Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Avustralya'da Üniversite Planı Yapanlar Hazırlık Engelini EC English'de Aşıyor

EC English Avustralya Sydney’de İngilizce Dil Okulları

EC English Dil Okulu – Sydney

Avustralya’nın en popüler şehri olan Sydney’de bir dil okuluna gitmek istiyorsanız EC English’in incelemeniz gereken okullar arasında olduğunuz söyleyebiliriz. EC English dünya çapında zincir bir okul olması sebebiyle uluslararası pek çok öğrencinin güvenle tercih ettiği eğitim kurumlarından bir tanesidir. Gelin EC English dil okulunu bu okulda eğitim alan arkadaşımız Kübra’dan dinleyelim…

EC English Sydney’de Avustralya’nın En İyi Üniversitelerine Hazırlık İngilizcesi

Avustralya’da eğitim alma kararımı verdikten sonra şehrimi seçtim, Sydney’in aklımdaki yeri hep çok güzeldi, şehri biraz inceleyince kesinlikle burada eğitim almak istediğimiz fark ettim. Sydney’de eğitime karar verdikten sonra okul seçimi için epey araştırma yaptım, Global Vizyon danışmanlarıyla kaç kez görüştüm kim bilir… Sağ olsunlar en saçma sorularıma bile büyük bir sabır ve nezaketle cevap verdiler, beni rahatlattılar.

Yaptığım araştırmalarım sonucunda EC English’te eğitim almaya karar kıldım. Araştırmalarım neticesinde zincir bir okulda eğitim almak istediğimi biliyordum. Özgeçimişimde yazacağım bu okulun işverenler tarafından da bilinir olması benim için önemliydi. Bir de okulun üniversitelerle yakın ilişkisi beni cezbetti. Kim bilir belki de üniversite için de Avustralya’yı deneyebilirim dedim. En azından üniversite atmosferini solumak bile benim için önemliydi. Okul kampüsünü Martin College ve Charles Sturt Üniversitesi ile birlikte kullanıyor. Zaten bu iki okul, EC English ile kardeş kuruluşlar. Bu da size neyi sağlıyor Avustralyalı öğrencilerle iç içe olan bir ortamda eğitim almayı. Peki bu neyi sağlıyor? Ana dili İngilizce olan yaşıtlarınızla hem güncel hem akademik konularda sohbet edebilmeyi… Okuldaki 15 günümü doldurduktan sonra iyi ki bu okulu seçmişin diye o kadar çok düşündüm ki size anlatamam. Okulum sayesinde hem dil anlamında hem sosyalleşme anlamında hem de Avustralya’da çevre edinme anlamında çok şey kazandım.

EC English’in yönetimi ve eğitmen kadrosu öğrencilerin kendilerini rahat hissetmesi ve stres altında olmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Sydney’de, başka bir kıtada, başka bir yarımkürede, alışkın olmadığın zaman diliminde yaşamaya başlamak zordu. Bu noktada sorularım oldu. Eğitmenlerimin ve okul yönetiminin kapısını sıkça çaldım ve destek istediğim noktalar oldu ve onlar her seferinde büyük bir içtenlikle yardımcım oldular. Bu benim için çok büyük bir destekti…

Okulun eğitim kalitesine değinmem gerekirse; ben çok memnunum… Eğitmenlerin işlerini tutkuyla yaptıklarını görüyorsunuz. Hep güler yüzlü ve yardımseverler. Kullandıkları farklı eğitim metotları kısa sürede gelişim gösterebilmemi sağladı. Öyle bizim lisede öğrendiğimiz gibi sıkıcı tekniklerle ders anlatılmıyor. Kalıpları ezberlemeye çalışmadan bir bakmışsınız konuşuyorsunuz… Tabi derslere düzenli devam, ödevlerini yapma, derse katılım sağlama, sosyalleşip İngilizceyi günlük hayatın içinde kullanma pratiklerini yapmazsanız kimse sizin kafanıza bilgi sokamaz. Size verilen kaliteli eğitimin hakkınız vermek biraz da sizin elinizde. Ben geldiğimden beri büyük bir motivasyonla okuldaki tüm aktivitelere katılıyorum, derslerde sürekli aktifim, ödev yapmak keyif veriyor ve ne olursa olsun Türk gruplarına girip Türkçe konuşmuyorum. Kısa sürede büyük bir ivme yakalamamı eğitmenlerime ve motivasyonuma borçluyum.

 Okuldaki genel ilerleyişten bahsedersem… EC English’de 1 kur 12 haftada tamamlanıyor. Her 5 haftada bir test yapılıyor ve gelişiminiz kontrol ediliyor. Eğer 5 haftadan az kursa katılıyorsanız pre-arrival test ile graduation testi karşılaştırılarak gelişiminiz raporlanıyor.

 Okul; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Başlangıç İngilizcesi, IELTS Sınav Hazırlık, Cambridge First (FCE) ve Cambridge Advanced (CAE) Sınav Hazırlık, Akademik İngilizce gibi programlarıyla biliniyor. En çok tercih edilen programlar uzun süreli programlar ve yoğun İngilizce programlarıdır. Okul Cambridge sınav merkezi de olduğundan bu sınava hazırlanmak isteyenlerden de ilgi görüyor. Benim eğitiminde uzun süreli bir program. Uzun süreli programlar üniversite olanağını düşünmek için de güzel bir alternatif oluyor. Sanırım başvurularım olumlu sonuç alırsa eğitim hayatımı burada devam ettireceğim. Zaten okulun Akademik amaçlar için açılan programı aslında bir üniversiteye hazırlık dönemi. Bu programa katılan öğrencileri New South Wales’deki partner üniversiteye doğrudan eğitim başvurusunda bulunabiliyor. Bir gelecek planınız varsa EC English’i kesin tercih etmelisiniz.

Sydney’de Eğitim Almaya Nasıl Karar Verdim? Ne Zorluklar Yaşadım? Nasıl Üstesinden Geldim?

Avustralya’da dil eğitimi almaya karar vermek benim için en zor kararlardan biriydi. Yıllardır aklımızda yer etmiş uzaklık algısını kırmam zaman aldı. Sydney’de eğitim alan ve yaşayan insanlarla konuştukça uzaklığa kafamı çok takmam gerektiği konusunda aydınlandım. Çünkü artık teknoloji o kadar gelişmiş durumdaki mesafeleri ortadan kaldırabiliyor. En büyük korkum ailemle istediğim kadar telefonda görüşemeyecek olmaktı fakat buraya geldikten sonra yersiz bir korku yaşadığımı anladım. Görüntülü konuşma sayesinde annemle ve babamla hemen hemen her gün konuşabildim. Tabi biraz uyku saatlerinden feragat etmek gerekebiliyor. Çünkü arada ciddi bir saat farkı var. Ben güne başlamışken onlar hala geceyi yaşayabiliyor ya da tam tersi… İlk haftalar bu düzeni oturtmak biraz zor oldu ama başardık. Eğer siz de benim gibi ailenize düşkünseniz ve mesafeler sizi korkutuyorsa kendinize bu işkenceyi yapmayın. İnanın buraya geldiğinizde mesafenin önemi olmadığını anlıyorsunuz.

 Sydney’e ilk geldiğimde saat farkına adapte olmak, güney yarımkürede yaşamaya adapte olmak, iklimini çözmek, mevsimleri kafamda oturtabilmek hepsi çok ilginç deneyimler oldu. Bir yıl boyunca tek mevsimi yaşamak bile çok farklıydı. Türkiye’de kış başlarken Sydney’e geldim. Burada ilkbahar başlangıcıydı. Sonra yaza girdik. Yani anlayacağınız 1 sene boyunca kışı hiç yaşamamak mümkünmüş. Böyle değişik durumlara alışmak Sydney’in dünyada yaşanabilecek en farklı yer olduğunu gösteriyor. Tüm bu uyum dönemlerimi çok çok keyifli geçirdiğimi söyleyebilirim.

 “Peki Sydney’de neler yaptın” derseniz sayısız aktiviteye katıldım. Okul kampüsü barlara, kafelere ve turistik mekanlara çok yakın… Sydney Opera Binası ve Harbour Köprüsü yürüme mesafesinde. Sahillere gitmek de bir otobüs ve vapurla mümkün bu sebeple okulun lokasyon avantajını iyice kullandım.

 Şehirde sürekli etkinlikler oluyor… Galeri açılışları, konserler, tiyatrolar, festivaller, operalar… sürekli olarak düzenleniyor. O kadar çoklar ki hangisine gideceğinizi şaşırıyorsunuz. Bu etkinlikleri siz bulabileceğiniz gibi okulda sizi yönlendirebiliyor. Yoğun bir etkinlik programı olan okulda çok farklı aktiviteler programlanabiliyor. Hafta sonu sörf kampı, Contemporary Sanat Müzesi gezisi, fotoğraf turu, lunapark günü, sinema günü, tiyatro günü gibi çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerde çok fazla arkadaş edinebiliyor, farklı deneyimler kazanabiliyor, İngilizceyi günlük hayatın içerisinde kullanıyorsunuz.

Sydney’de Konaklama:

Okul; aile yanı ve yurt konaklaması sunuyor. Aile yanı konaklama seçerseniz farklı tiplerde rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Örneğin kendi yatak odanız olabilir ya da başka bir uluslararası öğrenciyle aynı odayı paylaşabilirsiniz. Kahvaltı ve akşam yemeği isterseniz buna göre rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ev konaklaması Sydney halkını yakından tanımak ve onların dost sıcaklığını hissetmek için güzel bir seçenek. Sürekli İngilizce konuşuyor olmak dilinizi öyle bir geliştiriyor ki farkında olmadan öğreniyorsunuz…

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım