Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Arizona State University

Arizona State University – Arizona Eyalet Üniversitesi

1885 yılında kurulan Arizona Eyalet Üniversitesi, Amerika’nın en yenilikçi üniversitelerinden biri olarak tanınıyor. Toplumun en zorlayıcı sorunlarına çözüm bulmak amacıyla girişimcilik odaklı bir eğitim veren Arizona State University’nin, yaklaşık 43.000 lisans öğrencisi bulunuyor. Arizona Eyalet Üniversitesi öğrencileri en çok iş destek hizmetleri, işletme ve biyoloji alanlarına ilgi gösteriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Arizona Eyalet Üniversitesi başvuru zamanı

Arizona State University’nin ilkbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, sonbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 1 Mayıs.

Lokasyon

Arizona Eyalet Üniversitesi nerededir?

Arizona State University Arizona Eyaleti’nde yer alan Tempe’de bulunmaktadır. Arizona State University’nin 270 hektarlık kampüsü Tempe’de yer alıyor. Yerleşkesinde W. P. Carey İşletme Fakültesi, Sandra Day O’Connor Hukuk Fakültesi, Ira A. Fulton Mühendislik Fakültesi ve Mary Lou Fulton Öğretmenlik Fakültesi gibi yüksek kaliteli eğitim birimleri bulunduran Arizona Eyalet Üniversitesi’nin ayrıca 500’den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları:

  • Arizona Eyalet Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 250’de yer alıyor.

  • Arizona Eyalet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Arizona Eyalet Üniversitesi’nin arkeoloji, antropoloji ve coğrafya bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 24 ACT puanı

  • En az 1180 SAT puanı

  • En az 61 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 500 (PBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

  • En az 53 PTE puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım