Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Akademik Bir Çevrede Dil Eğitimi Almak Hayata Bakışınızı Değiştirecek!

Oxford’da Konaklama

EC Dil Okulları aile yanı, yurt konaklaması ve öğrenci evi seçenekleri sunmaktadır. Birçok dil okulunun birlikte kullandığı Alice House Residence’da konaklama yapılabiliyor. Yurt; okula 15 -20 dakikalık bir yürüme mesafesinde. EC’nin Alice House’da 10 odası bulunuyor sunduğu odalar tek kişilik ve en süite şeklinde. Aile yanı konaklamalar ise okula otobüsle 30-40 dakikalık mesafede. Aileler her 6 ayda bir düzenli olarak denetleniyor. Öğrencilere konaklamalar için memnuniyet anketi yapılıyor. Okul yakın zamanda açtığı “student house” adı verile öğrenci evleriyle daha konforlu bir konaklama isteyenlere de alternatifler sunacak.

Oxford’da Yaşam

Oxford’da Öğrenci Olmak

Okul öğrencilerin şehri hayatına dahil olması, sosyalleşmesi ve öğrendikleri İngilizceyi günlük hayata aktarabilmeleri için etkinlikler düzenlemektedir. Disko geceleri, film izleme akşamları, gönüllü faaliyetlerden oluşan programlar okul tarafından düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra Oxford civarındaki bölgelere de geziler düzenlenir. Bu gezilerin en ilgi çekenleri; Londra, Manchester, İrlanda, Brighton, Stonehenge ve Harry PotterWB Stüdyolarına yapılan turlardır. Oxford öğrenci nüfusunu fazlalığında dolayı pek çok pub ve kafeye sahiptir. Bu pub ve kafelerde akşam üzere toplanan gençler oldukça canlı bir hava yaratmakta ve dost canlısı bir atmosfer oluşturmaktadır. Derslerden arta kalan vakitlerinizde buraları ziyaret etmenizi öneririz. Oxford’da geçirdiğiniz süre zarfında eğitim kurumlarını gezebilir, şehrin şahane mimarisini inceleyebilir, uzun doğa yürüyüşleri yapabilirisiniz.

Dünyanın En İyi Üniversitelerinin Bulunduğu İngiltere Oxford’da Kaliteli İngilizce Dil Eğitimi Alabileceğiniz Dil Okulu EC English

EC English Dil Okulu – Oxford

İngiltere’de eğitim almak isteyen ve özellikle Oxford’daki dil okullarının merak edenler sizin için buradayız! Oxford gibi kültür ve eğitimin kalbinin attığı bu güzel şehirde eğitim almak, yaşamak size çok şey katacak… Her sokağında, kafanızı çevirdiğiniz her yerde tarihi bir ize rastladığınız bu şehir sizi çok etkileyecek ve geliştirecek. Oxford’da dil eğitimi almanın yanı sıra bir bakmışsınız geleceğiniz hakkında kararlar almaya başlamışsınız. Dil okulundan sonra yurtdışında üniversite ya da yüksek lisans… Neden olmasın? Oxford’un eğitim aşığı havasına kendinizi kaptırın ve görün hayatınızda neler değişiyor…

Oxford’da ilk ziyaret ettiğimiz ve size tanıtmak istediğimiz okulumuz, dünyanın pek çok yerinde şubesi bulunan zincir okul EC Dil Okulları…

Akademik Bir Çevrede Dil Eğitimi Almak Pek Çok Şeyi Değiştirecek!

EC dil okullarının tüm dünyadaki şubeleri bulundukları şehrin en merkezi noktalarından bulunmaktadır. EC Oxford’da bu geleneği bozmayarak şehrin merkezinde, Bodleian kütüphanesine, tren istasyonuna, kapalı çarşıya çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Oxford Üniversitesi’nin görkemli binalarının arasında yer alan dil okulu, akademik ve mimari ihtişamı hissetmeniz için en güzel noktadadır. 30 yıllık eğitim geçmişine sahip olan okul; birbiriyle iç içe geçmiş, iletişime dayalı ve kişiye özel oluşturulan ders planlarıyla öğrencinin istediği sonuca ulaşmasını sağlıyor. Okul yönetimi; “EC’nin hedefi basit. Biz öğrencilerimizi, seçtikleri İngilizce seviyesine ulaştırmayı hedefleriz. Arzu edilen seviyeye ulaşmak için gerekli olan eğitimi, eğitim çevresini ve sosyal programları sağlarız. Öğrenci; kişiselleştirilmiş eğitim programınıza sadık kaldığı takdirde İngilizcesi kesinlikle gelişecektir. Bu bizim öğrencilerimize verdiğimiz sözdür” diyor. EC English’de her öğrencinin eğitimi boyunca 2 eğitmeni oluyor. Bu eğitmenler; öğrencilerin gelişme göstermesi için gerekli olan ihtiyaçlarını gözlemliyor ve süreci işletebilmek, sorunları çözebilmek için çözüm önerileri sunuyor. Okul diğer okullarda olmayan “Net Promoter Score(NPS)” adlı bir sistem kullanıyor. Bu sistem; derslerde işlenen bir konu, öğrenci tarafından mükemmellik seviyesinde anlaşılmadıysa bunu tespit edip hızlı ve kalıcı bir şekilde düzeltilmesini sağlıyor. EC’nin profesör, yazar ve eğitim uzmanları tarafından oluşan ekibi dünya üzerindeki tüm güncel öğrenme metotlarını takip ederek öğrencinin ihtiyaçlarını çözümlemek için kendini geliştiriyor. Okul, öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatta sohbet ederken rahat ve kendine güvenir bir şekilde konuşabilmesi için ücretsiz konuşma sınıfları açıyor ve öğrencilerin sosyal hayata karışması için de okul dışı etkinlikler düzenliyor. EC English’de 1 kur/seviye 12 haftada tamamlanıyor. Her 6 haftada bir öğrenciler değerlendirme testine giriyor. Değerlendirme testlerinin ortalaması ile öğrencilerin gelişim raporu hazırlanıyor. Bu rapora göre öğrencilerin seviye atlayıp atlamayacaklarına karar veriliyor. Eğitimler yaz dönemlerinde zik zak sistemiyle ilerliyor. Bu sistem öğrencinin bir gün sabah, bir gün öğleden sonra okula gitmesi şeklinde oluyor. Ayrıca belirtmekte fayda var; EC Oxford dil okulu 16 yaş ve üzeri öğrencilerini kabul ediyor fakat 30+ plus diye ayırdıkları sınıfları yok. 15 dersliğiyle butik bir eğitim sunan dil okulunda Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Şehirde İngilizce, IELTS Sınav Hazırlık Cambridge Sınav Hazırlık, Akademik Yıl İngilizcesi gibi programlar açılmaktadır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım