çıkmaktadır.

Yerel Tarih Dersleri ve Konuşma Kulüpleri Ücretsiz Sunuluyor

Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Şehirde İngilizce, Akademik Yıl İngilizcesi, Cambridge Sınav Hazırlık programları sunan okulun eğitim kalitesi çok yüksektir. Okul dersliklerde öğretilenin haricinde sosyalleşerek İngilizce öğretmeye önem verdiğinden ötürü pek çok etkinlik ve faaliyete ev sahipliği yapmaktadır. Yerel tarih dersleri ve konuşma kulüplerini ücretsiz bir hizmet olarak öğrencilerine sunan EC Bristol; kariyer tavsiyeleri ile de öğrencilere gelecek planlamalarında yardımcı oluyor. Okulun öğrencilerine sunduğu etkinlikler arasında liman bölgesi turları, bölge yürüyüş gezileri de bulunmaktadır. Tekne partileri, mini golf turnuvaları ve iç mekân tırmanış alanlarıyla öğrencilere sosyalleşme imkânı sağlayan okul şehir dışı geziler de yapmaktadır. Oxford, Glastonbury, Stonehenge, Bath ve Cardi şehirlerine düzenlenen şehir dışı turlar sayesinde öğrenciler İngiltere’nin diğer şehirlerini de gezme imkânı bulmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Eğitim için yurtdışına gidenlerin tercih ettiği konaklama tiplerinden biri olan aile yanı konaklamada, ev sıcaklığından uzak kalmazsınız. Yanında konaklayacağınız aileler, kurumlar tarafından özenli ve detaylı bir denetleme sonunda seçilir ve bu denetleme öğrenci aile yanında kaldığı süre zarfında da devam eder. Genellikle çocuklu aileler ve emekli çiftler kapılarını sizler için açmaktadır. Güvenilir ve sıcakkanlı ailelerin yurtdışından gelen öğrenciler için kapılarını açtığı konaklama şeklinde, mutfak ve temizlik masrafı yapmanıza da gerek olmaz. Kalacağınız evlerde kendinize ait temiz ve rahat bir odanız olacaktır. Ev temizliği düzenli olarak yapılacaktır. Aile yanında yaşarken ana dili İngilizce olan kişilerle birebir pratik yapma şansı yakalar ve hızlı gelişim gösterirsiniz. Aile yanı konaklamalarda ailenin kurallarına uymak ve ev düzenini bozmadan saygılı bir tavır içerisinde bulunmanız aileyle geçireceğiniz zamanın kalitesini artıracaktır. Aile yanı konaklamalar genellikle okulunuza çok yakın bir konumda olur, bu sayede ulaşım masraflarınızı da düşürmüş olursunuz.

Yurt Konaklaması

Yurtta konaklama yapmak isteyen öğrenciler biraz daha fazla sorumluluk almaya hazır olun… Aile yanı konaklamada ailelerin hazırladığı öğünlerle gününüzü tamamlarken yurt konaklamasında öğünlerinizi kendiniz ayarlamak durumundasınız. Yurtlarda genellikle mutfak bulunur, bu mutfakta yemeklerini yapabilirsiniz. Hatta farklı milletlerden gelen öğrenciler kendi ülke mutfaklarından yemekler yaparken onlarla birlikte farklı tatları keşfetme imkânı da bulursunuz. Hazır farklı milletten öğrencilerden bahsetmişken bunun İngilizcenize nasıl etki edeceğine değinmeden de geçmeyelim. Yurtta konaklarken sorunlarınıza pratik çözümler bulma konusunda ustalaşacaksınız. Bunu da farklı milletlerden arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunarak yapacaksınız. Bu sayede önceleri zorunlulukla başlayan kısa konuşmalar bir zaman sonra uzun sohbetlere dönüşecek. İngilizcenizin nasıl hızlı ilerlediğine siz bile inanamayacaksınız. Son olarak yurt odalarınızın maksimum konfora sahip olacağını, yurtların içerisinde çamaşırhanelerin bulunacağını ve arzu ettiğiniz takdirde sadece size özel tek kişilik oda seçebileceğinizi de ekleyelim… Bu bilgiler ışığında seçim yapmayı size bırakıyoruz… Konakla fiyatlarıyla ilgili bilgiyi güncelliğini yitirebileceğinden buradan paylaşmıyoruz. Global Vizyon’un sıcakkanlı ve yardımsever danışmanları bu konuda bize oldukları gibi size de yardımcı olacaklardır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım